لایه برداری لیزری پوست
لایه برداری پوست (Resurfacing) با استفاده از لیزر
۱۳ مهر ۱۳۹۶

میکرودرم ابریژن چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن و درم ابریژن

قبلا به معرفی دو نوع از روش های لایه برداری پوست یعنی “لایه برداری پوست با لیزر” و “میکرونیدلینگ” پرداختیم، در این مقاله به معرفی سومین نوع لایه بردارها می‌پردازیم که پوست شما را به صورت مکانیکی می‌سابند، در این روش با یک دستگاه مدرن به لایه های بیرونی پوست ضربه می‌زنند تا پوست آسیب دیده و قابل مشاهده تخریب شده و پوستی شاداب تر، سالم تر و به مراتب نرم جایگزین آن شود. روش های مکانیکی لایه برداری شامل میکرودرم ابریژن و درم ابریژن می‌شوند. این دو روش شاید از نظر اسمی مشابه هم باشند اما از حیث عملکرد تفاوتشان بسیار زیاد است.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی نسبتاً ملایم است که بر روی صورت، گردن، دست یا بدن قابل استفاده می‌باشد. در طول این درمان با یک قلم بسیار ریز یا ذرات فرساینده ناحیه مورد نظر را می‌سابند و با ایجاد خلاء پوست سابیده شده را می‌مکند. میکرودرم ابریژن بر خلاف برخی از روش های لایه برداری پوست، برای هیچ نوع پوستی مضر نیست، عوارض جانبی آن اندک بوده و به دوران نقاهت نیاز ندارد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله “۲۰ نکته قبل از انجام میکرودرم ابریژن” را نیز مطالعه کنید.

میکرودرم ابریژن چه تأثیر مثبتی بر روی پوست من خواهد داشت؟

  • چین و چروک های ریز و سطحی از قبیل چروک های پا مرغی را به حداقل می‌رساند.
  • کمک می‌کند تا محصولات مراقبتی پوست بهتر جذب شوند و کارآیی و تأثیر بیشتری داشته باشند.
  • پوست را روشن و خوش رنگ می‌کند.
  • لکه های پیری و زخم های آکنه خفیف را کاهش می‌دهد.

میکرودرم ابریژن را می‌توان توأم با لایه بردارهای شیمیایی و سایر داروهای مراقبت از پوست به کار بست تا نتایج درخشان تری را شاهد باشیم.

بلافاصله پس از درمان بهبود نسبی وضعیت ظاهری پوست قابل درک خواهد بود اما برای گرفتن نتیجه ایده آل می‌بایست این درمان را در چند جلسه تکرار کرد. توجه داشته باشید که پس از میکرودرم ابریژن پوست تحت درمان نسبت به اشعه خورشید حساس می‌شود لذا می‌بایست از آن در برابر تابش خورشید محافظت کرد.

 

دریافت تخفیف ۱۰% تنها با ثبت ایمیل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *