سوالات متداول لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

خبر خوب این است که به خاطر تجهیز این مؤسسه با پیشرفته‌ترین دستگا‌ه‌های لازمه میزان سوزشی که در هنگام انجام این نوع از لیزر احساس می‌شود کم است، بهترین نوع لیزر می‌تواند باعث احساس برخورد چیزی لاستیک‌ مانند به بدن شخص بشود، معمولاً این احساس با کمی سوزش همراه است که میزان این سوزش با استفاده از کرِم‌هایی که قبل از لیزر مورد استفاده قرار می‌گیرد به حداقل ممکن می‌رسد.
پس از انجام لیزر، ریشه‌ی موها در محلی که لیزردرمانی بر روی آن صورت گرفته است کمی برجسته و متمایل به سرخی به نظر می‌رسند، که با انجام دستوراتی که متخصصتان خواهد داد در زمانی کوتاه برطرف خواهد شد.
دستگاه‌های پیشرفته‌ی موجود در مؤسسه‌ی ما مجهز به سیستم خنک‌کننده‌ی پوست هستند، چنین سیستمی اجازه نمی‌دهد که پوست شما گرم شود و به همین خاطر خطر سوختگی و یا ایجاد لکه منتفی است، دستگاه‌های قدیمی لیزر، به خاطر نداشتن سیستم خنک‌کننده‌ی پوست می‌توانند موجب ایجاد سوختگی و یا ایجاد لکه روی پوست شوند و لازم است نسبت به این مورد مطلع باشید.

آیا لیزر موهای زائد ضرر یا عوارض دیگری هم می‌تواند داشته باشد؟

برای اطمینان بیشتر شما بهتر است در این قسمت کمی علمی‌تر پاسخ دهیم: در تکنولوژی امروزی، لیزر یک انرژی غیرِ “یونیزه” است و به همین خاطر موجب “موتاسیون”(جهش) در سلول‌های مربوطه نمی‌شود. اصولاً لیزر یک نوع نور است و “پرتو” نیست، این دو مورد در مباحث علمی با یک‌دیگر تفاوت دارند. اگر این نوع از لیزر درست مورد استفاده قرار بگیرد هیچ‌گونه ضرر یا عوارضی برای شخص نخواهد داشت، علاوه بر این، در انواع لیزر موهای زائد که در مؤسسه‌ی ما انجام می‌شود فقط سلول‌های ریشه‌ی مو مورد هدف قرارمی‌گیرند.
آیا نتیجه‌ی لیزر موهای زائد ماندگار است؟
ریشه‌ی تمامی موهایی که توسط این نوع از لیزر تخریب می‌شوند از بین رفته و موها دیگر باره قادر به رشد نمی‌باشند، این موضوع از طرف FDA آمریکا مورد تایید قرار گرفته و هم‌چنین در کیلینیک‌های مختلف جهان برای مدتی طولانی بررسی و تایید شده است.

آمادگى براى انجام لیزر موى زائد؟

یکى دو هفته قبل از انجام لیزر، از کندن موها (اپیلاسیون، بند انداختن، موچین، مومک و… ) خوددارى و در صورت لزوم فقط از تیغ استفاده کنید، زیرا براى انجام لیزر به ساقه مو نیاز هست، برای انجام لیزر، اندازه موها بهتر است کوتاه باشد (حدود ٢-١ میلیمتر)

پوست نباید برنزه و آفتاب سوخته باشد و در طول جلسات لیزر استفاده از سولاریوم و آفتاب گرفتن ممنوع مى‌باشد.

باید از مصرف روآکوتان ٣ماه و از مصرف ترتینوئین موضعى ١ ماه (که به عنوان لایه بردار استفاده مى‌شود) گذشته باشد. کسانیکه سابقه تبخال و هرپس تناسلى دارند، قبل از انجام لیزر باید پزشک را مطلع کنند تا پیشگیرى لازم را انجام دهد.

آیا لیزر قسمت ژنیتال (اطراف آلت تناسلی) عوارض خاصی دارد؟

خیر، لیزر موى زائد، حتى ازضخامت پوست هم عبور نمى‌کند، بنابراین مطلقاً براى اعضاى داخلى بدن انسان که زیرپوست قرار دارد، خطرى ندارد. درضمن استانداردهاى پزشکى بسیار سختگیرانه ودقیق هستند، بخصوص استاندارد FDA، استفاده ازلیزر دایود به منظور رفع دائمى موهاى زائد داراى استاندارد FDA است.

آیا این دستگاه درد یا سوختگی دارد؟

این دستگاه از یک سیستم خنک کننده منحصربه‌فرد که نوآورى کمپانى lumenis است، بهره مى‌برد؛ که در تماس با پوست بیمارقرار مى‌گیرد و اجازه بالارفتن دما درپوست را نمى‌دهد وبه این ترتیب درد و احتمال سوختگى به حداقل می‌رسد.

آیا لیزر برای درمان سینوس مویی انتهای کمر هم مناسب است؟ آیا با لیزر می‌توان موهای زیر پوستی این بیماری را از بین برد، به‌طوری که نیاز به جراحی‌های متداول نداشته باشد؟

درمان سینوس پیلونیدال عفونى فقط جراحى و تخلیه کیست است ولى ازآنجاکه یکى ازعوامل مستعدکننده این بیمارى، موهاى این ناحیه است، به‌نظر مى‌رسد لیزر موهاى زائد ناحیه دنبالچه به پیشگیرى و جلوگیرى ازعود این بیمارى کمک مى‌کند.

آیا بیماران پسوریازیس هم می‌توانند موهای زائد را لیزر کنند؟

امکان انجام لیزر موی زائد در بیماران پسوریازیس بستگی به شدت و وسعت منطقه درگیر ونوع پسوریازیس دارد. درموارد پسوریازیس پلاک کنترل شده، بلامانع است. در بیماران پسوریازیس ما نگران سوختگى هستیم چون هرگونه آسیب پوستى مى‌تواند به یک پلاک پسوریازیس جدید تبدیل شود، بنابراین با رعایت احتیاط و استفاده از دستگاه لیزربا cooling مناسب می‌توان انجام داد.

از چه سنی می‌‌توان موهای زائد را لیزر کرد اگرسن پائین باشد اشکالی ندارد؟

بعد از کامل شدن مراحل بلوغ، لیزر موى زائد می‌تواند انجام شود.

آیا در این کلینک خدمات لیزر موهای زائد برای آقایان صورت می‌گیرد؟

بله براى آقایان لیزرموى زائد توسط اپراتور آقا انجام مى‌شود.

آیا موهای سفید صورت هم با لیزر از بین می‌رود؟

خیر، لیزرموى زائد مطلقاً تأثیرى روى موهاى سفید ندارد.
لیزر موى زائد براساس خاصیت جذب انتخابى انرژى لیزر توسط رنگدانه ملانین موجود درموهاى تیره عمل مى‌کند بنابراین وقتى موسفید است و رنگدانه ملانین ندارد یعنى امکان جذب لیزر و تأثیرآن هم وجود ندارد.

با وجود HPV امکان لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی وجود دارد؟

اگرمنظور انجام لیزرموى زائد باوجود زگیل تناسلى درناحیه اى که لیزرموى زائدانجام مى شود است، خیر.
بهتراست ابتدا زگیل ها برداشته شود و سپس لیزرموى زائد انجام شود
ولى اگرمنظورمثبت بودن آزمایشات سرولوژیک HPV است، انجام لیزرموى زائد، مانعى ندارد.

الکترولیز براى چه کسانى مناسب است؟

کسانى که موهای زائد سفید رنگ، در نواحی کوچک مثل چانه و… دارند.

مراقبتهاى بعد از انجام لیزر موى زائد چیست؟

استفاده از ضدآفتاب براى نواحى باز (غیر پوشیده) پوست مثل صورت

درصورت ادامه یافتن قرمزى و احساس سوزش پوست، ١٢ساعت بعد از انجام لیزر موى زائد، بهتراست از لوسیون ها و کرمهاى ترمیمى نظیر میموزا (سیگل) سیکازوم (face-doux) سیکابیو(bioderma) و… استفاده شود.

شستن پوست با شوینده هاى ملایم و آب ولرم و خنک بلامانع است.