لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت را هوشیارانه انتخاب کنید


مقدمه

اتکاء بر آگاهی مشتریان و جویندگان خدمات زیبایی، لذت‌بخش‌ترین نوع معرفی و ارائه‌ی چنین خدمات حساسی است. پیشاپیش از این‌که چند دقیقه‌ای از وقت خود را با این مطلب سپری می‌کنید تا بتوانیم انواع لیفت صورت را به طور خلاصه برایتان شرح داده و تفاوت و مزیت روش ارائه شده در کلینیک زیبایی دکتر قانعی که استفاده از دستگاه پیشرفته‌ی exilis می‌باشد را خدمتتان توضیح دهیم، از شما سپاسگزاریم. روش مورد استفاده در کلینیک زیبایی دکتر قانعی توسط دستگاه "exilis" با قابلیت ترکیب استاندارد روش‌های مدرن لیفتینگ صورت، بدون نیاز به عمل جراحی و با تاثیر ماندگار می‌باشد.

 

لیفتینگ (lifting) صورت چیست؟

به بیان بسیار ساده، کشیدن و بالا کشیدن پوست صورت از طریق حذف چربی‌های اضافی و سفت‌تر کردن عضلات را که منجر به جوان‌سازی شده و فرد را حدود 10 سال و بیش‌تر، جوان‌تر نشان می‌دهد را لیفت صورت می‌نامند.
انواع لیفت صورت: در یک تقسیم‌بندی کلی و با مراجعه به هر نوع کلینیک زیبایی شما برای لیفت صورت دو نوع پیشنهاد را می‌توانید دریافت کنید:
1. لیفتینگ صورت به روش تهاجمی که به معنای انجام عمل جراحی بر روی صورت شما است.
2. لیفتینگ صورت به روش غیر تهاجمی، که جوان‌سازی پوست صورت شما با استفاده از فن‌آوری‌ها و دستگاه‌های جدیدتر و بدون نیاز به عمل جراحی می‌باشد.
یادآوری می‌نماییم که برای مشخص شدن مزایای تکنولوژی مورد استفاده درکلینیک دکتر قانعی لازم است که اطلاعاتی در مورد روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی لیفتینگ داشته باشید.

برخی از نمونه کارها

انواع لیفتینگ صورت به روش تهاجمی ( با عمل جراحی )

لیفت صورت به روش تهاجمی که مستلزم انجام عمل جراحی بر روی صورت است به مرور زمان تکامل پیدا کرده‌ و شامل انواع گوناگونی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • لیفت صورت با نخ: برخی این روش را به عنوان روش نیمه‌تهاجمی نیز معرفی می‌کنند. در این روش نخ‌هایی خاص از جنس پروتئین از ناحیه "تمپورال سر" که قسمت موهای جلوی گوش می‌باشد در قسمت "درم" (Derm) پوست (لایه‌ی عمیق‌تر پوست) جاگذاری می‌شود و با بالا کشیدن پوست، سفتیِ ناحیه‌ی صورت و گردن حاصل می‌گردد. این عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌پذیرد. حدود یک ساعت طول می‌کشد و 2 تا 3 روز نیاز به مراقبت کامل دارد.

ماندگاری این روش تا 2 یا 3 سال می‌باشد.

 • لیفتینگ حجمی: روشی مبتنی بر انتقال چربی نقاط دیگر پوست صورت به نقاط فاقد چربی و گود افتاده از راه تزریق و هم‌زمان با کشیدن پوست می‌باشد.

 • روش Minimal Access Cranial Suspension: این روش به طریق برش دادن زیگزاگیِ قسمت جلوی گوش تا خط موی بالای گوش و جاسازی بخیه‌های شبیه سیم‌پیچ از بخش بالایی سر، به داخل پوست و بالا کشیدن آن پس از رسیدنش به نقطه‌ی مورد نظر انجام می‌گردد . پوست صورت در این روش به حالت عمودی کشیده می‌شود.

  هرچند دوره‌ی نقاهت این روش نسبت به سایر روش‌های لیفتینگ مبتنی بر جراحی کوتاه‌تر است اما پوست صورت زودتر از اکثر روش‌های دیگر لیفت صورت به حالت قبلی بازگشته و دوباره شکلی افتاده پیدا می‌کند.

 • لیفتینگ به روش سیم‌گذاری: یک عمل جراحی که طی آن در واقع نوع خاصی از سیم را در زیر پوست جاسازی می‌کنند که پوست را به حالت کشیده نگاه می‌دارد.

 • در این روش امکان شکست خوردن عمل جراحی بر اثر درست قرار نگرفتن بخیه‌ها وجود دارد. ایجاد محدودیت حرکات پوست صورت در برخی موارد و نیز امکان به وجود آمدن پستی و بلندی پوست از جمله عوارض دیگر این روش می‌باشند.

 • لیفتینگ عمیق: یک عمل جراحی خطرناک که برش آن تا به استخوان صورت نیز می‌رسد و در واقع برای اشخاصی است که از اعمال جراحی ساده‌ترِ قبلی نتیجه نگرفته‌اند. در این روش محل عمل جراحی متورم و تا مدت‌ها دارای قرمزی خواهد بود.

 • روش Superficial Muscular Aponeurotic System: با این عمل جراحی در دو بخشِ لایه‌ی پوست، افتادگی برطرف می‌شود.

 • لیفتینگ زیرپوستی: این روش نوع تکامل یافته‌ی مینی‌لیفتینگ است و در آن علاوه بر ایجاد برش در قسمت جلوی لاله‌ی گوش، از دو سو تا بالا و پشت گوش شکافی ایجاد شده و لایه‌های زیرین پوست صورت و گاه حتی پوست گردن مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد.

 • مینی‌لیفتینگ: شامل ایجاد برش در قسمت جلوییِ لاله‌ی گوش است و از این ناحیه، پوست صورت کشیده می‌شود .

نتیجه‌ی لیفتینگ تهاجمی (اعمال جراحی لیفتینگ): نتیجه‌ی اعمال جراحی لیفتینگ در اشخاص، متفاوت است. چهره‌ی برخی افراد بسیار فرق می‌کند و برخی دیگر تغییر کمی را تجربه می‌نمایند.  نتیجه‌ی تمامی انواع این اعمال جراحی در لیفت صورت به هدفی که  از عمل جراحی لیفتینگ در نظر گرفته شده و نوع چهره‌ی فرد و مهارت جراح بستگی خواهد داشت. برگشت به حالت قبلی و افتادگی پوست بین 5 تا 10 سال طول خواهد کشید که مجدداً نیاز به عمل جراحی لیفتینگ خواهد بود.

معایب روش تهاجمی لیفتینگ ( اعمال جراحی )

 • در تمامی این اعمال جراحی، خطر صدمه دیدن

  اعصاب صورت وجود دارد و لیفتینگ تهاجمی همیشه با ریسک همراه است.

 • امکان لخته شدن

  خون در زیر پوست و نیاز به عمل جراحی مجدد برای خارج کردن لخته‌ی خون، به‌خصوص در میان افرادی که از فشار خون رنج می‌برند و یا افرادی که به دخانیات گرایش دارند وجود دارد.

 • امکان ریزش مو در یک بازه‌ی زمانی و رویش مجدد آن هست.

 • تمامی عوارض بیهوشی در اعمال جراحی لیفتینگ نیز عیناً موجود است که توضیح جداگانه‌ای را می‌طلبد.

 • معمولاً اعمال جراحی لیفتینگ حدود 3 ساعت طول می‌کشد و بخیه‌ی آن‌ها حدود 12 روز باقی می‌ماند و به بیش از 3 هفته مراقبت شدید نیاز دارد. جای عمل جراحی بر پوست تا حدود 20 روز الی یک ماه قابل مشاهده خواهد بود و به‌طور کلی زمان بهبود کامل بین 1 تا 3 ماه می‌باشد.

انواع لیفتینگ صورت به روش غیر تهاجمی ( بدون عمل جراحی )

عمده‌ترین روش‌های لیفتینگ ِغیر تهاجمی که در آن‌ها نیازی به انجام عمل جراحی و بیهوشی نیست عبارتند از:

لیفتینگ به روش Radiofrequency) RF) :

 اساس کار این دستگاه بر تولید حرارت در لایه‌های میانی و زیرین پوست توسط امواج رادیوفرکانسی است. لایه‌ی "اپیدرم" (Epidermis) قسمت بیرونی و لایه‌ی "درم" (Derm) قسمت داخلی پوست می‌باشد و اثر این روش بر لایه‌ی "درم" پوست و تمرکز انرژی در این لایه است که این امر موجب اثرگذاری بر روی سلول‌های کلاژن شده و باعث رشد و تکثیر آن‌ها می‌شود و به این ترتیب باعث جوان‌سازی پوست می‌گردد.

توضیح این نکته ضروری است که لیزر توان چنین کاری را ندارد زیرا لیزر نمی‌تواند بدون آسیب زدن به لایه‌ی بیرونی یعنی به "اپیدرم" در لایه‌ی "درم" که عمیق‌تر است تأثیر کند. اما امواج رادیوفرکانسی RF برخلاف لیزر قادر است بدون اثرگذاری سوء بر لایه‌ی بیرونی بر لایه‌ی عمقی اثر نماید.

اثر فوری RF  با ایجاد فیبرهای کلاژن و جمع شدن پوست قابل مشاهده است و اثر ترمیمی سلول‌های کلاژن پس از 2 ماه کاملاً پدیدار شده و تا 6 ماه تکمیل می‌شود.

انواع مختلف جدید RF  شامل تک قطبی (uni & monnopollar) و چند قطبی (bi&tripollar) و نیز الکترودهایی با سوزن‌های متعدد (fractional RF) می‌باشد.

به عنوان مثال نوعی از دستگاه‌های RF دارای سوزنهای فوق‌العاده ظریفی به تعداد 49 عدد و بر روی یک کیت کوچک چند سانتی‌ متری مربعی شکل است که جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت با طلا پوشیده شده‌اند. قطر این سوزن‌ها 200 میکرون و عمق نفوذ آن‌ها از نیم تا 3میلی‌‌متر به حالت قابل کنترل می‌باشد. (برای هر بیمار باید از کیت سوزنی جداگانه استفاده شود).

فقط نوک این سوزن‌ها بدون عایق هستند و طول سوزن‌ها با عایق پوشیده شده‌اند، لذا در زمان آزاد شدن انرژی، اثر حرارتی لازمه فقط در عمق بافت صورت می‌گیرد و به نواحی دیگر پوست آسیب وارد نمی‌شود.

نتایج استفاده از لیفتینگ به روش RF:

 • سفت‌تر شدن پوست

 • شفاف شدن پوست

 • برطرف کردن اسکار(اثر) زخم و بریدگی

 • برطرف کردن اسکار( اثر) آکنه

 • بستن منافذ باز پوست

 • جوان‌سازی وکلاژن­‌سازی پوست

هم‌چنین از این وسیله برای رفع سلولیت و چربی‌های تجمع یافته نیز استفاده می‌گردد که مربوط به مبحث shaping body می‌باشد.

از معایب این روش مضر بودن استفاده از آن برای خانم‌های باردار و شیرده و  افرادی که در بدن خود قطعاتی مانند پلاتین یا ضربان‌ساز دارند است.

طول مدت درمان در هر جلسه حدود 15 دقیقه است و معمولاً طی چند جلسه و طبق تشخیص متخصصِ مربوطه انجام می‌شود.

لیفتینگ به روش هایفوتراپی (HIFU):

 در این روش از لییفت صورت، اساس کار بر استفاده از امواج صوتی "اولتراسوند" است. نتایج آن که شامل لیفتینگ و سفت شدن نواحی صورت و گردن خواهد بود تا 2 ماه پس از درمان کاملاً مشخص شده و  تا 6 ماه پس از درمان کامل می‌شود. در حین انجام لیفتینگ نیز شخص قادر به احساس سفت‌تر شدن پوست صورت خود خواهد بود.  

کاهش مساحت لایه‌ای از پوست، افزایش قوام "والاستیسیته"‌  لایه‌ای از پوست و تحریک ساخت کلاژن در لایه‌های مختلف پوست موجب جوان‌سازی صورت و باعث بالا کشیده شدن پوست می‌شود .

 هایفوگرافی برای برطرف کردن افتادگی‌های پوست خفیف‌تر به کار می‌رود و یا به عنوان یک روش مکمل در کنار سایر روش‌های زیبایی مثل تزریق چربی  و امثال آن به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این روش برای بیماران دیابتی، خانم‌های باردار، بیماران مبتلا به صرع و اشخاصی که دارای هرگونه پروتز فلزی می‌باشند و نیز در هنگام وجود زخم باز یا برخی آکنه‌ها مناسب نمی‌باشد.

طول درمان یک جلسه و حدود 45 دقیقه می‌باشد.

مزیت روش هایفونیز (همانند روش RF) تأثیرگذاری بر لایه‌ی عمیق‌تر پوست بدون آسیب به لایه‌ی بیرونی و اثربخش‌تر بودن آن در رفع برخی معضلات خاص چهره می‌باشد.

لیفت صورت، گردن، غبغب به غیر از قسمت غده‌ی تیروئید،  افتادگی پلک‌ها و بالا کشیدن عضله‌ی پیشانی در این روش عملی هستند.

 هایفو از نقطه‌نظر کاهش مساحت لایه‌ای از پوست، ماندگار و غیر قابل بازگشت است اما اثر غیرقابل‌اجتناب گذشت سن به مرور مشاهده خواهد شد. ماندگاری این روش 2 سال می‌باشد و استفاده از آن قابل تکرار است.

مزایای لیفتینگ کامل و غیرتهاجمی توسط دستگاه "exilis" در کلینیک زیبایی دکتر قانعی :

ما در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی، تمامی امکانات موجود در انواع روش RF ( Radiofrequency) و هایفو (HIFU) را با کیفیت بالاتر و راحتی درمان بیش‌تر توسط دستگاه جدیدترِ "exilis" به کار گرفته‌ایم.

 توجه داشته باشید که هر یک از روش‌های غیر تهاجمی شرح داده شده، در درمانِ نوع خاصی از چین‌و‌چروک یا افتادگی پوست اثربخشی بیش‌تری دارد. به عنوان مثال اثر سیستم RF  علاوه بر چین و چروک برای درمان منافذ باز پوست، آکنه‌های فعال، اسکار و آکنه اسکار پوست بیش‌تر است، حال آن که اثر روش درمان هایفو (HIFU) در برخی چین‌و‌چروک‌های خفیف‌تر و در مورد نقاط خاصی از صورت ثمربخش‌تر از روش‌های دیگر است.

در دستگاه  "exilis"  که مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA (Food and Drug Administration)  و سایر کشورهای صتعتی جهان می‌باشد، از  سیستم‌های اولتراسوند (ماوراء صوت) و رادیو فرکانسی به صورت توأمان استفاده می‌شود و در حقیقت در مبحث لیفت صورت، هر عارضه‌ یا مشکلی که در پوست صورت و گردن وجود داشته باشد با سیستمی که انجام درمان با آن موثرتر است برطرف می‌شود.

 شما می‌توانید در چهره‌ی اشخاصی که با سیستم‌های جداگانه  لیفتینگ صورت را انجام داده‌اند مشاهده نمایید که برخی معایب برطرف گردیده ولی برخی نقاط صورت چنان که باید و شاید تغییر چندانی نکرده است.

در روش دکتر قانعی با استفاده از دستگاه پیش‌رفته‌ی "exilis" که دارای چندین سیستم لیفتینگ (که شرح داده شد) می‌باشد، هر مشکلی در چهره‌ی شما با روش درمان مختصِ همان مشکل، به صورت کامل برطرف می‌شود.

طول درمان و اثربخشی لیفتینگ با دستگاه "exilis":

exilis سریع‌ترین، قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم غیرتهاجمی لیفتینگ در دنیاست. تمام نقاط قوت روش‌های مبتنی بر امواج "اولتراسوند" و FR مونوپلار در "exilis" جمع هستند، علاوه بر این که راحتیِ درمان با این دستگاه بیش‌تر بوده و درمان با آن فاقد درد است و هیچ عوارض یا دوران نقاهت خاصی ندارد.

 کیفیت ماندگاری آن نیز به دلیل مدرن‌تر بودن این دستگاه نسبت به  دستگاه‌های قبلی که در روش‌های هایفو و FR  به کار می‌روند بیش‌تر می‌باشد.

مدت درمان با دستگاه "exilis" بر حسب مورد شخص، می‌تواند یک جلسه‌ی 20 دقیقه‌ای یا چند جلسه‌ی چند ساعته باشد.

میزان هزینه با توضیحات شفاف و بر اساس آنالیز چهره و پوست تعیین، محاسبه و اعلام می‎گردد.

 ابتدا از شما درخواست خواهیم کرد که تمام انتظارات خود را از حالت مطلوب مورد نظرتان در مورد تغییراتی که دوست دارید در چهره‌ی شما ایجاد شود بیان نمایید، سپس با توجه به مواردی هم‌چون سن، جنسیت، نوع پوست، درجه‌ی شلی یا افتادگی پوست و موارد مرتبط دیگر، پیشنهادهایی برای بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین حالت‌‌های دست‌یابی به چهره‌ی مورد نظر شما از طرف کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی ارائه خواهد گردید.

فراموش نفرمایید که علاوه بر عامل مهم حاذق بودن پزشک معالج، نکته‌ی مهم برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب از  لیفتینگ غیرتهاجمی، به نوع و کیفیت دستگاه مورد استفاده بستگی دارد.

 در حال حاضر بهترین دستگاه‌های exilis  ساخت كمپانى BTL انگلستان و دستگاه Thermage ساخت كمپانى solta آمريکا می‌باشد که کلینیک دکتر قانعی از دستگاه‌های فوق برای لیفتینگ صورت استفاده می‌نماید. تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات مورداستفاده در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی، داراى تأییدیه FDA  آمریکا، CE اروپا و تأییدیه‌ی وزارت بهداشت و درمان ایران مى‌باشند.

برای کسب اطلاعات تخصصی‌تر و دریافت مشاوره‌ی رایگان و انتخاب هوشیارانه‌ی لیفتینگ صورت، هم‌اکنون با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره یا تعیین وقت، همین الان تماس بگیرید.

۱۵ ۱۷ ۲۰ ۴۴ (۰۲۱)

...  سوالات متداول  ...
1

تفاوت بین میکرودرم ابریژن با هایفو چیست و کدام جهت لیفت صورت بهتر است؟

ميكرودرم ابريژن جهت لايه‌بردارى سطحى پوست استفاده مى‌شود و تأثيرى براى ليفت پوست صورت ندارد. هايفو(HIFU) روش جديدى است كه براى تخريب بخش‌هايى ازبدن كه دردسترس نيست استفاده مى‌شود، مثلاً دربيمارى پاركينسون كه يك مركز توليد سيگنال‌هاى مزاحم درقاعده مغز بايد تخريب شود يا دربعضى از انواع سرطان مثل كانسر پروستات و... ازآنجا كه امواج اولتراسوند يا فراصوت هركدام به تنهايى كاملاً بى‌خطروبى ضررهستند ولى وقتى روى يك نقطه متمركز مى‌شوند، انرژى زيادى توليد مى‌كنند و باعث تخريب بافت موردنظر مى‌شوند (درست مانند بازى دوران كودكى كه ذره‌بين را جلوى آفتاب مى‌گرفتيم وكاغذ را آتش مى‌زديم ) فعلاً براى درمان پاركينسون و سرطان پروستات تأييديه دارد و استفاده آن براى ساير مقاصد درمانى به مطالعه و تجربه بيشتر نياز دارد. استفاده از‌هايفوبراى جوان‌سازى و ليفت پوست صورت هنوز توصيه نمى‌شود من شخصاً مواردى از آسيب شديد پوست صورت بعد ازانجام هايفو راديده‌ام كه اسكار‌هاى فرورفته شبيه اسكارآبله ايجاد كرده بود. درحال حاضرروش مورد تأييد ومطمئن براى ليفت صورت و تحريك كلاژن‌سازى استفاده از اكسيليس Exilis است.
2

لیفتینگ برای از بین بردن چین‌وچروک بهتر است یا لیزر؟لیفتینگ برای از بین بردن چین‌وچروک بهتر است یا لیزر؟

هركدام ازاين روش‌ها كاربرد مخصوص به خودشون را دارند وگاهى هردولازمه ليزرجوا‌ن‌سازى عمدتاً لايه‌هاى فوقانى پوست يعنى اپيدرم ودرم سطحى را بازسازى مى‌كند، اما ليفتينگ باعث ساخته شدن و اصلاح ساختار(Remodelling) كلاژن در بخش عمقى پوست مى‌شود. به هرحال اجازه دهید پزشك معالجتان بهترين روش درمانى را با توجه به نتايج معاينات براى شما توصيه كند.
3

برای کشیدن پوست صورت یا همان جراحی پوست صورت که نیازی به لیفت نباشد و مدت طولانی ماندگاری داشته باشد چه کاری انجام بدهیم؟

ليفتينگ با استفاده ازدستگاه Exilis
4

آیا راهی برای از بین بردن غبغب هست و اگر هست آیا امکان بازگشت مجدد و بدتر شدن آن وجود دارد؟

بهترين درمان غيرتهاجمى (بدون جراحى) غبغب،RF با دستگاه Exilis است. چون درمان چربى هاى موضعى با استفاده ازExilis، باعث تخريب سلول هاى چربى مى شود،استعداد چاقى در ناحيه تحت درمان كاهش مى يابد وبدتر هم نمى شود، نگران نباشيد.
5

برای کوچک کردن غبغب کرایولیپولیز بهتر است یا آراف فرکشنال؟

هيچكدام، بهترين روش تركيب exilis و مزوتراپى است .
6

برای ترک‌های سینه و شلی و افتادگی پوست سینه چه روش‌هایی رو توصیه می‌کنید؟

بستگى به درجه افتادگى سينه دارد ازRF مونوپلار مثل Exilis براى افتادگى‌هاى خفيف تا متوسط تا جراحى پلاستيك براى موارد شديد افتادگى سينه‌ها. اما براى ترك پوست سينه، ليزرCo2فركشنال انجام مى‌شود.
7

هايفو چيست؟ آيا واقعاً براى ليفت صورت جواب مى‌دهد؟

هايفو(HIFU)مخفف High IntensityFocused Ultrasound به معنى امواج ماوراءصوت متمركزبا شدت بالاست. اين فناورى جديد يعنى Hifu درحال حاضربراى درمان سرطان پروستات تأييديه سازمان غذا وداروى آمريكا را دريافت كرده و قابل استفاده است ولى براى Facelift هنوز تحت بررسى و كارآزمايى بالينى است و براى استفاده از آن دركلينيك‌ها ومراكز زيبايى بايد منتظر مدارك و مستندات علمى و تجربيات بيشتر بمانيم. تنها دستگاه هايفو كه براى ليفت صورت و درمان شلى و افتادگى پوست مورد تأييد است دستگاهى است با نام Ultherapy ساخت كمپانى ulthera آمريكا، كه هنوز وارد ايران نشده است. دستگاه‌هاى هايفويى كه در بعضى مراكز كشوراستفاده مى‌شود (مانند دايلوDoublo يا ساير برندها كه عمدتاً چينى و كره اى است) تأثير درمانى قابل قبولى نداشته و حتى دربعضي موارد عوارض جبران ناپذيرى ايجاد می‌كنند. به هرحال فعلاً درمان هاى مؤثر و ايمن براى ليفت صورت و درمان شلى و افتادگى پوست، Facelift آناتوميك به روش جراحى و Exilis به روش غيرجراحى است.

...  مقالات مرتبط  ...
۲۱ بهمن ۱۳۹۶
ضایعه رنگدانه ای پوست

روش های درمانی ضایعه های رنگدانه ای پوست

رنگ پوست و رنگدانه های ملانین رنگدانه های ملانین در تعیین رنگ پوست نقشی کلیدی و […]
۱۸ بهمن ۱۳۹۶
درمان تعریق بیش از حد

بوتاکس درمانی برای تعریق بیش ازحد

سازمان غذا و داروی آمریکا در سال ۲۰۰۴ بوتاکس را برای درمان تعریق بیش از حد […]
۱۶ بهمن ۱۳۹۶
سابسیژن

استفاده از سابسیژن در درمان جای جوش (اسکار آکنه)

سابسیژن یکی از محبوب ترین روش های درمانی جهت التیام و احیای جای جوش به شمار […]
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
لیپوساکشن

لیپوساکشن چیست و چه عوارضی دارد؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی پلاستیک است که چربی های اضافی را از بدن خارج می‌کند. این […]