برداشتن خال، زگیل و ضایعات پوستی

توضیح:

در برطرف کردن مواردی مانند خال، زگیل و ضایعات پوستی نیز گرفتن بهترین نتیجه با انتخاب صحیح متخصص و به‌کارگیری دستگاه استاندارد و به‌روز حاصل خواهد شد. نبود هر یک از این دو عامل، می‌تواند جویندگان خدمات پزشکی و زیبایی را با هزینه‌های بیهوده و حتی در برخی موارد با ضررهای جانی روبرو کند.

برخی از نمونه کارها

خال و زگیل چیست و چگونه به صحیح‌ترین شکل ممکن رفع می‌شوند؟

خال:

بیش‌تر انواع تغییر رنگ پوست خال نامیده می‌شود. خال‌ها به دو نوع مادرزادی و اکتسابی تقسیم می‌شوند. رنگ خال را سلول‎های رنگدانه‌دار پوستی (ملانوسیت) به‌وجود می‌آورند که تجمع خوش‌خیم سلول‌های ملانوسیتی، خالی به همین نام ایجاد می‌کند. انواع مشهورتر خال عبارتند از:

 • خال بکر Becker
 • خال اسپیلوس Spilus
 • خال آبی
 • خال اسپیتز Spitz
 • خال دیسپلاستیک

تعداد خال‌ها تا حدود 30 سالگی در افراد افزایش می‌یابد و به طور میانگین افراد بزرگسال حدود 25 خال در بدن خود دارند.

زگیل:

عفونت ویروسی با غشاهای مخاطی در لایه‌ی فوقانی پوست که منجر به رشد غیر سرطانی پوست می‌شود را زگیل می‌نامند.

در یک تقسیم‌بندی کلی انواع زگیل عبارتند از:

 • زگیل معمولی
 • زگیل مسطح
 • زگیل پا (زگیل موزاییکی)
 • زگیل تناسلی

توجه داشته باشید که زگیل می‌تواند به‌طور مستقیم یا از طریق اشیاء آلوده از شخصی به شخص دیگر منتقل شود. در مورد زگیل تناسلی لازم است که همسر فرد بیمار نیز مورد مراقبت قرار بگیرد.

در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی ابتدا به بررسی و آنالیز مفصل مورد و مشکل پوستی می‌پردازیم. در ارتباط با مواردی هم‌چون رفع خال و زگیل، مرحله‌ی بررسی و تشخیص از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا به عنوان مثال، تشخیص غلط در مورد یک تومور ریز و تشبیه آن به خال و اقدام به رفع آن می‌تواند موجب عود مجدد و مشکلات بعدی گردد!

 هم‌چنین در مورد رفع خال و زگیل،  قدرت و ظرافت دستگاه مورد استفاده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به عنوان مثال سلول‌های موجود در کنار‌ه‌‌های خال، بی‌رنگ بوده و شما قادر به مشاهده‌ی آن نیستید و لازم است که با مهارت و با استفاده از قابلیت دستگاه‌های استاندارد به درستی اقدام به برداشتن مقداری از حاشیه‌ی به ظاهر سالم خال  نیز نمود، در غیر این صورت احتمال عود مجدد خال وجود خواهد داشت.

 توجه داشته باشید که فقدان مهارت لازم و عدم استفاده از دستگاه باکیفیت، انجام موفقیت‌آمیز برداشتن خال و زگیل را با مشکل روبرو خواهد کرد.

مزایای کلینیک زیبایی دکتر قانعی چیست؟

 • داشتن تیمی متخصص با تمامی تخصص‌های مورد لزوم در سطح بین‌المللی

 • گردآوری جدیدترین دستاوردهاى دانش و فن‌آورى روز دنیا در زمینه‌ی دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA و دارای تأییدیه‌ی وزارت درمان و بهداشت ایران که برای برداشتن خال، زگیل و ضایعات پوستی عبارتند از:

دستگاه RF" الکتروسرجری" ساخت کمپانی "Medici" ایتالیا، جهت برداشتن انواع خال و ضایعات پوست بدون ایجاد اسکار(جاى زخم)، زیرا امواج رادیو فرکانسی این دستگاه قابلیت متوقف شدن در عمق چند "آنگستروم" (واحدهای بسیار ریز اندازه‌گیری به طوری که 10 آنگستروم 1 نانومتر می‌باشد) را دارد و بر اثر مهار و ممانعت از رسیدن امواج به لایه‌های زیرین پوست مانع ایجاد و باقی ماندن اثر برداشتن خال از روی پوست شده و نیز برخلاف برخی دیگر از دستگاه‌های کم‌کیفیت باعث بروز احساس درد در فرد نمی‌گردد.

از مزایای دیگر استفاده از این دستگاه پیشرفته عدم نیاز به فشار مکانیکی، جلوگیری از پارگی و کوفتگی، سرعت انجام، عدم ایجاد چرک و بهبود سریع می‌باشد.

دستگاه "لیزرCo2 فرکشنال" مدل eCo2 ساخت کمپانى " Lutronic " داراى مجوز "FDA" آمریکا، جهت جوان‌سازى پوست و رفع چین وچروک‌ها و ضایعات رنگدانه‌اى و پیر پوستى، درمان جاى زخم و اسکارآکنه و آبله مرغان و سایر عوارض پوستى  مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عدم نیاز به بی‌هوشی یا حتی تزریق آمپول بی‌حسی، عدم نیاز به پانسمان، ترمیم پوست  فقط طی مدت 2 تا 3روز، ایمن بودن از نظر احتمال تیره شدن پوست از مزایای استفاده از دستگاه مذکور می‌باشد.

توجه داشته باشید که در حال حاضر استفاده از انواع دستگاه‌های ایرانی، چینی و کره‌ایِ مشابه رواج دارد و  نتیجه‌ی برداشتن خال و زگیل با هر نوع از دستگاه‌های کم‌کیفیت می‌تواند متفاوت و گاه مسئله‌ساز نیز باشد.

برای مطرح کردن مورد یا مشکل خود و کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره‌ی در نظر گرفته شده برای جویندگان خدمات پزشکی و زیبایی، هم‌اکنون با کلینیک زیبایی دکتر قانعی تماس بگیرید.

 

برای مشاوره یا تعیین وقت، همین الان تماس بگیرید.

۱۵ ۱۷ ۲۰ ۴۴ (۰۲۱)

...  سوالات متداول  ...
1

آیا زگیل تناسلى باعث سرطان می‌شود؟

متاسفانه بله، البته در اکثرموارد سیستم ایمنى بیمارى رو مهار می‌کند ولى به هرحال شایع‌ترین علت سرطان گردن رحم و علت تعداد زیادى از نئوپلاسم‌هاى دستگاه تناسلى درهردوجنس زگیل‌هاى تناسلى هستند.
2

زوجی که دچار زگیل تناسلی هستند، ارتباط جنسی با استفاده از کاندوم، در عود و زیاد شدن زگیل‌ها تاثیر دارد؟ همچنین اگر زگیل‌ها را درمان نکنیم آیا باعث وسیع‌تر شدن آنها می‌شود؟

تماس مستقيم باعث سرايت زگيل تناسلى مى‌شود، كاندوم فقط در كاهش ريسك ابتلا از خانم مبتلا مؤثراست و بهتراست زگيل‌ها در اولين فرصت برداشته شود، زگيل اگردرمان نشود گسترش مى‌يابد بخصوص اگردستكارى شود.
3

آیا استفاده از روش RF برای برداشتن خال‌های سطحی در پوست‌های تیره ایجاد لکه می‌کند؟

منظورتان برداشتن خال با استفاده ازRF الكتروسرجرى است، خير اين روش با استفاده ازامواج با فركانس راديويى عمل مى‌كند و چون توسط رنگدانه‌هاى پوست جذب نمى‌شود هيچ ارتباطى به رنگ پوست ندارد.

...  مقالات مرتبط  ...
۱۵ آبان ۱۳۹۶
لایه برداری پوست

راهنمای جامع لایه برداری پوست

سطح پوست ما،ازبدوتولددرمعرض عوامل محیطی است،مضرترین این عوامل،اشعه ماوراءبنفش آفتاب است،آلودگی های محیطی،آبله مرغان،جوش غرورجوانی،انواع بریدگی […]
۲۶ شهریور ۱۳۹۶
میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

میکرونیدلینگ یا  PCI ،درمان به روش القای کلاژنی(Percutaneous Collagen Induction Therapy)روش نسبتا”جدیدی است که ازطریق ایجادکانال های […]