جوان‌سازی پوست

جوان‌سازی پوست، حق مُسلّم شما!

30 ساله؟ آهان! 40 ساله‌اید؟ پس برای خسته به‌نظر رسیدن هم خیلی جوان هستید!

امروزه در تمام دنیا موضوع جوان‌سازی پوست از حالت انحصاری خارج و به یک نیاز روزمره تبدیل شده است. اثرات جوان‌سازی پوست، موضوعی نیست که تأثیر آن فقط در قیافه‎ی شما خلاصه ‌شود بلکه این پدیده به طور مستقیم بر روحیه و اعتماد‌‌به‌نفس شما و کیفیت ارتباطات اجتماعی و خانوادگیتان تأثیر مستقیم و بسیار چشمگیری دارد.

قصد داریم در این مقاله با شرح روش‌های اصلیِ جوان‌سازی پوست، فرصتی فراهم کنیم که طی آن بتوانید نسبت به شرایط خود مناسب‌ترین روش برای جوان‌سازی پوستتان را انتخاب کنید.

 

جوان‌سازی پوست:

گذر زمان بیشترین تأثیر خود را ابتدا بر پوست انسان می‌گذارد. پیدایش علائمی همچون خطوط، چین‌و‌چروک، افتادگی و وا‌رفتگیِ پوست، نتیجه‌ی بالا رفتن سن انسان است، اما خبر خوب این است که می‌توان با جوان‌سازیِ ساختار صورت و حجم دادن به پوست و سایر متدهای جوان‌سازیِ موجود در این مؤسسه، ستم زمانه را از روی گل شما عزیزان پاک کرد.
در این‌جا به اتّفاق شما به یک دوراهی می‌رسیم، این دوراهی انتخاب یکی از راه‌های زیر برای جوان‌سازی پوست شماست:
1- راه‌های جوان‌سازی پوست به شیوه‌های غیر جراحی
2- راه‌های جوان‌سازی پوست ازطریق جراحی
مؤسسه‌ی ما افتخار دارد که در صورت انتخاب هر یک از این دو راه، تا رسیدن به سرمنزل مقصود و داشتن پوستی جوان و زیبا در کنار شما بوده و صحیح‌ترین اطلاعات و بهترین خدمات را تقدیمتان کند.
در این مسیر اشخاصی هستند که طبیعی جلوه کردن را ترجیح داده و می‌خواهند بدون استفاده از روش‌هایی مانند "بوتاکس" و انواع حجیم سازی و عمل‌های جراحیِ زیبایی، به طرزی اقدام کنند که از ظاهرشان مشخص نگردد که جوان‌سازی پوست انجام داده‌اند.
اگر شما نیز چنین حسی دارید، بهترین راه برای شما، استفاده از شیوه‌های جوان‌سازی پوست بدون عمل جراحی است.

برخی از نمونه کارها

اما چگونه می‌‌توان بدون عمل جراحی، جوان‌سازی پوست را انجام داد؟!

روش‌های جوان‌سازی پوست بدون عمل جراحی استفاده از امواج لیزر به شیوه‌ای خاص و به‌کار بردن رادیوفرکانس است، این‌گونه جوان‌سازی پوست باعث می‌شود که طبقه به طبقه‌ی پوست شما از زیرترین لایه تا بالاترین لایه‌ی آن، با فشردگی لازمه دارای شادابی و جوانی مجدد شود.
در دنیای ضدپیریِ (Anti-agine) امروز، پرطرفدارترین رو‌ش‌های جوان‌سازی پوست عبارتنداز: "لیزر- رادیوفرکانس- لایه‌برداری (pelling)" و چند روش دیگر. اما اگر شما حوصله و یا وقت صبر کردن برای مشاهده‌ی نتایج این روش‌ها را ندارید، سریع‌ترین راه برای شما می‌تواند استفاده از روش‌های ذیل باشد: ClearLift Lazer- Clear And Brilliant- C&B Fraxel- Thermage-Ulthera-VShape که دو مورد آخر مداوا بوسیله‌ی لیزر و رادیوفرکانس هستند.

روش "بوتاکس"

روش "بوتاکس" قادر است که چین و چروک‌های قدیمی را محو کند و به وجود آمدن چین و چروک‌های حتی جزئی و جدید را در نقاط دور دهن، دور چشم و پیشانی به تأخیر اندازد.
10 روز پس از انجام "بوتاکس شروع به دیدن اثرات آن خواهید کرد و در مدت 4 الی 6 ماه عضلات صورت شما مجدداً قابلیت حرکت عادی خود را به دست می‌آورند و از دیدن نتیجه‌ی نهایی ذوق‌زده خواهید شد!

روش تراکمی و پرکردن

در طی زمان، بافت‌های زیر پوست به تدریج کم و کم‌تر می‌شوند، در این مورد، روش پر کردن که عبارت است از جایگزین کردن مواد کمکی جهت حفظ‌ حالت طبیعیِ بافت‌ها، روش مناسبی می‌تواند باشد. کلاً در این روش موادی که بر اثر گذشت زمان در زیر پوست کمتر شده و موجب پیدایش چین و چروک می‌شوند به پوست اضافه شده و بدین‌ترتیب جوان‌سازی پوست انجام می‌شود.
روش پر کردن، بیشتر در مورد صورت شخص به کار می‌رود و به وسیله‌ی آن فرورفتگی‌ها و حجم‌دهی نقاط مختلف چهره انجام می‌گیرد، از جمله در پر کردن گوشه‌های لب و اطراف استخوان گونه.
ماده‌یِ به کار رفته در این عملیات به خاطر استعداد نم‌پذیریِ خود در درون پوست شما کیفیت پوستتان را ارتقاء می‌دهد، طوری که طی 6 الی 12 ماه قیافه‌تان عوض شده و صاحب پوستی کاملاً جوان می‌گردید.

مزوتراپی صورت

مزوتراپیِ صورت ( mezolifting ) جهت افزایش کیفیت پوست، به‌خصوص در مورد عامل افزایش سن انجام می‌گیرد، مزوتراپیِ صورت، تزریق مواد خاصِ آماده‌سازی شده به صورت فرد است، این مواد خاص، مرتبط با "کلاژنِ"پوست (نوعی پروتئین که 75% پوست از آن تشکیل شده است) و ویتامین ها، اسید هیالورونیک، اسیدهای آمینه و مواد معدنی هستند. این روش موجب بازسازی پوست و جوان‌سازی آن می‌شود.
مواردی نیز هست که این روش به‌طور سیستماتیک قبل از بوجود آمدن چین‌و‌چروک پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد که نتیجه‌ی آن داشتن پوستی حتی صاف‌تر ، براق‌تر و شاداب‌تر از پوست معمولی و جوان است.
عملیات مربوط به مزوتراپی ساده است و در برخی موارد با مالیدن کرم مخصوص و بی‌حسیِ موضعی انجام می‌گیرد، لازم به توضیح است که شما از اولین جلسه‌ی مزوتراپی صورت، خواهید توانست شفافیت و تغییر قیافه‌تان را احساس کنید و این حس با انجام هر جلسه بیشتر و بیشتر خواهد شد.

روش Thermage

این روش جزء جراحی‌های زیبایی مدرن بوده که بدون کوچک‌ترین عمل بریدن یا برداشتن، بافت پوست را محکم و خطوط طبیعی صورت (خط خنده و خط گریه) را بازسازی می‌کند و موجب به‌وجود آمدن بافت‌های سالمِ "کلاژن" (75% مادّه‌ی تشکیل‌دهنده‌ی پوست) می‌شود. این روش که از سوی دکترِ متخصص انجام می‌گیرد، به‌وسیله‌ی امواجی خاص و انحصاری پوست را کم کم فشرده و به نوعی جمع می‌کند و موجب بازسازی ساختار صورت و جوان‌سازی پوست می‌شود. در این روش شما بلافاصله پس از پایان عملیات می‌توانید به زندگی روزمرّه‌ی خود بازگشته و سرگرم امور روزانه‌ی خود شوید.
شما با انجام هر جلسه‌ی Thermage پوست صورت خود را نرم‌تر و کشیده‌تر و جوان‌تر خواهید دید.
هر جلسه‌ی این روش بین 1.5 الی 2 ساعت طول می‌کشد.

روش Ultherapy

در این روش با استفاده از تکنولوژی "Ultrasound" و انرژی "آکوستیک" لایه‌های زیرین پوست بدون این که لایه‌ی ظاهری پوست زیانی ببیند و یا حتی متأثر شود، به طرزی خاص گرمایش داده می‌شوند و با این کار علاوه بر این که تولید "کولاژون" که ماده‌ی اصلی تشکیل‌دهنده‌ی پوست است به مقدار زیادی افزایش پیدا می‌کند، پوست کم کم جمع و فشرده تر شده و این امر موجب جوان‌سازی پوست شما می‌شود.
توجه داشته باشید که این روش در مورد افتادگی پوست، پف‌کردگی زیر چشم و پلک، چین و چروک‌های اطراف چشم، پیشانی، غبغب و گردن، یکی از مؤثرترین روش‌هاست.
یکی از مزایای بزرگ این روش انجام آن در فقط یک جلسه است مگر این که شخص استفاده‌کننده سن زیادی داشته باشد یا دارای شرایطی خاص باشد که در این صورت حدود 6 ماه تا یک سال بعد از اولین جلسه، یک جلسه‌ی دیگر نیز انجام می‌شود تا نتیجه‌ی کامل آن حاصل شود.

روش مداوای لیزری

در روش لیزری بافت‌های وارفته کم کم کشیده و سفت می‌شوند. مواردی که شما می‌توانید با روش لیزری به جنگ آن رفته و کاملاً پیروز شوید عبارتند از: چین‌و‌چروک اطراف چشم، لکه‌های ناشی از حاملگی، لکه‌های ناشی از سالخوردگی، لکه‌های ناشی از آفتاب‌زدگی، برطرف کردن دو گانگی رنگ پوست، استفاده در موارد مربوط به گردن و قسمت‌های سر‌ و‌ سینه. هم‌چنین از روش فوق برای جوان‌سازی پوست دست نیز استفاده می‌شود.

مفتخریم به اطلاعتان برسانیم که با تماس شما و از طریق مشاوره‌ی رایگان، ضمن بررسی‌های دقیق و با توجه به خواسته‌ها و شرایط فیزیکی شما بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش که رضایت 100% شما را برآورده خواهد ساخت از طرف پزشکان متخصص و با تجربه‌ی ما، خدمتتان معرفی خواهد شد.

به دنیای ضدپیریِ (Anti-agine) خوش آمدید.

برای مشاوره یا تعیین وقت، همین الان تماس بگیرید.

۱۵ ۱۷ ۲۰ ۴۴ (۰۲۱)

...  سوالات متداول  ...
1

قبل از جلسات جوان‌سازی پوست، باید چه مواردی را رعایت کرد؟

1- قبل از انجام جوان‌سازی پوست، ابتدا از طرف پزشک متخصّص ما مورد معاینه قرار می‌گیرید. میزان پیری پوست تعیین و مداوای مناسب برای شما برنامه‌ریزی می‌گردد و تمام مراحل جهت آگاهی شما شرح داده می‌شود. 2- معمولاً از دو هفته قبل از انجام عملیات جوان‌سازی پوست، باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید. 3- در حین جوان‌سازی پوست، در آن قسمت از صورت که جوان‌سازی در آن ‌نقطه اِعمال می‌گردد نباید مواد آرایشی و رنگی وجود داشته باشد. 4- وجود جوش و زخم در محل مورد نظر مانع اقدام خواهد شد. 5- اگر در موضع مورد نظر تا دو هفته قبل از اقدام مذکور، اقدامات آرایشی و بهداشتی خاصی مانند ,peeling صورت پذیرفته باشد، انجام لیزر مقدور نمی‌باشد. 6- در صورت انجام "بوتاکس" و "مزوتراپی" و روش‌های با استفاده از سوزن، مدت سه هفته انجام لیزر مقدور نخواهد بود.
2

بعد از جوان‌سازی پوست، باید چه مواردی را رعایت کرد؟

مواردی که ذکر می‌شود اکثراً برای دو روز تا دو هفته است و رعایت آن دشوار نیست.1- در جوان‌سازی پوست به روش لیزری بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزمرّه‌ی خود بازگردد. 2- پس از انجام جوان‌سازی پوست تا دو روز از تماس دست و به‌خصوص خاراندن موضع مذکور و هر عاملی که موجب تحریک آن گردد خودداری کرده و از استفاده از مواد آرایشی و مشابهِ آن در موضع مذکور خودداری کنید. 3- بعد از جوان‌سازی پوست، باید تا مدتی از کرم‌ِ توصیه شده‌ی ضد آفتاب استفاده کنید. 4- خودداری از گرفتن حمام آفتاب و استفاده از سولاریوم تا دو هفته.
3

آیا آر اف اثر بوتاکس رو از بین می‌برد؟

بعد از٤٨ ساعت خير
4

آیا محل تزریق بوتاکس خارش دارد؟

معمولاً خير، اگر شما بعد از تزريق بوتاكس دچار خارش درمحل تزريق بوتاكس شده‌ايد، حتماً با پزشكتان تماس بگيريد بخصوص اينكه لازمست اگرعلائم ديگر در محل تزريق بوتاكس وجود دارد؛ مثل قرمزى و ورم (برجسته شدن محل تزريق بوتاكس كه بعد از چند ساعت هنوز ادامه دارد) و درد وحساسيت راجدى بگيريد و به پزشكتان اطلاع دهيد. كسانى كه به سفيده تخم مرغ حساسيت دارند نبايد بوتاكس بزنند، كسانى كه هرنوع آلرژى چه حساسيت غذايى و چه دارويى يا حتى اگزماى پوستى دارند بايد قبل از تزريق بوتاكس پزشك خود را از وجود سابقه آلرژى آگاه كنند (البته پزشك دراين موارد ازشما سؤال مى‌كند) اگرچه آلرژى به يك دارو يا غذا غير‌قابل پيش‌بينى است ولى بايد در نظرداشت يكى ازعوامل افزايش احتمال حساسيت به بوتاكس، تزريق بوتاكس‌هاى غيراستاندارد (چينى ) است كه بايد از تزريق آن اجتناب كرد.
...  مقالات مرتبط  ...
۱ مرداد ۱۳۹۶
افزایش ضخامت مو

روش هایی طبیعی برای ضخیم شدن تار موها، بخش دوم

در مقاله قبل “راهکارهایی طبیعی برای داشتن موهایی ضخیم تر، بخش اول” به ۵ راهکار اشاره […]
۲۸ تیر ۱۳۹۶
تخم مرغ و تقویت مو

راهکارهایی طبیعی برای داشتن موهایی ضخیم تر، بخش اول

این روزها ریزش مو به مشکلی همه گیر و متداول تبدیل شده است. از آنجایی که […]