جوانسازی یا Rejuvenation

تزریق "بوتاکس"

تزریق"بوتاکس" بهترین روش پیشگیری و درمان چین وچروک های پیشانی، خط اخم و اطراف چشم است. بوتاکس با جلوگیری از گرفتگی و انقباض عضلات صورت مانع تا خوردن پوست می شود. عضلات یک سوم فوقانی صورت ما، تحرک زیادی دارند وهنگام اخم کردن، بالا بردن ابروها و حتی خنده مرتباً باعث چین خوردگی در پوست پیشانی و دورچشم می شوند. دربعضی افراد به خاطر فرم صورت و جنس پوست، این تا شدن های مکر، باعث ایجاد خطوط و چین وچروکهایی می شود که بتدریج عمیقتر شده و حتی وقتی صورتشان کاملاً بی حرکت است؛ بازهم دیده می شوند.

آیا تزریق بوتاکس مختص افراد میانسال و مسن است؟

خیر؛ تزریق بوتاکس، سن خاصی ندارد، بهترین زمان تزریق بوتاکس؛ درشروع پیدایش خطوط عرضی پیشانی، خطوط عمودی اخم وخطوط شعاعی اطراف چشم (اصطلاحاً خطوط پنجه کلاغی یا Claw foot) است؛ اگر بوتاکس به موقع انجام شود علاوه بر درمان جنبه پیشگیری دارد و ممکنست بعد از چند نوبت تزریق نیازی به ادامه آن نباشد؛ درحالیکه اگر اجازه دهیم تا چین وچروک درپوست ما تثبیت شود و بعد به فکرتزریق بوتاکس بیفتیم؛ تعداد دفعات تزریق بیشتر و اثربخشی آن ممکنست کمتر باشد.

برخی از نمونه کارها

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است؟

بوتاکس پرطرفدارترین روش جوانسازی پوست صورت در سراسردنیا (از جمله آمریکا و اروپا) و ایران است، اگر روشی خطرناک یا همراه با عوارض زیادی باشد، بتدریج از طرف پزشکان و بیماران استفاده از آن محدود می‌شود. درحالیکه بوتاکس، از ابتدای دریافت مجوز FDA)سازمان غذا و داروی آمریکا) نه فقط در طب زیبایی بلکه در سایر شاخه های پزشکی برای درمان بیماری هایی نظیر میگرن، لوچی یا استرابیسم، انواع اسپاسم های عضلانی و... همواره با استقبال و افزایش متقاضیان استفاده روبرو بوده است.

پرکردن، حجم دادن وتقویت کردن پوست با استفاده از هیالورونیک اسید

در طی زمان، بافت‌های زیر پوست به تدریج کم و کم‌تر می‌شوند، در این مورد، روش پر کردن که عبارت است از جایگزین کردن مواد کمکی جهت حفظ‌ حالت طبیعیِ بافت‌ها، روش مناسبی می‌تواند باشد. کلاً در این روش موادی که بر اثر گذشت زمان در زیر پوست کمتر شده و موجب پیدایش چین و چروک می‌شوند به پوست اضافه شده و بدین‌ترتیب جوانسازی پوست انجام می‌شود.

روش پر کردن، بیشتر در مورد صورت شخص به کار می‌رود و به وسیله‌ی آن فرورفتگی‌ها و حجم‌دهی نقاط مختلف چهره انجام می‌گیرد، از جمله در پر کردن گوشه‌های لب و اطراف استخوان گونه.

ماده‌یِ به کار رفته در این عملیات به خاطر استعداد نم‌پذیریِ خود در درون پوست شما کیفیت پوستتان را ارتقاء می‌دهد، طوری که طی 6 الی 12 ماه قیافه‌تان عوض شده و صاحب پوستی کاملاً جوان می‌گردید.

مزوتراپی

مزوتراپیِ صورت ( mezolifting ) جهت افزایش کیفیت پوست، به‌خصوص در مورد عامل افزایش سن انجام می‌گیرد، مزوتراپیِ صورت، تزریق مواد خاصِ آماده‌سازی شده به صورت فرد است، این مواد خاص، مرتبط با "کلاژنِ"پوست (نوعی پروتئین که 75% پوست از آن تشکیل شده است) و ویتامین ها، اسید هیالورونیک، اسیدهای آمینه و مواد معدنی هستند. این روش موجب بازسازی پوست و جوانسازی آن می‌شود.

مواردی نیز هست که این روش به‌طور سیستماتیک قبل از بوجود آمدن چین‌و‌چروک پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد که نتیجه‌ی آن داشتن پوستی حتی صاف‌تر ، براق‌تر و شاداب‌تر از پوست معمولی و جوان است.

عملیات مربوط به مزوتراپی ساده است و در برخی موارد با مالیدن کرم مخصوص و بی‌حسیِ موضعی انجام می‌گیرد، لازم به توضیح است که شما از اولین جلسه‌ی مزوتراپی صورت، خواهید توانست شفافیت و تغییر قیافه‌تان را احساس کنید و این حس با انجام هر جلسه بیشتر و بیشتر خواهد شد.

روش Thermage

این روش جزء جراحی‌های زیبایی مدرن بوده که بدون کوچک‌ترین عمل بریدن یا برداشتن، بافت پوست را محکم و خطوط طبیعی صورت (خط خنده و خط گریه) را بازسازی می‌کند و موجب به‌وجود آمدن بافت‌های سالمِ "کلاژن" (75% مادّه‌ی تشکیل‌دهنده‌ی پوست) می‌شود. این روش که از سوی دکترِ متخصص انجام می‌گیرد، به‌وسیله‌ی امواجی خاص و انحصاری پوست را کم کم فشرده و به نوعی جمع می‌کند و موجب بازسازی ساختار صورت و جوانسازی پوست می‌شود. در این روش شما بلافاصله پس از پایان عملیات می‌توانید به زندگی روزمرّه‌ی خود بازگشته و سرگرم امور روزانه‌ی خود شوید.

شما با انجام هر جلسه‌ی Thermage پوست صورت خود را نرم‌تر و کشیده‌تر و جوان‌تر خواهید دید.

هر جلسه‌ی این روش بین 1.5 الی 2 ساعت طول می‌کشد.

روش Ultherapy

در این روش با استفاده از تکنولوژی "Ultrasound" و انرژی "آکوستیک" لایه‌های زیرین پوست بدون این که لایه‌ی ظاهری پوست زیانی ببیند و یا حتی متأثر شود، به طرزی خاص گرمایش داده می‌شوند و با این کار علاوه بر این که تولید "کولاژون" که ماده‌ی اصلی تشکیل‌دهنده‌ی پوست است به مقدار زیادی افزایش پیدا می‌کند، پوست کم کم جمع و فشرده تر شده و این امر موجب جوانسازی پوست شما می‌شود.

توجه داشته باشید که این روش در مورد افتادگی پوست، پف‌کردگی زیر چشم و پلک، چین و چروک‌های اطراف چشم، پیشانی، غبغب و گردن، یکی از مؤثرترین روش‌هاست.
یکی از مزایای بزرگ این روش انجام آن در فقط یک جلسه است مگر این که شخص استفاده‌کننده سن زیادی داشته باشد یا دارای شرایطی خاص باشد که در این صورت حدود 6 ماه تا یک سال بعد از اولین جلسه، یک جلسه‌ی دیگر نیز انجام می‌شود تا نتیجه‌ی کامل آن حاصل شود.

 لیزر

در روش لیزری بافت‌های وارفته کم کم کشیده و سفت می‌شوند. مواردی که شما می‌توانید با روش لیزری به جنگ آن رفته و کاملاً پیروز شوید عبارتند از: چین‌و‌چروک اطراف چشم، لکه‌های ناشی از حاملگی، لکه‌های ناشی از سالخوردگی، لکه‌های ناشی از آفتاب‌زدگی، برطرف کردن دو گانگی رنگ پوست، استفاده در موارد مربوط به گردن و قسمت‌های سر‌ و‌ سینه. هم‌چنین از روش فوق برای جوانسازی پوست دست نیز استفاده می‌شود.

 

برای مشاوره یا تعیین وقت، همین الان تماس بگیرید.

۱۵ ۱۷ ۲۰ ۴۴ (۰۲۱)

...  سوالات متداول  ...
1

قبل از جلسات جوانسازی پوست، باید چه مواردی را رعایت کرد؟

1- قبل از انجام جوانسازی پوست، ابتدا از طرف پزشک متخصّص ما مورد معاینه قرار می‌گیرید. میزان پیری پوست تعیین و مداوای مناسب برای شما برنامه‌ریزی می‌گردد و تمام مراحل جهت آگاهی شما شرح داده می‌شود. 2- معمولاً از دو هفته قبل از انجام عملیات جوانسازی پوست، باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید. 3- در حین جوانسازی پوست، در آن قسمت از صورت که جوانسازی در آن ‌نقطه اِعمال می‌گردد نباید مواد آرایشی و رنگی وجود داشته باشد. 4- وجود جوش و زخم در محل مورد نظر مانع اقدام خواهد شد. 5- اگر در موضع مورد نظر تا دو هفته قبل از اقدام مذکور، اقدامات آرایشی و بهداشتی خاصی مانند ,peeling صورت پذیرفته باشد، انجام لیزر مقدور نمی‌باشد. 6- در صورت انجام "بوتاکس" و "مزوتراپی" و روش‌های با استفاده از سوزن، مدت سه هفته انجام لیزر مقدور نخواهد بود.
2

بعد از جوانسازی پوست، باید چه مواردی را رعایت کرد؟

مواردی که ذکر می‌شود اکثراً برای دو روز تا دو هفته است و رعایت آن دشوار نیست.1- در جوانسازی پوست به روش لیزری بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزمرّه‌ی خود بازگردد. 2- پس از انجام جوانسازی پوست تا دو روز از تماس دست و به‌خصوص خاراندن موضع مذکور و هر عاملی که موجب تحریک آن گردد خودداری کرده و از استفاده از مواد آرایشی و مشابهِ آن در موضع مذکور خودداری کنید. 3- بعد از جوانسازی پوست، باید تا مدتی از کرم‌ِ توصیه شده‌ی ضد آفتاب استفاده کنید. 4- خودداری از گرفتن حمام آفتاب و استفاده از سولاریوم تا دو هفته.
3

آیا آر اف اثر بوتاکس رو از بین می‌برد؟

بعد از٤٨ ساعت خير
4

آیا محل تزریق بوتاکس خارش دارد؟

معمولاً خير، اگر شما بعد از تزريق بوتاكس دچار خارش درمحل تزريق بوتاكس شده‌ايد، حتماً با پزشكتان تماس بگيريد بخصوص اينكه لازمست اگرعلائم ديگر در محل تزريق بوتاكس وجود دارد؛ مثل قرمزى و ورم (برجسته شدن محل تزريق بوتاكس كه بعد از چند ساعت هنوز ادامه دارد) و درد وحساسيت راجدى بگيريد و به پزشكتان اطلاع دهيد. كسانى كه به سفيده تخم مرغ حساسيت دارند نبايد بوتاكس بزنند، كسانى كه هرنوع آلرژى چه حساسيت غذايى و چه دارويى يا حتى اگزماى پوستى دارند بايد قبل از تزريق بوتاكس پزشك خود را از وجود سابقه آلرژى آگاه كنند (البته پزشك دراين موارد ازشما سؤال مى‌كند) اگرچه آلرژى به يك دارو يا غذا غير‌قابل پيش‌بينى است ولى بايد در نظرداشت يكى ازعوامل افزايش احتمال حساسيت به بوتاكس، تزريق بوتاكس‌هاى غيراستاندارد (چينى ) است كه بايد از تزريق آن اجتناب كرد.
...  مقالات مرتبط  ...
۱۵ آبان ۱۳۹۶
لایه برداری پوست

راهنمای جامع لایه برداری پوست

سطح پوست ما،ازبدوتولددرمعرض عوامل محیطی است،مضرترین این عوامل،اشعه ماوراءبنفش آفتاب است،آلودگی های محیطی،آبله مرغان،جوش غرورجوانی،انواع بریدگی […]
۲۶ شهریور ۱۳۹۶
میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

میکرونیدلینگ یا  PCI ،درمان به روش القای کلاژنی(Percutaneous Collagen Induction Therapy)روش نسبتا”جدیدی است که ازطریق ایجادکانال های […]