درمان جای جوش با ساب سیژن

ساب سیژن (subcision)

از بین بردن جای جوش

ساب سیژن عبارتست از آزاد کردن چسبندگى‌هاى بین پوست و بافت همبند زیرین آن، که بیشتر براى درمان جای جوش و از بین بردن جای جوش به ویژه فرورفتگى جوشگاه(اسکار)هاى عمیق ناشى از جوش‌هاى جوانى (آکنه) کاربرد دارد. از آنجا که عامل اصلى فرورفتگى پوست، درمحل جوشگاه‌هاى آکنه، چسبندگى و فیبروز زیر آنست که موجب کشیده شدن پوست به داخل و فرورفتن آن می‌گردد، آزادسازى این چسبندگى‌ها بخش مهم و ضرورى براى درمان این‌گونه ضایعات پوستى می‌باشد.

از بین بردن جای جوش

روش‌هاى انجام ساب سیژن

١- روش مرسوم:
با استفاده از سوزن نوکور که شبیه نیزه بوده و پزشک بعد از وارد کردن آن به بافت‌هاى زیر پوست و حرکت دادن متناوب آن، اقدام به بریدن بافت‌هاى فیبروتیک و چسبندگى‌ها و بعضاً ایجاد خونریزى و هماتوم مى‌کند. ساب سیژن با این روش، علیرغم اینکه هدف درمان که پاره کردن باندهاى فیبروتیک است را محقق می‌کند، ولى به علت عوارض ناخواسته مثل کبودى شدید صورت، ایجاد جوشگاه هاى جدید ناشى از ورود خود سوزن نوکور، درد نسبتاً زیاد و گاهى تشدید فرورفتگى و چسبندگى‌ها و ایجاد لک و تیرگى‌هاى مقاوم، چندان محبوب و متداول نیست.

٢-روش جدید:
این روش که با استفاده از وسیله ساب سیژن ابداعى توسط آقاى دکتر باریک‌بین (dr BB subcision device) انجام می‌شود، تحول اساسى در درمان جاى جوش، جاى زخم‌هاى وسیع نظیر سالک، چین‌و‌چروک‌هاى عمیق صورت نظیر خط خنده و خط اخم و….، جوان‌سازى پوست در پوست‌هاى مسن و دچار چروک‌هاى وسیع ایجاد کرده است.

این تکنیک، علاوه بر اینکه معایب و محدودیت‌هاى روش مرسوم (با استفاده ازسوزن نوکور) را ندارد، مزایاى متعددى به شرح ذیل دارد: نتایج درمانى عالى، امکان استفاده درهمه تیپ‌هاى پوستى ، مدت زمان نقاهت کوتاه (٣-٢ روز)، قابلیت انجام درهمه‌ى فصول و عدم محدودیت ازنظرمواجهه با آفتاب، امکان استفاده‌ى همزمان از پیلینگ شیمیایى و لیزرفرکشنال co2 و RF فرکشنال ومیکرودرم ابریژن دریک جلسه همزمان

از بین بردن جای جوش 2

تصویر: روش انجام ساب‌ سیژن؛ همانطور که در تصویر دیده می‌شود، حرکت افقى سوزن مخصوص زیر پوست، باندهاى فیبروتیک در محل اسکار را پاره کرده و چسبندگى‌ها را آزاد می‌کند.

برخی از نمونـــه کارها

چه افرادى کاندید مناسب براى ساب سیژن هستند؟

  • افراد مبتلا به جوشگاه‌هاى عمیق آکنه
  • افراد با چین نازولبیال (خط خنده ) عمیق
  • افراد مسن با چین‌وچروک‌هاى واضح و آسیب‌هاى ناشى از آفتاب
  • افراد با جوشگاه (اسکار)‌هاى وسیع فرورفته

از بین بردن جای جوش 3

تصویر: درمان اسکار آکنه؛بیمار تحت درمان ساب سیژن و سپس لیزر co2 فرکشنال قرارگرفته است وتصویر سمت راست ٨ هفته بعد از درمان را نشان می‌دهد.

تصویر: درمان خط خنده عمیق به روش ساب سیژن

عکس سمت چپ خط خنده یا چین نازولبیال قبل ازساب سیژن را نشان مى‌دهد و عکس سمت راست بعد از انجام ساب سیژن

تصویر: درمان اسکار زخم؛ ساب سیژن و لیزر co2 فرکشنال

در پایان، ذکر این نکته ضرورى است که بهترین و مؤثرترین روش درمان جاى جوش به‌ویژه اگر عمیق باشد؛ ترکیبى از چند روش درمانى و استفاده از روش‌هاى تکمیلى مثل لیزر درمانى ،RF و گاهى پانچ (punch elevation) و پیلینگ شیمیایى و… علاوه بر ساب سیژن خواهد بود، پس بهتر اینست که با در نظر داشتن اصل تقدم پیشگیرى بر درمان، تلاش کنیم تا قبل از اینکه جوش به جوشگاه تبدیل شود، آکنه یا جوش را بطور جدى درمان کنیم.

جوش یا آکنه چیست؟

دانه هایی (بثورات) که به دلیل انسداد غدد سبوم در پوست صورت ، گردن ، پشت ، شانه ها جوش یا آکنه می گویند. این ضایعات چربی می توانند به صورت جوش سر سیاه، سرسفید، جوش چرکی و کیست در صورت فرد، بروز دهد. آکنه عمدتا نوجوانان را درگیر می کند و می تواند در اواخر نوجوانی و حتی تا بیش از سی سال ادامه یابد.

جوش و یا آکنه چیست؟

آکنه معمولاً پس از چند سال بهبود می یابد، اما نمی توان از بهبودی اطمینان داشت، زیرا با بهبود برخی از جوش ها ، جای زخم، فرورفتگی های سطحی کوچک به عرض چند میلی متر تا پایان عمر باقی می ماند و از نظر زیبایی مشکل ساز هستند. اگرچه این جای جوش ها در بعضی مواقع نسبتاً ترمیم می شوند. از این رو گاهی اوقات زخم ها از نظر روانشناسی نگران کننده هستند. به همین دلیل، توصیه می شود جای زخم ، آکنه را درمان کنید.

از آنجا که درمان آکنه آسان تر، ارزان تر و نتیجه راضی کننده تر است. غدد سبوم یا غدد چربی از ابتدا در هر دو جنس وجود دارد. در اوایل بلوغ ، این غدد با ترشح هورمون مردانه و آندروژن ها شروع به بزرگ شدن می کنند و فعالیت آنها، تولید و ترشح چربی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

غدد سبوم در تمام سطوح پوست به جز کف پا و دست وجود دارد، اما بیشترین تراکم آن در صورت ، سینه ، پشت و شانه ها دیده می شود. غدد سبوم از طریق غدد سبوم که به فولیکول های مو متصل هستند ترشحات خود را به سطح پوست تخلیه می کنند. ساختار مو را در بخش ریزش مو با ترشح چربی منجر به آسیب به مجاری غده می شود و دیواره سلولی این مجاری آسیب دیده و پاره می شود .

این سلولهای آسیب دیده به هم می چسبند و پلاک یا لخته ایجاد می کنند و می توانند دیواره مجاری را مسدود کنند، رسوب زدایی طبیعی به دلیل نقص در آنزیم های لازم برای افراد، به طور کامل طبیعی انجام نشده و مقیاس های جمع شده در منافذ مجاری چربی باعث بسته شدن این مجاری می شود. این بدان معنی است که چربی در مجاری جمع شده و باکتری های موجود در این مجاری بسیار بزرگ شده و این چربی ها و موها را تخمیر می کنند.

این عوامل ناشی از تخمیر و ترشح برخی مواد از باکتری های موجود و همچنین تجمع چربی در مجاری، به دیواره مجرا آسیب بیشتری می رساند و آن را کاملا از بین می برد. وقتی چربی نفوذ می کند، سلولهای دیواره مرده، باکتریها و همچنین مواد آنزیمی و تخمیری توسط فرایند التهابی در پوست فعال می شوند و هنگام پخت و پز باعث قرمزی و چرک می شوند. با دکتر قانعی همراه باشید تا با راه های زیباسازی پوست آشنا شوید.

انواع زخم جوش بر روی صورت

زخم یخ کش

این زخم ها بسیار عمیق و حفره ای است. مانند جای یخ کش هنگام کوهنوردی

زخم های ورقه ای

این نوع زخم ها، دارای گوشه های شیب دار و فرورفتگی عمیقی است.

زخم های واگنی

گوشه های تیز و واضحی دارد.

زخم های آتروفیک

زخم های مسطح نحیف با فرورفتگی کم.

زخم های کلوئید

زخم های ضخیم و برآمده شده.

لکه های قرمز

این لکه های قرمز تا 6 ماه پس از بهبود جوش ها خود به خود از بین می روند. اگر در بعضی موارد ادامه یافت و خود به خود برطرف نشد، می توان آنها را با دستگاه درمان کرد. با این حال، این روش همچنین می تواند جوش های فعال و التهابی را بهبود بخشد و چربی پوست را کاهش دهد. همچنین تعادل برقرار می شود. در طی این درمان ، منافذ باز پوست نیز باریک و کوچکتر می شوند. این روش معمولاً هر دو هفته و در طی دو تا چهار جلسه انجام می شود.

اسکارهای قرمز آکنه

این نوع جای جوش ها، جوش های قرمز رنگ با یک فرورفتگی کوچک است که معمولاً در گونه ها و پیشانی دیده می شود و به صورت لکه های قرمز ظاهر می شود. آنها اولین علائم جوش های ملتهب هستند. این اسکارها می توانند بین 6 تا 12 ماه ادامه داشته باشند. برای برخی از کسانی که عمق بیشتری دارند، گذشت زمان تاثیری در بهبودی نخواهد داشت . افسردگی برای همیشه باقی خواهد ماند و فقط رنگ قرمز آن با گذشت زمان محو می شود. لیزرهای عروقی ، لیزرهای PDL ، لیزرهای جنسیس و درمان IPL (IPL) می توانند سرعت جوش های سرسیاه و جوش قرمز و حتی رفع افسردگی را تسریع کنند، اما برای گرفتن بهترین نتیجه درمان های متعدد لازم است.

لکه های تیره

لکه های تیره ناشی از تغییر رنگ تیره جوش که پس از بهبود جوش، روی پوست صاف و بدون ترک قرار می گیرد و می تواند ماهها طول بکشد تا خود به خود برطرف شود. اول، جوش ها باید به طور کامل درمان شوند و به طور جدی از آنها جلوگیری شود. اولین شکل درمان این کرم ها در جلوگیری از ظهور مجدد جوش ها مثر هستند. راه دوم، اگر به روش اول پاسخ ندادید، لایه برداری یا میکرودرم ابریژن و تغییر وضعیت به لیزر است. متعادل است به طوری که اثرات داروها بسیار بیشتر و موثرتر می شوند.

اسکارها

این زخم ها به عنوان جوش های آتروفیک یا هایپرتروفیک شناخته می شوند. متأسفانه، اسکارهای آکنه واقعی هرگز به طور کامل از بین نمی روند. اگرچه ظاهر آنها با گذشت زمان معمولاً تا حدودی بهبود می یابد. التهاب جوش ها می تواند بافت زیر جلدی را از بین ببرد. هر چه التهاب شدیدتر و طولانی تر باشد، بافت های کلاژن و الاستین زیر پوست آسیب می بینند که منجر به افسردگی بیشتر می شود. از پوست اطراف آن است و به نظر می رسد فرورفته است. با این وجود ، ممکن است در بعضی از مناطق مانند خط قفسه سینه یا فک، در صورت جوش خوردن، جمع شدن یا تشکیل کلوئید ایجاد شود، که به دلیل اختلال در تولید کلاژن است که بیش از حد رخ می دهد.

روش های از بین بردن جای جوش

لایه برداری

لایه برداری اسید سالیسیلیک یکی از روش هایی است که به سرعت جوش ها را درمان می کند. این عمل باعث کاهش التهاب جوش های ملتهب گره ها، پاپول ها و جوش ها می شود، کومدون ها را تسکین می دهد، جوش ها یا جای زخم ها را از بین می برد و قرمزی ناشی از لایه برداری را کاهش می دهد، این جراحی هیچ التهابی باقی نمی گذارد.

البته کیفیت مواد مصرفی در خط پایین کار بسیار موثر است. مواد جدید ساخته شده با فناوری نانو این خاصیت را دارند که به آرامی آزاد می شوند به طوری که به تدریج دانه ها را بهبود می بخشند بدون اینکه التهابی ایجاد کنند. لایه برداری معمولاً در سه جلسه با فاصله دو هفته انجام می شود. بعد از سه جلسه معمولاً پاسخ بسیار خوبی وجود دارد و مقدار زیادی جوش کاهش می یابد. از طرف دیگر ، لایه برداری باعث روشن شدن پوست نیز می شود.

نوردرمانی

مطالعات نشان داده است که نورهای آبی و قرمز با از بین بردن عامل بیماری زا در بهبود آکنه موثر هستند. مکانیسم تخریب این است که با رشد باکتری ها، ماده ای به نام پورفیرین تولید می کنند. این ماده همان ماده ای است که باعث التهاب ضایعات آکنه می شود. از بین بردن باکتری ها علائم بالینی آکنه را بهبود می بخشد. بهترین دستگاه نور درمانی دستگاهی است که بتواند همزمان نور آبی و قرمز تولید کند. به طور معمول، بیمار باید دو بار در هفته و به مدت 64 هفته تحت درمان قرار گیرد.

IPL

این دستگاه مانند لیزر می باشد و همینطور یکی از موثرترین و سریع ترین روش های درمان جوش محسوب می شود.

روش های خانگی از بین بردن جای جوش بر روی صورت

بدیهی است که هرگز کسی دوست ندارد صورتش در معرض جوش و آکنه قرار گیرد، این ترکیبات طبیعی توصیه شده از سوی دکتر قانعی که ارزان تر می باشد، در خیلی از موارد موثر است. در ادامه این روش های طبیعی را ارائه می دهیم.

1.استفاده از یخ وقتی که هنوز جوش ها عفونی نشده اند.

2. عسل به عنوان ماده ای ضد عفونی کننده شناخته شده است و باعث از بین بردن عوامل باکتری و میکروبی اطراف غدد چربی می شود. عسل به دلیل خاصیت ضد باکتری درمانی خوبی برای بسیاری از مشکلات پوستی است. یکی از این کاربردها از بین بردن لکه های تیره و جوش های پوستی است. استفاده از عسل خام برای درمان جوش ها توصیه می شود. روش استفاده به شرح زیر است. مقداری عسل خام را مستقیماً بجوشانید. آن را یک شب روی صورت خود بگذارید و صبح با آب سرد بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید تا جوش ها به سرعت و به طور دائمی از بین بروند.

3. آبلیمو یکی از راه های معجزه زای بر طرف کننده جوش محسوب میشه زیرا دارای مکانیسم میکروب کش است. آب لیمو تازه را با فشار دادن لیمو ترش فشرده کنید. اگر پوست شما حساس است، آن را با کمی آب رقیق کنید. با یک پنبه آب لیمو را به جوش ها بمالید. بگذارید مدتی خشک شود. صورت خود را با آب سرد بشویید. این کار را یک بار تکرار کنید. بعد از هر بار استفاده از این روش ، حتما پوست خود را با مقدار کافی مرطوب کننده تأمین کنید. آبلیمو ، با وجود قدرت زیادی که در از بین بردن تیرگی پوست و جوش دارد، می تواند پوست را به شدت خشک کن.

4. بعد از استفاده یخ، استفاده از خمیردندان یکی از موثر ترین روش های برطرف کننده جوش است. خمیر دندان نعناع می تواند پوست شما را تحریک کند. اما خمیر دندان نه تنها لکه های تیره جوش را روشن می کند، بلکه با کوچک شدن جوش ها روند بهبودی را تسریع می کند. با این حال، توصیه نمی کنیم از خمیر دندان به عنوان درمان استفاده کنید. از آن در خانه برای جوش های خود استفاده کنید زیرا به راحتی می تواند پوست شما را بسوزاند و صدمه ای که می زند بیشتر از فواید آن است.

5. استفاده از بخور جهت بازکردن منافذ پوستی، یکی از کارآمدترین روش ها محسوب می شود.

6. جوش شیرین که خاصیت لایه برداری بر روی صورت دارد. برای این کار ابتدا باید یک خمیر جوش شیرین تهیه کنید. جوش شیرین را در یک کاسه بریزید، مقداری آب به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا یک خمیر صاف ایجاد شود. مایه را بجوشانید. یک شب و صبح بپزید.سپس جای  آن را بشویید. جوش شیرین همچنین باعث درخشش پوست می شود. اگر پوستی جوان و درخشان می خواهید، می توانید در دستورالعمل بالا، گلاب را جایگزین آب ساده کنید. با استفاده منظم ، می توانید طی چند روز تا یک هفته از شر جوش ها خلاص شوید.

7.  آب سیب زمینی که از بین رونده انواع لکه های پوستی و سیاه می شود. اگر جوش هایی روی صورت دارید، یکی از بهترین راه های خلاص شدن سریع و دائمی از آنها آب سیب زمینی است. یک سیب زمینی تازه و آبدار را به برش های نازک برش دهید. آنها را درست روی لکه هایی که لکه های تیره دارند قرار دهید. چند برش سیب زمینی را برای چند دقیقه روی صورت خود بگذارید و صورت خود را با آب ولرم بشویید. با رنده کردن سیب زمینی و تهیه ماسک سیب زمینی و عسل می توانید تأثیر این روش را افزایش دهید. با این کار جوش ها طی دو هفته کاملاً برطرف می شوند.

8.  آب خیار که ترمیم کننده و التیام دهنده پوست است. آب خیار را با مالیدن یا له کردن بنوشید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید یک شب بماند و صبح صورت خود را با آب گرم بشویید. این روش می تواند وقت گیر باشد و نمیتواند همه جوش ها را یک شبه از بین ببرد. به آرامی، اما با استفاده منظم و روزمره، پوستی صاف و سالم خواهید داشت.

9.  آلوئه ورا خاصیت ضد قارچی و ضد باکتری دارد. یک برگ آلوئه ورا تازه و گوارا انتخاب کنید. برای گرفتن ژل آلوئه ورا فشار دهید. با انگشتان خود ژل را به آرامی روی جوش یا لکه های تیره ماساژ دهید. برای از بین بردن جوش ها این کار را چند بار در روز و چند هفته تکرار کنید.

10. زردچوبه برای از بین بردن جوش و لکه های پوستی موثر است. پودر زردچوبه، شیر و آبلیمو را در یک خمیر غلیظ مخلوط کنید. آن را در مناطقی از پوست که جوش یا لکه دارد بمالید. بگذارید کاملا خشک شود و سپس آن را با آب ولرم بشویید. برای از بین بردن لکه های تیره جوش از آن در خانه استفاده کنید. برای بهترین نتایج یکی دیگر از دستورالعمل هایی که با روش قبلی متفاوت است مخلوط کردن پودر زردچوبه با روغن زیتون است، این روش در از بین بردن جوش نیز بسیار موثر است.

بهترین روش از بین بردن جای جوش

برای از بین بردن جای جوش زیر نظر دکتر قانعی و انتخاب بهترین روش درمان جوش با ما همراه باشید.

لایه برداری کلینیکی

لایه برداری بالینی اسید قویتر نسبت به لایه بردار خانگی در بهبود لکه های تیره بسیار موثر است. لایه بردارهای بالینی بیشتر برای درمان جوش زیاد تیره و پوست بیمار روشن توصیه می شود.

میکرودرم ابریژن

یکی از محبوب ترین روش های جوان سازی پوست، میکرودرم ابریژن، نوعی لایه برداری است. در این روش پوست با کریستال یا نوک الماس کنده می شود. میکرودرم ابریژن و جدیدترین روش آن، هیدرودرم، می تواند در درمان لکه ها موثر باشد، اما این ضایعات یک درمان استاندارد نیست.

درم ابریژن

درم ابریشن مانند میکرودرم ابریژن یک روش لایه برداری است با این تفاوت که تهاجمی تر است و باید تحت بی حسی موضعی انجام شود. درم ابریژن قبلاً درمان استانداردی برای جوش و آکنه بود اما با لیزر جایگزین شده است و روشی قدیمی است.

لیزر

ما از لیزرهای لایه بردار برای درمان لکه های تیره پوست استفاده می کنیم. این لیزرها برای درمان سطح پوست استفاده می شود. لیزرهای Abrium Yag ، لیزرهای کیوسویچ و لیزرهای فرکشنال از جمله فناوری های لیزر هستند که می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

پیلینگ نقطه ای

استفاده از محلول های لایه بردار قوی از جمله اسید تری کلرواستیک در فرورفتگی ها برای چندین جلسه به تدریج باعث رشد بافت از اعماق ضایعه می شود و سطح پوست را به تدریج عادی می کند.

تزریق پر کننده ها

تزریق ژل، به عنوان یک ماده پر کننده، اغلب برای جای زخم های عمیق به نام چال موثر نیست. با توجه به طیف گسترده ای از مواد پرکننده در بازار، انتخاب نوع پرکننده مهم است ، به خصوص اگر مورد تایید FDA باشد. پرکننده های اسید هیالورونیک معمولاً 6 ماه تا 2 سال دوام دارند ، بسته به نوع پرکننده آن دارد.

جراحی پوست

برخی از جای زخم های فرو رفته را می توان با کمک ابزاری به نام پانچ از بین برد، در این روش عملاً جای زخم برداشته شده و سوراخ حاصله با کمک بخیه برطرف می شود.

سابسیژن

در این روش از سوزن مخصوصی برای برش مفاصل زیر اسکار استفاده می شود که جای زخم را به سمت پایین می کشد و سطح توخالی جای زخم را ترمیم می کند و پوست را یکدست می کند. این روش می تواند همزمان با لیزر مورد استفاده قرار گیرد و تأثیرات شگفت انگیزی در درمان جای زخم دارد.

آراف فرکشنال

این روش چندین سال است که در بازار موجود است. سوزن های ظریف به پوست وارد می شوند و از طریق تبادل اشعه فرکانس رادیویی، کلاژن تولید می کنند و جای زخم های آکنه را پر می کنند. مهمترین مزیت این روش علاوه بر تأثیر شگفت انگیز این است که صورت فرد فقط حدود 24_48 ساعت بعد از هر جلسه قرمز است.

درماپن

اخیراً از درماپن برای درمان جای زخم های آکنه استفاده می شود. درماپن با قرار دادن سوزن های زیادی در پوست باعث تولید کلاژن و ترمیم اسکار می شود.

درمان دارویی

راه اصلی برای درمان جای زخم پیشگیری از بروز این عارضه است که می تواند با مراجعه فوری به درمان آکنه و مداومت در یافتن درمان به دست آید.

بهترین مرکز درمان جای جوش یا آکنه

کلینیک تخصصی درمانی جای جوش یا آکنه زیبایی دکتر قانعی توسط وزارت بهداشت ایران شناخته شده است . یکی از مجهزترین مجتمع های زیبایی و درمانی در غرب تهران است. به او اعتماد کنید و مطمئن شوید که تصمیم درستی گرفته اید.کلینیک جوان سازی دکتر قانعی در تمام مراحل در کنار شماست. ما به هموطنان عزیز بالاترین سطح خدمات زیبایی را ارائه می دهیم.

علیرغم محدودیت های فراوان ، ما سعی کرده ایم آخرین پیشرفت های علم و فناوری جهان را در زمینه تجهیزات پزشکی در این مرکز همراه با کشورهای پیشرفته اروپا و ایالات متحده گرد هم آوریم و اعتقاد صادقانه خود در عمل به نمایش بگذاریم. اسکارهای آکنه به همان اندازه آکنه برای زیبایی فرد مخرب هستند و قایم و پنهان کردن آنها به همان سختی است. مرکز تخصصی دکتر قانعی ، تجربه و دانش زیادی در زمینه اسکار آکنه دارند.

با آرایش نمی توان ناحیه جوش های عمیق و حفره ها را پوشش داد. درمان و رفع جوش در این کلینیک تأثیر بسزایی در زندگی بسیاری از بیماران دارد. هیچ دلیلی برای تحمل جوش های صورت و با فاکتور وجود ندارد. شما باید یک قدم به عقب برگردید ، این کار از شخصیت و زیبایی واقعی شما جلوگیری می کند و توجه دیگران را به روشی ناراحت کننده جلب می کند. زخم ها گاهی اوقات به صورت نواحی فشرده نسبتاً بزرگ به نظر می رسند.

گاهی اوقات بصورت لکه ای دیده می شوند و دارای تورفتگی های تیز و عمیق یا به اصطلاح «چکش» هستند. برخی از جوش ها عمیق هستند . در حالی که برخی دیگر صاف و کم عمق هستند. جوش ها گاهی ضخیم و گلوله ای هستند. بیشتر اوقات، انواع مختلف جوش به طور همزمان وجود دارد. بنابراین جای تعجب نیست که هیچ درمانی را نمی توان “بهترین” روش برای از بین بردن انواع جوش ها نامید. درمان ترکیبی جوش و تزریق لیزر اغلب بهترین نتیجه را می دهد که بطور کامل در کلینیک زیبایی پوست دکتر قانعی ارائه می شود.

هزینه درمان جای جوش

قیمت درمان جای جوش پوست معمولا شامل مواردی مانند حق‌الزحمه پزشک، هزینه‌های روش، تسهیلات، بی‌هوشی در مواقع جراحی پوست ، نسخه‌های دارویی، آزمایش‌های پزشکی و غیره است. هزینه خدمات پوستی در کلینیک های مختلف، متفاوت است و همینطور هزینه ها بستگی به عواملی مانند تعداد جلسات، وسعت مورد نظر دارد که پس از معاینه تعیین می شود.