تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

مشکلات زیبایی مرتبط با افزایش سن همیشه از دغدغه‌های بوتاکس در واقع شکل ضعیف شده یک نوروتوکسین است که توسط باکتری Clostridium botulinum ساخته مى‌شود کاربرد بوتاکس درپزشکى، اولین بار در سال 1990 برای درمان لوچى (استرابیسم) وبه دنبال آن، براى انواع اسپاسم (گرفتگی) آغازشد. در سال 2002 سازمان FDA آمریکا کاربردهای زیبایی-جوانسازی بوتاکس برای (رفع خط اخم وپیشانی) راتایید کرد. در ادامه به بررسی بیشتر موضوع تزریق بوتاکس می پردازیم.

انواع چین های صورت : چین های Dynamic : خطوطی هستند که در حالت عادی وجود ندارند و تنها در زمان فعالیت عضلات پیشانی مانند زمان اخم کردن پدیدار می‌شوند. به طور کلی هر روز ماهیچه های صورت در تلاش و کنش های بسیاری برای ایجاد حالت مختلف چهره هستند، مانند، خنده، گریه، لبخند زدن و اخم کردن. با گذشت زمان با شدت گرفتن این حرکات، ماهیچه ها خطوط و چروک هایی بر روی صورت می‌سازند .

برای پی آر پی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس

دیگر مواردی که سبب ایجاد این خطوط می‌شوند شامل:

  • ژنتیک
  • افزایش سن
  • کاهش قابلیت ارتجاعی پوست در اثر نور خورشید
  • سابقه ی خانوادگی
  • شیوه ی زندگی ( سیگار کشیدن) می‌باشند.

پچین های Static

خطوطی هستند که به صورت دائمی ‌در پیشانی وجود دارند و ربطی به فعالیت عضلانی ندارند.

بوتاکس چروک های دینامیک را از بین می‌برد اما چین های عمیق و استاتیک ممکن است به درمان های جایگزین نیاز داشته باشند.

کاربردهای پزشکی-درمانی ماده بوتاکس (بوتولینوم)

◄درمان دو بینی (چپ چشمی)

◄ درمان اسپاسم نیمه صورت

◄ درمان اختلال کشیدگی مفرط عضلات (dystonia)

◄ درمان اختلالات حرکتی

◄درمان سردرد (میگرن)

◄کاهش ترشح مفرط بزاق

◄ کاهش تعرق بیش از حد در کف دست و پا و زیر بغل

◄رفع دندان ساییدن و در رفتگی فک

◄ درمان مثانه ی بیش فعال (این ماده سبب درمان بی اختیاری ادراری می‌شود.)

◄اصلاح لبخند لثه ای

( برخی از افراد از بالا رفتن بیش از حد لب بالا در هنگام خندیدن و لبخند زدن رنج می‌برند، در نتیجه به دنبال راهی برای درمان آن هستند که با تزریق بوتاکس به لب بالا بر این مشکل غلبه کرده اند. لبخند لثه ای پدیده ای است که طی آن برخی افراد در هنگام لبخند زدن، لب بالا یشان تا حد زیادی به سمت بالا کشیده می‌شود و در قسمت بالای دندان ها قرار می‌گیرد و سبب دیده شدن بیش از حد لثه ها می‌شود که ظاهری نه چندان جالب به چهره ی فرد می‌بخشد. این اتفاق دلایل بسیاری دارد) برای درمان زگیل تناسلی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

◄درمان چانه قلوه سنگی (سنگفرشی)

◄کمک به روند بهبود افسردگی

(محققین در دانشکده ی پزشکی هانوور آلمان دریافتند که عملکرد بوتاکس بر ماهیچه های چهره سبب رفع علائم افسردگی نیز می‌شود)

◄ درمان برخی بیماری های مزمن که درمان پزشکی ندارند. برای مثال، درمان اسفینکتروکتومی ‌(sphincteroctomy) (شکاف های مزمن مقعد)

◄ رفع انقباض مری در بیماری آکالاسیا (انسداد مجاری مری به معده و برگشت غذا به مری)

برای مزوتراپی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

کاربردهای زیبایی و جوانسازی

این ماده سبب رفع چروک های صورت در نواحی که در عکس آمده است، می‌شود:

تزریق بوتاکس 2

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ترکیبی است که از سمی به نام سم بوتولینوم ساخته شده است. وقتی صحبت از سموم می شود ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد. اما چیزی برای ترس وجود ندارد! هنگام استفاده در دوزهای کنترل شده کاملاً بی خطر است. در زیر پوست، ماهیچه های آن ناحیه را فلج می کند و چین و چروک های صورت را از بین می برد و برای مدتی ظاهر جوان تری ایجاد می کند. برای درمان قطعی زگیل تناسلی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

استافورد برومند توضیح می دهد: “بوتاکس یک ترکیب باکتریایی است که مسمومیت غذایی شدید است (یک ماده سمی در انسان که باعث فلج پلک ها و ماهیچه ها می شود و منجر به افتادگی می شود)”. این مفهوم بسیار ترسناک به نظر می رسد اما اگر در دوزهای بسیار کنترل شده استفاده شود، یک روش ایمن است. این ترکیب در ناحیه خاصی تزریق می شود و به گیرنده های عضله متصل می شود و بر عصب تأثیر می گذارد.

بنابراین او می افزاید که وقتی عصب یک ماده شیمیایی آزاد می کند تا باعث ایجاد آن ماهیچه های خاص شود یا متابولیسم و ​​آزاد شدن (برای کار) شروع شود، اینطور نخواهد شد. عملکرد محدود است، و هنگامی که پیوند عضلات کاهش می یابد یا به طور کامل از بین می رود، چین و چروک ظاهر می شود. با این حال، این ثابت نیست، بدن شما این گیرنده ها را در طول زمان بازسازی می کند.

این اثرات فراتر از یک بحث زیبایی است، به ویژه برای افرادی که بیش از حد عرق می کنند و از بوتاکس برای غیرفعال کردن غدد عرق استفاده می کنند. به نظر می رسد مردم همیشه در مورد بوتاکس صحبت می کنند، اما برای رفع هرگونه سوء تفاهم، با توصیه های دکتر قانعی در ادامه با ما همرا باشید. برای کاربرد میکرونیدلینگ با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

با گذشت زمان، با افزایش چین و چروک ها، ایجاد آنها در اطراف چشم طبیعی است. هنگامی که چین و چروک در اطراف چشم ظاهر می شود، بستگی به شیوه زندگی و ویژگی های ارثی هر فرد دارد. اما معمولاً باید بعد از 30 سالگی منتظر آن باشید. طبق گفته دکتر قانعی، بوتاکس یک روش تزریقی است که می تواند به طور موقت آن چین و چروک ها و خطوط اطراف چشم را پر کرده و پوست را جوانتر نشان دهد. بوتاکس یک روش تأیید شده پزشکی است که توسط پزشک متخصص در کلینیک دکتر قانعی تجویز می شود.

از کنترل میگرن و اسپاسم عضلانی گرفته تا رفع چین و چروک های دور چشم و گردن، بوتاکس با فلج موقت سلول های عصبی عمل می کند. با تزریق بوتاکس، چین و چروک های اطراف چشم یا مناطق دیگر موقتاً فلج شده و چین و چروک ها از بین می روند. بوتاکس یک درمان موقتی برای چندین نفر است. هر تزریق بوتاکس بین 2 تا 4 ماه طول می کشد. خواص فردی و میزان بوتاکس استفاده شده بر ماندگاری تأثیر می گذارد. این زمان را می توان کوتاه کرد و چین و چروک ها باز می گردند.

تزریق بوتاکس چیست

بوتاکس در کدام از نقاط بدن انجام می شود؟

اولین عاملی که باعث می شود چهره شما بیش از حد معمول عصبی و خسته به نظر برسد، خطوط عمودی بین ابرو یا اخم است که البته خشم و خستگی بیشتری را نشان می دهد. تزریق بوتاکس می تواند آن عامل ناخوشایند باشد. چهره خود را از بین ببرید و چهره ای مهربانتر و شادتر از چهره خود را آشکار کنید. در اصل، فیلترهای پوستی نیز برای این کار استفاده می شود. خطوط افقی پیشانی یا همان خطوط غافلگیرکننده دیگر قسمت های صورت هستند که با تزریق بوتاکس می توان آنها را کاهش داد. خطوط اغلب افراد را پیرتر نشان می دهند، که برای بسیاری از افراد ناراحت کننده و نامطلوب است. لازم به ذکر است که پیری تنها عامل ایجاد چین و چروک غافلگیر کننده نیست، بلکه عواملی مانند نور خورشید و سیگار نیز می توانند باعث ایجاد آن شوند. برای جوانسازی پوست صورت با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

ناحیه دور چشم یکی دیگر از ناحیه هایی است که در آن می توان از بوتاکس برای جوانسازی صورت استفاده کرد. تزریق بوتاکس نقش قابل قبولی در کاهش آن خواهد داشت. برای تزریق بوتاکس با قیمت مناسب و کمترین هزینه می توانید به بهترین کلینیک تزریق بوتاکس دکتر قانعی در تهران مراجعه کنید. افرادی که می خواهند چشمان خود را بزرگتر نشان دهند نیز می توانند از بوتاکس روی پلک استفاده کنند. تزریق این ماده در رفع پف زیر چشم نیز موثر است. با استفاده از این روش درمان زیبایی، می توان تغییراتی در زیبایی صورت ایجاد کرد، زیرا با کمک این روش ابروها بالا رفته و از چشم خارج می شوند. برای لیفت صورت با دستگاه اکسیلیس با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

خطوط بینی، که اصطلاحاً خط خرگوش نامیده می شوند، به روش تحلیلی و با استفاده از تزریق بوتاکس تزریق می شوند. کانتور لب که نقش مهمی در لبخند و جذابیت چهره همه دارد، با تزریق بوتاکس و استفاده از سایر پرکننده ها به حالت بهتر و زیباتر دست می یابد.

علاوه بر افزایش سن، عوامل ژنتیکی و فعالیت زیاد ماهیچه های صور ، چین و چروک روی گردن ایجاد می شود. استفاده از بوتاکس روی این مواد می تواند کمک کننده باشد. هر دو خط عمودی و افقی که در این قسمت از بدن ظاهر می شود با این روش کاهش می یابد. برای از بین بردن خطوط افقی روی گردن، مقدار کمی بوتاکس به چین و چروک های بالا و پایین تزریق می شود. با ترکیب این روش با سایر روشها مانند پرکننده های پوستی، نتیجه بهتری خواهید گرفت. ماهیچه های چانه که با این روش درمان می شوند نیز کاهش می یابد و آثار افسردگی بر آنها نرم می شود و باعث می شود چهره فرد جالب به نظر برسد، بنابراین تا حد زیادی برداشته شده و حالت صورت اصلاح می شود. استفاده از بوتاکس همچنین باعث شل شدن ماهیچه های چانه شده و از حرکت بیش از حد آنها جلوگیری می کند. برای لیزر موهای زائد بدن با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

آیا بوتاکس خطرناک است؟

پرطرفدارترین روش جوانسازی پوست صورت در سراسر دنیا (از جمله آمریکا و اروپا) و ایران است، اگر روشی خطرناک یا همراه با عوارض زیادی باشد، بتدریج از طرف پزشکان و بیماران استفاده از آن محدود می‌شود. درحالیکه بوتاکس، از ابتدای دریافت مجوز FDA – سازمان غذا و داروی آمریکا – نه فقط در طب زیبایی بلکه در سایر شاخه های پزشکی برای درمان نیز مورد تایید می‌باشد .

چگونه از اصل و یا تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کنیم؟

از آنجا که در هیچ نقطه ای از دنیا و از جمله در ایران، نمی‌شود بطور کامل جلوی قاچاق و ورود جنس تقلبی را گرفت، بهتر است بجای اینکه خود را از مزایای تزریق بوتاکس محروم کنیم، آگاهی خود را نسبت به بوتاکس تقلبی و عوارض احتمالی آن افزایش دهیم. مهمترین تفاوت نگران کننده بوتاکس اصل و تقلبی (چینی) در احتمال ایجاد عوارض است. برای درمان افتادگی پلک بدون جراحی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

علت خطرناک بودن بوتاکس هاى تقلبی (چینى)، وجود ناخالصى در آنهاست، از آنجا که فرآیند تولید و خالص سازى بسیار پر هزینه و زمانبر است و همین باعث گرانى آن مى‌شود، براى تولید انبوه ارزان، این مرحله مهم، نادیده گرفته مى‌شود. ناخالصى هاى موجود در بوتاکس هاى چینی، بعد از ورود به بدن انسان، با پروتئین هاى موجود در بافتهاى مختلف، ترکیب شده و مولکول جدیدى را ایجاد مى‌کند که براى سیستم دفاعى بدن ناشناخته است و در نتیجه سیستم ایمنى براى از بین بردن آن، فعال شده و ممکنست باعث حساسیت و التهاب موضعی و گاهی بیمارى های خودایمنى (اتوایمون) شود.

نمونه کار های بوتاکس

تنوع اسامی‌ و مارک ها تزریق بوتاکس در تهران

تفاوت بعدی، تنوع اسامی‌ بوتاکس هاى تقلبی است که با نام های کنیتوکس، درماتوکس، ریفاینکس، لینوریز، زیتوکس و… معرفی می‌شوند.

بوتاکسهای غیرقانونی در شیشه هاى بدون برچسب وارد کشور می‌شوند، یعنى نام و مشخصات دارو، مقدار و دوز دارو، کمپانى و کشور تولیدکننده روى ظرف محتوى دارو درج نمى‌شود، واردکننده های غیرقانونی، برچسب دلخواه خود را با اسامى برندهاى معروف کشورهاى معتبر و عمدتاً به اسم canitox ساخت کانادا، روى ویال مى‌چسبانند و متاسفانه بعضى از همکاران نیز، این بوتاکس ها را کانادایى معرفى مى‌کنند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، هیچ بوتاکس کانادایى و آمریکایى و … در کشور وجود ندارد و تنها بوتاکس‌هاى وارداتی مجاز:

۱-دیسپورت dysport ساخت انگلستان

۲-نورونوکس neuronox ساخت کره

۳-زئومین xeomine ساخت آلمان می‌باشند.

جهت تزریق مزوتراپی با شماره ها داخل پیج تماس بگیرید.

برخی از نمونـــه کارها

آیا تزریق مکرر بوتاکس باعث شل شدن پوست می‌شود؟

خیر، تزریق بوتاکس باعث شل شدن پوست نخواهد شد. بلکه تاثیری مثبت در برطرف کردن چین و چروک و تقویت استحکام پوست دارد. (اگر به میزان مناسب و توسط پزشک مجرب، با رعایت نکات ایمنی تزریق انجام شود در این زمینه جای نگرانی نخواهد بود)

آیا بوتاکس سبب فریز و مجسمه وار شدن صورت می‌شود؟

خیر، بوتاکس چهره ی شما را مانند یک مجسمه بدون احساس نمی‌کند اما استفاده بیش ار حد از این ماده و انجام آن توسط پزشکان بی تجربه ممکن است مشکلاتی این چنینی ایجاد کند. در نتیجه، اگر تزریق توسط پزشک ماهر و باتجربه انجام شود، تنها به قسمت تزریق شده اثر می‌گذارد و با بقیه ی ماهیچه های صورت درگیر نمی‌شود.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

تزریق هر دارویی می‌تواند دردناک باشد، اما سوزنی که برای تزریق بوتاکس استفاده می‌شود بسیار کوچک بوده و درد حاصله بسیار اندک است. درصورت نیاز و صلاحدید پزشک بیحسی موضعی ممکن است انجام شود.

ماندگاری آن چقدر است ؟

طول اثر آن برای درمان چین و چروک بین ۴ تا ۸ ماه (به طور میانگین ۶ ماه) می‌باشد. میزان اثر به عواملی مانند ضخامت و نوع پوست و شدت چین و چروک و البته سن بستگی دارد. هر چه فرد زودتر اقدام کند امکان ایجاد چروک های عمیق تر را از عضلات می‌گیرد.

ماندگاری تزریق بوتاکس در تهران برای درمان تعریق بیش از حد بین ۶ تا ۱۰ ماه می‌باشد.

سن مناسب برای تزریق بوتاکس، چه زمانی می‌باشد؟

به منظور مصارف پزشکی، درمانی از ۱۲ سالگی (دوبینی و…) و به منظور جوانسازی پوست از هجده سالگی، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بوتولینوم (بوتاکس) چگونه در بدن عمل می‌کند؟

تمام نمونه های نخستین بوتاکس در انتقالات پیام های اعصاب مداخله می‌کنند. این مواد جریان استیل کولین را مسدود می‌کنند. استیل کولین یک نوروترنسمیتر (انتقال دهنده عصبی ) اصلی در محل تقاطع رد و بدل انتقالات اعصاب در عضله است. بوتولینوم در چهار مکان متفاوت در بدن عمل می‌کنند. تقاطع انتقالات اعصاب در محل عضلات، پایانه های عصبی پاراسمپاتیک، پایانه های اعصاب سمپاتیک و ..که استیل کولین را آزاد می‌کنند. برای درمان دائمی عرق زیر بغل با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

برخی از نمونـــه کارها ی بوتاکس

عوارض بوتاکس کدامند:

عوارض تزریق بوتاکس در تهران معمولا خیلی کم هستند. واکنش های عمومی‌ به بوتاکس زودگذر و در همان لحظات اولیه رخ می‌دهند. برای مثال، کمی‌درد، تورم،کبودی، کمی‌سردرد، قرمزی، احساس خفیف تهوع، بی حسی مقطعی، کسالت باشند که نگران کننده نیستند و طی 24 ساعت رفع می‌گردد.

بوتاکس چگونه به بدن شما تزریق می‌شود؟

سوزن های بوتاکس میان تهی هستند. داخل سوزن از لایه تفلون پوشانده شده است. برای نقاط ظریف بدن، مانند چشم ها (رفع دو بینی)، از الکترومیوگرافی (EMG) نیز کمک گرفته می‌شود. الکترومیوگرافی یک دستگاه اندازه گیری فعالیت الکتریکی ماهیچه یا عضله است.سوزن بوتاکس به ثبت کننده EMG متصل است. هر نقطه در عضله که بیشترین میزان برق را داشته باشد، تزریق بوتاکس در همان نقطه انجام می‌شود. برای درمان جای جوش با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی منع گردیده است!

◄ افرادی با بیماری های عصبی جدی و آسیب های عصب ها – گیلن باره

◄ بیماری عصبی-عضلانی (myasthenia gravis) (ضعف عضلات اسکلتی و ایجاد مشکل تنفسی-حرکتی)

◄ سندرم ایتان-لمبرت (Eaton-Lambert): بیماری حمله سیستم ایمنی بدن به بافت های خود بدن در محل اتصال عضله-عصب ها. در نتیجه، سلول های عصبی نمی‌توانند به سلول های عضلات به درستی پیام برسانند.

◄ افرادی که دچار اختلالات و تغییراتِ روانشناختی هستند.

◄ افراد دارای سابقه آلرژی شدید به مواد بوتاکس

◄کسانی که سابقه حساسیت به تخم مرغ دارند

◄ خانم های باردار و خانم های شیرده

◄ عفونت قبلی یا فعلی در محل بوتاکس

◄ کودکان و نوجوانان که در مراحل رشد هستند و بوتاکس سبب اختلال در کارکرد سلول های اعصاب رشد (سلول آکسون) آن ها می‌شود.

جهت تزریق ژل و فیلر با شماره های درج شده در پیج تماس بگیرید.

نمونه کار

تداخلات دارویی با Botox

برخی داروها انتقالات بین عضله-عصب را کاهش می‌دهند. بنابراین، مصرف این داروها نباید با تزریق بوتاکس همزمان باشد. این داروها عبارتند از: آمینوگلیکوسیدها (اثر سم بوتاکس را زیاد می‌کنند)، پنیسیل آمین، کوینین،، کلوروکویین، هیدروکسی کلروکویین، مسدود کننده های کانال کلسیم، و عامل های رقیق کننده خون مانند وارفارین یا آسپرین. مصرف وارفارین یا آسپرین همزمان با بوتاکس سبب کبودی موضع تزریق می‌شود.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

همانطور که در مقالات گذشته به آن اشاره شد، تنها تزریق بوتاکس و محصولات مشابه آن کافی نیست، این درمان ها باید با برنامه ریزی و مشورت پزشک انجام شود تا بهترین نتایج را در پایان برای شما داشته باشند.

رعایت این نکات پس از تزریق بوتولینیوم ضروری است:

  • چند ساعت پس از تزریق بوتاکس از مالیدن و ماساژ دادن ناحیه ی تزریق خود داری کنید. و همچنین از انجام ورزش های سنگین خود داری نمایید چرا که سبب انتقال و حرکت بوتاکس به سمت ماهیچه های اطراف محل تزریق می‌شوند، در نتیجه ممکن است شاهد افتادگی پلک باشید.
  • بیشتر از دو هفته برای اثر بخشی بوتاکس بر مناطق تزریق شده زمان نیاز است. صبور باشید! اکثر بیماران در یافتند که، پس از گذشت این دوره ی اثر بخشی، آن ها با تلاش زیادی قادر به حرکت دادن نواحی تزریق بوتاکس هستند، و بر خلاف شایعات، چهره ای مجسمه ای مانند و خالی از احساس ندارند.

بلافاصله پس از مشاهده ی هر گونه افتادگی پلک یا ابرو و مشکلات مانند کبودی یا عفونت با پزشک خود تماس بگیرید.

. لیزر یا IPL هم نکنید. استراحت برای این است که مواد بوتاکس جابجا نشوند. هر چه بیشتر فعالیت کنید، جریان خون گردش بیشتری داشته و مواد بوتاکس پخش می‌شوند. عدم تمرکز بوتاکس از اثر آن می‌کاهد.

دوره ی نقاهت تزریق بوتاکس

خبر خوب این است که این درمان هیچ دوره ی نقاهتی ندارد و درمان در طول ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. شما بعد از تزریق بوتاکس به راحتی به زندگی روزمره خود باز می‌گردید و هیچ نگرانی نخواهید داشت.

برای تزریق بوتاکس با مشاورین ما تماس بگیرید.

نکاتی که بعد از تزریق بوتاکس باید رعایت شود؟

می توان بلافاصله پس از تزریق بوتاکس از آرایش استفاده کرد. 1 تا 2 ساعت پس از تزریق، عضلات تحت تأثیر بوتاکس را تمرین دهید. با حرکت دادن این ماهیچه ها، بوتاکس سریعتر جذب می شود. مشکلی نیست. نتایج تزریق بوتاکس ممکن است تا 14 روز بعد کامل نباشد. معمولاً 4 تا 5 روز پس از تزریق متوجه تغییراتی در پوست می شوید. این یک فرایند بسیار وقت گیر است. تا 2 تا 4 ساعت نگذشته است محل تزریق را لمس یا مالش ندهید. همچنین، خم نشوید. یک روز بعد از تزریق ورزش نکنید و از شرایطی که منجر به تعریق می شود اجتناب کنید .ممکن است تورم یا کبودی جزئی در محل درمان وجود داشته باشد. این عوارض موقتی هستند و معمولاً ظرف چند ساعت برطرف می شوند. حداقل تا 14 روز پس از درمان از اسکراب ، میکرودرم ابریژن و ماساژ صورت خودداری کنید. از ضد آفتاب استفاده کنید.

فواید تزریق بوتاکس چیست؟

اگر به تاریخچه استفاده از بوتاکس نگاه کنیم، متوجه می شویم که بوتاکس قبل از استفاده در زمینه زیبایی برای درمان بیماری ها استفاده می شد. در اصل، بوتاکس برای درمان بیماریهای مزمن عضلانی استفاده می شد که به عنوان حرکات غیرارادی عضلات در شرایط مزمن مانند پارکینسون استفاده می شد. در واقع، اولین گروهی که مزایای بوتاکس را برای اولین بار تجربه کردند، بیماران مبتلا به مشکلات مزمن حرکتی بودند و این به این دلیل بود که از بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلات استفاده می شد. بوتاکس به تدریج در جنبه های دیگر درمان نیز قابل مشاهده شد.

از آنجا که بوتاکس به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند، به نظر می رسد تزریق بوتاکس اعصاب حسی را مسدود کرده و از ارسال پیام های درد به مغز جلوگیری می کند و درد و سردردهای مکرر را تسکین می دهد. سردردهای مداوم یا میگرن شدید یکی از فواید بوتاکس است.

فواید تزریق بوتاکس چیست؟

یکی از بزرگترین چالش هایی که ما روزانه با آن روبرو هستیم، تعریق مکرر زیاد است، به ویژه برای افرادی که در موقعیت های اجتماعی خاصی قرار دارند. با مزایای بوتاکس در درمان تعریق زیاد، می توانید از درمان اضافی صرف نظر کنید. یا برای از بین بردن تعریق بیش از حد برای چند ماه از دارو استفاده کنید، اگرچه این درمان دائمی نیست و باید هر شش ماه یکبار تجدید شود.

دیستونی یک اختلال عضلانی است که باعث درد، گرفتگی عضلات و کنترل غیر ارادی ماهیچه ها می شود. در دیستونی شدید، بیمار قادر به انجام هیچ کاری نیست و عملاً زندگی روزمره بیمار مختل می شود. هیچ درمان خاصی وجود ندارد. تنها راه کنترل بیماری، استفاده از بوتاکس بر اساس فلج عضلات و انقباض عضلات است.

یکی از گسترده ترین و شناخته شده ترین مزایای بوتاکس در حال حاضر استفاده از آن در زمینه زیبایی است. و استفاده از آن روز به روز افزایش می یابد. مزایای بوتاکس زمانی که از آن در پیشانی عمیق استفاده شود، بیش از هر جای دیگری قابل مشاهده است. در حال حاضر، تنها راه درمان آن استفاده از بوتاکس است. بوتاکس همچنین می تواند برای کاهش یا از بین بردن خطوط اطراف چشم، خطوط ریز و دیگر خطوط ریز روی صورت استفاده شود.

بسیار مهم است که تزریق بوتاکس زیر نظر متخصص انجام شود تا هم دوز ماده مورد استفاده و هم مواد با کیفیت و استاندارد ایمن باشند. تزریق در آرایشگاه ها یا توسط افراد غیر معمول می تواند ماهیچه های اضافی را در ناحیه آسیب دیده فلج کرده، منجر به عفونت، پارگی شریان، مرگ یا عوارض دیگر برای بیمار از جمله تنگی نفس و مرگ شود، اما هنگامی که بوتاکس با خیال راحت استفاده می شود یکی از امن ترین اقدامات شما زیبا هستید. نکته دیگری که هنگام تزریق بوتاکس باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از مارک های مناسب بوتاکس است. کلینیک تخصصی دکتر قانعی از تمام جهات مورد اطمینان است.

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس چیست؟

قرمزی و ادم (تورم) پاسخ طبیعی بدن به هرگونه درمانی است. این عوارض معمولاً خفیف تا متوسط ​​هستند، ظرف چند ساعت برطرف می شوند و نیازی به درمان ندارند. پیشگیری از این عوارض بستگی زیادی به تصمیم پزشک دارد. استفاده از سوزن های با کیفیت خوب، تزریق آهسته و مقدار کمی بوتاکس و استفاده از کمپرس سرد بعد از تزریق مواردی است که می تواند شدت قرمزی و تورم را کاهش دهد.

میزان درد هنگام تزریق بوتاکس به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد. به طور کلی اکثر بیماران درد ناشی از تزریق را تحمل می کنند. برای تسکین درد، پس از مشورت با پزشک  می توانید استامینوفن را حدود 1 ساعت قبل از ویزیت پزشک مصرف کنید. در برخی موارد، از کرم های بی حسی موضعی یا کمپرس سرد قبل از درمان برای تسکین درد در محل تزریق استفاده می شود، که ممکن است تا 30 دقیقه پس از تزریق کمی آزاردهنده باشد.

شایع ترین عوارض جانبی بوتاکس سردرد و حالت تهوع است. این دو عارضه جانبی در 2 تا 15 درصد از بیماران مشاهده می شود. با این حال، سردرد و حالت تهوع معمولاً در افرادی که اولین تزریق بوتاکس را انجام می دهند ، خفیف و شایع است. این عوارض جانبی از چند ساعت طول می کشد تا حداکثر متغیر سه یا چهار روز است. به طور خلاصه عواملی مانند آسیب در محل تزریق، استرس و سابقه میگرن نقش مهمی ایفا می کنند.برای درمان سردرد، مصرف مسکن یا قرص های ضد میگرن معمولی کافی است.

کبودی به دلیل سوراخ شدن رگ های خونی در محل تزریق ایجاد می شود. این معمولاً به این دلیل است که محل رگ های خونی قبل از تزریق بوتاکس به خوبی مشخص نشده بود. توجه داشته باشید که پزشکان غیر متخصص و غیر پزشک با آناتومی گردن و صورت آشنایی کافی ندارند. بنابراین، آنها می توانند در طول تزریق به عروق خونی آسیب برسانند. اگر پزشک دانش و تجربه کافی در مورد تزریق بوتاکس را نداشته باشد، کبودی شایع تر است.

هیچ گزارشی از عفونت بعد تزریق بوتاکس وجود ندارد. البته همه محلول های بوتاکس حاوی نرمال سالین هستند و در دمای 4 درجه سانتی گراد ذخیره می شوند. حتی 30 روز پس از باز کردن محلول بوتاکس، هیچ نشانه ای از رشد باکتری مشاهده نمی شود. با این حال، در مراکز درمانی، پوست شما قبل از تزریق کاملاً استریل می شود تا خطر عفونت را به صفر برساند.

واکنشهای کولینرژیک از عوارض جانبی بوتاکس است که معمولاً به صورت خشکی دهان یا خشکی چشم ظاهر می شود. وقتی از سم بوتولونیوم نوع Bاستفاده می شود، این عوارض جانبی بیشتر است.

تزریق بوتاکس در تهران

افتادگی پلک ها در گذشته رایج بوده و هنوز در افرادی مشاهده می شود که در مراکز غیر پزشکی یا غیر معتبر تزریق بوتاکس انجام می دهند. معمولاً 2 تا 15 روز پس از تزریق بوتاکس دیده می شود و بهبود آن 2 تا 8 هفته طول می کشد. با این حال، به تدریج که اثرات بوتاکس از بین می رود، شما کاملاً درمان می شوید و لازم نیست نگران باشید. تورم بافت لنفاوی ابروها و پلک های مجاور در افرادی که سابقه ورم در ابرو و پلک دارند، به ویژه افرادی که چشم های پف کرده دارند، بیشتر شایع استت. گاهی اوقات، با فلج شدن ماهیچه های بین ابرو، فعالیت ماهیچه های اطراف بینی افزایش می یابد و خطوط مجاور بینی ظاهر می شود. این مشکل به خوبی با تزریق بوتاکس در کنار بینی به ویژه در هنگام خندیدن و اخم کردن، حل می شود.

اگر محل تزریق بوتاکس روی پیشانی خیلی کم باشد، می تواند باعث افتادگی ابرو و پلک شود. در این حالت، پیشانی و پلک فوقانی احساس سنگینی می کنند. با این حال، این عارضه بر بینایی شما تأثیر نمی گذارد و معمولاً پس از 1 تا 4 هفته از بین می رود. هنگامی که تزریق توسط متخصص انجام می شود، احتمال افتادگی ابروها و پلک ها نزدیک به صفر است.

ماهیچه اطراف چشم که مسئول تشکیل پای کلاغ است، ماهیچه ای صاف، نازک، پهن و بسیار قوی است. همچنین ماهیچه اطراف چشم عروق لنفاوی اطراف چشم را ماساژ می دهد تا مایع اضافی از ناحیه تخلیه شود. به هنگامی که ماهیچه به طور کامل فلج می شود، مایع اضافی تخلیه نمی شود و زیر چشم متورم می شود. افتادگی پلک پایین مانند اکثر عوارض جانبی بوتاکس در اثر اشتباه در تزریق دارو ایجاد می شود و موقتی است.

تزریق بوتاکس به طور کلی گزینه مناسبی برای جوانسازی پوست اطراف دهان نیست و سایر روش های جوانسازی تأثیر بزرگتر و زیباتر بر این ناحیه دارند. در بیشتر موارد، تزریق بوتاکس با تزریق ژل (معمولاً اسید هیالورونیک) در اطراف دهان انجام می شود. دوزهای بسیار کم و متمرکز بوتاکس باید در این مورد استفاده شود.

BoToX هنوز محبوبیت خود را در حیطه های پزشکی-درمانی-زیبایی حفظ کرده است. دانشمندان مشغول تحقیق درباره تولید بوتاکسهای بهینه هستند. در آینده، انواع بهتری از آن روانه بازار خواهند شد.

قیمت و هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

بهتر است قبل از هرگونه عمل بوتاکس با پزشک مشورت کنید تا از هزینه و شرایط جراحی مطلع شوید. این جلسات بسیار مهم هستند و علاوه بر قیمت به پزشک شما کمک می کند تا نوع پوست و انتظارات شما را بشناسد. تزریق به چندین عامل مهم بستگی دارد که مهمترین آنها در زیر ذکر شده است.

مهمترین عامل در تعیین قیمت جراحی بوتاکس میزان محلول تزریقی است. البته هرچه مدت زمان جراحی بیشتر باشد، تزریق بیشتری مورد نیاز است که هزینه آن بیشتر می شود. بنابراین، بهتر است این کار را قبل از عمل انجام دهید و با پزشک خود بررسی کنید که برای تزریق چقدر نیاز دارید. البته در طول این مشاوره ها نمی توان میزان دقیق تزریق را پیدا کرد، زیرا مقدار آن در حین عمل تغییر می کند و پزشک مجبور می شود محلول بیشتری تزریق کند.

البته با افزایش دامنه، هزینه تزریق بوتاکس گرانتر می شود. به عنوان مثال، تزریق بوتاکس به پیشانی بیشتر طول می کشد، در حالی که تزریق محلول به گونه ها بسیار کمتر است. اینکه کدام قسمت نیاز به درمان دارد بستگی به هر فرد دارد و برای آنها متفاوت است.

علاوه بر هزینه خرید محلول بوتاکس، باید هزینه کلینیک و پزشک را نیز پرداخت کنید. هزینه های درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر مطمئناً بیشتر از کلینیک های معمولی و تازه تأسیس است. حقوق یک پزشک مجرب و آموزش دیده برای کاهش عوارض جانبی تزریق نادرست مقرون به صرفه به نظر می رسد.

در برخی موارد، پزشک تصمیم می گیرد که تزریق باید در چند جلسه انجام شود. بستگی به عمق چین و چروک دارد. از این رو، عامل دیگر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس، تعداد جلسات درمانی است. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر می شود.

باید آزمایشاتی انجام دهید تا پزشک نوع پوست شما را بشناسد. این آزمایشات به تشخیص پزشک است و گاهی اوقات نیازی به انجام آنها نیست. این تنها زمانی اتفاق می افتد که بیمار به دلیل استرس و ترس از جراحی، بیهوشی را درخواست کند. با این حال، این به ندرت اتفاق می افتد زیرا بیش از 90 از عملیات به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. هزینه تزریق بوتاکس بعد از عمل نیز به کبودی شدید و قرمزی پوست بستگی دارد. اگر این روش طولانی باشد، پزشک ممکن است داروهای تقویت کننده را برای کاهش تورم و بهبود پوست تجویز کند. بهتر است قبل از مراجعه به کلینیک از افراد با تجربه استفاده کنید و سایر هزینه های احتمالی را بپرسید.

بهترین کلینیک زیبایی تزریق بوتاکس:

یکی از مهمترین کارهایی که افراد باید قبل از انجام تحقیقات انجام دهند، داشتن یک پزشک خوب است. بسیاری از مردم به مراکز معتبر اعتماد می کنند و از این مجموعه لذت می برند، اما باید توجه داشته باشید که یک پزشک خوب شما را چند قدم بالاتر از هر چیز دیگری انجام می دهد. بی شک  می توان گفت دکتر قانعی، بهترین دکتر این عصر می باشند.

اگر به دنبال معتبرترین و بهترین مرکز درمان تعریق زیاد در تهران هستید ما مطب زیبایی دکتر قانعی  را به شما معرفی خواهیم کرد. ما با استفاده از جدیدترین و به روز ترین روشها کار تزریق بوتاکس شما را انجام خواهیم داد.

کلینیک زیبایی دکتر قانعی  به عنوان بهترین مرکز درمان تعریق زیاد در تهران، کلیه خدمات مربوط به زیبایی پوست و مو را زیر نظر پزشکان متخصص و کادر مجرب با افتخار انجام می دهد. پس از بازدید از این عمل و دریافت مشاوره پزشکی رایگان، می توانید از روند درمان خود مراقبت کرده و از تخفیف سایر خدمات کلینیک زیبایی دکتر قانعی استفاده کنید.

کلینیک پوست و مو، زیبایى و لیزر دکتر قانعى، یکى از بهترین و مجهزترین مراکز لیزر پوست و زیبایى و تناسب اندام در غرب تهران (بلوار مرزداران) مى‌باشد. در این مرکز، عرضه خدمات تشخیصى-درمانى تخصصى پوست و مو، تزریق بوتاکس، زیبایى و لیزر و همینطور خدمات لاغرى و تناسب اندام با بالاترین سطح کیفیت به هموطنان عزیز عرضه مى‌شود.