درمان جای جوش با ساب سیژن

میکرودرم ابریژن

تعریف میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion) به معنای برداشتن قسمتی از لایه‌ی پوست (درم) از طریق ذرات ریز سایش‌دهنده است. این روش یک روش غیر تهاجمی (بدون نیاز به عمل جراحی) برای جوان‌سازی پوست و رفع برخی از عارضه‌های پوستی می‌باشد. تلاش‌های اولیه‌ی صنعتی برای ساخت چنین دستگاهی به سال 1900 و1950 در آلمان باز می‌گردد اما ساخت این دستگاه به شکل امروزی آن نخستین بار در سال 1985 میلادی در ایتالیا انجام شد و سپس در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا مورد تایید قرار گرفت و استفاده از آن رواج یافت. در سال 2015 این روش جزو 5 روش اول مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی کشور آمریکا بوده است.

میکرودرم ابریژن

کاربرد و اثرات میکرودرم ابریژن

در صورت استفاده از میکرودرم ابریژن با فواصل زمانی منظم و یکسان و نیز انجام صحیح آن، موارد زیر تحقق می‌یابد:
سلول‌های مرده و تمامی آلودگی‌ها و چربی‌های اضافی از پوست صورت برطرف شده و پوست به طرزی فوق‌العاده صاف و یک‌دست جلوه می‌کند. علاوه بر پاکسازی پوست، انجام میکرودرم ابریژن به بازسازی پوست سرعت بسیار بیش‌تری می‌بخشد. به طور کلی پوست دارای سه لایه می‌باشد:
1- ایپدرم (که دارای 5 زیرلایه است)
2- درم (که دارای سه نوع بافت است)
3- هیپودرم (که متشکل از چربی و بافت‌های پیوندی دیگر می‌باشد)
تشکیل پوست جدید از لایه‌ی پایینی پوست به طرف لایه‌ی بالایی انجام می‌شود و پاکسازی پوست با روش میکرودرم ابریژن موجب بیش‌تر شدن جریان خون در پوست صورت و تولید سریع‌تر سلول‌های تازه‌ی پوست و نیز افزایش سرعت انتقال این سلول‌های جدید از لایه‌های زیرین به لایه‌ی بالایی پوست می‌گردد. هم‌چنین استفاده از این روش باعث تولید مداوم کلاژن می‌شود.

برخی از نمونـــه کارها

میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion)

کلاژن نوعی ماده‌ی متصل‌کننده و هم‌بند است که تمامی بافت‌های مختلف بدن مانند عضلات، استخوان‌ها تاندون‌ها و پوست را به هم متصل می‌سازد. به عبارت ساده‌تر کلاژن در اتصال بافت‌های بدن، کار سیمان را انجام می‌دهد. همان‌طور که سیمان آجرهای یک ساختمان را به یکدیگر متصل می‌کند، کلاژن نیز بافت‌های بدن و از جمله بافت‌های پوست را به یک‌دیگر متصل می‌سازد.

نخستین بار در سال 2000 میلادی افزایش کلاژن بر اثر استفاده از میکردرم ابریژن مورد تحقیق و مطالعه‌ی کلینیکی قرار گرفت و پس از چندین جلسه آزمایش و بررسی‌های لازمه به اثبات رسید که این روش موجب تحریک تولید دوباره‌ی کلاژن در پوست می‌شود.

به علت تولید دوباره‌ی کلاژن در پوست، حالت کششی و نیز انعطاف پذیری پوست بسیار بیش‌تر شده و همین امر موجب می‌گردد که چین‌و‌چروک‌های ظریف پوست و خطوط کم عمق از چهره‌ی فرد پاک شده و از بین بروند. اما خطوط عمیق صورت توسط میکرودرم ابریژن محو نمی‌شوند و نیازمند انواع دیگری از مداوا می‌باشند. به نسبتی که خاصیت ارتجاعی (کش‌سانی) و انعطاف‌پذیری پوست افزایش می‌یابد منافذ پوست نیز کوچک و کوچک‌تر می‌شوند و این امر نیز کمک موثری به داشتن پوستی زیبا و صاف و چهره‌ای زیباتر در نزد افراد می‌نماید.

نظر به این که یکی از عوامل نازک شدن پوست بر اثر افزایش سن، از دست رفتن خاصیت ارتجاعی (کش‌سانی) پوست می‌باشد، بازگشت حالت کش‌سانی به پوست سبب بیش‌تر شدن ضخامت لایه‌ی اپیدرم پوست نیز می‌شود و هم‌چنین موجب عدم به وجود آمدن جوش‌های مختلف و آکنه در پوست صورت می‌گردد.

در جریان بازسازی مجدد سلول‌های پوست بر اثر برخی تغییرات رنگ‎‌دانه‌ای عواملی مانند لکه‌های قهوه‌ای و کک‌و‌مک بی‌رنگ شده و محو می‌شوند ضمن این که مقاومت پوست در مقابل عوامل آسیب‌زا مانند تابش نور آفتاب به شدت افزایش می‌یابد.

آشنایی با مراحل میکرودرم ابریژن

مصرف برخی داروها و استفاده از برخی مواد بهداشتی از دو هفته قبل از استفاده از این روش باید متوقف شود که عمده‌ترین آن‌ها عبارتند از: درمان لیزر- رنووا- کرم‌های موبر- کرم‌های لایه‌بردار- داروهای دیفرین- رتین A- تازوارک- توکسین بوتولینوم- داروهای رقیق‌کننده‌ی خون- تزریق کلاژن در موضع- برنزه کردن- داروی آکوتان (تا 6 ماه قبل از استفاده از این روش یا بیش‌تر به تشخیص پزشک معالج)

پس از انجام میکرودرم ابریژن، استفاده از ضدآفتاب توصیه می‌شود. هم‌چنین استفاده از کلاه لبه‌دار و نوشیدن آب زیاد و استراحت کافی برای چند روز لازم می‌باشد.

باید از موارد زیر نیز بین 1 تا 7 روز (طبق توصیه‌ی پزشک) پرهیز نمود: استفاده از رتین A، تازوراک، رنووا- دیفیرن- کرم لایه‌بردار- شنا در استخر (به خاطر کلر آب)- ورزش کردن- الکترولیز- میکاب- تراشیدن و اسکراپ پوست.

توضیح این که توصیه‌های دقیق و زمان‌بندی‌شده به صورت حضوری یا طی مشاوره‌ی رایگان برای قبل، حین و بعد از انجام میکرودرم ابریژن در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

میکرودرم ابریژن برای جوان‌سازی پوست‌های افسرده و برطرف کردن لکه‌ی قهوه‌ای رنگ- کوچک کردن منافذ پوست- افزایش قابلیت نفوذ کرم‌ها به پوست- برطرف کردن چین‌و‌چروک‌های ظریف و اسکارهای سطحی- جای جوش- لک‌های حاملگی وخال‌کوبی‌های سطحی یکی از بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین روش‌ها می‌باشد. لازم به یادآوری است که این روش هیچ‌گونه عوارضی ندارد و برای سنین 17 تا 65 سال قابل استفاده است. تعداد جلسات درمان 4 تا 6 جلسه (هر جلسه حدود نیم تا یک ساعت) و فاصله‌ی جلسات بین 1 تا 4 هفته و ابتدا با نظر پزشک معالج و سپس با درخواست فرد قابل تعیین است.

دستگاه‌های میکرودرم ابریژن مورد استفاده در کلینیک دکتر قانعی

در کل، کار با دستگاه میکرودرم ابریژن به دو روش پودری و روش دیاموند یا الماسه انجام می‌گیرد. نحوه‌ی کار این دستگاه در روش پودری مبتنی بر مکش قابل تنظیم پوست به طرف بالا و پاشیده شدن ذرات کریستال (از جنس اکسید آلومینیم) به صورت مخلوط با جریان هوا بر روی پوست و به وسیله‌ی لوله‌ای استریل که با دست کنترل می‌شود، است. سپس ریزه‌های سلول‌های پوست و کریستال‌های ریز مکیده شده در محفظه‌ای دیگر در داخل دستگاه جمع و تخلیه می‌شوند.

شدت فشار مکش این دستگاه و نیز سرعت آن با حساسیت و میزان مقاومت بیمار در دستگاه‌های پیشرفته قابل تنظیم و تطبیق است.

در حال حاضر در جهان بیش از 100 مارک از دستگاه‌های مختلف میکرودرم ابریژن وجود دارد! توجه نمایید که کیفیت پایین دستگاه میکرودرم باعث بروز مشکلاتی هم‌چون انسداد لوله‌ها در شرایط آب و هوای شرجی می‌گردد. هم‌چنین نبودن یا ضعف سیستم رطوبت‌گیر در دستگاه میکرودرم ابریژن باعث بروز مشکلاتی در امر درمان خواهد شد.

گاهی فقط سر الماسه‌ای که در نوک “هندپیس” این دستگاه قرار دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته این حالت فقط می‌تواند مشکلات ساده‌ و کم‌اهمیت پوستی را رفع کند و سر الماسه، در اصل بیش‌تر مناسب استفاده در اطراف چشم‌ها و دهان است تا از ورود کریستال به چشم و دهان بیمار جلوگیری شود.

نظر به این که روش میکرودرم ابریژن یک روش ایتالیایی است و ابداع آن به شکل امروزی نیز نخست در کشور ایتالیا صورت پذیرفته است لذا دستگاه‌های میکرودرم ابریژن موجود در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی نیز از بین بهترین دستگاه‌های ایتالیایی انتخاب و تهیه شده است. (دستگاه میکرودرم ابریژن ساخت کمپانی GP ایتالیا) تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد استفاده در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی، داراى تأییدیه FDA آمریکا ، CE اروپا وتأییدیه‌ی وزارت بهداشت ودرمان ایران مى باشند.

آن چه که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید این است که در میکرودرم ابریژن علاوه بر پزشک معالج، باید دستگاه و امکانات مورد استفاده با دقت زیادی انتخاب شود.

این روش با بهترین دستگاه‌های ایتالیایی مختصِ میکروردم ابریژن در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی به صورت تخصصی انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید هم‌اکنون با ما تماس بگیرید.

راه های انجام میکرودرم آبریژن

شما می توانید میکرودرم ابریژن را به دو روش کلینیکی و غیر کلینیکی انجام دهید که صد البته روش کلینیکی به شما توصیه می شود. بدون شک پوست صورت یکی از مهمترین چیزهایی ست که افراد حساسیت بالایی روی آن نشان می دهند چرا که ارتباط مستقیم با میزان اعتماد به نفس شما دارد. بنابراین توصیه می شود که روش های غیر کلینیکی را در خانه یا آرایشگاه امتحان نکنید چرا که بر اساس تجربه احتمال پشیمانی شما در این موارد بسیار بالاست.

بسیاری از مواقع ممکن است روش میکرودرم ابریژن روش مطلوبی برای پوست صورت شما نباشد و شما را درگیر عوارض ناخوشایندی کند. با انجام این فرآیند در خانه یا زیر دست آرایشگران ممکن است این عوارض به طور ناگواری بروز پیدا کند در حالی که در کلینیک های تخصصی تمامی تست های لازم برای اثربخشی میکرودرم ابریژن روی پوست شما توسط متخصصین حرفه ای انجام می پذیرد. بنابراین به جای سپردن پوست زیبا و ارزشمند خود به دست افراد غیر متخصص، به دنبال متخصصین معتبر و قابل اعتماد باشید. کلینیک زیبایی دکتر قانعی آماده ی ارائه ی انواع خدمات پوستی از جمله جوانسازی پوست به روش میکرودرم ابریژن می باشد. شما می توانید برای تعیین نوبت و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دستی نوک الماسی (Dimond-tip Handpiece)

در جوانسازی پوست به روش میکرودرم ابریژن از یک تجهیز به نام دستی نوک الماسی استفاده می شود. همانطور که از نام این تجهیز پیداست در آن از کریستال یا همان الماس استفاده شده است. در حین اجرای روش میکرودرم ابریژن، پوست شما توسط ذرات کریستال سابیده می شود. در واقع سلول های مرده ی پوست شما توسط این ابزار از سطح پوست شما جداسازی می شوند و توسط یک مکنده یا وکیوم جذب می شوند. بنابراین هیچ گونه آثاری از سلول های مرده بر پوست شما باقی نخواهد ماند.

جوانسازی پوست به روش میکرودرم ابریژن

قدرت دستی نوک الماسی به قدری ست که بعد از اتمام فرآیند جوانسازی پوست متوجه لطافت و شادابی پوست تان خواهید شد. چنانچه پوست شما در وضعیتی باشد که متخصص تشخیص دهد بایستی لایه برداری با قدرت بیشتری برایتان انجام شود، مدت زمان قرار گرفتن دستی نوک الماسی و فشاری که به پوست تان برای مکیده شدن سلول های مرده صورت می پذیرد بیشتر خواهد بود. چنانچه می خواهید سلول های مرده نواحی چشم و قسمت های حساس صورت را از پوست خود جدا کنید، استفاده از این تجهیز می تواند اثربخشی فوق العاده ای برایتان داشته باشد.

کریستال میکرودرم ابریژن

ساز و کار این روش جوانسازی پوست مطمئنا برایتان بسیار جالب خواهد بود. در این روش میکرودرم ابریژن که کریستال میکرودرم ابریژن نام دارد، ذراتی بسیار ریز از کریستال روی پوست شما اسپری خواهد شد که نتیجه ی آن تراش سطحی سلول های مرده خواهد بود. در این روش کریستال های ریز باعث جداسازی سلول های مرده از پوست شما و جوانسازی پوست خواهند شد. تفاوت این روش با روش قبلی این است که به جای سابیده شدن الماس یا کریستال بر پوست، نانوذرات کریستال با فشار و عمقی تنظیم شده توسط متخصص بر پوست شما پاشیده می شوند و خراش های جزئی به منظور جداسازی لایه های مرده ایجاد می کنند. این روش نسبت به دستی نوک الماسی روش معمول تر می باشد.

همانند روش قبلی سلول های مرده توسط وکیوم به سرعت و به طور همزمان با فرآیند لایه برداری مکیده می شوند و پوست شما مرحله به مرحله شاداب تر و زنده تر خواهد شد. جنس کریستال هایی که در روش کریستال میکرودرم ابریژن استفاده می شود به طور عمده  از آلومینیوم اکسید یا سدیم بی کیربنات می باشد. لازم به ذکر است کهاین ذرات گریستال هیچ گونه آسیبی برای پوست شما ایجاد نمی کنند و باعث افزایش خون رسانی و فعالیت سلول های فیبروپلاست در سطح پوست شما خواهند شد که نتیجه ی آن طروات پوست شماست.

هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم ابریژن شباهت زیادی به میکرودرم ابریژن دارد اما تفاوت هایی بین این دو وجود دارد. هیدرودرم ابریژن را می توان تلفیقی از تکنیک های جوانسازی پوست همچون میکرودرم ابریژن الماسی، ماساژ کششی و آبرسانی عمیق و قوی به پوست با استفاده از سرم آنتی اکسیدانی دانست. این سه تکنیک در کنار هم هیدرودرم ابریژن را شکل می دهند. این روش مورد استفاده برای افرادی است که می خواهند جای لکه های پوستی، آفتاب سوختگی، جای زخم، آکنه های پوستی و علائم پیری را از صورت خود بزدایند و خون رسانی و رطوبت عمیقی را در پوست خود ایجاد کنند. افرادی که دارای پوست های به شدت خشک یا به شدت چرب هستند، افرادی که دارای چین و چروک های زیادی پوستی می باشند، افرادی که منافذ صورت شان بیش از حد باز یا بسته شده و افرادی که از کم آبی شدید پوستی رنج می برند می توانند با خیال آسوده پوست خود را با تکنیک هیدرودرم ابریژن درمان کنند.

هیدرودرم ابریژن

این تکنیک سه گانه بر مبنای افیوژن پوستی همزمان بنا شده است به این معنا که در حین لایه برداری از پوست مواد مغذی به پوست به منظور شادابی و طراوت هر چه بیشتر تزریق خواهد شد. مراحل کلی هیدرودرم ابریژن عبارتند از سم زدایی، پاکسازی و لایه برداری، استفاده از محلول های شفاف کننده، خارج کردن لایه های مرده ی پوست و جوش های سرسیاه، آبرسانی و ایجاد رطوبت کافی برای پوست و در نهایت جوانسازی پایانی که در آن از لامپ LED و مادون قرمز استفاده می شود تا قرمز پوست کاهش داده شود و کلاژن سازی آغاز گردد.

فواید میکرودرم ابریژن

اساسی ترین فایده ای که تکنیک میکرودرم ابریژن برای پوست دارد جوانسازی پوست، ایجاد نشاط، رطوبت و طراوت و داشتن پوستی لطیف، نرم و درخشان است. با این حال فواید میکرودرم ابریژن به طور موردی عبارتند از:

 • ایجاد شفافیت و درخشش در سطح پوست
 • رطوبت رسانی به پوست صورت
 • بهبود یافتن جای زخم و جای اسکار
 • از بین بردن لکه های تیره قهوه ای رنگ و کک و مک های پوستی
 • از بین بردن جای تتو و خالکوبی های قدیمی
 • از بین بردن جوش های سرسیاه از سطح پوست
 • یکدست کردن رنگ و بافت پوست و از بین بردن ناهماهنگی های پوستی
 • از بین بردن جای آفتاب سوختگی
 • ایجاد نشاط در پوست و رفع آثار خستگی، پیری و کسالت
 • قابل اجرا بر روی انواع پوست های تیره و روشن
 • بهبود یافتن شل شدگی پوست و داشتن پوستی سفت
 • از بین بردن خال های پوستی
 • ناچیز بودن آثار قرمزی، التهاب و سوزش نسبت به سایر روش های جوانسازی پوست از جمله لیزر
 • امکان ترکیب شدن روش میکرودرم ابریژن با سایر روش های دیگر
 • چند برابر شدن تاثیر دارویی محلول ها و کرم های مراقبتی از پوست به دلیل زنده شدن و تازه شدن پوست و بالا رفتن قدرت جذب سلول های پوستی

فواید میکرودرم ابریژن

همانطور که می بینید روش میکرودرم ابریژن به عنوان یکی از روش های غیر تهاجمی می تواند فواید زیادی را برای پوست شما به ارمغان آورد. بدون شک بعد از انجام این روش شاهد تغییر در عملکرد پوست خود و بالا رفتن قدرت جذب مواد مغذی توسط سلول های پوستی خواهید بود. بنابراین با انجام مراقبت های پوستی صحیح و استاندارد می توانید شادابی و سلامت پوست خود را به طور ایده آل حفظ نمایید.

راهنمای قبل از میکرودرم ابریژن

برای انجام تکنیک جوانسازی میکرودرم ابریژن روی پوست خود باید به نکات مهمی پیش از شروع فرآیند درمان دقت داشته باشید. این نکات تحت عنوان راهنمای قبل از میکرودرم ابریژن در قالب موارد زیر عنوان شده است. بنابراین به این راهنما دقت کافی داشته باشید و بعد برای اجرای این تکنیک قدم بردارید.

 • شما باید در مورد استفاده از داروهای ضد جوش و ضد لک بسیار مراقب باشید و با حواسی جمع اقدام به انجام روش های جوانسازی پوست از جمله میکرودرم ابریژن نمایید. به عنوان مثال اگر داروی ضد جوش ایزوترتینوئین را مصرف می کنید و یا در شش ماه اخیر این دارو را دست کم برای یک بار مصرف کرده اید بهتر است که سراغ انجام میکرودرم ابریژن نروید چرا که بعد از اجرای میکرودرم ابریژن در این شرایط ممکن است جای لکه های پوستی و جای زخم بر روی پوست شما باقی بماند. در صورت استفاده از داروهای ضد جوش بهتر است کمی صبور باشید تا اثرات دارو از بدن شما خارج شود و بعد برای انجام میکرودرم ابریژن اقدام نمایید.
 • چنانچه پوست شما از آن دسته پوست هایی می باشد که جای زخم به کندی از آن محو می شود بهتر است سراغ میکرودرم ابریژن نروید و قبل از انجام این تکنیک جوانسازی با دکتر متخصص خود مشورت نمایید و او را در جریان این موضوع قرار دهید.
 • اگر روی پوست خود شاهد تبخال، جای زخم باز، عفونت پوستی، جوش های چرکین، زگیل، اگزما و علائم پسوریازیس هستید بهتر است برای انجام میکرودرم ابریژن کمی صبر کنید تا مشکلات پوستی شما به طور کامل رفع شوند و از سطح پوست شما محو گردند. در صورت وجود این علائم روی پوست خود شدیدا توصیه می شود که از انجام میکرودرم ابریژن خودداری کنید.
 • در صورتی که دارای مشکلات عروق هستید بهتر است این موضوع را پیش از انجام میکرودرم ابریژن با دکتر متخصص خود در میان بگذارید و با او صلاح و مشورت نمایید.
 • اگر دیابت کنترل نشده دارید بایستی برای انجام میکرودرم ابریژن با دکتر متخصص مشورت کنید و او را در جریان قرار دهید.
 • چنانچه باردار هستید توصیه می شود از انجام میکرودرم ابریژن خودداری کنید چرا که ممکن است لکه های پوستی به دلیل تغییرات هورمونی روی پوست شما ایجاد شده باشد و این علائم دائمی نباشند. همچنین در زمان بارداری پوست بسیار حساس می شود.

پیش از انجام میکرودرم ابریژن بایستی به طور کامل در مورد مشکلات پوستی و سلامتی خود با مشاور متخصص صحبت کنید. پیش از انجام میکرودرم ابریژن بایستی در مورد عوارض جانبی، موارد منع، هزینه و میزان کارایی و اثربخشی این روش بر پوست خود اطلاعات کافی داشته باشید و تنها کسی که می تواند شما را در این راستا به طور حرفه ای یاری کند متخصص پوست تان می باشد. در کلینیک زیبایی دکتر قانعی متخصصین پوست مجرب و حرفه ای تمامی این نکات را با شما در میان می گذارند و آگاهی کاملی را در مورد روش جوانسازی میکرودرم ابریژن به شما ارائه می دهند. بنابراین می توانید با خیال آسوده یک راهنمای حرفه ای و جامع را پیش از انجام میکرودرم ابریژن روی پوست خود داشته باشید.

توصیه و مراقبت های پیش از درمان

همانطور که در بالا گفته شد شما باید پیش از انجام میکرودرم ابریژن نسبت به تمامی زوایای این امر اطلاعات و آگاهی کافی داشته باشید. شما باید به طور دقیق موارد منع انجام میکرودرم ابریژن را بدانید. برای مرور این موارد می توانید به بندهای قبلی مرداجعه کنید. مواردی که می توانند با انجام میکرودرم ابریژن برای پوست شما خطر ساز شوند و زمینه ی بروز مشکلات پوستی جدی را برای شما ایجاد کنند بایستی به طور کامل توسط متخصصین پوست بررسی شود.

پیش از انجام میکرودرم ابریژن با حضور در جلسات مشاوره می توانید در مورد تعداد جلساتی که برای درمان پوستی نیاز دارید را به همراه هزینه میکرودرم ابریژن متوجه شوید و اطلاعات دقیقی در این باره کسب کنید. توصیه می شود که در مورد این نکات پیش از انجام میکرودرم ابریژن اطلاعات جامعی را به دست آورید تا با آسودگی خاطر در راستای درمان پوست خود قدم بردارید. به عنوان مثال ممکن است متخصص از شما بخواهد یک هفته پیش از میکرودرم ابریژن اقدام به آفتاب گرفتن نکنید و از کرم های برنزه و کرم های لایه بردار استفاده ننمایید چرا که این کار باعث تحریک شدن و نازک شدن پوست شما می شود

بسیار تا بسیار مهم است که در مورد عوارض جانبی که میکرودرم ابریژن می تواند برای شما ایجاد کند آگاهی کامل داشته باشید. گاهی اوقات مراجعان بدون اطلاعات از عوارض و مراقبت هایی که بایستی بعد از انجام میکرودرم ابریژن روی پوست خود انجام دهند به محض مواجه شدن با عوارض پوستی تصور می کنند که روش میکرودرم ابریژن برای آن ها کارساز نبوده و دچار مشکلاتی جدی شده اند در حال که بسیاری از عوارضی از بعد از میکرودرم ابریژن ظاهر می شوند در عرض چند روز با مراقبت های صحیح محو خواهند شد.

سعی کنید از متخصص خود در مورد کارایی و نتیجه ای که میکرودرم ابریژن روی پوست شما ایجاد می کند سوالاتی بپرسید. شما بایستی با توجه به نوع پوست تان و مشکلات پوستی که دارید توقع نتیجه ای مطلوب از میکرودرم ابریژن را داشته باشید.

مراقبت های پس از درمان

روش میکرودرم ابریژن روش غیر تهاجمی در جوانسازی پوست می باشد با این حال برای اینکه پوست خود را سریع تر به شرایط جدید عادت دهید باید مراقبت های خاصی را از پئست تان به عمل آورید.

 • سعی کنید از دست زدن بیش از حد به پوست تان خودداری کنید چرا که پوست شما اکنون به آلودگی های محیطی حساسیت بیشتری نشان خواهد داد.
 • پوست تان را از آب بسیار گرم و آب داغ به دور نگاه دارید بنابراین حمام های آب گرم را برای چند وقت کنار بگذارید.
 • سعی کنید بعد از میکرودرم ابریژن پوست خود را از مواد آرایشی به دور نگاه دارید.
 • در صورت نیاز از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • در صورتی که دکتر متخصص برایتان کرم یا محلول خاصی را تجویز نموده فقط و فقط از همان محلول ها استفاده کنید.
 • شما باید بعد از انجام میکرودرم ابریژن از کرم های مرطوب کننده قوی استفاده کنید چرا که احتمال خشک شدن پوست شما وجود خواهد داشت. هرچه لایه برداری عمیق تری از پوست تان صورت گرفته باشد بایستی مراقبت های سنگین تری را نیز انجام دهید.
 • بعد از انجام میکرودرم ابریژن سعی کنید تا چد روز از محلول های شیمیایی، تونرها، شوینده های پوستی و کرم های ضد جوش و ضد آکنه استفاده نکنید چرا که پوست تان در وضعیت تحریک قرار دارد و ممکن است این محلول ها باعث تحریک بیشتر و التهاب پوست تان شود.
 • به طور ویژه از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید چرا که بدون شک پوست شما اکنون نازک تر از قبل شده و احتمال آسیب دیدگی آن در برابر نور خورشید بسیار بیشتر است. سعی کنید به هیچ عنوان پوست خود را در برابر اشعه های خورشید و ماورابنفش آن قرار ندهید و تا جای ممکن از پوست تان حفاظت کاملی به عمل آورید.

عوارض میکرودرم ابریژن

هرچند که روش میکرودرم ابریژن روشی بسیار کارامد و تایید شده می باشد اما دارای عوارض خاص خود است که در صورت مراقبت های صحیح در عرض چند روز رفع خواهند شد. این عوارض عبارتند از:

 • قرمزی و التهاب پوست
 • متورم شدن بخش های درمان شده از پوست
 • ایجاد کبودی، سوزش و حساس شدن به نور خورشید
 • تحریکات خفیف پوستی
 • بروز حساسیت پوستی در صورت تماس دست با پوست و لمس پوست

همچنین ممکن است در برخی از موارد عوارض شدیدتری نیز برای پوست تان ایجاد شود که عبارتند از:

 • بروز عفونت های پوستی
 • خونریزی
 • پوسته پوسته شدن و خشک شدن بیش از حد پوست
 • بروز جوش در ناحیه درمان شده

در صورت بروز علائم متداول بدانید که این علائم در صورت مراقبت های صحیح از پوست به مرور محو خواهند شد اما اگر این علائم به مرور تشدید شدند بدانید که باید به دکتر پوست مراجعه کنید و برای درمان آن ها راه درمان را در پیش بگیرید.

هزینه میکرودرم ابریژن

هزینه میکرودرم ابریژن به صورت جلسه ای تعیین می شود. هزینه هر جلسه در کلینیک های مختلف با توجه به سطح مهارت، دانش و تجربه متخصصین می تواند متفاوت باشد. تایم جلسات برای درمان پوست صورت حدودا نیم ساعت تا چهل دقیقه می باشد و برای درمان گردن نیز حدودا بیست دقیقه به طول خواهد انجامید.

هزینه میکرودرم ابریژن به طور کلی به تعداد جلسات، تکنیک های درمانی، مهارت و تجربه ی متخصص پوست، تایم جلسات و نوع کلینیکی که بدان مراجعه کرده اید وابسته می باشد.

بسته به نوع تکنیک انتخاب شما و متخصص پوست، هزینه میکرودرم ابریژن متغیر خواهد بود. در واقع هر کدام از تکنیک های درمانی هزینه مختص به خود را دارند. تعیین هزینه میکرودرم ابریژن به طور دقیق بعد از انجام جلسات مشاوره و ویزیت شما توسط متخصص پوست صورت خواهد گرفت. برای اطلاع از هزینه میکرودرم ابریژن می توانید با کارشناسان ما در کلیکینیک زیبایی درکتر قانعی تماس حاصل نمایید.

بهترین مرکز میکرودرم ابریژن

کلینیک زیبایی دکتر قانعی یکی از بهترین و مجهز ترین کلینیک های زیبایی در سطح کشور می باشد که انواع خدمات پوستی از جمله تکنیک های به روز و نوین در زمینه جوانسازی پوست را برای شما عزیزان با افتخار انجام می دهد. تمامی خدمات تحت نظارت متخصصین حرفه ای پوست و زیبایی صورت می گیرد. شما می توانید برای دریافت نوبت جهت انجام خدمات میکرودرم ابریژن، با شماره تماس های قرار داده شده در وب سایت در ساعات کاری تماس حاصل نمایید. داشتن پوستی شاداب و جوان را از متخصصین حرفه ای پوست در کلینیک زیبایی دکتر قانعی بخواهید.