پلکسر پلاس

پلکسر پلاس انقلابی در طب زیبایی

مشکلات زیبایی مرتبط با افزایش سن همیشه از دغدغه‌های اساسی اکثر افراد به حساب می‌آیند. با افزایش سن، آناتومی انسان‌ها دچار تغییراتی می‌شود که معمولاً چندان برای همه خوشایند نیستند. رایج‌ترین شکایتی که بیماران در ارتباط با ظاهر خود مطرح می‌کنند این است که چهره‌شان پیر، خسته و افتاده به نظر می‌رسد. کانون این تغییر که به مرور زمان روی می‌دهد اغلب چشم‌ها هستند و در واقع این عبارت که «چشم‌ها سن را لو می‌دهند» صحت دارد. افتادگی پلک و چروک‌های ایجاد شده در نواحی دور چشم از جمله این تغییرات هستند. اما درمان‌های جدیدی برای رفع این مشکلات وجود دارند. جدیدترین راهکار زیبایی برای جوانسازی پوست و درمان افتادگی پلک ، استفاد از دستگاه پلکسر پلاس است. در زیر در خصوص درمان افتادگی پلک سخن می گوییم.

در کلینیک دکتر قانعی ‌مفتخریم که می‌توانیم با استفاده از دستگاه پلکسر پلاس اصل ایتالیا ساخت کمپانی GMV، این خدمت را هم‌زمان با سایر کشورهای جهان و با استاندارد بین‌المللی به مردم خوب سرزمین خود ارائه دهیم.

پلکسر پلاس یا درمان افتادگی پلک

پلکسر پلاس چیست؟

لکسر دستگاهی است که از پلاسما برای تاثیرگذاری بر پوست استفاده می‌کند. شاید نام بردن از پلاسما شما را یاد فیلم‌های علمی-تخیلی بیاندازد، اما در واقع پلاسما چیزی جز یک پدیده طبیعی نیست. در کنار فرم‌های جامد، مایع و گاز، پلاسما بعد چهارم ماده محسوب می‌شود.

ایجاد پلاسما ساده نیست و باید به شکل ترکیبی گازی از یون‌های به شدت مثبت و به شدت منفی ایجاد شود. به عنوان نمونه‌هایی از پلاسما که به صورت روزانه در زندگی قابل مشاهده است می‌توان به آذرخش، جرقه‌های الکتریسیته ساکن و قوس‌های الکتریکی ناشی از جوشکاری اشاره کرد. البته گوی‌های تزئینی پلاسما را که سال‌ها در اتاق هر دانش‌آموزی پیدا می‌شد را نباید فراموش کرد. پلاسما در دهه 1920 توسط شیمی‌دان معروف و برنده جایزه نوبل، ایروینگ لانگمویر به این نام خوانده شد و از آن پس همین نام برای اشاره به فرم چهارم ماده به کار رفت. با بهره گرفتن از فرم جدید ماده، دستگاه جدیدی ساخته شد که در عرصه طب زیبایی بسیار کاربرد دارد. دستگاه پلکسر که در ایتالیا و توسط شرکت GMV طراحی و تولید شده، برای اولین بار توسط پروفسور جورجیو فیپی به منظور لیفت پلک بیماران مورد استفاده قرار گرفت. او که رئیس انجمن پزشکی زیبایی و جراحی غیر فرسایشی ایتالیاست اولین بار در دهه هفتاد میلادی به فکر جراحی با استفاده از پلاسما افتاد. پلکسر پلاس به صورت اختصاصی مشکلات زیبایی ایجاد شده در ناحیه صورت را هدف قرار داده و آنها را به صورت موثری برطرف می‌سازد.

پلکسر پلاس چیست؟

پلکسر پلاس چطور کار می‌کند؟

دستگاه پلکسر پلاس با سه قدرت متفاوت کار می‌کند: پایین، متوسط و بالا. برای هر یک از این قدرت‌ها سه ابزار مختلف وجود دارد که به شیوه‌ای کنترل شده و دقیق پلاسما تولید می‌کند. این ابزارها یک قوس کوچک شبیه به آذرخش ایجاد می‌کنند که در برخورد با پوست باعث بروز پدیده تصعید می‌شود. تصعید یعنی وقتی که ماده جامد به صورت مستقیم به گاز تبدیل می‌شود. به طور خلاصه، با پلکسر، سطح بافت تحت درمان بلافاصله به بخار تبدیل خواهد شد.

پلکسر پلاس چطور کار می‌کند؟

پلکسر پلاس چه کاربردهایی دارد؟

جراحی نرم به روش پلکسر در درمان مجموعه‌ای از تغییرات ناشی از افزایش سن که بر ظاهر بافت پوست دور چشم تاثیر می‌گذارد، موثر و کارآمد است. این موارد عبارتند از:

درمان افتادگی پلک با پلکسر پلاس

درمان افتادگی پلک با پلکسر پلاس

لیفت پلک به روش جراحی

جراحی سنتی بلفاروپلاستی می‌تواند به ترمیم حالت پلک بالا، پایین یا هر دو پلک منجر شود. این کار به واسطه برداشتن بافت اضافه‌ای که باعث بروز نقص‌های عملکردی و زیبایی شده انجام می‌شود. جراحی همیشه تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل صورت می‌گیرد. حین عمل، بافت ناخواسته با استفاده از چاقوی جراحی بریده شده و سپس دو طرف پوست بریده دوباره به هم بخیه زده می‌شود.

 

بلفاروپلاستی به روش جراحی توسط جراح پلاستیک متخصص جراحی‌های صورت انجام می‌شود و به مهارت و دانش بسیار بالا درباره آناتومی پلک نیاز دارد. این جراحی ارزان نیست و مانند هر جراحی دیگر خطرات معمول خود را به همراه دارد. از عوارض جدی ناشی از جراحی می‌توان خطر بر جا ماندن اسکار، عفونت، خونریزی و آسیب‌های عروقی و عصبی را نام برد.

سایر عوارض عبارتند از خشکی چشم، عدم تقارن در نتیجه نهایی و پتوز ابرو یا پلک. بیهوشی عمومی هم همیشه خطرات خاص خودش را دارد. طول دوران نقاهت لیفت پلک به روش جراحی سنتی بلفاروپلاستی قابل ملاحظه است. بنابراین انتخاب ایجاد تغییر در پلک به روش جراحی سنتی به دقت و ملاحظات بسیار زیادی نیاز دارد. با این حال جراحی سنتی می‌تواند موارد حاد افتادگی پوست را ترمیم کند و هنوز هم برگ برنده رفع افتادگی حاد پلک محسوب می‌شود و نتایج حاصل از این کار بیش از یک دهه دوام خواهند داشت.

لیفت پلک به روش جراحی نرم با پلکسر پلاس

درمان‌های غیرجراحی که نتایجی مشابه با جراحی در پی دارند اما در عوض دوران نقاهت طولانی و بیهوشی عمومی جراحی‌های سنتی را ندارند، «جراحی نرم» نامیده می‌شوند. امروزه بیماران بیش از هر زمان دیگری درباره درمان‌های زیبایی اطلاعات دارند. در حال حاضر گرایش بیماران به نتایج عاری از مبالغه که به ظاهری شاداب می‌انجامند بیشتر است تا تکنیک‌هایی که نتایج آن به اصطلاح خیلی توی ذوق می‌زنند. گرایش امروز، ایجاد تغییرات جزئی اما موثر است، نه کشیدن شدید پوست. در این میان لیفت پلک به روش غیرجراحی با استفاده از پلکسر پیشرفتی انقلابی در زمینه پزشکی زیبایی محسوب می‌شود. به همین دلیل است که تمام دنیا به خاطر آغاز روند انجام جراحی‌های نرم با استفاده از پلکسر هیجان‌زده است. پلکسر به عنوان یک شگفتی در دنیای پزشکی زیبایی اعلام حضور کرد. از آن پس پلکسر به ابزاری موثر برای مدیریت و رسیدگی به نشانه‌های ناخواسته افزایش سن و اختلالات پوستی تبدیل شده است. پلکسر به این خاطر تا این حد اعتبار کسب کرده که توانسته جایگزینی عالی برای جراحی سنتی بلفاروپلاستی باشد و نتایجی با کیفیت رقابتی با جراحی سنتی لیفت پلک ایجاد کند در حالی که ریسک‌ها، هزینه و دوران نقاهت بسیار کمتر و کوتاه‌تری به همراه دارد.

درمان افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک

مزایای لیفت پلک با پلکسر پلاس

لیفت پلک به روش غیرجراحی برای آن دسته از افرادی جذاب است که مایل به پذیرفتن ریسک‌های روش جراحی نیستند و همچنین برای آنانی که نمی‌خواهند دوران نقاهت طولانی مدتی داشته باشند. تا به امروز هیچ پیشرفت قابل ذکری وجود نداشت که بتواند نتایج قابل پیش‌بینی و چشمگیر ارائه دهد تا وقتی روش جراحی نرم به وسیله پلکسر به دنیا عرضه شد.

در روش جراحی نرم با پلکسر بر خلاف جراحی سنتی، هیچ بخشی از پوست بریده و برداشته نمی‌شود. همچنین توده‌های چربی اطراف چشم هم طی درمان با پلکسر تغییر نمی‌کنند. در عوض، تاثیر درمانی پلکسر به واسطه سفت کردن پوست خودش را نشان می‌دهد. این بدان معناست که نتایج نهایی به میزان پوست اضافه‌ای بستگی دارد که از ابتدا و پیش از آغاز درمان وجود داشته است.

درمان سطح پوست باعث هدایت حرارت به سمت لایه درم پوست نمی‌شود بنابراین طی درمان با پلکسر هیچ‌گونه آسیبی به ساختارهای درونی پوست وارد نخواهد شد. به همین خاطر، استفاده از پلکسر برای ترمیم بافت پلک روشی بسیار ایمن بوده و ریسک‌های آن در مقایسه با روش‌های عادی جراحی به شکل قابل ملاحظه‌ای کمتر است. به علاوه باید توجه داشت که در جراحی سنتی همیشه پس از درمان اسکار ناشی از جراحی وجود دارد، مهم نیست که تا چه اندازه کوچک بوده و چقدر برای پنهان کردن آن سعی شده باشد. اما جراحی نرم با پلکسر در مقایسه با جراحی سنتی ریسک بسیار پایینی در زمینه بر جای ماندن اسکار پوستی دارد.

در این روش، مجموعه‌ای از نقاط کوچک شبیه به سوختگی سطحی روی پوست ایجاد می‌شود. همین امر سبب می‌شود که بدن شروع کند به نشان دادن واکنش‌هایی برای ترمیم زخم و در نتیجه کلاژن جدید در لایه درم پوست تولید خواهد شد که باعث استحکام و جوانسازی پوست می‌شود. نتایج بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند و طی دو هفته ابتدایی، زمانی که پوست در حال احیا و بازسازی است، به شدت پیشرفت می‌کنند. پس از آن، همراه با احیای تدریجی بافت، نتایج بهتری هم ظاهر خواهد شد.

برخی از نمونـــه کارها

روند کار پلکسر پلاس جهت درمان افتادگی پلک به چه صورت است؟

برای اجرای یک جلسه درمان افتادگی پلک در مطب به حدود یک ساعت زمان نیاز خواهد بود. پس از بررسی دقیق پوست کار آماده‌سازی آغاز شده و بی‌حسی موضعی روی پوست اعمال می‌شود. این بی‌حسی می‌تواند از طریق کرم‌های موضعی انجام شود یا با روش انسداد موضعی اعصاب. بی‌حسی ایجاد شده باعث می‌شود که روال کار به راحتی صورت بگیرد و اهداف درمانی مورد نظر محقق شوند.

سپس با استفاده از دستگاه پلکسر روی نواحی مورد نظر کار شده و پوست‌های شل و روی هم جمع شده از بین می‌روند و نوعی حالت انقباضی ایجاد می‌شود. این روند عموماً بین 20 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد که در این مدت بیمار ممکن است حرارت و ناراحتی بسیار اندکی را تجربه کند. پس از درمان، نقاط بسیار ریز به رنگ قهوه‌ای روی پوست ایجاد می‌شوند که پوسته کربنی نام دارند. وقتی کار به اتمام رسید، کرم پوشاننده مخصوصی (کانسیلر) روی سطح تحت درمان استفاده می‌شود. این کرم پوشاننده به هیچ وجه شبیه همه کانسیلرهای آرایشی معمول نیست. فرمولاسیون آن به لحاظ پزشکی و درمانی به گونه‌ای بهینه شده که به روند بهبود پوست و محافظت از آن پس از درمان با پلکسر کمک می‌کند.

لیفت پلک به روش غیرجراحی با استفاده از پلکسر، یک گزینه بسیار موثر و مناسب است؛ نه تنها برای جوانسازی و لیفت پلک‌ها بلکه برای کاهش چین و چروک و نیز درمان اسکار آکنه. اگر دچار عارضه افتادگی پلک هستید و به دنبال راهکاری برای ترمیم آن می‌گردید، مشاوران ما در کلینیک زیبایی دکتر قانعی خوشحال خواهند شد تا شما را راهنمایی کنند. 

پلکسر چطور درمان افتادگی پلک را انجام می دهد؟

بر خلاف جراحی سنتی، در ترمیم افتادگی پلک به روش جراحی نرم با پلکسر، هیچ پوست اضافه‌ای برداشته نمی‌شود و بافت‌ها و کیسه‌های چربی ( Fat Bags ) زیر پلک ، دست نخورده باقی می‌ماند. پس این سؤال مطرح می شود که : افتادگی پلک و چین وچروک دور چشم چگونه برطرف می شود؟ آنچه در اثر درمان با پلکسر اتفاق می افتد اینست که پوست پلک با استفاده از انرژی ناشی از قوس پلاسمای تولید شده توسط پلکسر، تصعید (sublimate ) شده و لیفت می‌شود. بنابراین نتیجه درمان با پلکسر به میزان پوست اضافه‌ای بستگی دارد که پشت پلک جمع شده است. این تکنولوژی جدید و پیشرفته ، کاملاً ایمن است و به چشم و پوست حساس پلک ، آسیب نمی رساند . این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که استفاده از پلکسر ، برای درمان نواحی دور چشم و پلک که حساسیت بالایی دارند، نسبت به سایر روش ها (مثل جراحی ، لیزر و آر-اف ) ترجیح داده می شود. جراحی سنتی پلک یا بلفاروپلاستی ، در هر صورت ، باعث ایجاد اسکار و جای زخم می شود. مهم نیست که این اسکار تا چه اندازه کوچک است و به خوبی در چین پشت پلک پنهان شده، به هر حال جای زخم ، پشت پلک ، برای همیشه باقی خواهد ماند. اما ریسک به جا ماندن اسکار پس از درمان با پلکسر چیزی نزدیک صفر است.

درمان با پلکسر را می‌توان روی نواحی مختلف پوست انجام داد. بهبود کیفیت ، افزایش قوام و استحکام ، درخشان‌تر شدن پوست و همچنین ایجاد ظاهری جوان و شاداب از جمله مزایای پلکسر هستند.

سایر کاربردهای پلکسر، عبارتست از: درمان خطوط ریز دور چشم و لب (خطوط پنجه کلاغی و شعاعی Barcode Lines)  چین وچروک‌های عمیق ( چروک های استاتیک قسمت های میانی و تحتانی صورت ) ، درمان تیرگی دور چشم و لب ناشی از shadowing ، انواع لک‌های پوستی ؛ درمان ضایعات پوستی مختلف مانند اسکار آکنه ،زگیل ، آکتینیک کراتوزیس، لنتایگو و سبورئیک کراتوزیس.

نتایج حاصل از پلکسر ، بلافاصله قابل مشاهده است و افتادگی پلک و عمق چروک ها در همان جلسه اول درمانی ، بطور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می‌کند. تاثیر جراحی نرم با پلاسما از طریق دستگاه پلکسر ماندگار و گاهی حتی دائمی است. فرآیند ageing پوست ، به صورت طبیعی با افزایش سن ، پیش می رود اما تاثیر درمان انجام شده، از بین نخواهد رفت.زمان لازم برای انجام پلکسر ، معمولاً حدود یک ساعت است که از این یک ساعت، حدود 30 تا 45 دقیقه صرف اجرای درمان اصلی خواهد شد. برای بی‌حس کردن موضعی پوست بیمار در ناحیه مورد نظر، از کرم‌های بی‌حسی استفاده می‌شود.ممکن است در حین درمان، شخص احساس ناراحتی مختصری داشته باشد ؛ اما بیشتر افراد به راحتی سوزش مختصر ناشی از گرمای پلکسر را تحمل می کنند. برای کسب بهترین نتیجه، ممکن است به سه جلسه درمانی با فاصله 4 تا 6 هفته نیاز باشد.

معمولاً بعد از درمان ، تورم و قرمزی مختصر در پوست ایجاد و نقاط زرد قهوه ای در پوست ظاهر می شود. به طور معمول در روز سوم یا چهارم پس از درمان، التهاب و تورم ، کاهش یافته و در اکثر موارد، تا روز پنجم به طور کامل بهبود پیدا می کند. با کاهش التهاب پوست ، نقاط ریز قهوه‌ای رنگ یا میکروجراحت‌هایی که پوسته‌های کربنی نامیده می‌شوند، روی پوست ظاهر می شود. این میکروجراحت‌ها معمولاً تا روز ششم یا هفتم پس از درمان ریزش پیدا می کند و پوست جوان صورتی رنگ از زیر آن ظاهر می‌شود. استفاده از محصولات ترمیم کننده پوست 3 تا 7 روز پس از پلکسر توصیه می شود.

دستگاه پلکسر برای درمان افتادگی پلک چه مشکلات دیگری مناسب است؟

• رفع چین و چروک‌های دور چشم
• درمان نشانه‌های افزایش سن یا ageing پوست دور چشم
• ترمیم پلک‌های افتاده و پوست اضافی پشت پلک ها
• از بین بردن چربی زردرنگ زیر پوست پلک یا زانتلاسما (Xanthelasma)
• درمان ضایعات پوستی ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه مضر آفتاب
• از بین بردن زگیل‌های پوستی، منگوله پوستی یا آکروکوردون و خال‌های همرنگ پوست
• درمان بعضی از انواع ضایعات رنگدانه‌ای پوست (لکه‌های قهوه ای رنگ اطراف چشم و گونه)
• بهبود نتایج درمانی و رفع عوارض احتمالی پس از جراحی لیفت پلک (بلفاروپلاستی)
• درمان افتادگی پوست گردن و جلوی گوش

• درمان خطوط شعاعی دور لب‌ (BarCode Lines)

کلیتوریپلاستی یا کاهش اندازه کلیتوریس

درمان افتادگی پلک با پلکسر برای چه افرادی مناسب است؟

درمان با پلکسر ، یک روش ایمن و مؤثر و تقریبا” برای همه افراد مناسب است . گرچه هنوز هم هستند افرادی که بدن خود را به راحتی در اختیار تیغ جراحی قرار می دهند ولی خوشبختانه بیشتر مردم ، روش های درمان غیرتهاجمی را ترجیح می دهند و همین امر بعلاوه عوارض ناخوانده جراحی ، محققان و پزشکان را بیش از پیش به سوی گسترش و انجام درمان هایی مثل پلکسر سوق می دهد. بعلاوه روش های درمانی جدید مانند پلکسر ، با حذف هزینه های سنگین جراحی ، به دسترسی ساده و ارزان تر همه اقشار جامعه به درمان هایی که تا قبل از آن لاکچری محسوب می شد ، کمک به سزایی کرده است.

پلکسر آنقدر ایمن است که به ما امکان می دهد حتی ضایعات قرنیه (مثل ناخنک یا pterygium ) و ضایعات لبه پلک را بدون آسیب به ساختارهای حساس بینایی ، برداریم. پلکسر برای جوانسازی و لیفت پوست پلک ها ( که به دلیل بافت ویژه ، کارکردن با آن محدودیت های زیادی دارد ) بهترین انتخاب است . پلکسر مزایای بسیار دیگری هم دارد که از حوصله این بحث خارج است.

در یک جمله ؛ پلکسر پاسخی است برای کسانی که می خواهند بدون جراحی و با کمترین هزینه ، از یک روش  درمان افتادگی پلک مطمئن و ایمن سود ببرند.