تیکسل

تیکسل و جوانسازی پوست

مشکلات زیبایی مرتبط با افزایش سن همیشه از دغدغه‌های تیکسل روش درمانی جدید برای جوانسازی و رفع چین وچروک‌های صورت، منافذ باز،جای جوش،شلی وافتادگی پوست است . در کلینیک دکتر قانعی ‌مفتخریم که می‌توانیم با استفاده از دستگاه تیکسل اصل آلمان ساخت کمپانی نووکسل، این خدمت را هم‌زمان با سایر کشورهای جهان و با استاندارد بین‌المللی به مردم خوب سرزمین خود ارائه دهیم.

مزایای استفاده از تیکسل برای ترمیم اسکار آکنه عبارتند از: درد خفیف، ایمنی بیشتر برای بیمار و پزشک و همچنین ریکاوری سریع‌تر. یکی دیگر از نقاط قوت تیکسل این است که به دلیل ایمنی بالا، می‌توان برای درمان کلیه نقاط حساس پوست صورت از آن استفاده کرد و همین امر موجب شده تا تیکسل به تکنولوژی محبوب پزشکان متخصص طب زیبایی تبدیل شود.

تیکسل چیست؟

تیکسل روش درمانی جدید برای جوانسازی ورفع چین وچروک‌های پوست، منافذ باز،جای جوش،شلی وافتادگی پوست است .تیکسل روش درمانی جدیدی برای سفت و یکنواخت کردن پوست صورت،دست ،گردن ودکولته است. ان دستگاه به گونه‌ای طراحی شده تا چروک‌های پوست را بدون درد و با کمترین دوران نقاهت ،با رعایت بالاترین استانداردهای ایمنی برطرف کند. در این روش مخروط های کوچک و داغ روی پوست صورت و گردن فشار داده می‌شوند تا روند کلاژن‌سازی تحریک شود و پوست استحکام و سفتی خود را بازیابد. همچنین تیکسل کاربرد فوق‌العاده ای در کمک به نفوذ دارو های موردنظربه عمق پوست دارد. می تواند جایگزین خوبی برای روش های تزریقی مثل مزوتراپی ومزونیدلینگ باشد. یک تحقیق علمی جدید نشان داده که تیکسل، درمقایسه باسایر روشهای جوانسازی ؛ نتایج بهتر و نسبت به سایرروش های جوانسازی، درد کمتر و دوران نقاهت کوتاهترو ریکاوری سریع تری دارد.
دستگاه تیکسل از نظر کارآیی شبیه لیزر فرکشنال CO2 و لیزر اربیوم (که بااسامی تجاری مختلف مثل لیزر فرکسل و لیزر 4 بعدی فوتونا درایران شناخته می شوند) است. بااین تفاوت که التهاب کمتری دربخش های عمقی پوست ایجاد می کند وبه همین علت خطر ایجاد لک وتیرگی یا (PIH) در تیکسل کمترخواهدبود. همچنین در پوست پلک که ساختار متفاوت و ویژه ای دارد نیز قابل انجام است.
این ویژگی های منحصربه فرد،تیکسل را به ابزاری غیرتهاجمی و ایمن برای جوانسازی پوست شل شده اطراف چشم،پیشانی، گونه‌ها، خطوط دور دهان، گردن، ناحیه دکولته، خطوط غم ، غبغب و بعضی از نواحی خاص بدن وروش بسیارکارآمدی برای بازسازی و ترمیم پوست جهت درمان جای جوش واسکارآکنه تبدیل کرده است. این دستگاه برای انواع پوست‌ها از روشن تا تیره مناسب است.

بیشتر افراد تنها پس از گذراندن یک جلسه درمانی می‌توانند نتایج درمانی تیکسل را مشاهده کنند. با این حال به توصیه پزشک متخصص یک دوره درمانی 3 تا 4 جلسه‌ای ممکنست نیاز باشد. فاصله جلسات درمانی حدود 4 تا 6 هفته است. متقاضیان پس از تکمیل دوره درمان، شاهد بهبود چشمگیری در استحکام و سفتی پوست خود خواهند بود. از آنجا که شکل‌گیری کلاژن جدید عموماً بین 3 تا 6 ماه به طول می‌انجامد، پزشکان توصیه می‌کنند که ابتدا یک دوره درمانی 3 جلسه‌ای به فاصله 4 تا 5 هفته میان هر جلسه تکمیل شود و 3 ماه پس از جلسه سوم تاثیرات مورد بازبینی قرار بگیرند تا نتیجه نهایی دوره درمان مشخص شود. سپس بر اساس نتایج به دست آمده برای هر فرد، می‌توان مطابق با نیاز منحصر به فرد او، جلسات درمانی بعدی را برنامه‌ریزی کرد.

تیکسل چطور کار می‌کند؟

‌این دستگاه به صفحات کوچک فلزی و هرمی شکل مجهز است که گرما تولید می‌کنند. در هر شات فقط برای مدت زمان بسیار کوتاهی، معادل چندین هزارم ثانیه به پوست حرارت می‌دهند. این انتقال حرارت بسیار کنترل‌شده اتفاق می‌افتد و باعث سفت و مستحکم شدن بافت پوست و در نتیجه جوانسازی آن می‌شود. بر اثر تماس حرارتی ایجاد شده توسط دستگاه، بخش‌هایی از اپیدرم از بین می‌روند و در نتیجه روند احیای سلولی آغاز می‌شود. در بافت جدید پوستی دیگر خبری از نواقص قبلی پوست مانند آفتاب‌سوختگی و تغییرات رنگ‌دانه‌ای نخواهد بود. به دلیل کوتاه بودن زمان انتقال حرارت به نسبت سایر روش‌های جوانسازی، ناراحتی بسیار کمتری در بیمار ایجاد خواهد شد. پس از درمان پوسته‌های ریزی به شکل شبکه شبکه روی سطح پوست ایجاد می‌شوند که در مقایسه با سایر روش‌ها خیلی محدود بوده و طی مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابند. تیکسل می‌تواند بر لایه‌های عمیق‌تر پوست نیز تاثیرگذار باشد و در نتیجه روند کلاژن‌سازی را بهبود ببخشد.

تیکسل چطور کار می‌کند؟

تیکسل چه عملکردهایی دارد؟

از عملکردهای اصلی تیکسل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سفت و مستحکم کردن بافت پوستی: به منظور رفع چین و چروک و افتادگی‌های پوستی و نیز برطرف کردن منافذ باز پوست و اسکارهای پوستی
 2. احیای سطحی سلول‌های پوستی: احیای سلولی در سطح اپیدرم پوست برای از بین بردن تغییرات رنگدانه‌ای و سایر لکه‌های پوستی و همچنین یکنواخت‌سازی پوست‌
 3. رساندن مواد دارویی به پوست: ایجاد منافذ میکروسکوپی در پوست به منظور تسهیل روند رسیدن مواد دارویی مورد نظر به پوست (مواد دارویی برای تحریک کلاژن‌سازی پوست و غیره)‌

تیکسل برای ترمیم چه مواردی کاربرد دارد؟

دستگاه پیشرفته تیکسل کاربردهای متنوعی در طب زیبایی دارد که بعضی از آنها عبارتند از:

تیکسل و کاربردهای آن

ترمیم ترک‌های پوستی با استفاده از تیکسل

استرچ مارک یا ترک پوستی به واسطه کشیدگی ناگهانی پوست ایجاد می‌شود که ممکن است به دلیل افزایش سریع وزن یا بارداری باشد. شایع‌ترین نواحی از پوست که استرچ مارک روی آن شکل می‌گیرد عبارتند از رو ماهیچه دوسر بازو، شکم، ران‌ و پهلو‌ها.

تاکنون روش‌های زیادی برای از بین بردن استرچ مارک‌ها به کار گرفته شده‌اند. از تجویز داروهای موضعی گرفته تا استفاده از لیزرهای تهاجمی. البته که هر یک از این راهکارها مزایای خودشان را دارند و تا حدودی تاثیرگذار هستند. اما امروز یک روش جدید دیگر هم برای رفع استرچ مارک وجود دارد و آن استفاده از دستگاه تیکسل است. با این روش بافت‌های آسیب دیده و شل شده در ناحیه درگیر استرچ مارک ترمیم شده و کلاژن‌های جدید برای احیای پوستی در سطح اپیدرم ایجاد می‌شوند. با استفاده از تیکسل، بافت‌های اطراف ناحیه مورد نظر به هیچ وجه درگیر نشده و از سوختگی در اثر گرما در امان خواهند بود. به علاوه روند احیای پوستی هم بسیار سریع‌تر است و بیمار حین انجام کار ناراحتی خاصی احساس نمی‌کند.

این خطوط کشیدگی که در مراحل اولیه شکل‌گیری رنگی بنفش مایل به صورتی و حالتی ملتهب دارند، با گذشت زمان و کشیدگی بیشتر، کم‌رنگ‌تر شده و وارد فاز دائمی می‌شوند. در مراحل اولیه، درمان با لیزر عروقی می‌تواند مناسب باشد اما وقتی استرچ مارک وارد فاز دائمی شد، درمان‌های سایشی مورد نیاز است. به همین منظور استفاده از دستگاه پیشرفته تیکسل به عنوان یکی از جدیدترین راهکارهای رفع ترکهای پوستی معرفی شده است. این دستگاه با حرارت کنترل شده، فقط سلول‌های آسیب‌دیده در نتیجه کشیدگی پوست را هدف قرار می‌دهد و با تحریک بدن برای آغاز روند کلاژن‌سازی، باعث احیای پوستی شده و در نهایت پوست جدیدی که جایگزین پوست آسیب‌دیده قبلی می‌شود، عاری از ترکهای پوستی است.

ترمیم اسکار آکنه با استفاده از تیکسل

آکنه زمانی رخ می‌دهد که چربی بیش از حد، سلول‌های مرده پوستی و باکتری، منفاذ پوستی را مسدود می‌کنند. اگر آکنه در این مرحله درمان نشود، ترکیب موارد ذکر شده به بافت‌های مجاور رسوخ کرده و باعث ایجاد زخم‌های عمیق آکنه می‌شوند. پوست با تولید فیبرهای کلاژن سعی می‌کند این بافت آسیب دیده را ترمیم کند اما حاصل کار چندان بی‌نقص نیست و پوست مثل روز اول صاف و نرم نخواهد شد. اینجاست که اسکار آکنه روی پوست باقی می‌ماند. در واقع اسکار آکنه، نشانه تلاش بافت پوست برای ترمیم خودش است.علاوه بر زخم ظاهری ایجاد شده، اسکار آکنه اعتماد به نفس افراد را نیز هدف قرار می‌دهد. اما افراد درگیر این مشکل نباید امید خود را از دست بدهند، چون خوشبختانه درمان‌های مربوط به ترمیم اسکار آکنه روز به روز پیشرفت می‌کنند و گزینه‌های بیشتری را در اختیار پزشکان قرار می‌دهند. یکی از این گزینه‌های پیشرفته، استفاده از سیستم نوین فرکشنال غیرلیزری با مکانیزم گرمایی-مکانیکی یا همان تیکسل است. دستگاه تیکسل با صفحه‌های حرارتی خود، میکروجراحت‌هایی را در لایه پوستی درگیر آکنه ایجاد کرده و از این طریق پوست را برای تولید کلاژن و الاستین جدید تحریک می‌کند و نتیجه نهایی، شکل‌گیری پوستی جدید و سالم‌تر و در نتیجه ترمیم رد اسکار آکنه است.

برخی از نمونـــه کارها

روند کار تیکسل به چه صورت است؟

تیکسل یک سیستم جدید غیرلیزری برای احیای لایه‌های پوستی است که با تکیه بر تکنولوژی گرمایی مکانیکی کار می‌کند. در این روش از انرژی حاصل از گرما برای ایجاد میکروجراحت‌های کنترل شده در سطح پوست استفاده می‌شود. این میکروجراحت‌ها بدن را تحریک می‌کنند تا در محل مورد نظر کلاژن و الاستین بیشتری تولید کنند که همین امر در نهایت به احیای پوستی و شکل‌گیری بافت انعطاف‌پذیرتر پوست می‌انجامد به طوری که سلول‌های جدید پوستی از سلول‌های آُسیب‌دیده قبلی بسیار سالم‌تر خواهند بود.

دستگاه تیکسل از نظر عملکردی با لیزر فرکشنال CO2 تشابهاتی دارد اما در عین حال ابزاری غیرتهاجمی برای ترمیم پوست شل شده اطراف پیشانی، پلک‌ها، گونه‌ها، خطوط دور دهان، گردن، ناحیه دکولته، خطوط فک یا غبغب و بعضی از نواحی خاص دیگر بدن به شمار می‌رود. این دستگاه برای انواع پوست‌ها مناسب است.بیشتر افراد تنها پس از گذراندن یک جلسه درمانی می‌توانند نتایج کار را مشاهده کنند. با این حال به توصیه پزشک متخصص یک دوره درمانی 3 تا 6 جلسه‌ای نیاز خواهند داشت. البته تعداد جلسات درمانی و فاصله بین این جلسات پس از بررسی دقیق پزشک متخصص و با توجه به نیازهای هر فرد مشخص می‌شود.

جوانسازی پوست بدون درد با تیکسل

روند پیر شدن پوست و عارضه هایی که در این روند پوست شما را دچار خود می کند اجتناب ناپذیر است اما می توان با استفاده از روش های نوینی که توسط پزشکان و دانشمندان به دنیای پزشکی پیشکش می شوند، این عارضه ها را درمان کرد. اغلب مراجعینی که قصد درمان عارضه های پوستی خود را دارند سراغ از روش های غیر تهاجمی می گیرند. دیگر کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که حاضر باشد خود را به تیغ جراحی و روش های پر عارضه و تهاجمی بسپارد. این موضوع در دنیای زیبایی به شکلی نمایان تر بروز پردا کرده. روش های مختلف و جدیدی که برای جوانسازی پوست ارائه می شوند حاکی از این است که پزشکان و دانشمندان نیز در حال حرکت به سوی ارائه روش های غیر تهاجمی اما اثربخش هستند. همانطور که در کلینیک زیبایی دکتر قانعی، تیم مجرب و ماهر درمان اقدام به انجام روش هایی مانند تیکسل نموده اند.

جوانسازی پوست بدون درد با تیکسل یکی از روش هایی ست که این روزها به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته. در این روش تکنولوژیکی نوین با استفاده از گرما و حرارت به طور مستقیم و فرکشنال سعی در رفع آثار چین و چروک، لکه های پوستی، جای جوش، افتادگی پوست و درمان منافذ باز صورت می شود.

جوانسازی پوست بدون درد با تیکسل

روش تیکسل را می توان یکی از روش های درمانی برای پوست دانست که هیچ گونه دردی را در طی آن حس نخواهید کرد از این رو برای انجام فرآیند درمان نیاز به تزریق مواد بی حسی نمی باشد. در روش تیکسل، جوانسازی پوست به طور عمقی و اصولی انجام می پذیرد. پزشک متخصص دستگاه تیکسل را که شامل مخروط های هرمی شکل می باشد، به مدت شش تا هجده هزارم ثانیه با سرعتی بسیار بالا با پوست شما تماس می دهد و در حین این تماس فرآیند کلاژن سازی و لایه برداری از پوست صورت انجام می پذیرد که منجر به سفت شدن پوست شما و ظاهر شدن لایه ای بی نقص، شفاف، فاقد چروک، فاقد جای جوش و شفاف از پوست می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی دکتر قانعی از خدمات درمانی جوانسازی با استفاده از تیکسل بهره مند شوید. در کلینیک زیبایی دکتر قانعی از تیمی حرفه ای و مجرب به همراه بهترین و درجه یک ترین امکانات پزشکی با فناوری های روز دنیا استفاده می شود. می توانید با استناد به رضایت مراجعین به صحت این گفته پی ببرید. برای دریافت وقت مشاوره و اطلاع از قیمت جوانسازی پوست با تیکسل می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی دکتر قانعی تماس حاصل نمایید. ارائه ی خدمات درجه یک و کسب رضایت شما عزیزان مهم ترین و والاترین هدف متخصصین در این کلینیک است.

کاربردهای درمانی با تیکسل

همانطور که گفته شد کاربرد اصلی تیکسل، جوانسازی پوست می باشد. جوانسازی پوست می تواند برای هر فرد با مفهومی خاص معنا پیدا کند. عده ای قصد دارند پوست صورت خود را عاری از لکه های جوش و جای آفتاب سوختگی نمایند و عده ای نیز قصد دارند شل شدگی های پوست خود را رفع کنند. بنابراین در این بخش قصد داریم کاربردهای اصلی و اساسی تیکسل را به طور شفاف بیان کنیم تا شما نیز بتوانید با خیال آسوده اقدام به پیاده سازی این روش درمانی روی پوست خود نمایید. برای آگاهی از کاربردهای درمانی با تیکسل در ادامه با تیم محتوای دکتر قانعی همراه باشید.

کاربردهای درمانی با تیکسل

 • رفع شل شدگی های پوستی در نواحی مختلف بدن یکی از کاربردهای اصلی تیکسل می باشد. شل شدگی پوست در اطراف چشم، در قسمت پیشانی، پشت پلک ها، گونه ها، در نواحی گردن، در قسمت چانه و سایر قسمت های بدن قابل رفع شدن با دستگاه تیکسل می باشد.
 • چنانچه روی صورت خود شاهد چین و چروک های ریزی هستید که به هنگام خنده و منقبض شدن صورت عمق بیشتری پیدا می کنند، می توانید با استفاده از دستگاه تیکسل اقدام به رفع آن ها نمایید. این چین و چروک ها اغلب در قسمت هایی همچون خط خنده، چین پلک، خط پیشانی، خط اخم و خطوط دور لب به میزان بیشتری دیده می شود.
 • چنانچه در قسمتی از بدن یا صورت خود شاهد تیره شدن رنگ پوست هستید، تیکسل قادر به درمان تیرگی های پوستی می باشد.
 • آفتاب سوختگی در اثر مواجعه طولانی مدت با آفتاب شدید از جمله معضلاتی ست که می تواند باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد ظاهری دو رنگ در پوست شود. با استفاده از تیکسل می توان آثار آفتاب سوختگی را از بین برد.
 • اگر می خواهید پوست تان کشیده شود و ظاهری ایستا پیدا کند می توانید از تیکسل بهره بگیرید.
 • جای جوش از جمله مواردی ست که تقریبا در صورت همه ی افراد می توان آن را دید. برای رفع جای جوش می توانید از تیکسل استفاده کنید.
 • از بین بردن جای اسکار و جای زخم در هر قسمت از بدن توسط تیکسل امکان پذیر می باشد.
 • چنانچه قصد دارید پلک های خود را لیفت کنید می توانید این کار را بدون درد با استفاده از روش درمانی تیکسل انجام دهید.

نکته ی مهم و قابل توجه در مورد روش درمانی با تیکسل این است که می توانید این روش را در هر ناحیه از بدن خود امتحان کنید بنابراین کاربردهای درمانی تیکسل تنها مختص صورت نیست.

تیکسل برای لک صورت

اگر روی صورت خود دارای علائمی از لک هستید و می خواهید این لکه ها را با سریع ترین و کم هزینه ترین روش غیر تهاجمی و بدون کوچکترین حسی از درد رفع نمایید می توانید اقدام به پیاده سازی روش تیکسل روی پوست صورت تان کنید. با استفاده از این روش می توانید لکه های پوستی، جای آفتاب سوختگی، جای زخم و ناهماهنگی های پوستی را در صورت خود به طور کامل رفع کنید و لایه پوست جدید و بی نقص بدون لکه های پوستی داشته باشید.

تیکسل برای جای جوش

مشکلی که اغلب جوانان با آن دست و پنجه نرم می کنند و بابت آن میزان زیادی از اعتماد به نفس خود را از دست می دهند جای جوش هایی ست که از دوران نوجوانی و بلوغ به یادگار مانده. اگر می خواهید از شر این لکه ها که حاصل جوش های دوران گذشته می باشد رها شوید، استفاده از تیکسل بهترین راه پیش پای شما خواهد بود چرا که این روش، روشی کم هزینه، بی دردسر و کارآمد می باشد که دارای نتایج بلند مدت است. بنابراین بازگشتن جای جوش و لکه های پوستی به هیچ عنوان برای شما رخ نخواهد داد.

تیکسل بهتر است یا لیزر

اگر بر سر این دوراهی مانده اید که آیا روش درمانی تیکسل بهتر است یا لیزر، ادامه این مطلب را مطالعه کنید. چرا که در این قسمت توضیحاتی پیرامون مقایسه تیکسل و لیزر آورده شده است. در نهایت تصمیم گیری با خود شماست که کدام یک را انتخاب کنید. با این حال این دو روش در قالب دو پکیج مجزا به مقایسه گذاشته شده اند. اگر می خواهید تصمیمی قاطعانه و صحیح بگیرید در این بخش با تیم محتوای دکتر قانعی همراه باشید.

 • حجم لایه برداری در روش تیکسل به نسبت روش لیزر بیشتر است. بنابراین اگر قصد دارید جوانسازی پوست تان را به طور عمقی انجام دهید سراغ از روش تیکسل بگیرید.
 • هزینه جوانسازی پوست با استفاده از تیکسل نسبت به لیزر کمتر می باشد. بنابراین اگر صرفه اقتصادی برایتان مهم است، روش تیکسل برای شما روشی بهتر می باشد.
 • نکته ی مهم و قابل توجه در روش تیکسل این است که به واسطه ی این روش هیچ گونه آسیبی پوست شما را تهدید نخواهد کرد. در واقع گزارش های ارائه شده از روش تیکسل حاکی از این است که این دستگاه تا کنون هیچ آسیبی به پوست افراد وارد نکرده. در حالی که ممکن است با انجام لیزر دچار عارضه هایی همچون سوختگی پوست و از بین رفت بافت پوستی باشید.
 • بعد از انجام روش درمانی تیکسل، شاهد التهابات پوستی همچون پوسته پوسته شدن و قرمز شدن پوست نخواهید بود. در حالی که بعد از انجام لیزر ممکن است با عارضه های شدیدی روبرو شوید.
 • اگر در سنین بالا قرار دارید و به دنبال روشی غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست می گردید روش تیکسل روش بهتری نسبت به لیزر می باشد.
 • در روش تیکسل، متخصص پوست این امکان را دارد که عمق ارسال پالس برای درمان پوستی را با استفاده از تنظیمات دستگاه کنترل کند. این در حالی ست که در روش لیزر چنین امکانی وجود ندارد.
 • در روش درمانی لیزر، به هنگام لایه برداری از پوست، سلول های بیرونی پوست کاملا تخریب می گردند. در طی این فرآیند ممکن است بوی ناخوشایند سوختگی و دود به مشام برسد که همین موضوع حاکی از آسیب دیدن پوست شما می باشد. این در حالی ست که در روش درمانی تیکسل، محافظت کاملی از لایه های پوستی صورت می گیرد. از همین بابت از این دستگاه برای درمان چین و چروک های پوست صورت در نواحی چشم ها و لب استفاده می شود.
 • اگر نگران سلامت و ایمنی چشم های خود هستید بدون شک روش درمانی تیکسل را انتخاب کنید. چرا که در این روش خبری از تشعشع نورهای آسیب رسان نیست و برای سلامت چشم شما کاملا بی خطر می باشد.
 • دوره نقاهت در روش درمانی تیکسل به نسبت روش درمانی لیزر بسیار کوتاه تر می باشد. بنابراین اگر می خواهید دوران نقاهت را به سرعت پشت سر بگذارید روش درمانی تیکسل را انتخاب کنید.
 • نکته ی مهمی که در مقایسه تیکسل و لیزر باید عنوان کرد این است که آثار حاصل از روش درمانی تیکسل به نسبت روش درمانی لیزر بسیار قابل توجه تر می باشد. آثار بهبودی را می توانید سریع تر از روش لیزر در پوست خود مشاهده کنید.

با توجه به تفاوت های ذکر شده بین روش تیکسل و لیزر، به احتمال زیاد اکنون می توانید انتخاب درستی بر سر این دوراهی داشته باشید. در روش تیکسل شما از مزایای بسیار بیشتری بهره مند هستید و همچنین عارضه های کمتری را تجربه خواهید کرد. در عین حال که هزینه ی مقرون به صرفه ای را پرداخت می کنید و دوران نقاهت تان بسیار کوتاه است.

ویژگی هندپیس تیکسل

هندپیس تیکسل همان تجهیزی ست که پزشکان با استفاده از آن روی پوست شما معجزه می آفرینند. اما این تجهیز دارای چه ویژگی هایی می باشد که باعث شده پزشکان تا این حد علاقمند به کار کردن با آن باشند؟ در ادامه تعدادی از مهمترین ویژگی های هندپیس تیکسل را عنوان کرده ایم بنابراین این بخش را تا انتها مطالعه کنید.

کاربردهای درمانی با تیکسل

 • هندپیس تیکسل دارای یک سیستم خنک کننده هوشمند می باشد که دمای آن را به طور دقیق کنترل می کند.
 • به هنگام در دست گرفتن هندپیس تیکسل به هیچ عنوان متوجه تکانه های موتور نخواهید شد و این ویژگی را در واقع مدیون شرکت آلمانی نووکسل می باشیم.
 • با استفاده از هندپیس تیکسل می توان به صورت تکی و دوتایی پالس ها را شلیک کرد.
 • چنانچه قصد جوانسازی پوست در هر سطحی را داشته باشید، هندپیس تیکسل این امکان را برای شما با استفاده از آرایش پارامترهای مختلف فراهم می کند.
 • هندپیس تیکسل دارای بیشترین میزان سازگاری با اعضای بدن انسان می باشد.
 • هندپیس تیکسل دارای ظاهری زیبا، وزنی سبکی و ساختاری با کیفیت می باشد.
 • در حال که هندپیس تیکسل می تواند دمای 400 درجه را درون خود ایجاد کند، هیچ آثاری از داغ شدن بر بدنه ی آن مشاهده و لمس نخواهد شد. بنابراین اپراتور به راحتی می تواند با این دستگاه کار کند.
 • دهانه ی هندپیس تیکسل به نحوی طراحی و مهندسی شده که بتوانید آن را در قسمت های مختلف همچون کنار چشم، گونه، گردن و دور لب استفاده کنید.
 • هندپیس تیکسل به هیچ عنوان تشعشعات نوری از خود ساطع نمی کند بنابراین آسیبی برای چشم های شما نخواهد داشت و نیازی به استفاده از عینگ های مخصوص مجود ندارد.
 • با استفاده از هندپیس تیکسل می توان زمان و دمای دقیق پالس را کنترل کرد.
 • عمق نفوذ مخروط ها در بافت پوست را می توان با استفاده از ر هندپیس تیکسل کنترل کرد.
 • هندپیس تیکسل دارای کابل نازک و سبکی می باشد که به هیچ عنوان مزاحم کار شما نخواهد بود.

وجود این ویژگی ها در هندپیس تیکسل موجب شده تا به محبوبیت این روش درمانی دامن زده شود و نه تنها مراجعان بلکه پزشکان نیز علاقمند به اجرای این روش درمانی روی بیماران باشند.

دستگاه تیکسل در جوانسازی پوست و درمان های دیگر چگونه کار می‌کند؟

روش درمانی تیکسل یک روش غیر تهاجمی می باشد که در آن خبری از تشعشعات آسیب رسان لیزری وجود ندارد. بنابراین می توان در حین درمان از بابت سلامت چشمان خود خیالی آسوده داشت.

ساز و کار دستگاه تیکسل به صورت فرکشنال می باشد و حرارت مستقیم را روی پوست شما به واسطه ی مخروط های گرم شده منتقل می نماید تا لایه اپیدرم از پوست جدا گردد. این سوزن ها یا همان مخروط ها دارای درجه حرارت 400 درجه سانتیگراد می باشند و در مدت زمان 6 تا 18 هزارم ثانیه با سرعتی بالا با پوست شما تماس پیدا می کنند. انرژی ایجاد شده در نوک این سوزن ها در محدوده ی یک سانتیمتر مربع بر سطح پوست شما وارد می شود.

زمانی که سوزن های گرم شده با پوست شما برخورد می کنند در مدت زمان 6 تا 18 هزارم ثانیه بنا به نوع تنظیمات دوباره به جای اول خود باز می گردند. تاثیر این مخروط ها و گرمای آن در لایه ی سطحی پوست و سطوح عمقی تر همچون پاپیلاری درمیس نفوذ کرده و پوست شما را گرم می کند. به واسطه ی این گرما، آب موجود در این لایه ها تبخیر می گردد و لایه های مرده پوست جدا خواهند شد. در نتیجه شاهد پوستی شفاف، بی نقص، عاری از لکه های پوستی و درخشان خواهید بود.

مراقبت های قبل از تیکسل

مراقبت های تیکسل

پیش از انجام روش های درمانی پوست اغلب افراد ممکن است دچار استرس و نگرانی شوند. با توجه به اینکه روش تیکسل روشی غیر تهاجمی و فاقد عوارض می باشد بهتر است از استرس خود بکاهید. استرس می تواند باعث بروز جوش های پوستی شود بنابراین استرس و نگرانی را از خود دور کنید.

سعی کنید حداقل دو هفته پیش از انجام روش درمانی تیکسل، از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید. آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در مقابل نور خورشید ممکن است باعث تشدید آفتاب سوختگی و نازک شدن پوست شما شود بنابراین به هیچ عنوان در برابر نور خورشید قرار نگیرید.

پیش از انجام روش تیکسل نوشیدن آب به میزان کافی را در برنامه ی خود داشته باشید تا پوست صورت تان دچار خشکی و دهیدارته شدن نشود.

مراقبت های بعد از تیکسل

بعد از انجام روش درمانی تیکسل باید مراقبت هایی را برای افزایش میزان اثربخشی تیکسل در پیش بگیرید. انجام این مراقبت ها و پایبندی به این توصیه ها باعث می شود نتیجه ی بهتری را از این روش درمانی بر پوست خود نظاره گر باشید.

 • به هیچ عنوان ناحیه ای که مورد درمان قرار گرفته است را لمس نکنید چرا که با این کار ممکن است باعث تشدشد حساسیت و بروز عفونت شوید.
 • بعد از انجام تیکسل، از لوازم آرایشی استفاده نکنید چرا که پوست شما در وضعیتی حساس قرار دارد.
 • چنانچه پزشک متخصص شما داروهای خاصی برایتان تجویز نموده، داروها و کرم های تجویز شده را در زمان خاص خود استفاده کنید.
 • استفاده از ضد آفتاب قوی را فراموش نکنید چرا که پوست شما لایه برداری شده و اکنون نیاز به محافظت قوی دارد.
 • سعی کنید بعد از انجام تیکسل از کرم های مرطوب کننده عمقی استفاده کنید چرا که پوست شما نیاز به رطوبت بیشتری دارد و این رطوبت از طریق کرم های مرطوب کننده به پوست شما خواهد رسید.
 • نوشیدن حداقل 8 لیوان آب را به طور روزانه فراموش نکنید.
 • تا یک ماه از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید خودداری کنید چرا که پوست شما اکنون حساس تر از قبل می باشد.
 • چنانچه پوست صورت شما تکه تکه شده و پوسته های خشک از صورت تان جدا می شود به هیچ عنوان دست به صورت تان نزنید چرا که فرآیند پوسته ریزی بعد از چند روز به طور خودکار متوقف خواهد شد.

هزینه تیکسل

پیش از هر چیز باید گفت که هزینه تیکسل به نسبت هزینه لیزر، هزینه ای بسیار مقرون به صرفه می باشد بنابراین اگر به دبنال روشی غیر تهاجمی و کم هزینه هستید، انتخاب تیکسل برای شما انتخابی بهینه خواهد بود. اما هزینه تیکسل چقدر است؟ باید گفت که این هزینه با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می گردد. به عنوان مثال هرچه ناحیه مورد درمان ناحیه ای وسیع تر باشد به همان نسبت هزینه تیکسل برای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه تیکسل به طور کلی به میزان تجربه و مهارت متخصص پوست، کیفیت دستگاه تیکسل، نوع عارضه ی پوستی، هدف از استفاده تیکسل، وسعت ناحیه مورد درمان، تعداد جلسات درمانی، تایم هر جلسه و کلینیکی که برای درمان به آن مراجعه کرده اید بستگی دارد چرا که هر کلینیک زیبایی تعرفه های خاص خود را برای هزینه تیکسل در نظر می گیرد. تعیین هزینه تیکسل به طور دقیق در کلینیک زیبایی دکتر قانعی بعد از جلسه ی مشاوره خدمت شما عنوان می گردد با این حال برای اطلاع از تعرفه های کلی و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره های قرارداده شده در وب سایت تماس حاصل نمایید و از کارشناسان وقت مشاوره دریافت کنید.

بهترین مرکز زیبایی و درمانی با دستگاه تیکسل

چنانچه قصد جوانسازی پوست تان را به روشی بدون درد و عوارض جانبی دارید می توانید روی روش درمانی با دستگاه تیکسل حساب باز کنید. این دستگاه کاملا بدون درد و عوارض جانبی می تواند عارضه هایی همچون شل شدگی، لکه های پوستی، جای جوش، جای زخم و چین و چروک های پوستی را درمان کند. در کلینیک زیبایی دکتر قانعی می توانید تحت نظارت تیم مجرب و ماهر این کلینیک با استفاده از دستگاه های درجه یک همراه با فناوری های نوین، اقدام به جوانسازی پوست خود به روش تیکسل نمایید. کلینیک زیبایی دکتر قانعی به عنوان بهترین مرکز زیبایی و درمانی با دستگاه تیکسل دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت بوده و تمام سعی متخصصین در این کلینیک جلب رضایت شما عزیزان با ارائه ی روش های غیر تهاجمی و کارامد می باشد. برای تعیین وقت و دریافت زمان جهت جلسه مشاوره تیکسل می توانید با شماره های قرار داده شده در وبسایت تماس حاصل نمایید.