شلی و افتادگی پوست

یکی از مهمترین اعضای بدن که در زیبایی و جذابیت هر فرد تأثیر زیادی دارد ، پوست صورت است. شلی و افتادگی پوست صورت می تواند نقش مهمی در وضعیت و شکل صورت فرد داشته باشد. به همین دلیل، امروزه بسیاری از افراد فرصت ها و روش های زیادی برای داشتن پوستی صاف و سفت دارند.

بسیاری از افراد در سراسر جهان پس از اواخر نوجوانی و اوایل نوجوانی دچار تغییرات عمده بدن، به ویژه پوست صورت را تجربه می کنند، که بیشتر آنها برای هر کس ناراحت کننده است. یکی از مهمترین تغییرات، پوست صورت است. فرد دچار افتادگی پوست صورت خواهد شد که باعث می شود صورت فرد چندین سال پیرتر به نظر برسد.

به همین دلیل، افراد میانسال همیشه به دنبال درمان افتادگی پوست صورت هستند. با این وجود، نکته مهمی که مردم، به ویژه جوانان باید به آن توجه کنند، دلایل افتادگی و سستی پوست صورت است. دانستن دلایل افتادگی پوست صورت قطعاً می تواند زمان وقوع این مشکل را به تأخیر بیندازد.

آویزان شدن و افتادگی پوست صورت دلایل زیادی می تواند داشته باشد اما یکی از دلایلی که می توان آن را دلیل اصلی افتادگی پوست صورت دانست پیری وکهولت سن است. زیرا پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این عامل منجر به این واقعیت می شود که پوست دیگر از کشش و استحکام برخوردار نیست.

دلایل دیگر از دست دادن کشش و افتادگی پوست ممکن است کاهش وزن نامناسب و غیر اصولی باشد. افرادی که به یکباره وزن کم می کنند و تا حدود زیادی به دلیل عدم سازگاری پوست و عدم توانایی پوست در کاهش اندازه، اغلب دچار افتادگی شدید پوست می شوند. اما با وجود کلینیک تخصصی دکتر قانعی دیگر دچار نگرانی های پوستی نشوید و تا پایان مقاله مارا همراهی کنید.

مهم‌ترین عوامل پیری پوست عبارتنداز: آفتاب، آلودگى‌هاى محیطى و سیگار

انواع روش های درمانی شلی و افتادگی پوست:

 • لیفت گونه

با گذشت زمان، گونه ها شروع به آویزان شدن می کنند، که باعث از بین رفتن خطوط لبخند می شود، لیفت گونه شادابی و جوانی صورتتان را دوباره به ارمغان میاورد.

 • لیفت قسمت پایین صورت به وسیله برش های کوچک

لیفت صورت و گردن برای بیمارانی که به دنبال کاهش چین و چروک و افتادگی پوست صورت و گردن هستند بسیار مناسب است. با این حال، برای افرادی که تغییرات مربوط به سن دارند، به ویژه در قسمت تحتانی صورت و فقط تغییرات جزئی در گردن، لیفت برش محدود یا مینی لیفت بهترین گزینه برای درمان افتادگی پوست صورت و گردن است. به دلیل روند کوتاه درمان و مرحله بهبودی، این روش به عنوان لیفت آخر هفته نیز شناخته می شود. مینی لیفت برای افرادی که بدنبال راهی منطقی برای بهبودی طولانی مدت و بهبودی کوتاه مدت هستند مناسب است.

درمان شلی و افتادگی پوست

 • جراحی لیفت پوست گردن

لیفت صورت کامل یا لیفت گردن در بیمارانی انجام می شود که دچار افتادگی شدید در زیر چانه ودارای بیرون زدگی چانه هستند که با لیفت صورت و بریدگی های کوچک به خودی خود بهبود نمی یابد. بعد از لیپوساکشن روی گردن، عضله سطحی این ناحیه برداشته می شود. به عنوان پلاتسما شناخته می شود. از طریق برشهای کوچک و محدود زیر چانه محکم می شود. از بین بردن چربی و پوست اضافی و همچنین سفت شدن چشم و گردن به طور چشمگیری، به جوان سازی ظاهر کمک می کند.

 • لیپوساکشن صورت و گردن

لیپوساکشن گردن و صورت می تواند با از بین بردن چربی های اضافی و تغییر شکل گونه ها، چانه و گردن، صورت شما را به میزان قابل توجهی تغییر دهد. اگر چربی شما در برابر ورزش مقاوم است و چربی را در این مناطق محلی کرده اید، ممکن است فرد مناسبی برای این روش باشید.

 • بوتاکس

این روش، یک روش بدون جراحی است. بوتاکس پیام عصبی را می شکند و به طور موقت ماهیچه هایی را که باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست صورت و گردن می شوند، فلج می کند و باعث شادابی و لطافت پوست می شود.

درمان شلی و افتادگی پوست

 • ژل

با گذشت زمان، پوست صورت و گردن منابع طبیعی اسید هیالورونیک خود را از دست می دهد. این اسید بر فعالیت فیبروبلاست ها تأثیر می گذارد. در نتیجه، میزان کلاژن کاهش می یابد که منجر به کاهش حجم صورت می شود. این فرایند را می توان با یک بار تزریق اسید انجام داد. اسید هیالورونیک را متوقف کنید تا به پوست شما کمک کند ظاهر جوان خود را بازیابد. این ژل به صورت یکنواخت روی صورت و گردن تزریق می شود. درمان افتادگی پوست با یک کانول خاص الاستیک انجام می شود، که برای درمان های مختلف طراحی شده است. سوراخ نکنید با چنین کانولایی می توان مواد را به طور مساوی در گلو توزیع کرد. این کانول امکان محدود کردن قسمت نسبتاً زیادی از سطح را فراهم می کند در حالی که تعداد سوراخ های ایجاد شده در سطح را محدود می کند.

 • تزریق چربی

در روش تزریق چربی، چربی از نواحی بدن که مقدار زیادی چربی وجود دارد خارج شده و به مناطق مورد نیاز صورت و گردن منتقل می شود. تحت تأثیر آرام بخشی، جراح از سرنگ مخصوصی برای از بین بردن چربی بدن (مانند شکم) استفاده می کند. سپس چربی به صورت و گردن تزریق می شود تا چهره و ظاهر کامل تری به فرد بدهد. روش انتقال چربی نیاز به یک دوره بهبودی کوتاه دارد. برخی از افراد این ناحیه را کبود می کنند و گاهی اوقات تورم کمی در نزدیکی محل تزریق ایجاد می کنند، اما معمولاً پس از چند ساعت برطرف می شود.

موثرترین روش درمانی شلی و افتادگی پوست

هر یک از موارد بالا هرگز نمی تواند به عنوان بهترین روش درمانی شلی و افتادگی پوست انتخاب شود زیرا هر روش درمانی منحصر به یک شخص است و باید با توجه به ویژگی ها و شرایط خاص هر فرد برای بهترین اثر و نتایج رضایت بخش انتخاب شود. این تشخیص می بایست زیر نظر پزشک متخصص باشد. کلینیک دکتر قانعی با همراه پرسنل های مجهز خود، می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

پیشگیری از شلی و افتادگی پوست:

به دلیل تحقیقات و مطالعات زیادی که تاکنون توسط متخصصان در مورد افتادگی و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی و کشش پوست انجام شده است، روشها و متدهای مختلفی برای درمان شلی و افتادگی پوست ابداع و کشف شده است.

یکی از روش های مراقبت ها که مردم باید به دنبال آن باشند این است که برای مدت طولانی از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنند. نور خورشید می تواند بر روی کلاژن های موجود در پوست صورت اثرات منفی بگذارد زیرا باعث ایجاد اشعه های مضر روی صورت می شود. پوست صورت به مرور زمان شل و افتاده می شود.

شلی و افتادگی پوست صورت

سیگار نکشید و ترک آن می تواند از آسیب پوست جلوگیری کند.

به رژیم غذایی خود بسیار توجه کنید و سعی کنید میوه ها و سبزیجات و همچنین غذاهای سالم حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

ورزش برای سلامت پوست بدن و صورت بسیار موثر است و به طور کلی، تمام افرادی که به طور منظم ورزش می کنند، پوستی زیبا و سرزنده دارند.

افرادی که از افتادگی پوست صورت رنج می برند می توانند با ماساژ دادن روزانه پوست صورت، تأثیر مثبتی در درمان آنها داشته باشند، ماساژ باعث گردش خون در زیر پوست می شود و این عامل می تواند مواد مغذی خوبی برای تقویت پوست فراهم کند.

سعی کنید یک برنامه خواب اصولی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که حداقل 7 ساعت در شب خواب کافی دارید. خواب تأثیر مستقیم زیادی بر وضعیت و فرم پوست صورت دارد. بنابراین اگر فرد برای مدتی خواب کافی نداشته باشد، می تواند اثرات آن را بر روی پوست صورت خود ببیند.

یکی از روش های نگهداری و مراقبت از پوست صورت که تأثیر زیادی در پیشگیری و درمان چین و چروک و افتادگی پوست دارد، استفاده از ماسک های تقویت کننده پوست صورت است. امروزه ماسک های مختلفی برای تقویت پوست در بازار موجود است که بسته به شرایط و بافت پوست می توانند ماسک مناسب را انتخاب کنند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و زیبایی دکتر قانعی و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از بهترین خدمات زیبایی بهره مند شوید.

درمان های خانگی شلی و افتادگی پوست:

درمان شلی و افتادگی پوست

 • عسل:

دستور العمل عسل و سفید تخم مرغ برای از بین بردن شلی و افتادگی پوست یک روش عالی به حساب میاد، اما عسل همچنین فواید قابل توجهی برای پوست دارد. در ترکیب با سایر مواد، یکی از قدرتمندترین درمان های خانگی برای افتادگی پوست است. عسل به دلیل داشتن مرطوب کننده های طبیعی و مقدار زیادی آنتی اکسیدان می تواند به طور موثری با پیری مبارزه کند.

 • گلاب:

گلاب یک محصول آرایشی بسیار محبوب در بین خانم هاست. گلاب به دلیل خاصیت سفت کنندگی آن نرم کننده بسیار خوبی است. گلاب به بهبود شلی و افتادگی پوست کمک می کند. علاوه بر این ، پوست تمیز و سفید می شود.

 • دارچین:

دارچین یکی از ادویه های بسیار مفید است که تقریباً در همه آشپزخانه ها موجود است. این ادویه نه تنها عطر و طعم بی نظیری به غذاها می بخشد و به تنظیم بسیاری از مشکلات سلامتی کمک می کند، بلکه یک ماده باورنکردنی برای بهبود موها و پوست ها است. در واقع، دارچین یک داروی خانگی طبیعی برای افتادگی پوست است که می توانید بلافاصله آن را امتحان کنید. این ادویه معطر برای تولید کلاژن مفید است و از افتادگی پوست جلوگیری می کند. شما می توانید دارچین را با مواد دیگری مانند عسل، روغنهای اساسی به انتخاب خود و زردچوبه ترکیب کنید. این مواد به طور موثری سلول های مرده پوست را از بین می برند، پوست را مرطوب و مقوی می کنند.

 • توت فرنگی:

توت فرنگی یکی از بهترین درمان های خانگی برای افتادگی پوست است. توت فرنگی به دلیل خاصیت سفت کنندگی در بهبود پوست آسیب دیده بسیار موثر است. علاوه بر این، این میوه حاوی ویتامین هایی است که برای تولید کلاژن مفید هستند. در نتیجه می توان صافی و لطافت پوست شما را بهبود بخشید.از دیگر مزایای توت فرنگی در درمان افتادگی و افتادگی پوست، محتوای اسیدهای آلفا هیدروکسی است که در شلی و افتادگی پوست موثر است.

درمان شلی و افتادگی پوست صورت

 • ماسک خاک رس:

جای تعجب نیست که ماسک خاک رس به عنوان یک درمان خانگی قدرتمند برای افتادگی پوست شناخته می شود. ماسک خاک رس یکی از ماسک های مورد علاقه خانم ها است. می توانید ماسک خاک رس را از فروشگاه های لوازم آرایشی خریداری کنید و یا آن را در خانه تهیه کنید. این رس به حذف ناخالصی ها و سفت شدن منافذ پوست کمک می کند و پوست را صاف و محکم می کند.

 • بلغور جو دوسر:

بلغور جو دوسر نیز یکی از بهترین درمان های خانگی برای افتادگی پوست است. یک جو دوسر جاذب عالی می تواند آلودگی ها وکثیفی ها را از بین ببرد و به بسته شدن منافذ پوست کمک کند. به دلیل وجود آنتی اکسیدان، بلغور جو دوسر همچنین می تواند پوست شما را تسکین دهد. اگر بلغور جو دوسر را با مقداری آرد عسل و نخود ترکیب کنید، تأثیرات جادویی آن را در درمان افتادگی پوست مشاهده خواهید کرد، به خوبی کنترل می کند و پوست شما را درخشان و جوان تر نشان می دهد.

 • ماسک آووکادو:

ماسک تهیه شده از آووکادوی رسیده با عسل و شیر طبیعی، مانند ماسک خاک رس، برای افتادگی و افتادگی پوست مفید است. این مخلوط منافذ پوست را باریک می کند. همچنین کلاژن بیشتری تولید می کند و پوست را مرطوب می کند. تأثیر این ماسک بر اساس مواد مغذی موجود در آووکادو (ویتامین ها) است.

 • قهوه:

از شنیدن این حرف متعجب خواهید شد، در واقع، قهوه یک درمان خانگی عالی برای افتادگی پوست است. همه ما می دانیم که قهوه یک نوشیدنی سالم برای مردم در سراسر جهان است. قهوه نه تنها به شما کمک می کند تا با انرژی روز را شروع کنید، بلکه می توانید از آن برای پرورش دادن به پوست و جلوگیری از علائم پیری استفاده کنید. کافئین موجود در قهوه به ویژه چربی و رطوبت اضافی پوست را جذب می کند. همچنین برای از بین بردن رسوبات چربی مفید است. با این کار پوست شما صاف و محکم می شود. علاوه بر این، قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است که در کاهش پیری پوست مهم است. یکی دیگر از مزایای استفاده از قهوه برای درمان افتادگی پوست این است که به لطف دانه های درشت سلول های پوست را به راحتی از بین می برد.

 • نارون کوهی:

جای تعجب ندارد که این گیاه در لیست داروهای خانگی برای افتادگی پوست به عنوان گیاهی با انواع مختلف فواید سلامتی و زیبایی قرار دارد. این گیاه می تواند پوست آفتاب سوخته و پیری را درمان کند. از یک ماده سفت کننده پوست استفاده می شود که می تواند پوست را ببندد. شلی و افتادگی پوست را منفذ و سفت می کند. همچنین می تواند سرعت تجزیه الاستین و کلاژن در پوست را کاهش دهد.

 • نمک اپسوم:

از نظر فنی به عنوان سولفات منیزیم شناخته می شود و معمولاً برای کاهش تورم مچ پا و ساق پا استفاده می شود. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که می توانند از آن برای زیبایی نیز استفاده کنند. در حقیقت، نمکهای اپسوم آب اضافی بدن را از بین می برند و گردش خون را بهبود می بخشند، که باعث سفت شدن پوست و جلوگیری از افتادگی آن می شود.

 • سفیده تخم مرغ:

پروتئین یک ماده قابض طبیعی بسیار موثر در درمان افتادگی پوست صورت است. هیدرولیپیدهای موجود در پروتئین از مواد مغذی پوست هستند که به سفت شدن پوست کمک می کنند.

 • لیموترش:

ویتامین موجود در لیمو به تحریک تولید کلاژن کمک می کند، در نتیجه خاصیت کشسانی پوست را بازیابی می کند و دارای خاصیت قابض است که به طور موثری پوست را سفت کرده و چین و چروک و سایر علائم پیری زودرس را کاهش می دهد.

 • خیار:

از خیار برای تسکین افتادگی پوست صورت نیز می توان استفاده کرد. خیار یکی از بهترین عوامل طبیعی سفت کننده پوست است که باعث زیبایی و جوان سازی پوست می شود.

 • روغن زیتون:

روغن زیتون نه تنها پوست را نرم و لطیف نگه می دارد، بلکه به سفت شدن بافت های پوست کمک می کند و از افتادگی آن جلوگیری می کند. این روغن حاوی انواع ویتامین هایی است که برای جلوگیری از پیری پوست مهم است. علاوه بر این، آنتی اکسیدان های آن از سستی سلول های پوست جلوگیری می کند. آنها از بروز روند پیری جلوگیری می کنند. برای استفاده از روغن زیتون بهتر است آن را کمی در مایکروویو گرم کنید. بهترین روش ماساژ پوست با روغن زیتون، ماساژ دایره ای است، ترجیحاً شب قبل از خواب و هر روز بعد از شستن صورت انجام شود.

 • زاج:

زاج ماده سفت کننده پوست است. می توانید از آن به تنهایی یا ماسک های سفت کننده استفاده کنید. زاج همچنین قابض است و باعث کاهش اندازه منافذ بزرگ پوست می شود. گفته می شود که باعث افزایش خشکی پوست می شود. همیشه پس از شستن زاجباقیمانده.، پوست خود را مرطوب کنید.

 • گوجه فرنگی:

آب گوجه فرنگی پوست را آرام می کند، همچنین مقوی طبیعی است که باعث افتادگی پوست می شود، حاوی آنتی اکسیدان هایی است که پوست را نرم می کند و به آن درخشش طبیعی می بخشد.

 • روغن آرگان:

روغن آرگان یکی از بهترین و معتبرترین روغنهای طبیعی است که به حفظ سلامت پوست و مو کمک می کند. این روغن خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ کرده و ازشلی  و افتادگی آن جلوگیری می کند. از روغن آرگان استفاده کنید، بعد از چند ماه نتیجه خواهید دید، برای استفاده از روغن آرگان باید آن را با لوسیون مرطوب کننده پوست خود ترکیب کنید و اگر قصد استفاده از مرطوب کننده در طول روز را دارید از این ترکیب استفاده کنید.

 • روغن بادام :

روغن بادام منبع غنی از ویتامین ها است. این ویتامین یکی از ویتامین های جوان کننده پوست است که خاصیت ارتجاعی آن را حفظ کرده و پوست را محکم می کند. از روغن بادام می توان برای از بین بردن افتادگی پوست در تمام قسمت های بدن استفاده کرد. اما این روغن یک درمان عالی برای افتادگی پلک است. برای از بین بردن پلک ها باید مقداری روغن روی نوک انگشتان قرار داده و به آرامی ماساژ دهید. لطفا توجه داشته باشید که پوست اطراف چشم باید به سمت خارج و بالا ماساژ داده شود تا باعث ایجاد چین و چروک در این ناحیه نشود.

بهترین کلینیک درمان شلی و افتادگی پوست:

کلینیک درمانی شلی و افتادگی پوست دکتر قانعی، یکی از بهترین و مجهزترین مراکز درمانی شلی و افتادگی پوست در غرب تهران (بلوار مرزداران) است. در این مرکز به هموطنان عزیز خدمات تشخیصی و درمانی تخصصی پوست و افتادگی های ناشی از پیری در بالاترین سطح ارائه میشود.

علیرغم محدودیت های فراوان، کلینیک دکتر قانعی سعی کرده است آخرین پیشرفت های علم و فناوری جهان را در زمینه تجهیزات پزشکی در این مرکز همراه با کشورهای پیشرفته اروپا و ایالات متحده گردآوری کند.

این مرکز، دارای فناوری و تکنولوژی نوین مطرح در سطح بین المللی است و طبق استاندارد های کیفی جهانی و وزارت بهداشت عمل می کند. از این رو، شما می توانید از کلیه خدمات زیبایی کلینیک شلی و افتادگی پوست دکتر قانعی بهره مند شوید.

هزینه درمانی شلی و افتادگی پوست:

درمان شلی و افتادگی پوست شامل دو نوع جراحی و غیرجراحی صورت می گیرید. هزینه درمانی شلی و افتادگی پوست، می تواند تحت تأثیر بسیاری از عوامل باشد، از جمله عواملی که بر هزینه درمان تاثیر دارد، میزان افتادگی در پوست و محل ایجاد شده، است. تعداد جلسات از جمله عواملی که ممکن است ذکر شود در نظر گرفته شده است. منطقه تحت درمان نیز می تواند سودآور باشد. به عنوان مثال ، هزینه لیفت صورت با لیفت گردن یکسان نیست. پس می توان گفت، هزینه جراحی پوست برای همه افراد و بیماران یکسان نیست جراح پس از بررسی وضعیت بیمار و انجام اقدامات لازم پس از جلسات معاینه و مشاوره، هزینه نهایی جراحی پوست را برای بیمار تأمین می کند.

اما به طور کلی هزینه های درمانی شلی و افتادگی پوست شامل موارد زیر می باشد:

 • جراحی یا غیرجراحی بودن روش تشخیص داده شده
 • هزینه بیمارستان یا مراکز جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه آزمایش ها
 • قیمت داروهای تجویز شده
 • هزینه جراح متخصص

برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با هزینه دریافتی می توانید از طریق راه های ارتباطی سایت، مشاوره های لازم را از کلینیک دکتر قانعی دریافت نمایید.