لاغری موضعی

لاغری موضعی

درمان چاقی موضعی و به عبارت دیگر لاغری موضعی، کاهش سایز و تناسب اندام در چند سال اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و به جای اعمال جراحی تهاجمی و پرعارضه‌ای نظیر لیپوساکشن(liposuction) و ابدومینوپلاستی و…، روش‌های غیرتهاجمی و موثری مثل RF, اولتراسوند محبوبیت پیداکرده‌اند. روش‌های درمان چاقی، با در نظر گرفتن ریسک عمل جراحی، درد و عوارض بعد از عمل به دو گروه تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می‌شوند.
چاقی یک بیماری مزمن، شایع و عودکننده است (در یک تحقیق 80% افرادی که تحت درمان چاقی قرار گرفته بودند؛ سه سال بعد از درمان، دوباره به وزن قبلی برگشتند) افزایش شیوع چاقی در تمام رده‌های سنی حتی کودکان و نوجوانان، در سال‌های اخیر، بسیار نگران کننده بوده و سلامت نسل‌های فعلی و آینده کشور را تهدید می‌کند.
خطر چاقی و اضافه وزن برای سلامتی: مشکل چاقی، فقط اضافه وزن و از دست رفتن تناسب و زیبایی اندام نیست؛ بلکه چاقی یک عامل مستعد‌کننده برای بیماری‌های مزمن و خطرناکی نظیر دیابت، فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی و تعدادی از سرطان‌ها (مانند کانسر پستان) محسوب می‌شود. چاقی، فعالیت‌های فیزیکی را محدود و بتدریج عملکرد و کارآیی و حتی روابط اجتماعی فرد را مختل می‌کند، عوارض ناشی از چاقی، تمام جنبه‌های سلامت فردی شامل سلامت فیزیکی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی را با اختلال مواجه می‌کند. البته لیست بیماری‌های مرتبط با چاقی طولانی ‌تر از آنست که در این مجال بگنجد و در یک مقاله جداگانه به تفصیل به آن خواهم پرداخت.

درمان چاقی
ٰ”درمان چاقی ترکیبی است از: اصلاح سبک زندگی و رفتارهای روزمره شامل تغذیه، خواب، فعالیت فیزیکی و انتخاب روش درمانی مناسب توسط پزشک”

.

درمان چاقی موضعی شکم

سلول چربی و نقش آن در چاقی

برخلاف تصور عموم، چربی در بدن ما بصورت اتفاقی و به شکل یک توده نامنظم، ذخیره و انباشته نمی‌شود؛ بلکه چربی در واحدهای مشخصی بنام سلول چربی یا آدیپوسیت (adipocyte) ذخیره می‌گردد. تعداد سلول‌های چربی بعد از دوران کودکی در بدن ما تقریباً ثابت می‌ماند و این حجم و اندازه سلول‌های چربی است که تغییر می‌کند یعنی وقتی چربی بیشتری در این سلول‌ها انباشته می‌شود؛ بافت چربی بزرگتر می‌شود به عبارت دیگر شکم، پهلو، باسن، ران، بازوها بزرگتر و چاقتر می‌شود و برعکس وقتى چربى ذخیره شده در سلول‌هاى چربى مصرف مى‌شود یا سلول‌هاى چربى تخریب می‌شوند، فرد لاغرتر می‌شود.

حال که دانستیم، تعداد سلول‌های چربی چه نقش مهمی در سلامتی و تناسب اندام ما دارد، این سؤال مطرح می‌شود که چه عواملی تعیین‌کننده تعداد سلول‌های چربی بدن هر فرد است؟ بیشتر و مهمتر از همه: الگوی تغذیه زمان کودکی (نقش مهم مادران در تناسب اندام یا چاقی فرد در سنین بزرگسالی) و البته ژنتیک.

روش‌های درمان چاقی و لاغری موضعی

روش‌های درمان چاقی و رفع چربی‌های موضعی، باتوجه به تأثیر آن‌ها روی سلول‌های چربی، به دو گروه تقسیم می‌شوند:

۱- تأثیر بر کاهش اندازه سلول‌های چربی (بدون تغییر تعداد سلول‌های چربی)، مثل رژیم‌های لاغری، ورزش، اعمال جراحی کاهش وزن (bariatric) نظیر کاهش حجم معده (بالون، حلقه یا gastric band) و عمل اسلیو (sleeve gastrectomy) و کاهش طول روده‌ها مثل عمل بای‌پس و….
۲- تأثیر بر کاهش تعداد سلول‌های چربی مثل عمل لیپوساکشن، لیپولیز با RّّF، لیزرلیپولیز و….

روش‌های درمان چاقی و لاغری موضعی

تصویر بالا روش لاغری با مکانیسم کاهش اندازه سلول چربی را نشان می‌دهد، همانطور که مشاهده می‌کنید تعداد سلول‌های چربی بدون تغییر مانده و فقط اندازه سلول‌های چربی کاهش پیدا می‌کند، طبیعی است که استعداد چاقی در این روش کماکان باقی می‌ماند.

 درمان چاقی و لاغری موضعی

تصویر فوق روش لاغری با مکانیسم کاهش تعداد سلول‌های چربی (با استفاده از دستگاه Exilis) رانشان می‌دهد.اگر تعداد سلول‌های چربی را تنها عامل استعداد چاقی در نظر بگیریم، براین مبنا روش‌های گروه اول، برگشت‌پذیر و روش‌های گروه دو غیر‌قابل‌برگشت تلقی می‌شوند.

لیپولیز (lipolysis)

این کلمه که به تنهایی یا در ترکیب با کلمات دیگر زیاد شنیده می‌شود در واقع به معنی تخریب (lysis) بافت چربی (lipo) است. به‌ عنوان‌ مثال لیزرلیپولیز یعنی: تخریب چربی با لیزر، لیپولیزاینفراسونیک یعنی تخریب چربی با امواج اینفراسونیک یا زیر صوت (فرکانس امواج صوتی که با گوش انسان قابل شنیدن است بین 20 تا 20 هزار هرتز می‌باشد، امواج صوتی با فرکانس کمتر از 20 را مادون‌صوت یا زیرصوت یا اینفراسونیک و امواج صوتی با فرکانس بالاتر از 20 هزار هرتز را ماوراءصوت یا فراصوت یا اولتراسونیک می‌گوییم)

لیپولیز تهاجمی(lipolysis)

به روش‌هایی گفته می‌شود که از طریق ایجاد برش یا سوراخ کردن پوست و تماس مستقیم با بافت چربی، سلول‌های چربی را تخریب می‌کنند. لیپوساکشن، لیزرلیپولیز (تخریب سلول چربی بااستفاده از لیزر)، لیپولیزاینفراسونیک یا لیپوماتیک (تخریب سلول چربی با استفاده از امواج زیر صوت با فرکانس کمتر از 20 هرتز) لیپولیزواترجت (تخریب بافت چربی با استفاده از فشار آب) دراین گروه قرار می‌گیرند.

معایب روش‌های تهاجمی درمان چاقی نظیر لیپوساکشن، لیزرلیپولیز، لیپولیزاینفراسونیک (لیپوماتیک) و واترجت لیپولیز عبارتست از: نیاز به بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی، درد بعد از عمل، دوره نقاهت طولانی و عوارض احتمالی شامل خطر بروز آمبولی، عفونت، خونریزی و بدشکلی و ناصافی بافت چربی دستکاری شده بخصوص در اندام‌های قرینه مثل باسن و ران و … ، ازبین رفتن برجستگی‌ها و خطوط منحنی طبیعی بدن، اسکار زخم (جوشگاه) جراحی.

لیپولیز غیر تهاجمی:(lipolysis)

روش‌هایی که بدون ایجاد آسیب به سایر بافت‌ها، سلول‌های چربی را به صورت کاملاً اختصاصی هدف قرارداده و تخریب می‌کند، شامل: آر_اف (RF)، امواج فراصوت یا اولتراسوند، کرایولیپولیز، لیزرهای توان پایین (low level laser therapy) و لیزرهای مادون‌قرمز (infrared) ، این روش‌ها به دلیل نداشتن معایب روش‌های تهاجمی، روز به روز محبوبیت بیشتری بین متقاضیان لاغری و تناسب اندام پیدا می‌کنند و روش‌های تهاجمی درمان چاقی بتدریج به چاقی‌های مفرط (BMI بالاتراز 35) یا چاقی‌های همراه با عارضه ، محدود می‌شوند. مهمترین روش‌هاى غیر تهاجمى که با استفاده از دستگاه‌هاى مبتنى بر انرژى(energy devices) و بدون جراحی (بازکردن، بریدن یا سوراخ کردن پوست ) انجام می‌شود؛

1- RF :

یکى ازبهترین، مؤثرترین و به شرطى که با دستگاه مناسب انجام شود بى‌عارضه‌ترین روش لاغرى و از بین بردن چاقى‌هاى موضعى و سلولیت و مهمتر از همه رفع شلى و افتادگى پوست (skin tightening) است که تقریباً در همه قسمت‌هاى بدن حتى پستان و غبغب انجام می‌شود و از طریق افزایش دما در عمق بافت چربى باعث تخریب سلول‌هاى چربى مى‌شود. نیاز به بی‌حسى و دستکاری پوست ندارد و در مطب قابل انجام است. دستگاه‌هاى RF مورد تأیید FDA عبارتنداز:

١-دستگاه Exilis
٢-دستگاه thermage
٣-دستگاه Endymed

2- کرایولیپولیز: :

برعکس روش RF که سلولهاى چربى را با استفاده از بالابردن دماى بافت چربى تخریب مى کند، کرایولیپولیز با کاهش دما باعث فعال شدن مکانیسم آپوپتوز که نوعى مرگ سلولى برنامه ریزى شده است، در سلولهاى چربى مى‌شود، تنها دستگاه قابل اعتماد و مؤثر کرایولیپولیز درحال حاضر Zeltiq است که تا جایی که بنده می‌دانم، فعلاً درایران موجود نیست. کرایولیپولیز فقط براى چربى‌هاى موضعى شکم و پهلو FDA دارد.

3- اولتراسوند حرارتى (thermal ultrasound therapy یا TFU):

مانند RF با مکانیسم افزایش دما عمل مى‌کند و براى تخریب موضعى بافت چربى و skin tightening استفاده مى‌شود، دستگاه مورد تأیید FDA دستگاه liposonix است، براى چربى موضعى شکم، پهلو و باسن مجاز مى‌باشد.

4- اولتراسوند غیر حرارتى (non thermal ultrasound therapy یا NTFU): :

با مکانیسم کاویتاسیون (cavitation ) یا حفره زایی باعث تخریب سلول‌هاى چربى مى‌شود، براى چربى موضعى شکم استفاده مى‌شود و هنوز FDA ندارد (تاجایى که من مى‌دانم) دستگاه ultrashape دستگاه قابل اعتماد با این مکانیسم است.

5- آکوستیک ویوتراپی (Acoustic Wave Therapy):

شاک ویو، که با ایجاد ارتعاشات ظریف در بافت چربی توسط امواج صوتى باعث خرد شدن بافت چربى مى‌شود. شاک ویو بهترین و مؤثرترین درمان سلولیت (یا همان لایه سخت و متراکم چربی همراه با باندهای فیبروتیک) است. سلولیت یکی از مشکلات شایع بخصوص در باسن و ران‌ها و شکم است که با ناصافی و نمای پوست پرتقالی پوست مشخص می‌شود و درحال حاضر بهترین دستگاه برای درمان سلولیت، X-Wave است.

LPG در واقع نام تجاری دستگاهی است که با مکانیسم اندرمولوژی و از طریق مکش و rolling پوست و بافت زیرجلدى و به عبارتی ماساژ پوست به جریان مایع لنفاوی کمک می‌کند. درمواردی که به روش‌های درمانی اصلی نظیر دستگاه های Exilis و X-Wave دسترسی نیست برای درمان سلولیت استفاده می‌شود.

کرم‌های آنتی سلولیت: تأثیر چندانی در درمان سلولیت ندارد.

لیزر لیپولیز: این سیستم لیزر که در ۱۳ اکتبر ۲۰۰۶ در سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) به تایید رسیده است، روشی است که طی آن از یک فیبر نور لیزر به داخل بافتی جهت رفع چاقی استفاده می‌شود. در اثر تابش اشعه تیزر، چربی‌ها به‌صورت نیم مایع در می‌آید که می‌توانند به راحتی توسط بدن جذب شوند یا از بدن خارج شوند لیزر لیپولیز تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و یک جلسه آن به مدت ۱تا ۳ ساعت طول می‌کشد .

روند کار پلکسر پلاس به چه صورت است؟

برای اجرای یک جلسه درمانی در مطب به حدود یک ساعت زمان نیاز خواهد بود. پس از بررسی دقیق پوست کار آماده‌سازی آغاز شده و بی‌حسی موضعی روی پوست اعمال می‌شود. این بی‌حسی می‌تواند از طریق کرم‌های موضعی انجام شود یا با روش انسداد موضعی اعصاب. بی‌حسی ایجاد شده باعث می‌شود که روال کار به راحتی صورت بگیرد و اهداف درمانی مورد نظر محقق شوند.

سپس با استفاده از دستگاه پلکسر روی نواحی مورد نظر کار شده و پوست‌های شل و روی هم جمع شده از بین می‌روند و نوعی حالت انقباضی ایجاد می‌شود. این روند عموماً بین 20 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد که در این مدت بیمار ممکن است حرارت و ناراحتی بسیار اندکی را تجربه کند. پس از درمان، نقاط بسیار ریز به رنگ قهوه‌ای روی پوست ایجاد می‌شوند که پوسته کربنی نام دارند. وقتی کار به اتمام رسید، کرم پوشاننده مخصوصی (کانسیلر) روی سطح تحت درمان استفاده می‌شود. این کرم پوشاننده به هیچ وجه شبیه همه کانسیلرهای آرایشی معمول نیست. فرمولاسیون آن به لحاظ پزشکی و درمانی به گونه‌ای بهینه شده که به روند بهبود پوست و محافظت از آن پس از درمان با پلکسر کمک می‌کند.

لیفت پلک به روش غیرجراحی با استفاده از پلکسر، یک گزینه بسیار موثر و مناسب است؛ نه تنها برای جوانسازی و لیفت پلک‌ها بلکه برای کاهش چین و چروک و نیز درمان اسکار آکنه. اگر دچار عارضه افتادگی پلک هستید و به دنبال راهکاری برای ترمیم آن می‌گردید، مشاوران ما در کلینیک زیبایی دکتر قانعی خوشحال خواهند شد تا شما را راهنمایی کنند.

علت و دلایل اصلی چاقی شکم و پهلو

شما افراد زیادی را در اطراف خود می شناسید که رژیم غذایی سخت و طاقت فرسایی را برای از دست دادن چربی های شکم و پهلو دنبال می کنند اما به نتیجه مطلوب نرسیده اند.

این پرچم قرمز چاقی را در شما سخت می کند، اما برای جلوگیری از آن چه می توان کرد؟ آیا فکر می کنید جلوگیری از چاقی شکم و مفصل ران به همان اندازه دشوار و غیرقابل تحقق است؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می گویند: “حتی اگر من غذا هم نخورم، چاق می شوم!” نتایج برخی از تحقیقات زیر را در مورد علت چاقی غیر قابل برگشت خود بخوانید.

 چاقی و لاغری موضعی

چربی های شکمی به دو نوع وجود دارد:

احشایی: این چربی اعضای بدن را احاطه می کند.

زیر جلدی: این چربی است که در زیر پوست قرار دارد.

اثرات چربی احشایی بر سلامتی بسیار خطرناک تر از چربی زیر جلدی است. بسیاری از سبک زندگی و رژیم غذایی برای از بین بردن چربی شکم استاندارد نیستند.خطرناک ترین نوع چربی، چربی شکم است که در اطراف اندام ها رخ می دهد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سایر بیماری های جدی را افزایش می دهد. اغلب گفته می شود که هرچه دور کمر بیشتر باشد ، طول عمر نیز کوتاهتر است.

غذا و نوشیدنی های قندی:

بسیاری از افراد هر روز مقدار زیادی قند مصرف می کنند. غذاهای قندی مانند کیک، شیرینی و نوشیدنی های شیرین مانند سودا و آب میوه ها دارای مقدار زیادی قند هستند. مطالعات مشاهده ای نشان داده است که بین مصرف زیاد قند و چاقی شکمی رابطه مستقیمی وجود دارد. این بیشتر به دلیل محتوای بالای قند اضافه شده در فروکتوز است.  برای درک بهتر مطالب با دکتر قانعی همراه باشید. شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) شیرین کننده ای است که از نشاسته ذرت ساخته می شود و به عنوان ماده افزودنی در صنایع غذایی استفاده می شود. شکر معمولی حاوی 50٪ فروکتوز و شربت ذرت با حاوی 55٪ فروکتوز است. در یک مطالعه هفتگی ، افراد چاق و دارای اضافه وزن رژیم هایی در این زمینه گرفته اند تا وزن خود را حفظ کنند.

این افراد 25٪ کالری روزانه خود را مصرف می کردند. نتایج این مطالعه کاهش حساسیت به انسولین و افزایش چربی شکمی را در این افراد نشان داد. در مطالعه دوم، افرادی که از این رژیم پیروی می کردند علائم کاهش چربی سوزی و تولید سوخت را نشان دادند. اگرچه مصرف زیاد غذاهای شیرین منجر به افزایش وزن می شود، اما مصرف نوشیدنی های شیرین خطرناک تر است. زیرا نوشابه و سایر نوشیدنی های شیرین باعث می شود که فرد در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی قند مصرف کند.بیشترین چیزی که در نوشیدنی مانند نوشابه وجود دارد قند است. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که تأثیر مایعات کالری بر اشتها با تأثیر کالری غذاهای جامد متفاوت است. کالری دریافتی از غذاهای جامد بیشتر از کالری دریافتی از نوشیدنی ها است. جذب کالری مورد نیاز بدن شما از نوشیدن مایعات نیازی به مصرف سایر مواد غذایی ندارد و این منجر به افزایش چاقی می شود.

مصرف مشروبات الکلی:

اگر بیش از حد الکل مصرف کنید، علائم به ویژه در قسمت تحتانی شکم به تدریج ظاهر می شوند. بهترین راه برای مقابله با این نوع گازها، کاهش مصرف الکل است. اما چرا الکل معده را بزرگتر می کند؟ اول، زیرا الکل هضم غذا را مختل می کند و خطری برای سلامتی است.  دوم، الکل کالری زیادی دارد و کالری عامل اصلی گاز و نفخ است.

حاملگی:

بارداری محبوب ترین توده شکم است و چاقی ناشی از آن مهمترین مشکل مادر و کودک است. زیرا چربی موجود در رحم از کودک درون رحم محافظت می کند. با این حال، پس از تولد کودک، این چربی محافظ دیگر لازم نیست و می توانید چربی اضافی را از بین ببرید. اما این فقط با کلمات امکان پذیر است، بعد از مشورت با پزشک، بهترین راه برای کاهش وزن انجام حرکات ورزشی یا یوگا است. زیرا هیچ چیز، حتی آن چربی، از سلامتی شما و کودک مهمتر نیست.

اضطراب و استرس:

متاسفانه اضطراب باعث چاقی می شود. وقتی استرس زیادی دارید، بدن چربی را ذخیره می کند، خصوصاً در ناحیه شکم. به این دلیل است که ما غذاهای ناسالم زیادی می خوریم و استراحت کافی نداریم. برخی فعالیت های بدنی را در برنامه روزمره خود ایجاد کرده و از غذاهای چرب و ناسالم پرهیز کنید. این امر در کنار استراحت کافی و کمبود خواب، نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه برای بدن و روان نیز مفید است.

هورمون ها:

گاهی اوقات ما هیچ نقشی در تشکیل چربی شکم نداریم و شکم به دلیل عدم تعادل هورمونی رشد می کند، در این صورت نمی توان کارهای زیادی در این مورد انجام داد، البته میتوانید با تجویز دارویی پزشک متخصص تا حدودی زندگی سالم را در پیش بگیرید.

رژیم غذایی ضعیف:

رژیم کم کربوهیدرات و پروتئین نیز می تواند بر وزن تأثیر بگذارد. پروتئین به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید و افرادی که پروتئین کم چربی در رژیم غذایی ندارند می توانند بیشتر غذا بخورند. چربی ها به طور خاص چربی های ترانس می توانند باعث التهاب و منجر به چاقی شوند. در بسیاری از غذاها از جمله فست فودها و کالاهای پخته شده مانند کراکر و کلوچه یافت می شود. کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام دکتر قانعی توصیه می کند که افراد چربی های ترانس مصرف کنند. رژیم را با غذاهای سالم، مقوی، چربی های اشباع نشده جایگزین کنید. خواندن برچسب های مواد غذایی می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید آیا رژیم غذایی شما حاوی چربی های ترانس است.

انواع روش های درمانی چاقی شکم و پهلو

انواع روش های درمانی چاقی شکم و پهلو

رژیم لاغری:

معمول ترین و شایع ترین روش برای درمان چاقی شکم و پهلو، استفاده از رژیم غذایی می باشد. رژیم غذایی همراه یا ممکنه بدون مکمل های کمکی باشد. بدلیل حساس بودن این نوع رژیم، بهتره که زیر نظر پزشک متخصص یا کارشناس تغذیه انجام شود.

ورزش های هوازی:

این یک ورزش است که در آن قلب خون اکسیژنه را پمپاژ می کند تا اکسیژن عضلات فعال را تأمین کند. ورزش هوازی علاوه بر کمک به تناسب اندام، فوایدی برای سلامت جسمی و روانی دارد.

ماساژ:

ماساژ درمانی یا ماساژ لاغری می تواند برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند معجزه آسا باشد، اما ماساژ به تنهایی کمکی به شما نمی کند. اگر انتظار دارید ماساژ باعث کاهش سلولیت، کاهش چربی شکم یا کوچک شدن ران ها شود، ناامید خواهید شد. رعایت برنامه رژیم و ورزش را آسان تر کنید اینها تنها برخی از مزایای ماساژ درمانی است.

لیپوماتیک:

جراحی لیپوماتیک یک عمل زیبایی است که برای از بین بردن چربی اضافی بدن استفاده می شود. این عمل در کلینیک دکتر قانعی  مورد تایید و به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی ندارد. این جراحی مقدار زیادی چربی را از بدن خارج می کند. آنها این عمل را انجام می دهند، اطمینان حاصل می کنند که جمع شدگی در این عمل به مدت طولانی ادامه داشته باشد و همچنین سلولیت از بین برود. جراحی لیپوماتیک چربی را از بین می برد. این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شوند. هدف از این جراحی تغییر اندازه و فرم بدن است و بهبودی پس از جراحی لیپوماتیک 3 تا 7 روز است.

ابدومینوپلاستی:

این جراحی با از بین بردن چربی و پوست اضافی و سفت شدن عضلات دیواره شکم، ناحیه شکم را صاف و بدون توده و چین و چروک می کند.

باندینگ:

با استفاده از یک حلقه سیلیکونی که در اطراف معده قرار می گیرد، انجام می شود. این حلقه با لیزر در اطراف شکم قرار می گیرد. با این کار آن را به معده تزریق می کنید که باعث کاهش حجم و ظرفیت معده و احساس سیری در فرد می شود. از طریق غذای کمتر در نتیجه، مقدار کالری خورده شده توسط فرد کاهش می یابد و در نهایت منجر به کاهش وزن می شود.

اسلیو:

به منظور جلوگیری از اضافه وزن فرد چاق، جراح لاغری دو وظیفه اصلی را به صورت جراحی لاغری انجام می دهد. حجم آن را کاهش دهید تا هر آنچه بیمار می خورد جذب نشود. جراحی معده یکی از آن روش های جراحی است که برای درمان چاقی و بهبود شرایط چاقی انجام می شود.

بای پس معده :

جراحی بای پس معده نوعی جراحی لاپاراسکوپی است که برای کاهش موثر وزن انجام می شود و در افرادی که چاقی مرضی دارند وزن کم می کند.

تاثیرگذارترین روش های درمانی چاقی شکم و پهلو

هر یک از موارد بالا هرگز نمی تواند به عنوان بهترین روش کاهش وزن انتخاب شود زیرا هر روش درمانی منحصر به یک شخص است و باید با توجه به ویژگی ها و شرایط خاص هر فرد برای بهترین اثر و نتایج رضایت بخش انتخاب شود. این تشخیص می بایست زیر نظر پزشک متخصص باشد. کلینیک دکتر قانعی با همراه پرسنل های مجهز خود، می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

روش های درمانی شکم و پهلو در منزل

درمانی شکم و پهلو در منزل

لیمو و عسل ترکیبی خارق العاده:

یکی از داروهای خانگی برای از بین بردن چربی های شکم استفاده از لیمو و عسل است. آب مقداری لیمو تازه را برداشته و آن را با یک قاشق غذاخوری عسل و کمی آب مخلوط کنید. بهم بزنید تا عسل به خورد آبلیمو برود. این ترکیب را صبح زود با معده خالی بنوشید؛ این نوشیدنی به تنظیم حرکات روده و روشن شدن پوست کمک می کند.

چای سبز چربی سوز موثر:

برای خلاص شدن از شر چربی های شکم، چای سبز را نادیده نگیرید. این گیاه خواص زیادی دارد و دارای آنتی اکسیدان زیادی است که می تواند بدن شما را برای چند ساعت بدون غذا نگه دارد و احساس سیری در شما ایجاد کند. اگر نتیجه بهتری می خواهیدو برای سریعتر بودن روند کاهشی، از چای سبز شیرین نشده استفاده کنید.

کدو سبز:

کدو تنبل یکی از سبزیجات سالم، مقوی و سرشار از فیبر موجود است. کدو تنبل بر روی معده نیز اثر خنک کنندگی دارد. وجود فیبر می تواند بدون احساس ضعف، بدن شما را ساعت ها انرژی نگه دارد. با گنجاندن کدو تنبل و آب در این رژیم دیگر نگران چربی اطراف شکم و پهلوها نباشید.

سرکه سیب:

سرکه سیب ماده دیگری است که می تواند چربی اطراف معده و باسن شما را از بین ببرد. این سرکه را با مقداری آب مخلوط کرده و بنوشید. این ماده هضم را بهبود می بخشد و همچنین به محافظت در برابر کلسترول بد کمک می کند. سرکه سیب متابولیسم را افزایش می دهد و اشتها را کاهش می دهد، از دست ندهید.

آب جعفری:

جعفری یکی از سبزیجاتی است که ما آن را نادیده می گیریم و ماه ها زیاد از آن استفاده نمی کنیم بدون اینکه بدانیم یکی از مفیدترین سبزیجات است. جعفری برای کلیه ها مفید و تقریباً فاقد چربی است. آب جعفری می تواند به کاهش چربی و سم زدایی از بدن کمک کند.

عصاره زغال اخته طبیعی:

 بسیاری از مردم به دلیل طعم خاص خود از زغال اخته استفاده نمی کنند. این میوه سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین هایی است که به شما در از دست دادن چربی کمک می کند. آب زغال اخته یک چربی سوز موثر و مفید است.

سیب پخته شده:

 یکی از بهترین روش ها برای خلاص شدن از چربی های شکم است. سیب پخته شده فواید زیادی برای بدن دارد. با خوردن سیب همراه با غذا، مقدار قابل توجهی فیبر، آهن و سایر مواد مغذی به بدن خود تزریق می کنید. سیب پخته شده هضم می شود و کار را آسان می کند، بنابراین نه تنها باعث چربی سوزی می شود بلکه برای افرادی که در هضم مشکل دارند هم، نیز مفید و موثراست.

چای قاصدک:

یکی دیگر از درمان های خانگی موثر برای کاهش چربی، چای قاصدک است. این گیاه زیبا سرشار از ویتامین ها و پتاسیم است که به بدن کمک می کند آب اضافی را کاهش داده و سموم بدن را به خصوص نفخ شکم را کم می کند.

فلفل و زنجبیل:

این دو ادویه به طور طبیعی چربی های شکم را از بین می برند. فلفل و زنجبیل تازه را در یک کاسه مخلوط کرده و یک ترکیب گیاهی تهیه کنید. این ترکیب باعث افزایش متابولیسم و ​​سوزاندن چربی های اضافی اطراف شکم و پهلوها می شود.

کرفس:

کرفس بسیار کم کالری و دارای فیبر زیاد و همچنین مقدار زیادی ویتامین و کلسیم است که می تواند به شما در از دست دادن چربی در ناحیه شکم کمک کند. کرفس همچنین یک سبزی سالم است که چربی های اضافی بدن را می سوزاند. قبل از غذا نیمی از لیوان آب کرفس را برداشته و بنوشید. همچنین می توانید آن را به سالاد و سوپ اضافه کنید. این گیاه نه تنها چربی می سوزاند، بلکه خطر سرطان تخمدان را در زنان کاهش می دهد، بنابراین از آن برای بدن سالم استفاده کنید.

غافل نشدن از چربی های سالم:

به یاد داشته باشید که استفاده از چربی های سالم در رژیم غذایی ضروری است. برای این کار دانستن چربی های مفید و مضر ضروری است. اسیدهای چرب اشباع و ترانس به قلب آسیب می رسانند و خطر بیماری های قلبی عروقی و سکته را افزایش می دهند. این مواد باعث افزایش وزن و چاقی در شکم و پهلو می شوند.

ورزش:

ورزش منظم و مناسب به شما در کاهش وزن و درمان چاقی در ناحیه شکم و پهلو کمک می کند. به یاد داشته باشید، کاهش چربی و اندازه یک ناحیه از بدن به تنهایی امکان پذیر نیست. با این حال، تمرینات مشابه کرانچ یا درازونشست به تقویت عضلات شکم و شکل گیری بهتر آنها کمک می کند.

مصرف کافی آب:

به اندازه کافی آب بنوشید تا معده شما کوچک شود نوشیدن 8 لیوان آب در روز نه تنها به هضم غذا کمک می کند بلکه باعث کاهش گاز و تسریع در متابولیسم می شود.

بهترین کلینیک درمانی چاقی شکم و پهلو

چاقی یک بیماری مزمن ، شایع و عود کننده است (در یک مطالعه ، 80٪ افرادی که تحت درمان چاقی بودند، سه سال پس از درمان به وزن قبلی خود بازگشتند). افزایش شیوع چاقی در تمام گروه های سنی، از جمله کودکان و نوجوانان ، در گروه دوم بسیار نگران کننده است و سلامتی نسل های فعلی و آینده را در کشور تهدید می کند خطر سلامتی چاقی و اضافه وزن است.

مشکل چاقی فقط اضافه وزن نیست و از دست دادن آرایش بدنی و زیبایی بدن هم شاملش می شود. بلکه چاقی یک عامل مستعد برای بیماری های مزمن و خطرناک مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و تعدادی از سرطان ها (مانند سرطان پستان) است. چاقی فعالیت بدنی را محدود می کند و به تدریج عملکرد و حتی روابط اجتماعی را مختل می کند.

عوارض چاقی همه جنبه های سلامت فردی را تغییر می دهد، از جمله سلامت جسمی، بهداشت روانی و بهداشت اجتماعی. لیست اختلالات چاقی بسیار طولانی است اما با وجود کلینیک زیبایی درمانی چاقی شکم و پهلو دکتر قانعی دیگر جای نگرانی نیست.

کلینیک درمانی چاقی شکم و پهلو دکتر قانعی، یکی از بهترین و مجهزترین مراکز درمانی چاقی در غرب تهران (بلوار مرزداران) است. در این مرکز به هموطنان عزیز خدمات تشخیصی و درمانی تخصصی لاغری و تناسب اندام در بالاترین سطح ارائه میشود.

کلینیک زیبایی دکتر قانعی، یکی از بهترین و مجهزترین مراکز لیزر پوست، زیبایی و تناسب اندام در غرب تهران، بلوار مرزداران است. ما به هموطنان عزیز خدمات لاغری و تناسب اندام را با بالاترین کیفیت ارائه می دهیم. علیرغم محدودیت های فراوان، ما سعی کرده ایم آخرین پیشرفت های علم و فناوری جهان را در زمینه تجهیزات پزشکی در این مرکز همراه با کشورهای پیشرفته اروپا و ایالات متحده گردآوری کرده و اعتقاد صادقانه خود را مبنی بر اینکه “ایران شایسته بهترین ها است را در عمل به هموطنان عزیزمان نشان دهیم.

 دستگاه مدل Exilis Elite ساخت شرکت BTL UK که در حال حاضر سریعترین، قوی ترین و پیشرفته ترین سیستم کانتورینگ غیر تهاجمی بدن برای کاهش وزن، کاهش اندازه و تناسب اندام است و بهترین و موثرترین سیستم برای از بین بردن افتادگی پوست از بدن و صورت و جایزه بهترین دستگاه لاغری را در بر دارد. این دستگاه، در سال های 2012 و  2013 جایزه لیفت تناسب اندام و لیفت پوست را در ایالات متحده و انگلیس دریافت کرد.

این دستگاه همزمان از دو موج تک قطبی با فرکانس بالا و سونوگرافی استفاده می کند. تعداد جلسات درمان 4 جلسه و فاصله بین جلسات 140 روز است. دستگاه XWave با مکانیزم صوتی این درمان باعث ایجاد لرزش های ریز در پوست و در بافت همبند زیر پوست و همچنین در بافت چربی زیر جلدی می شود.

انرژی امواج در این سیستم به حدی است که می تواند اثر بافتی خوبی داشته باشد بدون اینکه کوچکترین اثر مخربی بر جای بگذارد. کاربرد اصلی این دستگاه عبارت است از: حذف ترک پوست، درمان سلولیت، زبری زیر جلدی ناشی از تجمع چربی، افزایش شدید پوست بدن، به ویژه در شل شدن پوست شکم که پس از بارداری اتفاق می افتد، درمان اسکار و درمان کاهش چربی که در برابر درمان با روش های لیپولیز مقاوم بودند، تعداد جلسات درمانی با این دستگاه 6 جلسه است.

هزینه درمان چاقی شکم و پهلو

هزینه درمانی چاقی شکم و پهلو، می تواند تحت تأثیر بسیاری از عوامل باشد، از جمله عواملی که بر هزینه درمان تاثیر دارد، میزان چربی در منطقه قابل استخراج است. تعداد جلسات از جمله عواملی که ممکن است ذکر شود در نظر گرفته شده است. منطقه تحت درمان نیز می تواند سودآور باشد. به عنوان مثال ، هزینه لیپوساکشن بازو با لیپوساکشن شکم و پهلو یکسان نیست. پس می توان گفت، هزینه جراحی شکم بینی برای همه افراد و بیماران یکسان نیست جراح پس از بررسی وضعیت بیمار و انجام اقدامات لازم پس از جلسات معاینه و مشاوره، هزینه نهایی جراحی شکم را برای بیمار تأمین می کند.

اما به طور کلی هزینه های درمانی چاقی شکم و پهلو شامل موارد زیر می باشد:

  • هزینه بیمارستان یا مراکز جراحی
  • هزینه بیهوشی
  • هزینه آزمایش ها
  • قیمت داروهای تجویز شده
  • هزینه جراح متخصص

برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با هزینه دریافتی می توانید از طریق راه های ارتباطی سایت، مشاوره های لازم را از کلینیک دکتر قانعی دریافت نمایید.

لاغری موضعی یا درمان چاقی موضعی

با پیشرفت علم و تکنولوژی در عصر حاضر روش‌های زیادی برای کاهش حجم چربی‌های موضعی بدن و لاغری موضعی وجود دارد. از جمله این روش‌ها کرایولیپولیز، مزوتراپی، لیزر،کاویتیشن و لیپولیز هستند. با وجود تمام این روش‌ها بادی‌های برنجی تحقیقات انجام‌شده هنوز لیپوساکشن یا لیپوپلاستی موثرترین روش در از بین بردن چربی‌های موضعی بدن است؛ لیپوساکشن حدود دو دهه است که به عنوان روشی علمی برای از بین بردن چربی‌های موضعی به کار گرفته می‌شود و در دسته‌ی جراحی‌های پلاستیک دسته‌بندی می‌شود، روش‌ها و ابزارهای انجام لیپوساکشن طی این سال‌ها پیشرفته‌تر شده‌اند و لیزر لیپولیز در حال حاضر آخرین پیشرفت جدید ثبت شده است. هر ساله حدود چند صد هزار جراحی لیپوساکشن در جهان انجام می‌گیرد. بسیاری از افراد برای کاهش چربی‌های شکمی از لیپوساکشن شکم استفاده می‌کنند؛ اما باید بدانید که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست و در صورت رعایت نکردن نکات پس از لیپوساکشن شکم، چربی‌های موضعی دوباره جایگزین خواهند شد. لیپوساکشن از جمله‌ی انواع روش‌های پیکرتراشی است . پیکرتراشی به انواع روش‌های غیرتهاجمی و تهاجمی گفته می‌شود که به وسیله‌ی آن‌ها می‌توان قسمت‌های مختلف بدن را شکل دلخواه درآورد و لاغر کرد برای افراد دارای توده بدنی بیشتر از 25 مناسب است. پیکرتراشی در عمل در واقع تخلیه چربی از ناحیه‌ی زیر پوست به وسیله‌ی  دستگاه‌هایی به نام لیپولیز، ،بادی جت یا لیپوساکشن است. پیکرتراشی برای افراد که دچار چاقی پایین‌تنه هستند مناسب تر است.

معنی لاغری موضعی چیست؟

بسیاری از مردم از وزن خود ناراضی هستند و به دنبال راهی برای از دست دادن وزن و لاغری محلی و تناسب اندام هستند. برخی از چربی بدن از طریق ورزش و رژیم غذایی از دست نمی‌رود, و لازم است که روش دیگری برای از بین بردن این چربی‌ها وجود داشته باشد.باید ذکر کرد که راه‌های مختلفی برای خلاص شدن از این چربی‌ها وجود دارد. از نظر بسیاری از افرادی که می‌خواهند با استفاده از روش‌های جدید وزن کم کنند، ممکن است با اصطلاح لاغری موضعی مواجه شده باشند.

معنی لاغری موضعی چیست؟

مقصود از لاغری موضعی این است که شما بدن مناسب داشته باشید و در تمام بدن خود چربی نداشته باشید, اما یک بخش از بدن شما نازک‌تر از دیگری است, این نوع از دست رفتن وزن می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد, از جمله:

معلولیت: بیماری‌های مرتبط که مانع رشد بخشی از بدن می‌شوند.

زمانی که می‌خواهید از روش‌های دیگر علاوه بر رژیم غذایی و ورزش برای از دست دادن وزن استفاده کنید، ابتدا باید به سیستم بدن خود نگاه کنید. لاغری موضعی یعنی وادار کردن قسمتی از بدن که به چاقی موضعی مبتلا است به لاغر شدن. این نوع چاقی در زنان رایج‌تر است، به دلایلی که می‌تواند متفاوت باشد.

اما دلایل اصلی که زنان بیشتر احتمال دارد چاقی موضعی داشته باشند، موارد زیر است:

  • زایمان
  • پیری
  • رژیم نامناسب
  • مشکلات هورمونی و …

اگر مبتلا به چاقی موضعی هستید یکی از بهترین روش ها برای شما استفاده از روش های مختلف برای لاغری موضعی و رسیدن به سایز و وزن مناسب است.

وقتی موضوع چاقی موضعی پیش بیاید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد تفاوت بین چاقی و چاقی موضعی است.

نگاهی به نکات زیر در مورد چاقی محلی بیندازید تا درک بهتری از چاقی موضعی به دست آورید:

چاقی موضعی به این معنی است که بخشی از بدن بافت چربی بیشتری نسبت به اندام‌های دیگر دارد.

برای مثال، چاقی به شکل گلابی نوعی از چاقی موضعی است که در آن بدن بافت چربی بیشتری در لگن دارد. چاقی به شکل گلابی معمولاً در زنان دیده می‌شود و در برخی از موارد حتی فرد را جذاب می‌کند

لازم به ذکر است که چاقی در برخی از موارد دارای خاستگاه ارثی است.

البته شما باید به خاطر داشته باشید که زایمان، روش زندگی مردم و شغل آن‌ها می‌تواند در ایجاد انواع مختلفی از چاقی متمرکز مؤثر باشد.

باید توجه داشت که لاغری موضعی بهترین روش برای برقراری تعادل و تناسب بین اندام‌های مختلف بدن است و زیبایی بدن شما را احیا می‌کند. پایبندی به رژیم غذایی و ورزش سخت می‌تواند باعث از دست دادن وزن کلی بدن شود، اما برخی اوقات برخی از چربی‌های موضعی را نمی‌توان با رژیم غذایی حذف کرد.

اگر ما تنها از ورزش و رژیم غذایی استفاده کنیم،این امکان وجود دارد تا اندام‌هایی که از آن ها راضی هستیم هم تحلیل بروند. . برخی افراد ممکن است از چاقی موضوعی خود ناراضی باشند و به دنبال راهی برای خلاص شدن از شر آن باشند.

باید توجه داشت که به منظور از بین بردن چاقی موضعی، هم در زنان و هم مردان، روش‌های لاغری موضعی باید برای رسیدن به نتایج مورد نظر مورد استفاده قرار گیرند.

انواع روش های درمان چاقی موضعی

به بیان ساده لیپوساکشن در واقع مثل جارویی عمل می‌کند که چربی‌ها به وسیله مکش از بدن خارج می‌کند. برای انجام عمل لیپوساکشن برش‌های کوچکی در محل مورد نظر ایجاد می‌شود، محل برش‌ها به گونه‌ای انتخاب می‌شود که جای آن باقی نماند ؛ عمق برش‌ها حدود سه تا چهار میلیم تر است. سپس لوله‌های نازک و کوچک با سر پهن( کانولا)، و لوله‌ها که از جنس استیل به نام کانول هستند، توسط پزشک در زیر سطح پوست حرکت داده می‌شوند، تا به محل تجمع چربی‌ها برسند سپس به وسیله مکش لوله‌ها چربی‌های اضافی از بدن خارج می‌شوند. لیپوساکشن هم برای مردان و هم برای زنان قابل انجام است.

زمان جراحی لیپوساکشن بسته به نوع چربی و تعداد ناحیه‌ها متغیر است اما به صورت کلی بین یک الی چهار ساعت به طول می‌انجامد. توجه داشته باشید که لیپوساکشن حتماً باید توسط پزشکی که در زمینه جراحی پوست و لیپوساکشن دوره دیده است انجام شود.

اگر قصد کاهش وزن دارید باید بدانید که لیپوساکشن جایگزین رژیم غذایی نیست؛ پزشکان بر این عقیده هستند که لیپوساکشن برای افرادی مناسب است که از تناسب وزن برخوردار هستند اما چربی‌های بدن آن‌ها سفت شده و به ورزش جواب نمی‌دهد.

لیپوساکشن برای نواحی مختلف بدن مثل: شکم، ران، پهلو، زیر بغل، سینه، زیر بغل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما پرکاربردترین آن‌ها لیپوساکشن شکم است. لیپوساکشن بسته به نوع ناحیه می‌تواند به تنهایی یا با سایر روش‌های جراحی پلاستیک مثل لیزر یا ابدومینوپلاستی استفاده شود.

لیپوساکشن ساکن با لیزر(لیپواسمارت )

لیپوساکشن ساکن با لیزر(لیپواسمارت )

امروزه لیپوساکشن به وسیله لیزر نیز انجام می‌شود که لیپو اسمارت نیز، لیپو لیزر یا لیزر لیپولیزی نیز نامیده می‌شود یک روش کم تهاجمی مورد تأیید FDA است. در این روش از لیزر برای آب کردن چربی‌ها قبل از خارج کردن آن‌ها از بدن استفاده می‌شود.به همین دلیل باعث می‌شود کبودی کمتری ایجاد گردد و بهبودی سریع‌تر حاصل شود. همچنین به دلیل گرمای ناشی از لیزر این روش باعث جمع شدن پوست می‌شود. البته داده‌های علمی برای اثبات این موضوع کم هستند اما بسیاری پزشکان این موضوع را تصدیق می‌کنند. بهترین نواحی برای انجام لیپوساکشن با لیزر شکم، بازوها، ران، چانه هستند. به دلیل خاصیت جمع کنندگی که دارد برای نواحی مثل گردن که نیاز به کمی جمع شدن دارند توصیه می‌شود. همچنین برای افراد مسن چون پوست شل تری دارند لیپوساکشن با لیزر توصیه می‌شود. لیپوساکشن با لیزر برای از بین بردن سلولیت مناسب نیست و اگر طول موج نامناسب با گرمای بیش از حد استفاده شود می‌تواند سبب سوختگی گردد.

انواع روش‌های لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن شکم به روش خشک: در این روش مایعی تزریق نمی‌شود. این روش امروزه بندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. خطر کبودی و خونریزی در این روش زیاد است .

لیپوساکشن شکم به وسیله لیزر (LAL= laser assisted liposuction):

این روش خونریزی کمتری دارد. در این روش یک لوله کوچک از طریق برش وارد بدن می‌شود و انرژی و حرارت لیزر را در چربی‌های زیر پوست وارد می‌شود .بعد از عمل ، بنا بر نظر جراح ممکن است برش‌ها را بازبمانند تا مایعات و خون اضافی از پوست خارج شود.

لیپوساکشن به وسیله انرژی (PAS= Power assisted ):

در این روش از یک از کانول مخصوص با سیستم مکانیزه شده استفاده می‌شود که با سرعت به جلو و عقب حرکت می‌کند و باعث می‌شود چربی‌ها راحت تر بیرون کشیده شوند.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، ورزش و رژیم به همراه کوچک کردن معده برای شما پرکاربرد تر از لیپوساکشن شکم است. لیپوساکشن برای کاهش وزن کل بدن مناسب نیست و تنها چربی‌ها را به صورت موضعی از شکم و پهلو خارج می‌کند.

حتماً لیپوساکشن را در محیطی مطمئن و ایمن انجام دهید. لیپوساکشن شکم تعداد سلول های چربی ناحیه شکم را کاهش می‌دهد. میزان چربی خارج‌شده از بدن، به میزان برآمدگی و حجم چربی های موجود در شکم بستگی دارد. تغییر سایز ایجادشده با رعایت ورزش، رژیم، حفظ تعادل وزنی و نکات توصیه‌شده توسط پزشک، می‌تواند دائمی باشد.

پس از انجام لیپوساکشن شکم، پوست ناحیه‌ی شکمی بعد از مدتی خود را بافرم جدید تطبیق می‌دهد. هر چه قدر میزان انعطاف‌پذیری پوست بالا تر باشد، پوست بهتر و کامل تر خود را با شرایط و حجم جدید تطبیق می‌دهد. اگر پوست نازک باشد و ضخامت کمی داشته باشد، پس از پیکرتراشی شکم، پوست ناحیه شکم به صورت شل و آویزان دیده خواهد شد.

سلولیت و فرورفتگی های اندام‌هایی مثل ران، شکم، بازو و افتادگی پوست به لیپوساکشن درمان نمی‌شوند.

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه RF

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه RF

در مورد لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه RF می توان این طور گفت که وقتی شما ورزش می‌کنید نتیجه آن گرم شدن بدن و بافت چربی است، این گرمایش با امواج رادیویی باعث آزاد شدن اسیده‌ای چرب و از طریق کبد و روش‌های دیگر از بدن می شود. شما ممکن است فکر کنید که خیلی عالی است، اما واقعاً این‌طور نیست. در عوض، اثربخشی این دستگاه با در نظر گرفتن هزینه‌ای که متحمل می‌شود، کم است و ما توصیه می‌کنیم که از روش‌های لاغری موضعی دیگر استفاده کنید. البته می‌توان گفت که در بسیاری از موارد، افراد نتایج بسیار خوبی از این روش به دست آورده‌اند.

بهترین روش لاغری موضعی

دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی برای لاغری موضعی وجود دارد و عمدتاً از بین این دو گزینه با توجه به مراقبت های بعد از انجام ، روش های غیر تهاجمی بهتر هستند. این که کدام روش برای شما بهتر است باید توسط پزشک و بر اساس توده بندی ، نوع فعالیت روزانه شما و هدف شما انتخاب شود و نمی توان به طور کلی گفت که کدام روش لاغری موضعی بهترین است چرا که ممکن است یک روش برای یک فرد بهتری باشد و به سرعت عمل کند اما برای شما بی فایده باشد.

مزوتراپی

 مزوتراپی یکی از روش های کم خطر و بدون تهاجم برای کاهش موضعی چربی و لاغری است. این روش از تزریق کوچک با مقادیر بسیار کم مواد مزوتراپی انجام می شود. استفاده می‌کند که دارای خواص ضد التهاب و ضد سلولیت هستند. پس از تزریق این داروها به مزودرم (لایه میانی پوست) اضافه می شوند, سلول‌های چربی را می‌سوزاند و  پیوند بین بافت‌های ایجاد  کننده سلولیت را از بین می برد.  مزوتراپی شامل تزریق مقادیر بسیار کمی از داروهای تایید شده FDA و همیوپاتی حاوی عصاره گیاهی طبیعی, آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین هاست که به طور مستقیم به مناطق آسیب‌دیده اعمال می‌شوند. این روش‌ از تحویل مستقیم دارو مزو تراپی  به پوست برای از بین بردن سلولیت ها استفاده می کند و تاثیر قابل‌توجهی بر کاهش سلول‌های چربی و سوزاندن سلول‌های چربی دارد.

کاویتاسیون اولتراسونیک

کاویتاسیون روشی است که در آن به کمک لرزش های متناوب منفی و مثبت امواج صوتی به غشای سلول های پوستی فشار وارد می شود و آن را از بین می برد. این فشار برای غشای سلول های چربی زیاد است و غشای سلول های چربی نمی تواند این فشار را تحمل کند در نتیجه از بین می رود و منفجر می شود و محتوای چربی آن به بیرون می ریزد. پس از اینکه غشا و دیواره سلول های چربی از بین رفتند و تخریب شدند، چربی های شکسته شده به صورت  تری گلیسیرید به درون مایع بین سلولی رفته و در آن جا متابولیزه می شوند. . گلیسرول‌های آزاد شده محلول در آب هستند و توسط سیستم گردش مواد جذب می شوند و به عنوان منبعی برای انرژی مورد استفاده قرار می گیرند. سایر اسید های چربی که غیر قابل حل هستند به عنوان اسید چرب غذا وارد کبد شده و در آن جا پردازش می شوند. این روش سبب می شود تا بخشی از سلول های چربی سلولیت شده تخریب شده و حجم آن ها کاهش پیدا کند و اطراف بدن از منابع چربی اضافی رها می شود.

هزینه روش های لاغری موضعی

هزینه روش های لاغری موضعی با توجه به نوع روشی که انتخاب می کنید ، مرکزی که انتخاب می کنید، حجم توده چربی مورد نظر و مواردی از این دست متفاوت است و نمی توان به صورت کلی قیمتی در نظر گرفت. توجه داشته باشید که سلامتی تان را فدای قیمت کمتر نکنید ، گول تبلیغات را نخورید و برای استفاده از روش های لاغری موضعی حتما به مراکز تخصصی مراجعه کنید که در این حوزه مهارت دارد و از پزشکان مجرب استفاده می کنند.

لاغری موضعی شکم و پهلو با طب سنتی

یکی دیگر از روش های لاغری موضعی که در سال های اخیر مطرح شده است لاغری موضعی به کمک روش های طب سنتی است هر چند که این روش ها توسط علم به اثبات نرسیده اند اما برخی از افراد تمایل دارند این روش ها استفاده کنند چرا که آن ها را کم خطر تر می دانند. لاغری موضعی برای اغلب افراد سخت و خسته کننده است، یکی از روش‌های سوزاندن چربی و افزایش متابولیسم و کاهش وزن کلی استفاده از ترکیبات منحصر به فرد طب سنتی است. هم چنین این روش در میان مردم بسیار محبوب است, زیرا این دارو تقریباً بدون اثرات جانبی است. عوامل پیچیده‌ای در چاقی وجود دارد به طوری که طب سنتی انواع مختلفی از داروها را برای کاهش وزن ارائه می‌دهد و داروهای لاغری زیادی را در بازار عرضه شده اند. لاغری موضعی شکم و پهلو با طب سنتی امکان پذیر است.

طب سنتی چاقی را یک بیماری خطرناک می‌داند و طبی مستقل است پایه مزاج و اخلال استوار است را سمن مفرط استوار است. گیاهان دارویی برای کاهش وزن و کاهش چربی بدن نیز توسط پزشک و نیز بیماران مورد استقبال قرار گرفته‌است. با توجه به طب سنتی, چاقی از دو نوع است که یکی از آن‌ها را تجمع پیه و چربی و دیگری به عنوان تجمع و افزایش ماهیچه در نظر می‌گیرد که هر کدام از آن‌ها راه حلی برای حذف آن دارند.

همچنین, طب سنتی افراد را به چهار گروه تقسیم می‌کند که شامل: گرم و تر, سرد و تر, سرد و خشک و همچنین گرم و خشک, دو گروه اول کاملاً چاق هستند و گروه‌های سوم و چهارم لاغر هستند. داروهای سنتی ایرانی که دارای طبیعتی سرد و مرطوب هستند, از چاقی با چربی رنج می‌برند و بافت‌های آن‌ها عضلانی دارند.

عوامل مختلفی باعث افزایش چربی در بدن می شوند، از جمله مصرف بیش از حد میوه‌های تازه و یا مالیدن روغن بادام شیرین بر بدن, مرطوب کردن بدن, خواب زیاد و نشاط, و همچنین بیرون کردن خلط صفرا به دلیل گرما و خشکی و کمبود آب بدن داروهای سنتی ابوعلی سینا بهترین راه برای از دست دادن وزن است.

لاغری موضعی شکم و پهلو با طب سنتی

کارهایی که باید برای از دست دادن وزن در شکم و باسن خود انجام دهید عبارتند از:

شما باید از پرخوری، روی هم خوری، ریزه خواری، ریزه خواری پرهیز کنید. هر غذایی را حداقل 40 بار بجوید و در هر وعده تنها از یک غذا استفاده کنید، غذا را آن قدر بجوید که به شیرابه تبدیل شود و به طور کامل با براق مخلوط شود. مواد غذایی شیرین و پر چرب سبب افزایش رطوبت بدن می شوند به همین دلیل توصیه می شود مواد غذایی شیرین مانند شیرینی ، نان خامه ، شله زرد و چربی دنبه را از رژیم غذایی تان حذف کتید. به‌جای نان‌های ساده و نان های فرآوری شده از نان های جو و برشته استفاده کنید، در کنار غذایتان از مخلفات زیاد استفاده کنید می توانید از سبزی خوردن و زیتون استفاده کنید. سر ساعت غذا بخورید و برنامه غذایی تان را رعایت کنید.

نباید غذاهایی مانند حلیم و کله پاچه , ماکارانی و پاستا, آجیل, جگر, دنبه، دل تخم مرغ سفت و پنیر چرب بخورید چون باعث فشار خون شما بالا می رود. شما باید غذاهایی بخورید که خون را رقیق می کنند, مانند سبزیجات تازه مثل سکنجبین و گوشت پرندگان مانند بلدرچین. برای جلوگیری از پرخوری نیم ساعت قبل از غذا یک لیوان سکنجبین گرم بخورید اما بدانید که مصرف بالای مواد گرم می تواند به بدن ضرر بزند به همین دلیل قبل از خوردن هر گونه مواد غذایی با دکتر طب سنتی مشورت کنید. اگر می خواهید شکم و پهلو شما لاغر شود باید بعد از مصرف میوه آب نخورید و قبل و بعد از غذا انگشت سبابه خود را اندکی به نمک آغشته و مصرف کنید و تا زمانی که گرسنه نشدید غذا مصرف نکنید.

علاوه بر مواد غذایی و خوراکی ها برای لاغری با طب سنتی باید اصولی را در حمام نیز رعایت کرد به عنوان نمونه طب سنتی توصیه می کند زیاد به حمام نروید این کار سبب از بین رفتن بیش از حد رطوبت بدن می شود، علاوه بر این زمانی که آب را روی بدنتان ریختید از هیچ روغنی استفاده نکنید. با معده پر و ناشتا حمام نکنید. با آب‌های معدنی و آب‌های قابض حمام کنید در آب حمام خود کمی نمک و بوره اضافه کنید آب را رو به روی آفتاب قرار دهید و پس از مدتی حمام کنید.

لاغری با طب سنتی مانند استفاده از دستگاه های لاغری سریع ایجاد نمی شود و باید صبر بیشتری داشته باشید.

عوارض

اگر شما برای لاغری شکم و پهلو با طب سنتی خودسرانه و بدون مشورت با پزشک از مواد غذایی استفاده کنید، ممکن است دچار عوارض شدیدی شوید که جبران آن بسیار سخت است. به همین خاطر ما به شما بهترین متخصصان طب سنتی را معرفی خواهیم کرد تا شما به بهترین روش و زیر نظر متخصص به اندام ایده ال خود برسید

هزینه لاغری شکم و پهلوی با داروهای سنتی

هزینه لاغری شکم و پهلو با داروهای سنتی در مقایسه با جراحی بسیار پایین است و همچنین ریسک و درد کمتری دارد و همچنین نیازی به تیغ جراحی ندارد.

بهترین کلینیک لاغری موضعی 

کلینیک دکتر قانعی یکی از کلینیک های معتبر و پیشرو در امر استفاده از وسایل و تجهیزات به روز لاغری موضعی است. در این مرکز متخصصین در هر حوزه برای خدمت رسانی به شما فعال هستند. تمامی افراد مشغول به کار در این مرکز مدرک تخصصی دارند. به طور کلی بهترین مرکز لاغری موضعی مرکزی است که از تجهیزات به روز ، کادر مجرب و سابقه و محیط تمیز و سالم بهره ببرد.

نتیجه گیری

لاغری یکی از دغدغه های اصلی مردم در عصر حاضر است، با توجه به اینکه برخی از چربی های بدن با رژیم و ورزش از بین نمی روند، برخی از دستگاه های لاغری موضعی ایجاد شده اند تا چربی  این نواحی را به صورت موضعی از بین ببرند تنوع این  دستگاه‌ها قابل‌قبول است و روزبه‌روز بر تعداد آن ها افزوده می شود. در این مقاله تعدادی از روش های پرکاربرد برای لاغری موضعی با دستگاه را بررسی کردیم.