جوانسازی پوست

تغییرات پوست ناشی از Ageing ، نگرانی خیلی از کسانیست که وارد دهه چهارم زندگی خود می شوند . اولین نشانه‌هاى پیری (Ageing) پوست از حدود 25 سالگی شروع به ظاهرشدن می‌کند، رطوبت پوست کم مى‌شود، تیرگى و کدورت پوست افزایش مى‌یابد ، ابتدا خطوط ریز ، سپس چین و چروک ‌هاى عمیق ایجاد مى‌شود، خال و لک پیدا می شود ، استحکام و سفتى پوست کم مى‌شود و خاصیت کشسانی (الاستیسیته) پوست کاهش مى‌یابد.

چین و چروک ، آکنه ، کک و مک و لک ، خشکی و پوسته پوسته شدن از رایج ترین مشکلات پوستی است که با گذشت زمان یا به دلیل مراقبت های نادرست ظاهر می شود. جوانسازی پوست، یکی از راه های جلوگیری از مشکلات پوستی می باشد. جوانسازی صورت برای بازگرداندن شادابی و زیبایی پوست است. با روند و تکمیل روش های مختلف جوانسازی پوست صورت یا رژیم مراقبت از پوست می توانید به میزان قابل توجهی از پیری و مشکلات پوستی جلوگیری کنید و به یک ظاهر سالم و طبیعی برسند. جوانسازی پوست فقط محدود به صورت نیست ومی توان برای سایر نقاط بدن اقدامات مختلفی انجام داد. با دکتر قانعی همراه باشید تا بهترین ها را از آن خود کنید.

مهم‌ترین عوامل پیری پوست عبارتنداز: آفتاب، آلودگى‌هاى محیطى و سیگار

پیرپوستى (skin ageing) چهار تابلوى اصلی دارد که عبارتند از:

 • چین و چروک‌ها (wrinkles)

خطوط ریز (ridges) اولین علامتى است که پس از ٢۵ سالگی در نواحى مختلف پوست کم کم ظاهر مى‌شود، درصورت عدم درمان این خطوط ریز به چین و چروک (wrinkles) تبدیل مى‌شوند و اگر قبلاً فقط هنگام صحبت کردن، خندیدن و اخم کردن ایجاد مى‌شدند، کم کم به جزء ثابت چهره تبدیل مى‌شوند (تبدیل خطوط دینامیک به چروک استاتیک)

خطوط افقى پیشانی که در اثر حرکت بالا انداختن ابروها ایجاد مى‌شوند خطوط عمودی بین ابروها که با اخم کردن‌هاى مکرر مرتبط است و خطوط شعاعى دور چشم، خطوط پنجه کلاغى یا (claw foot) که هنگام لبخند زدن و خندیدن ظاهر مى‌شوند تا خط خنده (nasolabial fold) و خطوط شعاعى دور لب‌ها که در سنین بالاتر ایجاد مى‌شوند، همگى از علائم فرآیند پیرپوستى هستند.

بهترین و نوین ترین روش های جوانسازی پوست

 • کاهش حجم(loss of volume)

پوست صورت، روى داربستى از استخوان، عضلات صورت و یک بالشتک چربى کشیده شده، شکل و فرم صورت ما وابسته به مجموعه این چهار ارگان است.

با افزایش سن:

۱- استخوان صورت کم کم تحلیل مى‌رود و باعث مى‌شود تا برجستگى پیشانى، گونه‌ها، فک فوقانى و تحتانى و زوایاى فکى کاهش یابد.

٢- عضلات صورت کوچک شده

٣-چربى زیرپوست تحلیل مى‌رود

۴-پوست هم نازک‌تر مى‌شود و استحکام و کشسانى خود را از دست مى‌دهد، مجموعه این تغییرات باعث شلى و افتادگى پوست مى‌شوند.

این تغییرات یک شبه اتفاق نمى‌افتد بلکه فرآیندى است که طى سالیان متمادى و بتدریج ایجاد مى‌شود، هدف جوانسازى پوست صورت متوقف کردن و معکوس کردن این فرآیند است. اگر چه روش‌هاى مختلف جوانسازى تا ٧۵ سالگى هم مؤثر است ولى در صورتیکه درمان‌هاى پیشگیرى کننده به موقع و به محض مشاهده علائم اولیه، انجام شود، نتایج بهترى خواهد داشت.

بهترین و نوین ترین روش های جوانسازی پوست

 • خمیرى شدن و از بین رفتن کشسانى پوست

بخش عمقى پوست، شباهت زیادى به ساختار بتون مسلح دارد، رشته‌هاى کلاژن مانند میلگرد، درهم تنیده شده و هیالورونیک اسید به منزله سیمان، ماتریکس بین رشته‌هاى کلاژن را پر کرده‌اند، این ساختار، باعث استحکام و سفتى پوست مى‌شود، رشته‌هاى الاستین هم، کشسانى و الاستیسیته پوست را تأمین مى‌کند.

از سنین ٣۵-٣٠ سالگی به بعد، با پیشرفت فرآیند پیرى پوست، رشته‌هاى کلاژن و الاستین هم دچار فرسودگى و آسیب مى‌شوند و بتدریج پوست خاصیت کشسانی و استحکام خود را از دست می‌دهد. ساختار پوست ضعیف شده و پوست خمیرى مى‌شود و ابتدا خطوط ریز و سپس چین و چروک‌های عمیق شکل می‌گیرند. همچنین، پوست خشک‌تر مى‌شود و شفافیت و یکنواختى سطح پوست از دست مى‌رود.

بهترین و نوین ترین روش های جوانسازی پوست

 • پیداشدن انواع ضایعات پوستى

تابلوى چهارم پیرى پوست، بروز لک و انواع خال‌ها و اختلالات رنگدانه‌اى در سطح پوست است، بسیارى ازاین خال‌ها و لک ها، قابل درمان هستند.

فرآیند پیری یا ageing در هر سه لایه پوست اتفاق می‌افتد. تظاهرات پیرى پوست در هر لایه متفاوتست و عبارتند از:

١-تغییرات لایه بیرونى یا اپیدرم

این بخش از چندین لایه سلول تشکیل شده است و یک لایه نازک چربی روى سطح آن را مى‌پوشاند تا جلوی تبخیر رطوبت پوست را بگیرد. در سنین بالا، تولید چربی اپیدرم کاهش یافته و منجر به خشکی و زمخت شدن پوست مى‌شود. اپیدرم به مرور نسبت به اشعه ماوراء بنفش (UV) حساس‌تر می‌شود. درضمن توانایی ترمیم خودکار پوست و قدرت سیستم ایمنی آن کم مى‌شود؛ در نتیجه، احتمال تکثیر سلول‌هاى خوشخیم یا بدخیم، بروز عفونت‌ها، انواع خال و ضایعات پوستى افزایش مى‌یابد و زخم‌ها دیرتر التیام می‌یابد.

٢-تغییرات لایه میانى یا درم

این لایه، از رشته‌هاى کلاژن و الاستین که در هم کلاف شده‌اند و ماده‌اى بنام هیالورونیک اسید که مانند سیمان بین رشته‌هاى کلاژن و الاستین را پر کرده‌اند، تشکیل شده است. این ساختار بتون مانند، استحکام و کشسانى پوست را تضمین می کند.

با شروع و پیشرفت فرآیند پیرى پوست، تولیدکلاژن و الاستین و هیالورونیک اسید (که در پوست جوان به وفور یافت می شود) کاهش می‌یابد. توانایى حفظ آب پوست کم مى‌شود، بنابراین خشکی تشدید می‌شود. همچنین، مویرگ‌های خونی کوچک (capillary) شکننده تر می‌شوند.

٣-تغییرات لایه زیرپوستی یا هیپو درم

این لایه بالشتکى از چربى و بافت نگهدارنده است که فونداسیون پوست را تشکیل مى‌دهد. علامت اصلى پیرى پوست در این لایه شامل کاهش اندازه و تعداد سلول‌های ذخیره کننده چربی است که به کاهش حجم پوست، بروز چین و چروک‌های عمیق، گونه‌‌های تو خالی فرو رفته و نقص در فرآیند التیام زخم می‌انجامد.

بهترین و نوین ترین روش های جوانسازی پوست

مهمترین عوامل پیری پوست

در اینفوگرافیک زیر مشخص شده است با دقت عکس را مطالعه نمایید

مهمترین عوامل پیری پوست

روش‌های جوانسازی پوست

یه شرح زیر می باشد:

روش‌های جوانسازی پوست

1-تزریق بوتاکس و مکانیسم جوانسازی

بوتاکس یک نوع سم به نام بوتولینوم است که تزریق آن در زیر پوست، سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و ظاهری جوان‌تر را برای مدتی ایجاد خواهد کرد.

کاربردهای جوانسازی بوتاکس

◄ اصلاح خطوط اخم، پیشانی، لب، گردن، لبخند، پنجه کلاغی (گوشه چشم)

◄ رفع چین و چروک‌های صورت

◄ رفع چین و چروک‌ها یا خطوط گردن، چانه، سینه

◄ درمان تعرق بیش از حد و….

۲-تزریق ژل (فیلر)

ژل یا فیلر یک گزینه‌ی درمانی بدون جراحی برای مبارزه با اثرات پیری بر روی صورت می‌باشد. از سه نوع مواد اولیه در تولید ژل‌ها استفاده می‌شود: کلاژن، هیالورونیک اسید و مواد حامل شامل میکروسفرهای یک ماده‌ی سازگار دیگر مانند پلی متیل متاکریلات یا (PMMA)

کاربرد ژل‌ها (فیلرها) در جوانسازی

 • اسکارها (جای زخم) حاصل از آکنه یا جوش
 • رفع فرو رفتگی گونه
 • رفع خطوط پنجه کلاغی در دو طرف چشم
 • خطوط عمیق لبخند از کنار بینی تا گوشه‌های دهان (اخم لب و بینی نازولابیال)
 • خط اخم بین ابروها
 • خطوط ماریونت در گوشه‌های دهان
 • باز تعریف مرزهای لب، حجیم کردن لب‌ها
 • رفع اسکارهای ناشی از سوختگی، آکنه یا زخم
 • ایجاد زاویه فک
 • رفع خطوط smoke: خطوط عمودی روی دهان
 • رفع برخی اسکارهای صورت
 • رفع خطوط نگرانی پیشانی

۳-جوانسازی با لیزر فرکشنال CO2

لیزر فرکشنال روش نوینی در جوانسازی پوست، بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته‌های کلاژن می‌باشد که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروک‌های ریز پوست را از بین می‌برد. لیزر فرکشنال دو دسته اثر بر روی پوست دارد: اثرات سطحی و عمقی.

اثرات سطحی این لیزر مربوط به تجدید کردن سلول‌های اپیدرم است که موجب می‌شود که پوست روشن تر شده و رنگ پوست یکنواخت‌تر شود. کک مک و لک‌های سطحی پوست نیز کمرنگ شده یا از بین می‌روند. منافذ پوست نیز بعد از لیزر فرکشنال بسته تر می‌شود.
اثرات عمقی لیزر به تغییرات کلاژن‌های پوست مربوط می‌شود. این اثرات شامل رفع چین و چروک‌ها و سفت شدن پوست می‌باشد. قوام و فرم پوست نیز بعد از لیزر فرکشنال بهبود می‌یابد. بدلیل اثری که لیزر فرکشنال در نوسازی کلاژن‌های پوستی دارد انجام این لیزر در افرادی که هنوز چروک‌های پوستی و شلی پوست ندارند باعث به تاخیر انداختن روند پیری پوست می‌شود.

جوانسازی با لیزر فرکشنال CO2

کاربردهای لیزر فرکشنال

 • رفع چروک‌های عمیق پوست، رفع خطوط گردن
 • جوانسازی واژن (حجیم کردن، رفع خشکی، افزایش خاصیت کشسانی)
 • بر طرف کردن کدورت پوست، منافذ، لکه‌ها، به ویژه لکه‌های پیسی بازو، گردن، قفسه سینه و پاها
 • رفع اسکارهای آکنه
 • رفع خطوط دور دهان

۴-میکرونیدلینگ و رفع پیری

میکرونیدلینگ (CIT) روشی است که با تحریک کلاژن‌ سازی باعث ترمیم ساختار و عملکرد پوست آسیب‌دیده و تغییر یافته می‌‌شود.

روش درمان به‌ گونه‌ای است که تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل با عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک (که براساس نوع پوست و هدف مورد نظر مشخص می‌شود)، به‌طور همزمان وارد لایه دوم پوست (درم) می‌شوند. در این زمان سیستم ایمنی بدن فعال شده و سبب افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته‌های کلاژن و الاستین و همچنین افزایش ضخامت لایه اول پوست (اپیدرم) می‌شود. رشته‌های کلاژن و الاستین درواقع رشته‌های پروتئینی هستند که وظیفه استحکام و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست را به‌عهده داشته و عامل اصلی در جوانسازی پوست به‌شمار می‌آیند.

۵-لیفت و سفت سازی پوست با دستگاه اکسیلیس

دستگاه اکسیلیس مؤثرترین و پیشرفته ترین سیستم غیرتهاجمی‌ حال حاضر دنیا جهت اصلاح، لیفت اندام‌ها و قویترین سیستم در درمان شلی افتادگی پوست بدن و لیفت صورت است در این دستگاه از امواج RF,US همزمان استفاده شده که در هنگام برخورد با بافت هدف، موجب تحریک کلاژن‌سازی (collagen refill technology) می‌شود.

اکسیلیز یک نوع درمان غیر لیزری سلولیت، سفت سازی (tightening) و رفع افتادگی پوست (lifting) است همچنین، با اکسیلیز، ماتریس کلاژن تحریک می‌شود. در نتیجه، خاصیت کشسانی پوست بهبود یافته و بافت پوست محکم‌تر می‌شود.

انواع روش های جوانسازی خانگی

امروزه بسیاری از متخصصان پوست و پزشکان  ابتدا برخی از داروهای خانگی سنتی را برای کمک به بیماران در جوانسازی پوست تجویز می کنند. اگر درمان های خانگی جواب داد نیازی به استفاده از روش های مدرن و صبور بودن نیست. این می تواند پوست شما را جوان کند. در اینجا چند راه حل ساده اما مفید برای تمیز و زیبا نگه داشتن پوست ارائه می دهیم. برای داشتن پوستی زیبا و جوان ، می توانید از برخی محصولات ارزان قیمت استفاده کنید ، در اینجا چند راه حل مناسب برای جوانسازی پوست صورت آورده شده است. با دکتر قانعی همراه باشید.

1.ژل فوق العاده آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا یکی از محصولاتی است که در بیشتر کرم ها و مرطوب کننده ها استفاده میشود و به عنوان یک محصول شگفت انگیز برای جوانسازی پوست شناخته می شود. برایبهره مندی از خواص آلوئه ورا ، کافی است عصاره یا ژل را چند بار در هفته روی پوست قرار دهید. به مدت چند ماه هفته ای سه بار ژل آلوئه ورا را به صورت خود بمالید. ماسک آلوئه ورا را به مدت 10 دقیقه روی پوست بگذارید و سپس آن را با آب گرم بشویید. این یکی از بهترین درمان های خانگی برای پوست صورت است.

2.عصاره گوجه فرنگی برای جوانسازی پوست

برای استفاده از گوجه فرنگی به عنوان ماسک ، باید کمی مراقب باشید ، زیرا استفاده نادرست از این محصول منحصر به فرد باعث تحریک یا التهاب پوست می شود. بنابراین بهتر است از عصاره گوجه فرنگی به جای گوجه فرنگی استفاده کنید. دوهفته نامه برای نتایج دلخواه به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار دهید.

3. روغن نارگیل بهبودبخش خشکی پوست:

روغن نارگیل یکی از بهترین محصولات برای طراوت پوست است. استفاده از روغن نارگیل یک روش موثر برای از بین بردن خشکی پوست و مرطوب نگه داشتن منافذ پوست است. استفاده از این روغن به همراه مرطوب کننده ها راهی جادویی برای جوانسازی پوست است. با دکتر قانعی همراه باشید.

طرز استفاده:

1_ مقداری از برگ نارگیل را پخارپز کنید.

2_ روغن به دست آمده را به دستان خود بزنید سپس به صورتتان بمالید.

3_ به شکل دورانی با انگشت آغشته شده به روغن، صورتتان را بمالید.

روغن نارگیل یکی از بهترین درمان های خانگی برای پوست صورت است که بسیاری از آنها اثرات مفیدی دارند ، آن را به مدت 20 دقیقه در روز انجام دهید و سپس پوست خود را بشویید.

4. استفاده از اسکراب بادام

بادام همیشه به عنوان محصول ایده آل برای طراوت و شادابی پوست استفاده می شود. استفاده مناسب از لایه برداری بادام سلول های مرده پوست را از بین می برد و منافذ پوست را با رطوبت تأمین می کند. بادام از پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند و اجازه نمی دهد اشعه خورشید خشک شده و پوست را قرمز کند.

طرز استفاده:

1_ 3 قاشق غذاخوری خامه را با یک فنجان شکر مخلوط کرده و روغن زیتون و روغن بادام را به آن اضافه کنید.

2_ به مدت یک ربع روی صورت خود قرار دهید.

3_ بعد از گذشت 15 دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشورید تا از ماسک تهیه شده اثری باقی نماند.

یکی از موثربخش ترین اسکراب برای جوانسازی پوست اسکراب بادام هست که شمار بالایی از متخصصان پوست آن را تجویز می کنند.

5. عصاره لیمو

لیمو دارای ویتامین c  می باشد و وجود ویتامین c از پیری زودرس جلوگیری می کند. آب لیمو به طور کلی در هر خانه ای یافت می شود و به عنوان یک درمان ایده آل برای جوانسازی و طراوت پوست استفاده می شود. آب لیمو همراه با طراوت پوست ، لکه ها و آکنه های صورت را از بین می برد.

طرز تهیه و استفاده:

1_ لیمو را به دو قسمت به صورت عمودی برش بزنید و بین آن را عسل بمالید.

2_ سپس لیمو را به طور مداوم از بالا به پایین صورتتان بکشید.

3_ بعد از گذشت 10 دقیقه، صورتتان را با آب ولرم بشورید.

تکرار مدام این روند پس از 2 الی 3 هفته نتیجه بخش است.

6. سفیده تخم مرغ موثر برای لیفت و جوانسازی

پروتئین توانایی سفت شدن و از بین بردن چین و چروک ها را دارد. با استفاده از سفید تخم مرغ ، منافذ پوست خیلی بزرگ نمی شوند و چربی روی پوست باعث ایجاد جوش یا آکنه نمی شود ، بنابراین جوش ها سفید و گوشتی می شوند.

ابتدا با استفاده از قلمو سفیده تخم مرغ را به صورتتان بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود سپس با آب بشورید و با یک حوله تمیز صورتتان را خشک کنید.

7. گلاب یک آنتی اکسیدان طبیعی:

گلاب یک آنتی اکسیدان قوی است که سلولهای پوست را تقویت و بازسازی می کند و ب همرور زمان چین و چروک صورت را از بین می برد.

طرز تهیه و استفاده:

دو قاشق از گلاب را با آبلیمو مخلوطکنید سپس با استفاده از کرم به پوست خود بمالید و سپس بعد از 10 دقیقه آن را با آب ولرم بشورید.

8. جوش شیرین:

جوش شیرین خواص بسیاری دارد . جوش شیرین یکی از ترکیبات شناخته شده ای است که دارای خاصیت بالقوه جوانسازی پوست است. بی کربنات سدیم به عنوان عنصری که برای جلوگیری از چروک صورت استفاده می شود ، که همینطور در پزشکی شناخته شده است.

مزایای جوانسازی پوست

جوان سازی پوست نه تنها اهداف زیبایی را پاک می کند و جوانی را بازیابی می کند ، بلکه پوست را نیز تمیز می کند. روش های جوان سازی پوست به از بین بردن جوش ها و آکنه ها کمک می کند و چنین علائمی بر روی پوست باقی نمی گذارد. از مهمترین مزایای جوانی مراقبت از پوست، بهبود کیفیت زندگی افراد ، جوانتر و زیباتر به نظر رسیدن ، افزایش جذابیت افراد و روحیه دادن به آنها است.

از دیگر مزایا به عوامل زیر اشاره میشود:

 1.  در مدت کوتاه به نتایج دلخواه می رسید.
 2. نتایج مطمئن تر است و عوارض ندارد.
 3. ماندگاری آن زیاد است.
 4. بدون نیاز به دوره نقاهت یا ریکاوری است.
 5. بدون استفاده از تزریق ، پانسمان ، برش، خونریزی و درد است.
 6. پیش از آسیب های پوستی می توان از روش های جوانسازی استفاده کرد.
 7. روش های جوانسازی در خانه قابل دسترس می باشد.
 8. از هزینه بسیار کمی برخوردار است.

بهترین زمان برای جوانسازی پوست

متاسفانه این باور غلط وجود دارد که استفاده از روش های جوانسازی پوست فقط برای افرادی است که دچار مشکلات پوستی شده اند مناسب است، اما جوانسازی پوست هیچ محدودیت سنی ندارد.معمولاً از سن 30 سالگی چین و چروک صورت عمیق می شود و از این سن پوست به تدریج فروکش می کند.بهترین زمان جوانسازی پوست برای هر شخص متفاوت است. افرادی که بیشتر در معرض استرس، مصرف دخانیات یا مشروبات الکلی یا کمبود خواب هستند، مستعد آن هستند که هر چه زودتر روش های جوانسازی پوست را شروع کنند.

بهترین و موثرترین روش برای کلاژن سازی پوست

بیشتر روش های جوان سازی پوست صورت متکی به تحریک پوست با هدف تولید کلاژن بیشتر است. علاوه بر روش های جوان سازی ، استفاده از کرم های موضعی حاوی کلاژن و همچنین تغذیه مناسب و استفاده از ویتامین های C وE به عنوان محرک تولید کلاژن برای جوان سازی و سلامت پوست موثر است.در ادامه به چند روش کلاژن سازی اشاره می کنیم

1. لیفتینگ

لیفتینگ یکی از روش های جراحی زیبایی پوست است و در واقع افتادگی پوست را درمان می کند. این روش درمانی برای جوان سازی یا از بین بردن پوست انجام می شود. با بلند کردن (لیفتینگ) پوست ، ظاهر آن بسیار تازه و جوانتر به نظر می رسد.

2. کربوکسی تراپی

نام کربوکسی با نام علمی گازCO2 یا دی اکسید کربن گرفته شده است. در این روش درمانی ، دی اکسید کربن ، یک گاز غیر سمی ، برای جلوگیری از مشکلات گردش خون و تجمع چربی در زیر پوست تزریق می شود. مویرگهای زیر پوست را شل کنید این روش به تشکیل کلاژن کمک می کند ، تیرگی های زیر چشم را برطرف می کند و پوست را صاف می کند.

3. میکرونیلدینگ

در روش میکرونیلدینگ از سوزن های بسیار ظریف با قطر چند میکرومتر برای ایجاد صدها سوراخ ریز در پوست استفاده می شود که پوست را مجبور به ترمیم و ایجاد کلاژن می کند.

4.  میکرودرم

میکرودرم ابریژن با ابزاری خاص انجام می شود که دارای یک کریستال خوب از اکسید آلومینیوم است و یک لایه بسیار نازک با ضخامت میکرومتر را از روی پوست پاک می کند. از طرف دیگر ، مکش روی پوست ایجاد می شود که علاوه بر جمع آوری لایه های فرسوده ، گردش خون زیر پوست را نیز بهبود می بخشد.

5. مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست، روشی است که از طریق  زیر جلدی ، محلول مبتنی بر عصاره های گیاهی ، ویتامین های مختلف و اسیدهای آمینه و مواد ضروری به جوان سازی پوست صورت کمک می کند. مزوتراپی به شما امکان جوان سازی پوست و جوان سازی تیرگی دور چشم را بصورت دائمی می دهد.

6.  بوتاکس

بوتاکس نوعی داروی تزریقی است که با فلج شدن عضلات چین های پوستی را از بین می برد. این ماده از سم بوتولینوم نوع A تشکیل شده است که به طور موقت عضلات را فلج می کند. علت اصلی حرکت چین و چروک صورت حرکت عضلات است. بنابراین، وقتی آنها را فلج می کنیم، چین و چروک های صورت نیز از بین می روند. تزریق بوتاکس یکی از کم تهاجمی ترین روش های جوان سازی پوست و ایمن ترین و مثرترین روش برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک دور چشم است. خطوط از قسمت های دیگر صورت مانند تزریق بوتاکس به پیشانی می توان خطوط اخم یا افقی پیشانی را اعمال کند.

7. هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از ایمن ترین روش های درمانی است و برای بسیاری از افراد بهترین روش برای جوان سازی پوست است. در این روش از امواج مافوق صوت استفاده می شود و نیازی به ایجاد بریدگی ، زخم ، بخیه و موارد مشابه نیست. دستگاه هیپوتراپی مستقیماً روی پوست قرار می گیرد و امواج فراصوتی که از آن ساطع می شود بر روی لایه های زیر پوست اثر می گذارد. این امواج باعث تولید کلاژن در پوست می شوند که از اجزای ساختاری مهم پوست هستند. با افزایش تولید کلاژن، پوست سفت و چروک می شود. زنان و مردان بین 30 تا 75 سال که دارای افتادگی پوست ملایم تا متوسط ​​هستند بهترین کاندید برای هایفوتراپی هستند.

8. تزریق ژل

ژل ها مواد طبیعی یا مصنوعی هستند که برای افزودن حجم به پوست استفاده می شوند. ماندگاری ژل ها به جنسیت آنها بستگی دارد. به عنوان مثال، ژل های کلاژن کمترین ماندگاری و ژل های دائمی ساخته شده از مواد PMMA بیشترین ماندگاری را دارند. اسید هیالورونیک بر اساس اسید هیالورونیک ، سیمانی بین بافت های پوست ما است ، به همین دلیل ماده ای طبیعی ، موثر و بدون عارضه برای جوان سازی پوست در نظر گرفته می شود.

9. تزریق چربی:

وقتی نوبت به دوام نتایج حجم پوست می رسد ، تزریق چربی بهترین راه برای جوان سازی پوست است. تزریق چربی از بافت چربی بدن استفاده می کند. به عنوان مثال ، ما با لیپوساکشن چربی های ران یا شکم را از بین می بریم و پس از پاکسازی ، آن را به زیر پوست صورت یا مناطق دیگر تزریق می کنیم. اثرات ماندگاری: چندین سال – می تواند دائمی باشد. تعداد جلسات درمانی: معمولاً یک جلسه – ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد. کاربردها: پر کردن چین و چروک ، درمان افتادگی و افتادگی پوست، تأکید بر سینه ها و لب ها ، جوان سازی پشت دست.

میزان تاثیرگذاری روش های جوانسازی پوست

هر یک از روش های جوان سازی پوست در صورت مانند میکرودرم ابریژن ، لیزر درمانی ، لیفتینگ و … اثر و مدت زمان مشخصی دارد. مدت زمان اثربخشی روش های جوان سازی پوست صورت به سن ، میزان شلی پوست و البته مراقبت های فردی قبل و بعد از استفاده از این روش ها بستگی دارد. به طور کلی ، روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی می توانند 15 تا 30 درصد وضعیت پوست را بهبود بخشند و دامنه روش های جراحی 70 تا 80 درصد است. مدت زمان اثرات روش های جوان سازی پوست به روش استفاده شده بستگی دارد. به عنوان مثال ، ماندگاری روش تزریق ژل 6 ماه تا 1 سال است. ماندگاری روش بوتاکس 3 تا 6 ماه است. طول عمر دستگاه ویواس تقریباً 3 تا 5 سال است. با دکتر قانعی همراه باشید.

بهترین مرکز جوانسازی پوست

کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ، زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی توسط وزارت بهداشت ایران شناخته شده است و یکی از مجهزترین مجتمع های زیبایی و تناسب اندام در غرب تهران است. به او اعتماد کنید و مطمئن شوید که تصمیم درستی گرفته اید.کلینیک جوان سازی دکتر قانعی در تمام مراحل در کنار شما هستید.

کلینیک مو، زیبایی و لیزر دکتر قانعی یکی از بهترین و مجهزترین مراکز لیزر پوست ، زیبایی و تناسب اندام در غرب تهران ، بلوار مرزداران است . ما به هموطنان عزیز بالاترین سطح خدمات لاغری و تناسب اندام را ارائه می دهیم؛ علیرغم محدودیت های فراوان ، ما سعی کرده ایم آخرین پیشرفت های علم و فناوری جهان را در زمینه تجهیزات پزشکی در این مرکز همراه با کشورهای پیشرفته اروپا و ایالات متحده گرد هم آوریم و اعتقاد صادقانه خود را مبنی بر اینکه “ایران شایسته بهترین ها است” در عمل به نمایش بگذاریم.ما به داشتن بهترین های جهان در زیر یک سقف افتخار می کنیم.

طیف وسیعی از دستگاه های مورد استفاده در این مرکز: لیزر، لیزر موهای زائد Alexandrite Gentlelase مدل 15 ، ساخته شده توسط Candela USA ، که دارای یک سیستم خنک کننده DCD بدون درد و منحصر به فرد با جلسات کمتر است.

با این گفته ، بیش از 50 درصد مو به طور متوسط در بیش از یک جلسه از بین می رود. دستگاه لیزر فراکشنال Co2 مدل eCo2 ساخت شرکت Lutronic با FDA آمریکا جهت جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک ، رنگدانه ها و ضایعات پوستی و پیری ، درمان جای زخم ، آکنه و آبله مرغان و سایر عوارض پوست می باشد.در حال حاضر ، سریعترین ، قوی ترین و پیشرفته ترین سیستم کانتورینگ بدن غیرتهاجمی برای کاهش وزن ، کاهش اندازه و شکل ظاهری و همچنین بهترین و موثرترین سیستم برای از بین بردن افتادگی است.و دارای جایزه بهترین دستگاه نازک شدن ، تهویه و سفت کننده پوست در سال 2012 و 2013 در ایالات متحده و انگلستان است. این دستگاه همزمان از دو موج تک قطبی با فرکانس بالا و سونوگرافی استفاده می کند. تعداد جلسات درمانی 4 جلسه و فاصله بین جلسات 140 روز است.

دستگاه XWave با مکانیزم موج درمانی صوتی ظریف در پوست و در بافت همبند زیر پوست و همچنین در بافت چربی زیر جلدی یافت می شود. انرژی امواج در این سیستم برای دستیابی به یک اثر خوب بافتی بدون ایجاد کوچکترین اثر مخرب کافی است.

عمده ترین کاربردهای این دستگاه عبارتند از:

از بین بردن ترک های پوستی ، معالجه سلولیت ، زبری زیر جلدی ناشی از تجمع چربی ، بلند کردن پوست به خصوص در شل شدن پوست شکم که بعد از بارداری رخ می دهد ، بهبود جای زخم و کاهش حجم چربی که سایر روشهای لیپولیز مقاومت کرده اند.تعداد جلسات درمانی با این دستگاه 6 جلسه است.

دستگاه الکترو جراحی Medici Italia HF برای از بین بردن انواع لکه های پوستی و ضایعات پوستی بدون ایجاد جای زخم. اسکار میکرودرم ابریژن که توسط پزشک خانواده انجام شده است. دوزهای بدون درد و کنترل شده برای مزوتراپی در کلیه تجهیزات و دستگاههای مورد استفاده در این کلینیک توسط FDA ، اروپا CE و وزارت بهداشت ایران تأیید می شود.

به دلیل پیچیدگی های فنی عمل ، کاشت موی ابرو ، مژه ، ریش و سبیل که نیاز به تجربه ، مهارت و دانش خاصی دارد خوشبختانه در مرکز تخصصی دکتر قانعی انجام می شود. راه حل روش درمانی برای چاقی موضعی و سلولیت ، لایه های ضخیم و سفت چربی در زیر پوست که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند و گاهی باعث سلولیت و تغییر شکل پوست ناحیه آسیب دیده می شوند، در دست کلینیک جوانسازی پوست دکترقانعی است.

علاوه بر این ،  روش هایی  برای شکل دادن به بدن و زیبایی بدن در کلینیک ارائه می شود و همچنین در مواردی که وزن اضافی وجود ندارد. همینطورف خدمات خاصی در راستای درمان مؤثر چین و چروک‌های خفیف تا متوسط، لک‌های سطحی، تیرگی و کدورت پوست، منافذ باز، انواع جای زخم مانند جای جوش، آبله مرغان و… آسیب‌های ناشی از آفتاب مانند لنتایگو لک‌های کبدی؛ درمان شلی و افتادگی پوست در کلینیک دکتر قانعی ارائه می شود. شما می توانید  بصورت آنلاین با کلینیک تخصصی جوانسازی پوست دکتر قانعی تماس بگیرید و سوالات خود را  بپرسید. پرسنل کلینیک، در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند گرفت.

آدرس کامل محل فعالیت کلینیک جوانسازی دکتر قانعی :تهران ، مرزدارن ، نرسیده به بزرگراه اشرفی اصفهانی ، پلاک 178، مجتمع نگین آسمان ، بلوک d، طبقه سوم ، واحد 10

هزینه جوانسازی پوست

قیمت جوانسازی پوست معمولا شامل مواردی مانند حق‌الزحمه پزشک، هزینه‌های روش، تسهیلات، بی‌هوشی، نسخه‌های دارویی، آزمایش‌های پزشکی و غیره است. براساس آمار سال ۲۰۱۹ انجمن جراحان پلاستیک، متوسط هزینه درمان با نور پالسی شدید (IPL) 406 دلار بوده است. هزینه این درمان‌ها تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و همینطور هزینه خدمات پوستی در کلینیک های مختلف، متفاوت است و همینطور هزینه ها بستگی به عواملی مانند تعداد جلسات، وسعت مورد نظر دارد که پس از معاینه تعیین می شود.