برای بعضی از افرادی که دچار چاقی موضعی هستند، چندان تفاوتی ندارد که چقدر تمرینات بدنی انجام می‌دهند و تا چه حد از یک رژیم غذایی سالم پیروی می‌کنند، چون بعضی از توده‌های سرسخت چربی در هر صورت از بین نمی رود. بر خلاف گزارش‌های عجب و غریب منتشر شده در مجلات یا تبلیغات انواع و اقسام گجت‌های مخصوص لاغری موضعی، باید بدانید که بازگرداندن سفتی و استحکام به پوست با تمرین و نرمش غیرممکن است.

 

احتمالاً چیزهایی درباره فریز کردن و از بین بردن چربی شنیده‎اید، اما به احتمال زیاد نمی‌دانید که گرم کردن توده چربی و سفت کردن پوست افتاده با استفاده از دستگاه اکسیلیس تا چه حد کارایی دارد و می‌تواند موثر باشد. آر اف مونوپولار و سیستم پیشرفته خنک‌کننده دستگاه اکسیلیس، امکان نفوذ عمقی به داخل سلول‌های چربی را فراهم می‌کند، بدون اینکه خطر هیچ نوع سوختگی متوجه پوست شما باشد. این تکنولوژی مبتکرانه، کاملاً غیرتهاجمی بوده و برای همه انواع پوست مناسب است. بیماران پس از فقط یک جلسه درمان با اکسیلیس می‌توانند شاهد بهبود در نواحی تحت درمان باشند، اما برای کسب بهترین نتایج معمولاً توصیه می‌شود که مجموعه 4 جلسه‌ای درمان با فاصله چند هفته‌ای برای آنان اجرا شود.

 

 

در حالی که درمان با اکسیلیس هیچ دوره نقاهتی ندارد، توصیه می‌شود که بیماران پس از هر جلسه درمانی فعالیت بدنی خود را، اگر افزایش نمی‌دهند، حداقل در همان حد معمول حفظ کنند. با انجام تمرینات ورزشی و آب‌رسانی مناسب به بدن پس از درمان با اکسیلیس، بیماران می‌توانند مطمئن باشند که سرعت تبادل متابولیک آنها بالا باقی مانده و در نتیجه سرعت کاهش حجم چربی‌های موضعی و از بین رفتن افتادگی و شلی پوست افزایش پیدا خواهد کرد.

 

روند کار اکسیلیس به چه صورت است؟

بیماران معمولاً به درمان‌های پوستی غیرتهاجمی چندان خوشبین نیستند، به همین خاطر شرح سازوکار  عملی این درمان‌ها بسیار اهمیت دارد. باید توجه داشته باشید که عملکرد بهبود شلی و افتادگی پوست و بهبود وضعیت چین و چروک‌ها با اکسیلیس به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده و اکثریت بیماران تحت درمان با این دستگاه، کاهش چربی‌های موضعی را نیز گزارش کرده‌اند. توده‌های انباشته‌شده چربی به واسطه عملکرد نادرست سلول‌هایی شکل می‌گیرند که از نظر متابولیسمی غیرفعال هستند. حرارت ساطع شده از دستگاه اکسیلیس باعث شکسته شدن سلول‌های چربی هدف‌گیری شده (روندی به نام لیپولیز) و پراکنده شدن آنها می‌شود. انرژی حرارتی همچنین توانایی طبیعی بدن برای تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و در این صورت نه تنها حجم سلول‌های چربی در بدن شما کاهش می‌یابد، بلکه پوست شما نیز سفت‌تر و جمع‌تر شده و ظاهری جوان‌تر به شما خواهد بخشید.

لیپولیز چیست؟ بخش اول

 

 

درباره دستگاه اکسیلیس: چه چیزی باعث منحصر به فرد بودن اکسیلیس می‌شود؟

اصلی‌ترین مزیت اکسیلیس، ایمنی بالای آن است. تکنولوژی‌های قدیمی‌ترِ مختص از بین بردن چربی‌های موضعی، عملکردی تقریباً مشابه داشتند اما قادر نبودند بدون آسیب رساندن به پوست بیمار، به عمق مناسب نفوذ کنند. دستگاه اکسیلیس به تکنولوژی DTC (کنترل دمای روپوستی) و EFC (کنترل جریان انرژی) مجهز است. سیستم DTC دقیقاً همان چیزی است که تضمین می‌کند حین کار آسیبی به پوست بیمار وارد نخواهد شد. به علاوه، این تکنولوژی حرارت پوست را نیز به صورت منظم ارزیابی کرده و به پزشک یا اپراتور امکان می‌دهد تا دمای دستگاه را متناسب با آن تنظیم کند.

 

سوالات متداول درباره فرم‌دهی به بدن با استفاده از اکسیلیس

 

  1. برای درمان کدام بخش‌های بدن می‌توان از اکسیلیس استفاده کرد؟

سیستم داخلی خنک‌کننده تعبیه شده در دستگاه اکسیلیس باعث می‌شود که کار ترمیم شلی و افتادگی پوست و نیز کاهش چربی‌های موضعی در هر بخشی از بدن، از جمله صورت، کاملاً بی‌خطر باشد. بخش‌هایی از بدن که می‌توانند با اکسیلیس تحت درمان قرار بگیرند عبارتند از صورت، اطراف چشم، گردن، غبغب، شکم، بازو، ران، باسن، پهلو‌ها و چربی‌های چین خورده ناحیه پشت کمر.

 

  1. آیا نیازی به چند جلسه درمان با اکسیلیس وجود دارد؟

برای کسب بهترین نتیجه از روند درمانی، معمولاً مجموعه‌های 4 تا 6 جلسه‌ای برای درمان با اکسیلیس توصیه می‌شود. هر جلسه درمانی فقط چیزی بین 30 تا 45 دقیقه به طول می‌انجامد. بهتر است بین این جلسات، حدود 7 تا 14 روز نیز فاصله باشد. پس از درمان با اکسیلیس، دوره نقاهت خاصی وجود ندارد.

مزایای استفاده از دستگاه Exilis، جديدترين روش لاغرى موضعى

 

  1. بازگشت به فعالیت‌های عادی پس از درمان با اکسیلیس به چه مقدار زمان نیاز دارد؟

بیمارانی که تحت درمان با اکسیلیس هستند می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهند. روند کار کاملاً بدون درد است اما پیشنهاد می‌شود که افراد تحت درمان، برای جلوگیری از از دست رفتن آب بدنشان، حتماً پیش از شروع کار به مقدار زیاد آب بنوشند.

 

  1. آیا درمان با اکسیلیس دردناک است و ظاهر شدن نتیجه آن چقدر طول می‌کشد؟

خیر، درمان با اکسیلیس دردناک نیست. بیماران عموماً می‌گویند که کمی روی پوست خود احساس حرارت می‌کنند اما سیستم خنک‌کننده جلوی بروز اکثر ناراحتی‌ها را می‌گیرد و اکسیلیس را به وسیله‌ای بی‌خطر برای انواع پوست‌ها تبدیل می‌کند. نتایج حاصل از درمان با اکسیلیس ماندگاری زیادی دارند و با اینکه به احتمال زیاد پس از اولین جلسه درمان می‌توانید شاهد نتایج رضایت‌بخش آن باشید، اما بهترین نتیجه درمانی به تدریج طی 3 تا 6 ماه پس از آخرین جلسه درمان ظاهر خواهد شد.

 

  1. آیا نتایج حاصل از درمان با اکسیلیس، مشابه با لیپوساکشن است؟

درمان با اکسیلیس، جایگزین روتین کاهش وزن عمومی نیست و نتایج حاصل از آن به اندازه لیپوساکشن چشمگیر نخواهد بود. در واقع بهتر است کاربری‌های این دستگاه به درستی شناخته شود. استفاده از اکسیلیس برای نواحی کوچک‌تر و برای از بین بردن چربی‌های موضعی که به خوبی به رژیم غذایی یا ورزش واکنش نشان نداده‌اند و همچنین برای قسمت‌هایی که در آن به جوانسازی و سفت کردن پوست به روش غیرجراحی نیاز است، توصیه می‌شود.