تزریق بوتاکس

تزریـــق ژل

فیلرها موادی هستند که برای پرکردن و حجم دادن استفاده می‌شوند و از آنجا که شایعترین نوع فیلر که از جنس هیالورونیک است، ساختاری شبیه ژل دارد، به این نوع فیلرها، ژل نیز گفته می‌شود. فیلرهای پوستی، انواع مختلف و همینطور کاربردهای متفاوتی دارند. شناخته شده ترین کاربرد فیلرها؛ پرکردن چین و چروک‌ها (خط خنده)، حجم دادن و زیباسازی لب ها و برجسته کردن گونه است. ولی از آنجا که تزریق ژل نسبت به جراحی، ارزانتر و ایمن تر است و بدون درد و خونریزی و طی چند دقیقه در مطب انجام می‌شود و نیاز به استراحت و دوره نقاهت ندارد؛ تزریق ژل کاربردهای بیشتری در طب زیبایی پیدا کرده و می‌تواند در بعضی موارد جایگزین مناسبی برای عمل جراحی باشد.

تزریق ژل و فیلر

استفاده از ژل در چه مواردی توصیه می‌شود؟

۱-کسانی که خطوط عمیق دراطراف چشم‌ها، ابروها و دهان دارند .

۲-کسانی که از اندازه و تناسب اجزای چهره خود راضی نیستند و می‌خواهند بدون تحمل مشکلات و عوارض جراحی، تغییرات مثبتی در جهت زیبا تر شدن چهره خود، ایجاد کنند. به عنوان مثال، ممکنست اندازه لب‌ها نسبت به کل صورت بسیار کوچک باشد؛ یا اندازه فک تحتانی، چانه یا گونه‌ها، با سایر اجزای صورت متناسب نباشد.

۳-کسانی که خط خنده (خطی که از کنار بینی به سمت پایین صورت کشیده شده و هنگام خندیدن عمیقتر می‌شود)، خط اخم، خطوط ماریونت (خطوطی که ازگوشه لب به طرف چانه کشیده می‌شود) دارند.

۴-چین و چروک‌هایی که بدون ایجاد حرکت و در حالت استراحت در صورت دیده می‌شود و با تزریق بوتاکس برطرف نمی‌شود.

۵-گودی زیرچشم

۶-کسانی که به علت جوش‌های بزرگ و زخم سالک و…فرورفتگی و اسکار بدشکل در پوست دارند.

۷-برجسته کردن و زیباسازی فرم لب‌ها

انواع فیلرها:

فیلرها براساس ماندگاری در پوست به دو گروه با ماندگاری کوتاه و متوسط و با ماندگاری طولانی تقسیم می‌شوند. فیلرهای با ماندگاری کوتاه و متوسط عبارتنداز: هیالورونیک اسید، کلسیم هیدروکسیل آپاتیت و پلی ال لاکتیک اسید. فیلرهای با ماندگاری طولانی شامل فیلر پلی متیل متاکریلات و فیلرسیلیکون هستند. امروزه از فیلرهای با ماندگاری کوتاه و متوسط به دلیل عوارض کمتر و سازگاری با بدن انسان، بیشتر استفاده می‌شود. بخصوص باتوجه به تجربه تلخ تزریق ژل‌های پاژ، از فیلرهای دائمی برای کاربردهای زیبایی کمتر استفاده می‌شود.

برخی از نمونـــه کارهای تزریق ژل

1-هیالورونیک اسید

این فیلرها که به دلیل ساختار ژل مانندشان، ژل نیزخوانده می‌شوند درواقع زنجیره بلندی ازمولکول های یک قند بنام هیالورونیک اسیداست، هیالورونیک اسید بطور طبیعی در بافت‌های نگهدارنده بدن ما مثل پوست و غضروف وجود دارد و نقش مهمی در ثبات و استحکام پوست و مفاصل ما دارد. با افزایش سن، غلظت و کارآیی هیالورونیک اسید دراین بافت‌ها، کاهش یافته و به عنوان مثال در پوست باعث شلی و افتادگی می‌شود. به همین خاطر، ژل های هیالورونیک اسید علاوه برخاصیت پرکنندگی و حجم دهی، باعث ترمیم و احیاء پوست و در نتیجه سفتی و استحکام آن نیز می‌شود.

انواع ژل‌های هیالورونیک اسید، می‌توانند از 6 تا 18 ماه دوام داشته باشند؛ این موضوع تا حد زیادی به فرآیند پلیمریزاسیون و تکنولوژی تولید این ژل‌ها بستگی دارد. ژل‌هایی که دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا () هستند و در ایران هم موجودند عبارتنداز: بلوترو، ژوویدرم، رستیلن

برای درمان ریزش مو با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

2-کلسیم هیدروکسیل آپاتیت

این فیلر از یک ماده معدنی بنام کلسیم هیدروکسیل آپاتیت ساخته می‌شود. کلسیم هیدروکسیل آپاتیت بطور طبیعی در استخوان و دندان‌های ما موجود است. این فیلر غیردائمی حدود یکسال و نیم دوام دارد و بهترین انتخاب برای تزریق‌های عمیق است، ولی به دلیل قیمت بالاتر نسبت به ژل هیالورونیک اسید، کمتراز آن استفاده می‌شود. فیلر کلسیم هیدروکسیل آپاتیت مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا ریدیز است که خوشبختانه در ایران هم موجودست. مهمترین موارد استفاده از ریدیز، پرکردن خط خنده عمیق، برجسته سازی گونه و زاویه دار کردن صورت و تزریق پشت دست است.

3-پلی ال لاکتیک اسید

این فیلر از یک پلیمر قابل جذب ساخته می‌شود. از پلی ال لاکتیک اسید در نخ‌های بخیه و پروتزهای استخوانی هم استفاده می‌شود. برخلاف دو فیلر قبلی، نتایج فوری ندارد و بعد از تزریقهای مکرر، با تحریک کلاژن‌سازی و در طول زمان، اثر خود را نشان می‌دهد و حدود دو سال دوام دارد. فیلر پلی ال لاکتیک اسید دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا، با نام تجاری اسکالپترا می‌باشد و مورد استفاده آن برای چین وچروک‌های متوسط در قسمت‌های پایین صورت است.

برخی از نمونـــه کارها

فیلرهای با ماندگاری طولانی:

پلی متیل متاکریلات یک پلیمر غیرقابل جذب است که در پروتزهای استخوان و لنزهای داخل چشمی استفاده می‌شود. این نوع فیلر پوستی، تشکیل شده از دانه‌های متاکریلات شناور در کلاژن. این نوع فیلر با نام تجاری آرتفیل تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد.

ژل چطور تزریق می‌شود؟

بعد از تمیزکردن و ضدعفونی کردن پوست، بیحسی انجام می‌شود. در بیشتر موارد از کرم بیحسی استفاده می‌شود، سپس تزریق ژل در محل مورد نظر انجام می‌شود. نتیجه کار تا حد زیادی بستگی به تجربه و دقت پزشک در انتخاب تکنیک مناسب برای تزریق ژل دارد، اگر تزریق ژل برای همه بطور یکسان انجام شود و تفاوت‌ها و نسبت اندازه اجزای صورت هر فرد، در نظر گرفته نشود؛ نتیجه کار ضعیف خواهد بود.

توصیه مهم برای افرادی که قصد دارند­ تزریق ژل انجام دهند، استفاده از ژل‌های با کیفیت بالاست. البته این ژل‌ها گران هستند؛ بنابراین بعضی از پزشکان از ژل‌های با کیفیت متوسط و ارزانتر استفاده می‌کنند که مزایای ژل‌های باکیفیت بالا را ندارند. گاهی اوقات از ژل‌های چینی بدون مجوز وزارت بهداشت هم استفاده می‌شود که عوارض کوتاه مدت و بلندمدت داشته و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شوند.

شما حق دارید و باید بدانید چه ماده ای قرار است وارد بدنتان شود، بنابراین لابراتوارهای معتبر تولید کننده ژل (فیلر) درهر بسته از محصول خود، دو برچسب قرار می‌دهند که یک عدد مخصوص پرونده بیمار است و توسط پزشک باید در پرونده درمانی چسبانده شود و یک برچسب مخصوص بیمار است که باید به او تحویل داده شود. این برچسب‌ها حاوی اطلاعات فنی ژل، تاریخ مصرف وب رند ژل است. این برچسب باید در پرونده سلامت شما حفظ شود.

نمونـــه کارهای دکتر قانعی

تفاوت انواع ژل صورت:

یکی از روشهای بسیار رایج امروزه برای از بین بردن چین و چروک، افزودن حجم به نواحی صورت و بازگرداندن جوانی و طراوت به پوست، تزریق ژل یا چربی است. ساختار این ژل ها و چربی ها می تواند به شکل پلیمرهای طبیعی باشد. و انواع مصنوعی یا کلاژن که از بدن انسان و حیوان استخراج می شود. یکی از موادی که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و به شکل گیری ساختار و قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کند، اسید هیالورونیک است. این ماده ساختار بین سلول ها را تثبیت می کند. و یک شبکه ویسکوالاستیک برای اتصال الیاف کلاژن و الاستین ایجاد می کند، که جوانسازی پوست را ساده می کند. اگر به درستی از آن مراقبت نشود، پوست در معرض آفتاب قرار می گیرد یا سن می رود. پوست ضعیف می شود و چین و چروک روی پوست ظاهر می شود. تزریق ژل باعث می شود که این چین و چروک ها به راحتی از بین بروند و از طرفی با تزریق اسید هیالورونیک به راحتی می توانید تمام چین و چروک ها را تزریق کنید. بافت زیر جلدی را برداشته و ترمیم کنید. اما آیا هر فردی در هر سنی می تواند از این روش درمانی استفاده کند؟ در این رابطه خیلی سوالات وجود دارد، برای گرفتن پاسخ در این زمینه با ما همراه باشید.

امروزه تزریق ژل یکی از رایج ترین تکنیک های زیبایی است. کلینیک تخصصی دکتر قانعی بهترین مارک های ژل را برای شما به ارمغان می آورد تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند. فیلرهای متنوعی در کلینیک دکتر قانعی وجود دارد که توسط سازمان غذا و دارو آمریکا نیز تأیید شده است.

برندهای معتبر ژل شامل ژل ژوویدرم، رووفیل، پروفایلو و آلیاکسین می شود.

برندهای معتبر ژل

ژوویدرم:

ژوویدرم فیلر ساخته شده در فرانسه یک پرکننده بر پایه اسید هیالورونیک است. تمام محصولات با هدف جوانسازی پوست ساخته شده اند. این محصول برای لب ها، گونه ها و خط لبخند استفاده می شود.

رووفیل:

این ژل ساخت کشور کره است. یکی از پرطرفدارترین ژل موجود در بازار است. ژل روفیل در بهبود چین و چروک های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، برای زاویه سازی فک و افزایش حجم به گونه ها استفاده می شود.

پروفایلو:

پروفایلو، از اسید هیالورونیک ساخته شده است. پروفایلو نه تنها مرطوب کننده است، بلکه بر افتادگی و پیری پوست نیز تأثیر می گذارد پروفیلو به مدت28  روز روی پوست باقی می ماند تا به تولید کلاژن و الاستین کمک کند. بر خلاف پرکننده ها، پروفایلو برای حجم استفاده نمی شود.

آلیاکسین:

ژل آلیاکسین ساخت ایتالیا می تواند برای آبرسانی عمیق، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و با روش تزریق ساده کاملاً ایمن باشد. این پرکننده شکل و حجم قابل توجهی ایجاد می کند.

نکات قبل از تزریق ژل

هنگامی که تصمیم به تزریق ژل گرفتید، باید با کلینیک دکتر قانعی تماس بگیرید و وقت بگیرید. در مشاوره، دکتر قانعی مراحل و مراقبت های بعد از تزریق ژل را با جزئیات توضیح می دهد. اگر سوالی دارید، می توانید در همان جلسه بپرسید.

قبل از تزریق ژل باید موارد زیر را در نظر بگیرید که در کلینیک دکتر قانعی برای شما توضیح داده می شود:

 1. حداقل از دو هفته قبل ژل زدن، از آسپرین، داروهای ضد التهابی (مانند ایبوپروفن، ژلوفن و ادویل)، روغن ماهی، ویتامین E و هر گونه ویتامین یا دارویی که خطر خونریزی را افزایش می دهند خودداری کنید.
 2. حتما داروهای مصرفی (درمانی ، ویتامین یا داروهای گیاهی) را با پزشک خود مرور کنید تا عوارض جانبی را تجربه نکنید.
 3. از مصرف نوشیدنی های الکلی تا یک روز قبل تزریق ژل خودداری کنید. مصرف نوشیدنی های الکلی احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 4. تا دو هفته قبل از تزریق ژل از درمانی های دندانی جدا خودداری کنید.
 5. تزریق ژل به هیچ وجه درد ندارد، اما برای اطمینان می توانید قبل از تزریق، استامینوفن مصرف کنید.
 6. با صورت پاک به کلینیک بیایید. از مصرف هر گونه وسایل آرایشی و کرم مرطوب کننده خودداری کنید.
 7. قبل از تزریق، غذای سبک بخورید.
 8. حدود یک الی دو روز پس از تزریق ژل امکان کبودی و تورم وجود دارد. هیچ فعالیت ورزشی نباید در این بازه زمانی صورت بگیرد. مانند بسیاری از درمان های زیبایی، توصیه می کنیم تا 24 الی 48 ساعت پس از تزریق از ورزش خودداری کنید. بنابراین، شما همچنین باید از دوش آب گرم، سونا یا حمام بخار اجتناب کنید. برای بهترین نتیجه پس از تزریق، محل درمان را خنک کنید. پیاده روی ملایم خوب است، اما از هر چیزی که گردش خون را تحریک می کند اجتناب کنید. مقدار زیادی آب بنوشید و غذای سالم بخورید. برای ماندگاری بیشتر ژل از اسید هیالورونیک ساخته شده است، ماده ای که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، بنابراین حفظ آب و هوای سالم داخل خانه می تواند عمر ژل را افزایش دهد.
 9. اگر سابقه تبخال (ویروس هرپس سیمپلکس) دارید، حتماً در وقت ملاقات به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است برای جلوگیری از تبخال نیاز به مصرف دارو داشته باشید. تزریق ژل به طور کلی باعث تبخال نمی شود، اما پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل یکی از مطمئن ترین روش های جراحی زیبایی است و یکی از روش های غیر تهاجمی در این زمینه است. با این روش تزریق ژل با کمک سوزن های بسیار ریز انجام می شود و بیمار درد بسیار کمی را تجربه می کند. علاوه بر این، تقریباً هیچ زمان بهبودی و استراحتی پس از عمل وجود ندارد و فقط باید یک سری درمان های لازم برای مراقبت از پوست انجام شود. استفاده از ژلهای تجزیه پذیر باعث واکنشهای پوستی بسیار کمی می شود و عوارض جانبی آن فقط قرمزی و تورم جزئی است. در بافت، که می تواند پس از مدت کوتاهی بدون داروهای خاص برداشته شود. یکی از مزایای اصلی تزریق ژل اثر فوری این ماده است که حتی در صورت تزریق قابل مشاهده است. یک ناحیه وجود دارد و حاشیه خطا در حین عمل جراحی بسیار کم است تزریق ژل اغلب راه حلی برای بسیاری از چین و چروک های لاعلاج است.

عوارض تزریق ژل لب

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، به دلیل تازگی ترکیبات ژل جدید، عوارض جانبی آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و در برخی موارد تنها به دلیل برخورد سوزن های زیر پوستی شاهد تورم، کبودی، قرمزی یا تورم هستیم. در بافت درمانی که عوارض جانبی نیز دارد، در کوتاه مدت و بدون درمان خاصی قابل برگشت است.

ماندگاری تزریق ژل

به منظور پیش بینی ماندگاری ژل، ابتدا باید بدانید که چه عواملی باعث از بین رفتن اثر آن می شود یا چه چیزی این روند را سرعت و کند می کند. وقتی یک پرکننده یا ژل به بدن تزریق می شود، بدن ما به طور طبیعی آن را تجزیه می کند، هنگامی که ژل تزریق می شود، مکانیسم آن شروع می شود، اگرچه عوامل متعددی سرعت آن را کنترل می کنند. ماندگاری تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها نوع و مارک ژل تزریق شده است. محل تزریق نیز مهم است. عامل دیگر مراقبت از تزریق ژل است. این دارو اگر به طور مساوی برای دو نفر تزریق شود و طول عمر آنها برای هر یک متفاوت است. در واقع می توان گفت ماندگاری تزریق ژل در افراد مختلف متفاوت است. ماندگار بین 6 الی 18 ماه تخمین زده می شود.

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

هر دو روش تزریق ژل و چربی هنگام انجام توسط پزشک ماهر و متخصص و رعایت اصول فنی و کاربرد صحیح با کمترین میزان عوارض همراه است. استفاده از مواد نامعتبر و بی پایه با عوارض جانبی ناخوشایندی مانند واکنش های آلرژیک شدید، تورم و قرمزی مداوم در محل تزریق و گاهی زخم های شدید و آسیب های پوستی همراه است. حداقل احتمال آلرژی وجود دارد مگر اینکه از اصول علمی و فنی مناسب در استخراج، پردازش و تزریق چربی استفاده شود. در برخی موارد، تزریق ژل های تقلبی و نامعتبر منجر به شدیدترین واکنش های آلرژیک و انواع حساسیت ها شده است. بدیهی است هنگامی که افراد به دنبال درمان های زیبایی هستند، مهمترین عامل موثر بودن روش است. اگر یک روش زیبایی نتایج قابل توجهی نشان ندهد، استفاده از آن هیچ فایده ای ندارد.

هر دو روش فوق در صورت انجام توسط جراح پلاستیک ماهر نتایج قابل توجهی را به همراه می آورند. تزریق چربی می تواند کل صورت را تحت تأثیر قرار دهد و اثرات آن می تواند چندین سال ادامه داشته باشد. تزریق ژل روش دقیق تری است، اما دوام کمتری نسبت به تزریق چربی دارد. در برخی موارد، بهترین گزینه برای مبارزه با پیری ، ترکیب این دو روش و استفاده همزمان از آنها است. تزریق چربی می تواند حجم از دست رفته صورت را بازگرداند و پوست را از بین ببرد، اما گاهی اوقات این کار باعث از بین بردن خطوط ریز اطراف دهان می شود. در زمان تزریق چربی و تزریق ژل، جراح می تواند همه انتظارات فرد را به طور همزمان برآورده کند.

چه کسی نمی تواند تزریق ژل انجام دهد؟

 1. تزریق ژل برای زنان باردار و شیرده ممنوع است. از آنجا که اسید هیالورونیک یکی از مواد تشکیل دهنده ژل است و بدن به طور طبیعی این ترکیب را تولید می کند، هیچ گزارشی مبنی بر خطرناک بودن تزریق ژل برای زنان باردار گزارش نشده است. کارشناسان معتقدند که این ماده می تواند برای جنین بی ضرر باشد. با این حال ، بهتر است از تزریق ژل در دوران بارداری خودداری کنید. اگرچه ژلهای تزریق شده در بدن حرکت نمی کنند، اما اگر مراقبت شود، ژل نمی تواند به سایر نقاط بدن گسترش یابد. جذب ژل در جریان خون نیز کم است، باز هم بهتر است اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده و تزریق ژل را به بعد از زایمان موکول کنید. راهی برای پزشکان وجود ندارد که از عوارض تزریق ژل در دوران بارداری مطلع شوند و سازمان غذا و داروی ایالات متحده می گوید هیچ آزمایشی روی زنان باردار انجام نشده است. پزشکان تزریق بهتر ژل پس از بارداری و شیردهی را توصیه می کنند تا تمام جنبه های ایمنی برای مادر و جنین رعایت شود. تزریق ژل مانعی برای بارداری نیست و تزریق ژل قبل از بارداری سالم است. همچنین جنین را در معرض خطر قرار نمی دهد. بنابراین اگر بلافاصله بعد از تزریق شدید ژل باردار شدید نیازی به نگرانی نیست.
 2. افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند، نمی توانند ژل تزریق کنند.
 3. کسایی که نسبت به انواع ترکیبات ژلی واکنش و حساسیت های آلرژیک نشان می دهند.
 4. کسایی که دچار بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس، روماتیسم، سندرم نفروتیک هستند، نمی توانند ژل تزریق کنند.
 5. افرادی که سابقه بیماری مانند آسم و آلرژی دارند.
 6. افرادی که به علت بیماری های قلبی، داروهای خاص مصرف می کنند.
 7. کسایی داروی آسپرین یا وارفاین مصرف می کنند.
 8. افرادی که دچار بیماری دیابت هستند، اکیدا از تزریق ژل خودداری کنند.
 9. اگر مبتلا به بیماری عفونتی پوستی و تبخال هستید، تزریق ژل گزینه خوبی برای بهبودی شما نمی باشد.
 10. افرادی که زیر 18 سال هستند از این نوع روش های درمانی خودداری کنند و اجازه دهند تا از سن رشد کمی عبور کنند. اول از همه، به شما اطمینان دهیم که این روش به شما امکان می دهد زیبایی پوست خود را در هر سنی بازگردانید و تزریق ژل و روغن برای شما خطرناک نخواهد بود. اما بهترین سن برای تزریق 25 تا 30 سال است. زیرا تجربه نشان داده است که نتایج تزریق در این سن بسیار ملموس تر و بهتر است. همچنین، به خاطر داشته باشید که برای افراد زیر 18 سال، بهتر است منتظر تزریق ژل یا چربی باشید زیرا آناتومی صورت آنها به طور کامل شکل نگرفته و کار راحت است. این برای رهایی از نوجوانی است. استفاده از ژل نه تنها می تواند چین و چروک ها را از بین ببرد، بلکه می تواند برای برجسته شدن ویژگی های صورت و جلوه ای تازه به چهره استفاده شود. این روش که عمدتا در چانه، گونه ها و لب ها استفاده می شود ، مانند از بین بردن چین و چروک بین سنین 25 تا 30 سال، بهترین نتایج را می دهد. به طور کلی ، می توان گفت افراد مناسب برای تزریق ژل کسانی هستند که اولین علائم را دریافت می کنند – آنها پوست پیری را می بینند و به دنبال راهی برای از بین بردن چین و چروک هستند.

اگر بعد از تزریق ژل پشیمان شدم، چه باید بکنم؟

گاهی اوقات برخی از افراد ناراضی هستند و پس از تزریق ژل از عمل خود پشیمان می شوند و نیاز به از بین بردن آثار آن دارند. اما اگر بیمار از ژل هیالورونیک اسید استفاده کرده باشد، می تواند ژل تزریق شده را با تزریق اسید هیالورونیک تزریق کند. در واقع، هیالورونید آنزیمی است که اسید هیالورونیک را حل کرده و از بین می برد.

موارد دیگر استفاده از این آنزیم در اصلاح و ترمیم بافت هایی است که برآمدگی های نامناسبی در محل تزریق ایجاد کرده اند. به عنوان مثال، حجم بیش از حد ناحیه یا شکل نامتقارن یا نامناسب محل تزریق. فرد نمی تواند از آن برای برداشتن یا تصحیح تزریق ژل استفاده کند،

از جمله ممنوعیت استفاده از هیالورونید ، می تواند موارد زیر باشد:

 • حساسیت به نیش زنبور
 • حساسیت به هیالورونیداز
 • استفاده همزمان اپی نفرین، بنزو دیازپین ها (دیاز پام)، هپارین، فوروزماید یا فنی توئین
 • بارداری اشاره کرد.

با استفاده مناسب از هیالورونید، که بین 5 تا 20 واحد متغیر است، معمولاً بین 5 روز تا 2 هفته طول می کشد تا اثرات تزریق ژل پاک شود. میزان استفاده از هیالورونات و مدت زمان درمان بستگی به مهارت پزشک و خواسته های بیمار دارد، با این حال، دوزهای بالا به طور معمول برای از بین بردن اثرات ژل استفاده نمی شود.

چه چیزهایی باعث می شود تزریق ژل زودتر از بین رود

چه چیزهایی باعث می شود تزریق ژل زودتر از بین رود؟

آیا می دانستید که قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند اثرات تزریق ژل و بوتاکس را کاهش دهد؟ به همین دلیل، توصیه می کنیم بیماران، به ویژه پس از درمان، هنگام بیرون رفتن در روزهای آفتابی از کرم ضد آفتاب و ماسک با کیفیت خوب استفاده کنند و آنها را در معرض نور زیاد خورشید قرار ندهند.

مزایای استفاده از ژل و بوتاکس برای افرادی که از پوست خود بهتر مراقبت می کنند دوام بیشتری خواهد داشت. استفاده از مرطوب کننده های پوست و نوشیدن مقدار زیادی آب باعث می شود ژل ها، به ویژه ژل های اسید هیالورونیک، دیرتر جذب بدن شده و ژل های بیشتری را در پی داشته باشد.

غذاهایی که می خورید بر ظاهر و سلامت پوست شما تأثیر مستقیم دارد. ما از مشتریان خود می خواهیم تا حد امکان از خوردن غذاهای کنسرو شده و فرآوری شده خودداری کرده و مصرف قند را به حداقل برسانند. این مواد بر سلامت کلی پوست تأثیر مستقیم دارند.

مطالعات نشان می دهد که میزان روی در بدن با عمر مفید بوتاکس ارتباط مستقیم دارد. علاوه بر این، بسیاری از مردم کمبود روی دارند. پس از تزریق بوتاکس، مصرف مکمل روی می تواند اثرات ضد پیری آن را طولانی کند.

استرس یک عامل رایج در زندگی روزمره است. استرس های مشغله ای، اقتصادی، خانوادگی در بسیاری از موارد بر بدن تأثیر می گذارد. با افزایش استرس، میزان بلورها و سایر هورمون هایی که روند پیری را تسریع می کنند افزایش می یابد. و علائم پیری زودتر ظاهر می شود. برای طولانی شدن اثر تزریق ژل و بوتاکس، سعی کنید با تکنیک های مدیتیشن و یوگا از استرس خودداری کنید، زیرا استرس کمتر روند پیری را کند می کند.

متأسفانه اثرات تزریق ژل و بوتاکس در افرادی که ورزش نمی کنند زودتر از بین می رود. لطفاً فعال باشید و مرتب ورزش کنید. اگر قصد تمرین در زیر نور آفتاب را دارید، حتما از کرم ضدآفتاب و کلاه استفاده کنید.

و مورد آخر، اگر نسبت به ترمیم ژل بی اعتنایی کنید، تزریق ژل زود از بین می رود.

راه های جلوگیری از سفت شدن ژل صورت

مراقبت بعد از تزریق ژل لب 

در اولین قدم می توانید با جلوگیری از ایجاد کبودی از سفت شدن صورت بعد از تزریق ژل جلوگیری کنید. برخی از افراد بعد از تزریق ژل دچار کبودی نمی شوند، اما اگر شما به این گروه تعلق ندارید نگران نباشید. کبودی یکی از شایع ترین عوارض جانبی بعد از هر تزریق است و می توان آن را با کرم یا آرنیکا درمان کرد. از بالش استفاده کنید و از فشار روی ناحیه درمان خودداری کنید تا احتمال کبودی به حداقل برسد؛ اگر می خواهید کبودی ها را بپوشانید، در صورت لزوم می توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید. نور درمانی یا ال ای دی تراپی برای کاهش تورم خیلی موثر است.

قبل از تزریق، حتما از یخ استفاده کنید. بعد از تزریق ژل احتمال تورم وجود دارد. پزشک برای کاهش تورم برای شما کمپرس یخ تجویز می کند. هر 5 تا 10 دقیقه یک بسته یخ به مدت 6 ساعت، پنج الی ده دقیقه بمالید. همچنین مهم است که لب ها طبیعی و شاداب به نظر برسند. بعد از فروکش کردن تورم مشخص خواهید شد.

پزشک ممکن است برای جلوگیری از کبودی از لوله کانولا استفاده کند. لوله کانولا را می توان برای بیشتر تزریق ها استفاده کرد، اما برای تزریق های بسیار سطحی.

پزشک باید اطمینان حاصل کند که فشار در ناحیه آسیب دیده در اسرع وقت و در زمان مناسب بعد از هر تزریق اعمال می شود تا از خونریزی جلوگیری شود. یخ باید دوباره روی ناحیه خونریزی قرار گیرد.

با رضایت پزشک، بیمار باید دو هفته قبل از تزریق، داروهای ضد انعقاد خون (از جمله ویتامین ها) را قطع کند.

داروها و ویتامین های مرتبط با افزایش کبودی (رقیق کننده خون) عبارتند از:

 داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند آسپرین ، ناپروسین ، ایبوپروفن

مکمل های سنتی مانند سیر، جینسینگ، سنت جان ، و گل مینا.

بسیاری از داروهای سنتی دیگر و مکمل ها می توانند این تأثیر را داشته باشند، بنابراین با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک شما نحوه و زمان ماساژ را برای نتیجه طبیعی توصیه می کند. گاهی ممکن است از شما خواسته شود این کار را نکنید. رعایت توصیه های پزشک بسیار مهم است. اگر مطمئن نیستید، به کلینیک دکتر قانعی مراجعه کنید. برای ماساژ لب ها را در داروخانه بپانتن تهیه کنید، خواص ضد باکتریایی این محصول برای التیام و کاهش هر نوع پوسته پوسته شدن مفید است.