تیکسل (Tixel) چیست؟

تیکسل روشی جدید برای لیفت و کانتورینگ (زاویه سازی) صورت و درمانی ایمن و بدون درد برای جوانسازی و رفع منافذ باز پوست و چین و چروک های صورت و گردن است. در این روش از مخروط های داغ کوچکی استفاده می شود که بعد از ورود به عمق پوست باعث تحریک کلاژن سازی، سفت شدن پوست و کمک به نفوذ داروها و سرم های جوان کننده و ضدلک در پوست صورت و گردن می شود. از مزایای آن می توان به دوره ی نقاهت کوتاه و ماندگاری طولانی مدت اشاره کرد. اکثر افراد ، تنها بعد از یک جلسه درمان، تغییرات ایجاد شده در پوست شان را حس می کنند اما برای درمان کامل معمولا” به یک دوره ی 3 تا 6 جلسه ای با فاصله 4 تا 6 هفته نیاز است زیرا فرآیند تولید کلاژن جدید در پوست سه تا شش ماه طول می کشد.

 • لیفت پلک بوسیله ی تیکسل یا جراحی بلفاروپلاستی، کدام یک؟

بلفاروپلاستی یا درمان شلی و افتادگی پلک با عمل جراحی؛ برای اصلاح افتادگی متوسط تا شدید پلک و همچنین رفع پف پشت پلک بسیار کارآمد است. این عمل جراحی یک “استاندارد طلایی” برای بیمارانی است که می خواهند لیفت پلک انجام دهند و دوام طولانی مدت را نیز مد نظر دارند، جراحی بلفاروپلاستی می تواند 5 تا 10 سال دوام داشته باشد.

از طرفی تیکسل یک روش جدید و جایگزین فوق العاده ای برای جراحی است. برای لیفت پلک (بلفاروپلاستی) 3-4 جلسه درمانی با فاصله 4-6 هفته انجام می شود. این روش برای افرادی که نمی خواهندجراحی کنند ایده آل بوده و بدون درد و ایجاد زخم انجام می شود .تیکسل می تواند “ظاهر” فرد را در به میزان قابل توجهی تغییر دهند و ماندگاری بالایی دارد.

 • آیا تیکسل درد دارد؟

تیکسل نیازی به بیهوشی و بستری در بیمارستان ندارد.در این روش از بیحسی موضعی استفاده می شود و پس از ضدعفونی کردن، درمان با تیکسل بصورت سرپایی انجام می شود. موقع انجام تیکسل بیشتر افراد، برخورد یک صفحه گرم با پوست خود را احساس می کنند. استفاده شود.

 • عوارض جانبی و دوران نقاهت تیکسل

بعد از تیکسل ممکنست دو سه روز عوارضی شبیه آفتاب سوختگی همراه با ورم خفیف پوست، دیده شود. قرمزی پوست و از بین رفتن کامل پوسته های قهوه ای ممکنست یک هفته طول بکشد. تا 2 هفته پس از تیکسل تراپی نباید از محصولات حاوی لایه بردار استفاده شود. پرهیز از آفتاب شدید و استفاده از ضدآفتاب به مدت 4 هفته ضروری است. همچنین پس از انجام تیکسل، از کرم ترمیم کننده برای چند روز استفاده می شود.

 • چه کسانی نباید تیکسل را انجام دهند؟

تیکسل ممنوعیت خاصی ندارد و در بیشتر مواردی که لیزر یا سایر روش های لیفت و جوانسازی پوست منع مصرف دارند، در این روش قابلیت انجام است.

 • تیکسل چطور انجام می شود؟تیکسل یک صفحه از جنس آلیاژ فلزی مخصوص با برجستگی های هرمی شکل ، با حرارت 400 درجه سانتیگراد را با عمق نفوذ و مدت زمانی که پزشک معالج تعیین می کند؛ درون پوست وارد می کند. این دستگاه با لیزر تفاوت دارد، و از انرژی حرارتی – مکانیکی برای بازسازی پوست استفاده می کند. این امر باعث تقویت کلاژن سازی و بهبود کیفیت پوست می گردد. از کانال های تشکیل شده در پوست می توان برای رساندن محصولاتی مانند انواع ویتامین ها ، هیالورونیک اسید و مواد مغذی به درون پوست و همینطور درمان مشکلات رنگدانه ای مانند لک ملاسما (melasma) استفاده کرد.

تیکسل

  • ویژگی های متمایز تیکسل تراپی
  • تیکسل از دستگاه مخصوصی که دارای یک صفحه فلزی با روکش طلا و متشکل از 81 برجستگی هرمی شکل کوچک است و می تواند تا دمای 400 درجه ی سانتی گراد حرارت تولید کند، برای درمان مشکلات پوست استفاده می کند.
  • استفاده از این دستگاه با قابلیت حرارتی بالا منجر می شود تا ساخت کلاژن های جدید در پوست تحریک شود و مواردی مثل چین و چروک را کاهش داده و جای جوش ( اسکار آکنه) و منافذ باز را نیز از بین ببرد. همچنین تیکسل تراپی برای درمان آکنه فعال نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به درمان مورد نیار و خصوصیات پوست هر فرد، می توان تنظیمات دستگاه مثل عمق نفوذ و زمان تماس صفحه حرارتی را تغییر داد.
  • با استفاده از دستگاه تیکسل می توان کانال هایی در پوست ایجاد و از آنها برای انتقال دارو و فرآورده های زیستی خاص به درون پوست استفاده کرد، به عنوان مثال، تزریق داروهای مزوتراپی که برای جوانسازی و تغذیه پوست کاربرد دارند یا پلاسمای غنی از پلاکت(PRP)

  تیکسل نتایجی بخوبی لیزرهای CO2 ایجاد می کند با این تفاوت که برخلاف لیزرها ، هیچ لک و عارضه ای روی پوست باقی نمی گذارد و به زمان نسبتاً کمتری برای اثربخشی نیاز دارد. از طرفی در حین تیکسل تراپی نیازی به استفاده از محافظ چشم نمی باشد و به همین جهت می توان نزدیک ترین و ظریف ترین چین و چروک های اطراف چشم و مژه ها را با آن درمان کرد.

چین و چروک خواب چیست؟ علائم، پیشگیری و درمان