جوانسازی پوست با لیزر فوتونا دارای چند مرحله است. با طی شدن این مراحل مشکلات پوستی مورد نظر شما به طور کل حذف می شود و نتیجه خوبی به دست می آورید.

خط خنده: در مرحله اول، در ابتدا با کمک دستگاه گرما و حرارتی ملایم را در داخل دهان و پوست دهان می تابانند. این گرما سبب می شود تا کلاژن های پوستی منقبض شوند و عمل لیفت شدن و سفت شدن پوست انجام شود. در واقع در این مرحله تحریک کلاژن سازی انجام می شود.

جوانسازی پوست: در این مرحله و در ادامه مرحله قبلی، اشعه لیزر بر روی لایه های زیرین پوست اثر گذاشته و سبب افزایش استحکام پوست و سلول های پوستی می شود. در واقع در این مرحله با ادامه پیدا کردن تابش اشعه لیزر به سلول های پوستی، میزان کلاژن بیشتری منقبض شده که استحکام پوست را افزایش می دهد. (از آنجایی که ممکن است در این مرحله موهای این نواحی دچار از بین رفتن شوند؛ بهتر است برای آقایان مورد استفاده قرار نگیرد.)

فرم دهی و حفظ حالت پوست: در این مرحله نفوذ اشعه لیزر به عمیق ترین لایه های پوستی خواهد رسید. گرما و حرارت اشعه به آخرین لایه پوست می رسد و سبب افزایش حجم و همچنین فرم دهی به پوست صورت می شود. این مرحله ضروری است زیرا مراحل قبلی لیزر فوتونا را تکمیل می کند.

انجام لایه برداری سطحی پوست: در پایان و پس از تحریک کلاژن سازی و فرم دهی به پوست صورت، نیاز است تا لایه های شاخی شده و مرده پوست از بین بروند. حذف لایه های مرده و شاخی شده پوست، توسط لایه برداری سطحی انجام می شود. با کمک لایه برداری پوست شما شفاف، درخشان، صاف و جوان خواهد شد. در برخی از افراد نیاز است تا مرحله لایه برداری بیشتر انجام شود، زیرا پوست آنها آسیب های بیشتری دیده است. در این افراد ممکن است پس از لایه برداری خشکی و ریزش پوستی وجود داشته باشد؛ که این موضوع یک امر طبیعی است و جای نگرانی برای آن وجود نخواهد داشت.

به طور کلی با انجام این مراحل دچار عوارض و مشکلاتی نخواهید شد؛ چرا که جوان‌سازی پوست با لیزر فوتونا یک روش ایمن و مطمئن است. التهاب، تورم، قرمزی، پوست ریزی و سایر عوارضی از این قبیل پس از انجام این روش کاملا طبیعی است که با گذشت زمان رفع خواهند شد.

روش های از بین بردن پف زیر چشم