اکسیلیس و جوانسازی پوست

یکی از دستاوردهای طب مدرن،جایگزینی روشهای غیرجراحی و غیرتهاجمی بجای روشهای قدیمی جراحی است. جراحی و بیهوشی و عوارض نامطلوب آن؛ باعث شده تا بیشتر مردم و پزشکان به روشهای درمانی غیرجراحی رو بیاورند. روش جدید کلاژن ریمادلینگ (collagen Remodelling) که با استفاده از دستگاه اکسیلیس (Exilis) انجام میشود برای پیشگیری و درمان شلی و افتادگی پوست صورت و بدن یکی از بهترین روشهای جایگزین جراحی لیفت صورت است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله “مزایای کشیدن پوست صورت با دستگاه اکسیلیس” را هم مطالعه کنید.

پوست بزرگ ترین عضو بدن است، نخستین سپر دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری زا، باکتری و ویروس بوده و دمای بدن را تنظیم و تعدیل می کند و نقشی اساسی و مهم در برخی مکانیسم های حیاتی و حساس بدن همچون ساخت ویتامین D به هنگام تابش نور خورشید دارد.

پوست از لایه های متعددی تشکیل شده است. اپی درم (Epiderm)خارجی ترین لایه پوست و حاوی سلول هایی است که هر60 روزیکبار،تجدیدمی شود، سلول های این لایه مدام ازلایه های عمیقتر به سطح حرکت می کنندونهایتا”می میرندوازسطح یوست ریزش می کنند. در زیر اپیدرم یک لایه پوستی ضخیم موسوم به درم (Derm)قرار دارد، رشته های کلاژن در این لایه هستندو باعث استحکام  پوست می شوند. عناصر زیرپوستی در قسمت زیرین لایه درم قرار گرفته اند. چربی، رشته های عصبی، سیاهرگ، سرخرگ و سایر رگ ها در این بخش جا خوش کرده اند. پوست ما توانایی منحصر به فردی در جوانسازی خود دارد. درست مثل زمانی که جراحت بر می دارید و پوست خیلی سریع شروع به ترمیم کردن خود می کند. شکل گیری رشته های جدید کلاژن پاسخی ست که بدن به جراحات می دهد و جوان شدن و ترمیم پوست را در پی دارد. کلاژن ها در زیر یک میکروسکوپ الکترونی ظاهری شبیه به حلزون دارند. این هیبت حلزونی شکل کلاژن ها خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست را سبب می شود، درست مانند یک فنر که  پس از کشیدن ورهاکردن بلافاصله به حالت اول باز می گردد. مکانیسم عمل کلاژن های پوست ما هم به همین منوال است. وقتی خود را نیشگون می گیرید، پوست دوباره به وضعیت ابتدایی برمی گردد.

آشنایی با انواع روش های پیکرتراشی

اما زمانی که پا به سن می گذاریم، کلاژن ها خسته و فرتوت می شوند و حالت کشسانی خود را از دست می دهند. پوست وبافتهای زیرجلدی شل شده وشکل صورت تغییرمی کند.چهره مان به نظر خسته و از رمق افتاده می رسد و با دیدن چین و چروک های پوستم آه از نهادمان بلند می شود. چقدر خوب بود اگر می توانستیم کلاژن های جدید و تازه نفس را جایگزین کلاژن های قدیمی و از نفس افتاده کنیم. آن فنر کهنه و از کار افتاده را برداشته و یک فنر نو و محکم را جایگزین آن کنیم. در این صورت می توانید آن حالت کشسانی و شادابی پوست خود را باز یابید و ظاهری جوان و سرزنده با چین و چروک هایی کمتر داشته باشید. این دقیقاً همان کاری ست که دستگاه اکسیلیس انجام می دهد.

اکسیلیس و فرم دهی بدن

با استفاده از هندبیس مخصوص بدن دستگاه اکسیلیس می توانید چربی های زیرپوستی ناحیه تحت درمان را کاهش داده و از میان ببرید. این چربی های خوشه ای شکل در طول جلسه درمانی با دریافت انرژی امواج رادیویی تجزیه شده و می شکنند و بتدریج از بدن خارج خواهند شد. به همین سبب  پس از انجام اکسیلیس  لاغری موضعی، کاهش چربی درناحیه تحت درمان مشهود و قابل لمس خواهد بود. نتایج در افراد مختلف متفاوت است اما اکثر قریب به اتفاق مشتریان کاهش قابل توجه و چشمگیر چربی در ناحیه تحت درمان را تجربه خواهند کرد. در وهله نخست آن قسمت هایی که باید درمان شوند را مشخص می کنیم، سپس با کمک اکسیلیس ذخائر چربی آن نواحی از بدن را از بین می بریم تا بتوانیم به شکلی کاملاً منحصر به فرد و متمایز اندام شخص را تراشیده و پاسخگوی خواسته ها و نیازهای مشتریان باشیم. اگر چربی ناخواسته و اضافی در پشت زانوی شما جا خوش کرده باشد و نتوانیم آن را با روش های معمول از بدن خارج کنیم، اکسیلیس به کمکمان می آید. اگر از وجود چربی های سرسخت و مقاوم در شکم و پهلویتان رنج می برید یا پوستتان شل و افتاده شده است، اکسیلیس می تواند پیکر شما را تراشیده و زیبا کند و باعث تناسب اندام شما شود. دستگاه اکسیلیس می تواند یک روش مؤثر و کارآمد برای فرم دادن به بدن شما باشد، مشروط بر آن که ورزش کرده و به مقدار کافی آب بنوشید.

سوالات متداول جوانسازی پوست با ترماژ اکسیلیس

در کلینیک زیبایی دکتر قانعی از جدیدترین مدل دستگاه اکسیلیس (elite) برای جوانسازی پوست و لاغری موضعی و تناسب اندام ؛استفاده می‌شود. برای دریافت مشاوره و یا تعیین وقت با ما تماس بگیرید.

برای لیفت صورت با اکسیلیس در مطب دکتر قانعی با شماره ۹۳ ۶۱ ۲۲ ۴۴ (۰۲۱) تماس بگیرید.