دیجیتال میکروبلیدینگ ابرو (Digital Eyebrow Microblading)

روش های درمانی متفاوتی برای برطرف کردن مشکلات ابرو وجود دارد و انتخاب یک روش مناسب از میان آنها ممکن است گیج کننده باشد. یکی از این روش ها، روش دیجیتال میکروبلیدینگ می باشد.

در این روش با استفاده از یک دستگاه مخصوص، رنگدانه با کمک سوزن های بسیار ریز به درون پوست تزریق می شود. در تکنیک میکروبلیدینگ دیجیتالی با استفاده از سوزن های کوچک یا سوزن های نانو، می توان موهای طبیعی را شبیه سازی کرده و ظاهری طبیعی به ابروها داد. بعلاوه رنگدانه ای که در این روش استفاده می شود برخلاف تاتوهای سنتی، در نزدیکی سطح پوست قرار می گیرد و مدت زمان طولانی تری نسبت به میکروبلیدینگ معمولی در پوست باقی می مانند و چند سال ماندگاری دارد. برای اطمینان از کاشت دقیق رنگدانه در پوست، این عمل باید به آرامی انجام شود. دیجیتال میکروبلیدینگ برای تمامی سنین و انواع پوست ها حتی پوست های چرب نیز مناسب است.

میکروبلیدینگ ابرو

دیجیتال میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

تیغه ی دیجیتالی استفاده شده در این روش، گزینه ی مناسبی برای داشتن ابروهای زیبا به حساب می آید. این تیغه ی دیجیتالی با استفاده از یک نوک فوق العاده ظریف، رنگدانه ها را به طرز خارق العاده ای در پوست قرار می دهد. سری این دستگاه در واقع دارای 3 تا 5 عدد سوزن است که باعث می شود موهای کشیده شده، طبیعی به نظر برسند. تکنیک دیجیتال میکروبلیدینگ نسبت به میکروبلیدینگ معمولی،  ضربه های کمتری به پوست وارد می کند، بنابراین میزان کبودی و خونریزی در آن کمتر است. در چند ساعت اول پس از درمان ممکن است قرمزی و تورم در ناحیه ی ابروها دیده شود. این علائم معمولاً ظرف چند ساعت برطرف می شوند و کمتر از 24 ساعت از بین می روند.

چند روز پس از انجام دیجیتال میکروبلیدینگ، ابروها تیره و ضخیم به نظر می رسند و ناحیه تحت درمان ممکن است پوسته پوسته شود. برای جلوگیری از خشکی شدید، باید ابروها 2-3 بار در روز با استفاده از محصولات ویژه ای که متخصص آن را تجویز می کند، تمیز و مرطوب شوند. پس از گذشته یک تا دو هفته ممکن است به دلیل وجود یک لایه ی ظریف از سلول های مرده ی پوست، رنگ ابروها کمرنگ تر به نظر برسد، اما این مشکل به طور طبیعی بعد از گدشت چند روز بر طرف خواهد شد و رنگ شروع به شکوفا شدن می کند.

دیجیتال میکروبلیدینگ

تفاوت تاتوی سنتی با دیجیتال میکروبلیدینگ ابرو

دیجیتال میکروبلیدینگ از چندین جهت با تاتو معمولی ابرو متفاوت است. در دیجیتال میکروبلیدینگ از یک رنگدانه موقتی استفاده می شود که حدود یک تاپنج سال ماندگاری دارد و بدون تغییر رنگ محو می شود. در حالیکه در تاتوی ابرو، با گذشت زمان جوهر استفاده شده به رنگ آبی مایل به سبز یا زرد تغییر می یابد. به همین دلیل است که دیجیتال میکروبلیدینگ در سال های اخیر جایگزین تاتو شده ؛ زیرا تغییر رنگ عجیب و غریب تاتوی معمولی ابرو را نداشته و با گذشت زمان با ریزش سلول های پوست محو می شود.

بعلاوه سوزن­ها در روش میکروبلیدینگ حدود 75 درصد کوچکتر از سوزن­های تاتو هستند و به همین جهت به آنها ” نانووسوزن” نیز گفته می­شود که نسبت به سوزن­های ظرافت بیشتری داشته و به کاربر اجازه می دهد تا ابروی طبیعی را شبیه سازی کند. مهمترین تفاوت اما در روش انجام این دو تکنیک است: در تاتو رنگ بصورت تکه­ تکه تزریق شده و منجر به پخش­ شدن آن در سطح پوست و بدشکلی می­شود در حالیکه در میکروبلیدینگ رنگدانه به صورت نقطه های ظریف در پوست تزریق می­شود و به همین جهت علاوه بر درد کمتر، ظرافت بیشتری را نیز به همراه دارد و شکل حاصل از آن، تقلیدی از موی طبیعی به حساب می آید.

میکروبلیدینگ ابرو

چه کسانی می توانند میکروبلیدینگ را انجام دهند؟

تمامی افراد می توانند از مزایای میکروبلیدینگ بهره مند شوند، بخصوص کسانی که ابروهای نازک و کم پشت دارند و یا دچار طاسی در پوست سر خود هستند.

این روش در کسانی که عفونت فعال پوست ، سابقه یا استعداد کلوئید سازی (وجود برآمدگی های بزرگی به نام کلوئید در صورت ایجاد زخم)، خانم های باردار یا شیرده، افرادی که طی شش ماه گذشته رتینوئید (روآکوتان) مصرف کرده اند، انجام نمی شود.

میکروبلیدینگ

برای گرفتن نتیجه ی بهتر باید به نکته های زیر توجه کرد:

  • عدم استفاده از وکس یا دپیلاسیون برای برداشتن ابروها  یک هفنه قبل از انجام دیجیتال میکروبلیدینگ
  • عدم استفاده از  الکل، کافئین، ایبوپروفن، آسپرین و روغن ماهی حداقل 24 ساعت قبل از درمان
  • عدم لایه برداری از پوست صورت حداقل 2 هفته قبل از درمان
  • یک روز قبل از درمان، از آفتاب گرفتن و  برنزه کردن پوست خودداری شود.
میکروپیگمنتیشن پزشکی (Medical Micropigmentation) چیست؟