لاغری و تناسب اندام یکی از اهدافی است که تمامی افراد آن را دنبال می کنند و به روش های مختلف به دنبال ایجاد لاغری هستند. انجام لاغری به وسیله ورزش کردن یکی از کم خطر ترین راه ها محسوب می شود، اما ممکن است شما با ورزش کردن نیز لاغری مورد نظرتان حاصل نگردد و در بخش هایی از بدن انسان همچنان چربی وجود داشته باشد. در این حالت لیزر لیپولیز یکی از راه های لاغر شدن می باشد. این لیزر به شما کمک می کند تا چربی های موضعی، موجود در قسمتی از بدنتان را رفع نمایید. در ادامه سایت دکتر قانعی، شما را با لیزر لیپولیز، تاثیرات و هزینه آن، آشنا می کند.

لیزر لیپولیز و عوارض آن، موارد استفاده از لیپولیزر و هر چیزی که راجع به آن باید بدانید

لیزر لیپولیز که به لیپولیزر شهرت دارد، یک روش غیرتهاجمی لیپوساکشن (مکش چربی) است که می‌تواند توده‌های سرسخت چربی انباشته شده در پهلو، کناره‌های باسن، غبغب و مانند آن‌ را از میان بردارد. :

لیزر لیپولیز قادر است به شیوه‌ای کاملاً مؤثر و کارآمد چربی آن قسمت‌هایی از بدن را حذف کند که با رژیم و ورزش آب نمی‌شوند و مقاومند، به‌علاوه در مقایسه با روش‌های قدیمی و مرسومی چون لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری دارد. در این روش به‌منظور حذف بهینه چربی‌های نامطلوب تلنبار شده در ناحیه صورت یا بدن نوع خاصی از لیزر به کار گرفته می‌شود که به بدن مهلت می‌دهد، چربی‌های آب شده را بسوزاند، البته می‌توان با کمک دستگاه‌ های مکش حجم‌های وسیع‌تری از چربی را از سر راه برداشت.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لیزر لیپولیز چیست ؟

در تبلیغات برای جذب مشتریان بیشتر ادعا می‌کنند لیزر لیپولیز یک درمان سرپایی است و فرد هیچ دوران نقاهتی را سپری نخواهد کرد. اما فی‌الواقع لیزر لیپولیز در زمره روشهای جراحی‌ قرار می‌گیرد و پزشک یا جراح شکاف کوچکی در ناحیه تحت درمان ایجاد خواهد کرد و موضع مورد نظر را با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی سِر می‌کند. از آنجایی که در حین عمل هوشیار می‌باشید، ریسک این روش کمتر از لیپوساکشن است که شما را به طور کامل بیهوش می‌کنند.

لیزر لیپولیز راهکاری برای کاهش وزن نیست و افرادی که وزن بسیار بالایی دارند نمی‌توانند به آن دل خوش کنند بلکه به درد اشخاصی می‌خورد که در بخش‌های مشخصی از بدن خود توده‌هایی از چربی‌های سرسخت و سمج دارند. با کمک لیزر لیپولیز می‌توانید در مدت زمانی کوتاه به اندامی خوش فرم و موزون دست یابید بی‌آنکه از وجود کبودی و ورم روش‌های تهاجمی در عذاب باشید.

کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز هستم ؟

تمامی افرادی که از وجود چربی‌های سمج و مزاحم نواحی مختلف بدن خود به ستوه آمده‌اند، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز به شمار می‌روند. یک کاندید ایده‌آل برای لیزر لیپولیز کسی است که وزنش در حد معقول و سالم بوده و دیدگاهی واقع‌گرایانه نسبت به نتایج عمل دارد. استفاده از لیزر لیپولیز به افرادی که بیش از حد اضافه‌وزن دارند یا به چاقی مفرط مبتلایند، توصیه نمی‌شود، چرا که این روش برای پیکرتراشی، لاغری موضعی و فرم بخشیدن به اندام شما طراحی شده نه برای کاهش دادن قابل توجه وزن شما . خانم‌های باردار نمی‌توانند از لیزر لیپولیز استفاده کنند. بهترین گزینه برای آن که دریابید کاندید مناسب لیزر لیپولیز هستید یا خیر، این است که با یک دکتر یا جراح مجرب و زبده مشورت کنید.

نتایج لیزر لیپولیز به چه نحو است ؟

به این بستگی دارد که پزشک شما توأم با لیزر لیپولیز از ساکشن هم استفاده می‌کند یا خیر، در هر صورت می‌توانید نسبت به کاهش چشمگیر چربی‌های موضع تحت جراحی امید داشته باشید و به سایز دلخواهتان برسید. باید ٣ تا ۶ ماه به بدن خود فرصت دهید تا طی یک روند طبیعی چربی‌ها را بسوزاند یا به صورت مایع دفع کند.

با این اوصاف برای دیدن نتیجه نهایی می‌بایست ٣ تا ۶ ماه منتظر بمانید اما یک تا دو ماه پس از انجام لیزر لیپولیز می‌توانید شاهد تغییراتی ملموس و قابل درک در اندام خود باشید. در مواردی که تلفیقی از لیزر لیپولیز و ساکشن بر روی بیمار پیاده می‌شود، نتایج عمل چشمگیر تر بوده و سریعتر جلوه گر می‌شوند. گرمای لیزر کمک می‌کند تا پوست شما سفت و محکم شود و بلافاصله متوجه جمع و جور شدن هیکلتان خواهید شد.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

ریسک‌ها، عوارض جانبی و نقاط بغرنج لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز یک روش درمانی سالم و کم خطر است که در مقایسه با روش‌های جراحی نظیر لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری دارد، با این حال یک جراحی سرپایی محسوب می‌شود و بدون ریسک و خطر نخواهد بود. رایج‌ترین عارضه‌ای که ممکن است پس از لیزر لیپولیز بروز پیدا کند، کبودی، خون‌مردگی و ورم بدن است اما تمامی موارد مذکور موقتی و زودگذر بوده و پس از چند روز فروکش کرده و رفع می‌شوند. اگر همراه با لیزر لیپولیز، ساکشن هم کرده باشید، این عوارض شدیدتر و وخیم تر خواهد شد.

با توجه به این که در لیزر لیپولیز زیر تیغ جراحی خواهید رفت، احتمال عفونت وجود دارد، پس حواستان باشد که پزشک برایتان آنتی‌بیوتیک تجویز کند و در دوران مصرف آنتی‌بیوتیک دور مشروبات الکلی را خط قرمز بکشید. برای کاهش دادن هر ریسکی، می‌بایست توصیه‌های پزشک را بعد از عمل آویزه گوش کرده و مو به‌ مو انجام دهید.

پس از لیپولیز چه اتفاقی می‌افتد؟

اجازه ندهید تبلیغات بدون دوران نقاهت بودن لیزر لیپولیز شما را خام کرده و فریب دهد. درست است که میزان تهاجمی بودن لیزر لیپولیز در قیاس با روش‌های جراحی کمتر است و دوران نقاهت کوتاه‌تری را باید سپری کنید، لیکن هر‌چه باشد یک جراحی جزئیست و تا مدتی شما را از فعالیت‌های روزمره تان باز می‌دارد. بدنتان کبود شده و ورم می‌کند و تا یکی دو روز پس از عمل احساس درد و ناراحتی خواهید داشت. اما ۵ تا ١٠ روز بعد ورمتان می‌خوابد، با این وجود ٣ هفته زمان لازم است تا کبودی و خون‌مردگی بدنتان التیام یابد.

دوازده علت چاقی شکمی

معمولاً پس از لیزر لیپولیز می‌توانید روی پای خود بایستید اما در اثر داروهای بیهوشی و بی‌حسی، کمی گیج، خواب آلوده و کسل خواهید بود، پس بهتر است فردی همراهتان باشد تا شما را به منزل برساند. به علاوه شاید پزشکتان برای اجتناب از عفونت تا یکی دو روز برایتان آنتی‌بیوتیک تجویز کند که در این صورت می‌بایست طبق دستورالعمل او پیش روید.

ممکن است مجبور شوید یک لباس تنگ و متراکم به تن کنید تا به مجاری لنفاوی خود کمک کنید و دوران التیام و نقاهت خود را حتی‌المقدور کوتاه کنید. اغلب افراد یکی دو روز پس از لیزر لیپولیز می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند اما تا یکی دو هفته نباید فعالیت شدیدی داشته باشند. به علاوه تا چند ماه پس از عمل نباید فکر یک ماساژ محکم و قوی به سرشان بزند!

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

در طول جراحی لیزر لیپولیز چه اتفاقی می‌افتد؟

پزشک یا جراح شما بخش‌‌هایی را که می‌خواهید چربی‌زدایی کنید، علامت می‌زند تا در حین عمل از این خطوط به عنوان یک راهنما استفاده کند. در مرحله بعد با تزریق یک داروی بی‌حسی موضعی قسمت مورد نظر سِر می‌شود تا پزشک بتواند شکاف باریکی در بدنتان ایجاد کرده و از آن طریق به بخش‌های بی‌حس شده راه یابد. این شکاف نمایانگر نقطه‌ایست که می‌بایست لیزر (در قالب یک کانال یا لوله بسیار کوچک) وارد بدن شود. به‌محض آنکه داروی بی‌حسی اثر کرد، پزشک لوله حاوی لیزر را به داخل بدن می‌فرستد و درمان را آغاز می‌کند.

در حین عمل هوشیار خواهید بود اما نباید چیز خاصی جز فشار و کشش در ناحیه تحت درمان حس کنید. برخی اوقات ممکن است گرمای لیزر حسی را در شما القا کند که گویی با یک نوار لاستیکی ضربه‌ای به شما زده اند. این حس را تجربه می‌کنید، چون داروی بی‌حسی به آن بخش‌ها نفوذ نکرده و در نتیجه به طور کامل سر نشده است و در صورت نیاز، پزشک می‌تواند دست از جراحی کشیده و داروی بی‌حسی بیشتری به شما تزریق کند. این عمل بین یک تا دو ساعت به طول می‌انجامد، بستگی به سایز و تعداد بخش‌هایی دارد که می‌خواهید از شر چربی‌هایش خلاص شوید.

پزشک لیزر را در زیر پوست شما به حرکت در می‌آورد تا با کمک گرمایش چربی بخش‌های مشکل ساز را ذوب کند، می‌توان چربی‌های آب شده را همچون لیپوساکشن مکید و از بدن خارج کرد یا به حال خود رها نمود تا بدن آنها را بسوزاند. ساکشن به پزشک اجازه می‌دهد تا چربی‌های بیشتری را از بدن شما خارج کند اما به همان نسبت میزان تهاجمی بودن این درمان را افزایش می‌دهد.

هزینه لیزر لیپولیز

تعیین قیمت لیزر لیپولیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجا که این عمل زیبایی تحت پوشش بیمه نیست باید تمامی هزینه های آن را خودتان پرداخت کنید. همچنین هر پزشکی با توجه به علل خاصی قیمت گذاری های متفاوتی دارد. تعیین هزینه لیپولیز بسیار دشوار است. زیرا هزینه‌ لیزر هر ناحیه از بدن متفاوت است. نواحی مختلف بدن برای لیپولیز بر اساس سطح کرایو دسته بندی می گردد و هر سطحی به صورت جداگانه در درون دستگاه وکیوم و فریزر قرار می گیرد.

قیمت لیپولیز هر یک از این سطح ها نیز به صورت جداگانه تعیین می شود. بنابراین ابتدا باید محل دقیق لیپولیز و مقدار چربی های جمع شده در آن ناحیه معین شود و بعد پزشک با تشخیص پزشکی خود هزینه دقیق لیزر لیپولیز آن ناحیه را مشخص کند. در تعیین هزینه لیزر لیپولیز موارد زیر مهم هستند.

  • وضعیت بیمار؛
  • ناحیه لیپولیز مثل ران, صورت, باسن و شکم قیمت متفاوتی دارند؛
  • مقدار چربی های اضافی که قرار است بیرون آورده شود؛
  • وسعت ناحیه درمان؛
  • تعداد جلسات درمانی؛
  • دستمزد جراح؛
  • هزینه های بیمارستان یا کلینیک.

اما شما نباید هزینه لیپولیز را معیار انتخاب پزشک قرار دهید. در انتخاب پزشک باید تخصص و تاییدیه های حرفه ای و میزان موفقیت آمیز بودن عمل های قبلی وی را بسنجید و پزشک خودتان را انتخاب کنید. به همین دلیل به شما توصیه می شود قبل از انجام عمل لیپولیز، پزشکان حاذق در این زمینه را بشناسید. 

دستگاه لیزر لیپولیز

این نوع لیزر که توسط دستگاه لیزر لیپولیز انجام می شود، یک روش کم تهاجمی، مؤثر و بی خطر می باشد که با استفاده از لیزر باعث ذوب و برداشت چربی های ناخواسته (مقاوم به ورزش و رژیم غذایی) در نواحی خاص از بدن می شود. علاوه بر برداشت چربی های ناخواسته، اثرات حرارتی دستگاه لیزر لیپولیز، باعث جمع شدن پوست شده و منجر به پوست صاف ترو سفت تر شده و باعث بهبود شکل گیری بدن می شود. 

اگر چه لیپوساکشن معمولا، روشی مؤثر می باشد اما روشی تهاجمی به حساب می آید، ولی دستگاه لیزر لیپولیز  یک روش کم تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه می باشد. اکثر بیماران فعالیت های روزمره خودشان را از روز بعد از عمل می توانند شروع کنند هر چند توصیه می شود که به مدت چند روز از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری نمایند. 

به کمک دستگاه لیزر لیپولیز می توان چربی های ناحیه های مختلفی از بدن، شامل شکم، کمر(دستگیره های عاشقانه)، پشت (خط سوتین)، ران (داخلی و بیرونی)، باسن (کیسه های زین)، صورت (چانه و گونه)، زانو، بازوها (پشت بازو)، مچ پا و… را کاهش داد. 

در حالی که این لیزر، کمک شایانی به رفع چربی ها می نماید، اما در صورتی که دارای برخی بیماری های خاص از قبیل دیابت، آنفولانزا، بیماری های عفونی شدید (هپاتیت، عفونت HIV و غیره)، مشکلات لخته شدن خون، هر گونه بیماری مزمن کبد و کلیه، رگ های واریسی و… هستید، از انجام عمل لیپولیز توسط دستگاه لیزر لیپولیز، خودداری نمایید. 

بهترین مرکز لیپولیز در تهران 

یک مرکز لیپولیز خوب باید در ابتدا دارای مجوز بهداشت باشد. یکی از مهمترین ویژگی های مرکز لیپولیز خوب، داشتن مجوز است. وزارت بهداشت برای تمام کلینیک های زیبایی قوانینی تعیین نموده است. رعایت این قوانین اهمیت بسیاری زیادی دارد و کمک می کند که شما بتوانید بهترین کلینیک ها را از بین دیگر کلینک ها تشخیص دهید.

این مجوز اگر وجود داشته باشد در معرض دید قرار می گیرد. دیگر ویژگی های مرکز لیپولیز خوب، رعایت بهداشت و تمیزی محیط است. در کلینیک زیبایی تا آنجایی که ممکن است باید از تجهیزات یکبار مصرف استفاده شود. استفاده از تجهیزاتی مانند روپوش یکبار مصرف، روتختی یکبار مصرف و … همگی به حفظ بهداشت کلینیک کمک می کند. رعایت این نکات باعث می شود که یک مرکز لیپولیز بهترین باشد. 

مرکز لیپولیز دکتر قانعی، یکی از بهترین و بهداشتی ترین مراکز لیپولیز در تهران می باشد. این مرکز تمامی موارد بهداشتی و پزشکی را زیر نظر پزشک انجام داده و هیچ گونه خطری برای مراجعه کننده ایجاد نمی کند. بهترین مرکز لیپولیز در تهران را می توان از طریق همین سایت پیدا کرد. 

عمل لیزر لیپولیز شکم 

لیزر لیپولیز و جراحی زیبایی شکم تفاوت های بسیاری زیادی دارد. در جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی برش ایجاد در شکم ایجاد می شود اما در این نوع لیزر هیچ برشی در پوست ایجاد می شود و هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. لیزر لیپولیز شکم، به دلیل اینکه هیچ جای زخمی روی بدن باقی نمی گذارد، از رایج ترین و محبوب ترین راه های رفع چربی شکم می باشد. 

انجام لیزر لیپولیز 

در روش لیزر لیپولیز ابتدا اندام مورد نظر به صورت موضعی بی حس و سپس سوراخ های ۱ تا ۲ میلی متری روی پوست ایجاد می‌شود و یک فیبر نوری باریک وارد قسمت زیرین پوست می‌شود. لیزر از طریق این فیبر به بافت مورد نظر تابیده می‌شود. در اثر تابش اشعه لیزر، چربی ها به صورت نیمه مایع در آمده که پس از آن می‌تواند در بدن جذب یا با فشار از بدن خارج شود. به طور متوسط هر جلسه لیزر لیپولیز ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

این روش در چاقی‌ های خفیف و موضعی کاربرد دارد و در این زمینه می‌تواند جایگزین عمل لیپوساکشن شود. در چاقی‌ های شدیدتر برای ازبین بردن لایه‌ های سطحی چربی از لیزر استفاده می‌شود، ولی ازبین بردن لایه‌ های عمیق چربی نیاز به انجام عمل ساکشن دارد. 

روش استفاده از لیزر لیپولیز برای مقابله با چربی‌ ها در ۱۳ اکتبر سال ۲۰۰۶ در سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA)  به تایید رسیده است. لیزری که در لیپولیز استفاده می شود باید دو طول موج داشته باشد که هم حداکثر اثر در از بین بردن چربی ها داشته باشد و هم باعث سفت شدن پوست شود. گاهی از طول موج ترکیبی ۱۳۲۰ و ۱۰۶۴ استفاده می شود تا هر دو هدف حاصل شود. اخیرا یک طول موج ۱۴۴۰ نیز به آن اضافه شده تا زمان عمل کاهش یابد.

قیمت لیزر لیپولیز 

همانطور که گفته شد، قیمت لیزر لیپولیز به عوامل مختلفی وابسته است. اما باید بدانید که این قیمت در شهرهای مختلف، متفاوت است. در ادامه دلیل تفاوت قیمت لیزر لیپولیز در شهرهای مختلف بیان می گردد. 

  • عموما شهرستان ها مراجعه کنندگان کمتری دارند. لذا تهیه دستگاه های به روز برای کلینیک زیبایی یا پزشک زیبایی به راحتی مهیا نیست و از دستگاه های قدیمی بهره می برند. بنابراین یکی از دلایل پایین بودن هزینه ها ، عدم استفاده از تکنولوژی های به روز است.
  • سطح درآمد و وسع مردم در شهرهای مختلف با منطقه بندی های گوناگون، متفاوت است.  لذا پزشکان هزینه های درمانی را براساس وسع مالی ساکنین آن شهر تخمین می زنند. در مواقعی که ساکنین شهرها دارا باشند و نسبت به این عمل های زیبایی میل و رغبت نشان دهند، قیمت عمل لیپولیز نیز افزایش پیدا می کند.
  • سطح تقاضا بیشتر، سبب بالا رفتن قیمت و سطح تقاضای کم سبب ثابت ماندن هزینه و حتی افت آن می شود. عموما در شهرستان ها، خانم ها و آقایان کمتری میل به رفع چربی های خود از طریق لیزر یا دیگر روش های درمانی دارند. البته این تمایل در سال های اخیر بیشتر شده است.

تاثیر لیزر لیپولیز برای لاغری

برای حذف چربی‌ها و کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده‌آل می‌توان از این نوع لیزر استفاده کرد. البته چون این لیزر دقت بالایی در خروج چربی‌ها دارد، بیشتر در مناطقی که دارای چاقی موضعی هستند، استفاده می‌شود. به همین دلیل اغلب پیشنهاد می‌شود افراد برای لاغری با لیزر لیپولیز، تا حد امکان وزن خود را کاهش دهند و تنها برای از بین بردن چربی در بخش های باقی مانده، از این لیزر استفاده کنند. 

تاثیر لیزر لیپولیز برای لاغری بسیار بالاست. کبودی و تورم پوست در محل لیپولیز با لیزر بسیار کمتر از روش‌های دیگر است. تاثیر لیزر لیپولیز برای لاغری، به حدی بالاست که شما با انجام یک مرحله لیپولیز، آن را حس می کنید‌. 

از بین بردن چربی با لیپولیز

استفاده از لیزر لیپولیز دارای مزایای زیادی می باشد. اگر شما با ورزش کردن تا حد زیادی لاغر شده اید، اما هرچه تلاش می کنید، نمی توانید بخشی از چربی های بدنتان را از بین ببرید، این لیزر به کمک شما می آید. این روش دارای عوارض کمتری نسبت به لیپوساکشن می باشد. شما می توانید برای دریافت نوبت مشاوره و راهنمایی های بیشتر، به سایت دکتر قانعی مراجعه کنید.

 

برای داشتن پوست جوان چه باید کرد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید :

۱۵ ۱۷ ۲۰ ۴۴ (۰۲۱)