شاید موهای زیر بغل یکی از بخش‌های نادیده‌گرفته شده بدن به حساب بیاید اما وقتی پای نظافت یا لباس‌های تابستانی در میان باشد، توجهات زیادی به آن معطوف خواهد شد. (لیزر موهای زائد زیر بغل) همان‌طور که از نامش هم پیداست، این موها در قسمت زیر بغل رشد می‌کنند. رشد آنها معمولاً در ابتدای دوران بلوغ جسمی و به دلیل تاثیرات هورمون تستسترون در بدن مردان و همچنین زنان آغاز می‌شود. ممکن است موهای زیر بغل بعد از سنین نوجوانی نیز رشد کنند اما میزان رشد با توجه به عوامل ژنتیکی و سایر فاکتورها، از فردی به فرد دیگر متغیر است.

برای لیزر موهای زائد بدن با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

پوست نرم و ابریشمی زیر بغل- آنچه باید بدانید

• موی زیر بغل چطور رشد می‌کند؟

موهای زیر بغل، بلندتر و زبرتر از موهای سایر نقاط بدن هستند. جالب است بدانید که این موها فوایدی هم برای بدن دارند. گفته می‌شود که موهای زیر بغل، عرق را به خود جذب کرده و به تهویه و خنک شدن بدن کمک می‌کنند. اما با این حال باید هر از گاهی بنا به دلایلی زیبایی و نظافت شخصی، از بین برده شوند.

• چرا به زیر بغل‌هایی عاری از مو نیاز داریم؟

کنار آمدن با موهای زیر بغل، به خصوص وقتی می‌خواهید لباس‌های تابستانی بدون آستین بپوشید، به یک چالش اساسی تبدیل می‌شود. حالا اگر حجم این موها زیاد هم باشد، دغدغه بسیار جدی‌تر خواهد شد. عوارض متعددی مثل قارچ پوستی که معمولاً به واسطه عفونت باکتریایی ایجاد می‌شود سلامت این ناحیه از بدن را تهدید می‌کنند. این عوارض می‌توانند باعث ایجاد بثورات پوستی، بوی نامطبوع و لکه‌های تیره پوستی و همچنین سوزش پوست زیر بغل شود.

• بهترین راهکار برای از بین بردن موهای زیر بغل

فقط یک روش برای از بین بردن دائمی موهای زیر بغل وجود دارد که بر خلاف روش‌های موقت، در طولانی مدت مقرون به صرفه‌ و بهداشتی‌تر است. استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زیر بغل به شما کمک می‌کند تا با نهایت دقت و ایمنی، از شر این موها خلاص شوید.

• چطور باید موهای زیر بغل را برای همیشه از بین برد؟

استفاده از لیزر برای از بین بردن این موها یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای رفع دائمی موهای زیر بغل به حساب می‌اید که فقط طی چند جلسه نسبتاً کوتاه انجام می‌شود. هر شات لیزر، به طور دقیق فولیکول مو را نشانه می‌گیرد و آن را از درون نابود می‌کند و در نتیجه باعث ریزش کامل تار مو می‌شود. این روند درمانی باید با استفاده از تجهیزات مورد تایید و توسط یک پزشک یا اپراتور متخصص و آموزش‌دیده انجام شود.

 

از بین بردن موهای زائد زیر بغل با لیزر

با تمام سادگی ظاهری، این روند به شدت پیچیده و نیازمند آموزش‌های تخصصی است. در این روش، پرتویی از لیزر به قسمت زیر بغل تابانده می‌شود که فولیکول مو را هدف گرفته است. رنگ‌دانه‌های مو نور لیزر را جذب می‌کنند که در نهایت به نابود شدن آن می‌انجامد.

برای داشتن پوست جوان چه باید کرد؟

جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل

تعداد جلسات لازم با توجه به ضخامت تارهای مو و خصوصیات فردی، متغیر است اما به طور میانگین بین شش تا هشت جلسه توصیه می‌شود. برای از بین بردن موهای زیر بغل ضخیم یا زبر به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود. در مقابل، موهای نازک در تعداد جلسات کمتری از بین خواهند رفت. معمولاً برای کسب نتیجه رضایت‌بخش به سه تا هفت جلسه لیزر درمانی نیاز است.

خطرات لیزر موهای زائد زیربغل

این روش بی‌خطرترین راهکار برای از بین بردن دائمی موهای زیر بغل است. پیشرفت‎های فراوان در عرصه تکنولوژی لیزر درمانی باعث شده تا بتوان با حداقل میزان درد یا سوزش احتمالی، موهای زیر بغل را به طور دائمی از بین برد. اکثر کلینیک‌ها تنها از تجهیزات مورد تایید و دارای مجوز رسمی استفاده می‌کنند که ضامن حفظ سلامت و ایمنی در ارائه خدمات درمانی مورد نظر است. اما با این حال همیشه باید به معتبر بودن کلینیک و وضعیت تجهیزات آن توجه داشته باشید.

 عوارض جانبی لیزر زیر بغل چیست؟

در حقیقت هیچ نوع عارضه جانبی پس از لیزر درمانی وجود ندارد، مگر اندکی ناراحتی و سوزش پوستی، آن هم فقط در صورتی که پوست شما بسیار حساس باشد. در موارد نادر، امکان بروز تورم یا قرمزی بعد از جلسه لیزر درمانی وجود دارد اما این حالات موقتی هستند و به سرعت برطرف می‌شوند. همچنین بسیار به ندرت احتمال تغییر در رنگ‌دانه‌های پوست وجود دارد اما این مورد هم طی چند روز می‌تواند از بین برود. تحریک‌پذیری یا درد خفیف ناشی از روند درمانی با لیزر هم طی یک یا دو روز از بین خواهد رفت. با این حال، تجهیزات جدید و مدرن احتمال بروز همه این شرایط را تقریباً به صفر می‌رساند و از بین بردن موهای زائد با لیزر را به تجربه‌ای ایمن و بدون درد تبدیل می‌کند.

آیا پس از لیزر موهای زائد زیر بغل، به زمان زیادی برای ریکاوری نیاز است؟

زمان ریکاوری در افراد مختلف متغیر است اما اگر لیزر درمانی طی جلسات منظم و به درستی توسط متخصص مربوطه انجام شود، زمان مورد نیاز برای ریکاوری بسیار اندک و حتی نزدیک به صفر خواهد بود. بعد از چند جلسه ابتدایی، متوجه الگوی رشد موهای زیر بغل خواهید شد. با گذشت هر جلسه، موهای ناخواسته ابتدا نازک‌تر می‌شوند. با این حال، هنوز موهایی در بعضی نواحی به چشم می‌خورند که با کامل شدن جلسات به کلی از بین خواهند رفت. در پایان جلسات لیزر درمانی، خواهید دید که پوست زیر بغل تا چه اندازه نرم و ابریشمی و عاری از موهای زائد می‌شود.

آیا موهای زیر بغل به وسیله لیزر برای همیشه از بین می‌روند؟

بله. از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر ، روشی دائمی است. ممکن است پس از پایان درمان، همچنان چند تار موی بسیار نازک را مشاهده کنید اما این موها عموماً به قدری نازک و اندک هستند که به سختی به چشم می‌آیند. در مواردی، امکان رشد مجدد موها پس از گذشت چند ماه از پایان لیزر درمانی وجود دارد. اما جای نگرانی نیست چون فقط با چند جلسه مکمل کوتاه، این موها از بین خواهند رفت.

چند باور غلط درباره لیزر موی زائد

 

مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد زیر بغل

با پیروی از دستورالعمل‌های مراقبتی پیش و پس از لیزر درمانی که توسط متخصص پوست و مو ارائه می‌شود، بهترین نتیجه را در لیزر موهای زائد زیر بغل خواهید گرفت. وقتی تصمیم به استفاده از لیزر می‌گیرید، توصیه می‌شود که چند ماه از برداشتن موها به وسیله موچین، بند انداختن و اپیلاسیون خودداری کنید. بعضی از دستورالعمل‌های مراقبتی به این شرح هستند:

• بعد از هر جلسه لیزر درمانی به مدت 1 هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. پیش از ورود به فضاهای باز، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و هر 2 تا 3 ساعت یک بار آن را تجدید نمایید.
• تا پایان جلسات لیزر درمانی، موها را با موچین یا بند برندارید. نظارت بر رشد موها برای جلسه بعدی لیزر درمانی مسئله‌ای حائز اهمیت است چون برداشتن موهایی که بعد از جلسه لیزر دوباره رشد می‌کنند ممکن است محرکی برای تقویت ریشه مو و از بین رفتن تاثیر لیزر بر آن باشد.
• از رفتن به حمام آب داغ یا سونا بعد از جلسه لیزر، خصوصاً در 24 ساعت اولیه اجتناب کنید.
• پس از جلسه لیزر درمانی از کرم‌های لایه‌بردار در موضع مربوطه استفاده کنید چون این کار از ایجاد پوسته‌ها و قرمزی روی پوست جلوگیری می‌کند. لایه‌برداری باید یک تا دو هفته بعد از لیزر درمانی ودرصورت تجویزپزشک انجام شود.
ی برای تسکین موضع، می‌توانید از کرم ترمیم کننده هم استفاده کنید. این کار از هر گونه کدر یا بی‌رنگ شدن پوست نیز جلوگیری می‌کند.
• حداقل 3 تا 4 روز از دئودورانت، عطر یا کرم‌های سنگین روی موضوع استفاده نکنید تا از بروز خارش پوستی جلوگیری شود.
• ممکن است در موضعی که تحت لیزر درمانی قرار گرفته احساس خارش کنید، اما از دست کشیدن روی پوست این ناحیه یا خارش آن اجتناب کنید چون این کار می‌تواند باعث ایجاد جای زخم در پوست شود.
• 24 ساعت بعد از جلسه لیزر موهای زائد زیر بغل ورزش یا فعالیتی نکنید که منجر به تعریق زیاد شود چون این امر هم باعث خارش پوستی خواهد شد.

 

جمع‎‌بندی لیزر موهای زاید زیر بغل

بر خلاف سایر روش‌ها، لیزر موهای زائد روشی دائمی و بدون درد است. همچنین خلاف باور عمومی، لیزر درمانی در مقایسه با روش‌های مرسوم دیگر، از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر است چون نباید به طور مداوم تکرار شود. لیزر درمانی نیاز به زمان ریکاوری ندارد.
موقع تصمیم‌گیری درباره روش لیزر موهای زائد زیر بغل ، همه گزینه‌های موجود را بررسی و بهترین راهکار برای خود را انتخاب کنید.‍ بدون شک، لیزر موهای زائد زیر بغل ، بهترین روش برای از بین بردن دائمی موها بوده و در زمان کمتر و فقط با یک بار سرمایه‌گذاری، نتایج بهتری به دنبال دارد. بهترین لیزر مو زائد در غرب تهران