اکسیلیس در واقع انقلابی در درمان‌های جوانسازی پوست بر پایه لیزر به شمار می‌رود. در این روش، دو نوع انرژی با هم تلفیق می‌شوند: امواج فراصوت و RF یا همان رادیو فرکوئنسی. از جمله کاربردهای این روش درمانی که بدون درد و سریع انجام می‌شود، می‌توان به سفت و مستحکم شدن پوست، از بین بردن چربی‌های اضافی انباشته شده زیر پوست و تحریک روند طبیعی تولید کلاژن و الاستین اشاره کرد.

از افتادگی و شلی پوست خود خسته شده‌اید؟

اگر از ظاهر پوستتان در ناحیه گردن ناراضی هستید و از اینکه آن را پشت لباس‌های یقه‌ اسکی و دستمال گردن پنهان کنید خسته‌ شده‌اید، باید بدانید تکنولوژی جدید و کارآمدی وجود که با جوانسازی پوست گردن، به این مشکل شما خاتمه می‌دهد. دستگاه اکسیلیس که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) رسیده، یک راهکار غیرجراحی به شمار می‌رود که به کاهش چربی‌های اضافی زیر پوست در نواحی صورت، گردن یا بدن کمک کرده و با سفت و مستحکم کردن پوست، ظاهری بسیار بهتر به آن می‌بخشد. این روش درمانی، دوران نقاهتی ندارد.

 

 

 

کسب نتایج بهتر در زمینه سفت شدن پوست و کاهش چربی‌های اضافه

دستگاه اکسیلیس با استفاده از انرژی رادیو فرکوئنسی (RF) به اضافه امواج فراصوت، انرژی مضاعفی برای اجرای درمان‌های جوانسازی پوست تولید می‌کند. انرژی تابانده شده حین روند درمان، حرارت را به لایه‌های زیرین پوست منتقل کرده و باعث کوچک شدن سلول‌های چربی و در عین حال تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر می‌شود. دستگاه اکسیلیس جایگزینی کاملاً غیرتهاجمی برای لیفت پوست گردن یا صورت به روش جراحی است که ریسک‌های عمل جراحی و نیاز به دوران نقاهت طولانی آن را نیز در پی ندارد.

 

اکسیلیس چطور کار می‌کند؟

حین جلسه درمانی، انرژی رادیو فرکوئنسی و امواج فراصوت با کنترل دقیق به سمت قسمت‌های مورد نظر پوست هدایت می‌شوند تا لایه‌های زیرین پوست را گرم کنند. این حرارت، باعث کوچک شدن سلول‌های چربی شده و بافت پوست را جمع و سفت می‌کند. حرارت ایجاد شده توسط دستگاه اکسیلیس همچنین عاملی برای تحریک پوستی جهت تولید کلاژن و الاستین بیشتر به شمار می‌رود.

 

 

درمان با اکسیلیس برای چه افرادی مناسب است؟

اکسیلیس برای افراد 25 تا 70 سال به بالا توصیه می‌شود که مایل هستند شاهد بهبود وضعیت ظاهری پوست خود باشند به خصوص در قسمت‌هایی که درگیر نشانه‌های پیرپوستی شده و به سایر راهکارهای درمانی هم پاسخ نداده است. درمان با دستگاه اکسیلیس یکی از راهکارهای موثر طب زیبایی است و برای بهره بردن از نتایج آن نیازی به عمل جراحی وجود ندارد.

چین و چروک خواب چیست؟ علائم، پیشگیری و درمان

 

مزایای استفاده از دستگاه اکسیلیس چیست؟

جدیدترین نسل دستگاه اکسیلیس، مزایای زیادی برای بیمار در پی دارد که بعضی از آنها عبارتند از:
• مورد تایید بودن از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)
• پشت سر گذاشتن تست‌های متعدد علمی و بالینی
• سفت کردن بافت پوست و کاهش چربی‌های اضافه در یک جلسه درمانی
• درمانی راحت و بدون درد
• بدون نیاز به بی‌حسی
• بدون نیاز به داروی مسکن
• بدون عوارض جانبی
• بدون دوران نقاهت

 

 

بیمار حین درمان با اکسیلیس چه حسی دارد؟

دستگاه اکسیلیس روی ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار بگیرد، حرکت می‌کند و بیمار حین درمان، حرارت را احساس خواهد کرد. انرژی رادیو فرکوئنسی و امواج فراصوت با کنترل دقیق به سمت قسمت‌های مورد نظر پوست هدایت می‌شوند تا لایه‌های زیرین پوست را گرم کنند. زیر قسمت اپلیکاتور دستگاه، سیستمی برای خنک کردن سطح پوست وجود دارد که باعث می‌شود در طول جلسه درمانی راحت‎تر باشید. از نظر بعضی از بیماران هم، درمان با اکسیلیس احساس خوشایندی شبیه به ماساژ با سنگ‌های داغ را برایشان تداعی می‌کند. تصور کنید که درمانی برای جوانسازی پوست و کاهش چربی‌ها وجود دارد که علاوه بر تاثیرگذاری، لذت‌بخش هم هست. این همان نقطه قوت اکسیلیس است.

 

درمان با اکسیلیس چقدر طول می‌کشد؟

 

برای راحتی بیمار، ابزار اکسیلیس به گونه‌ای طراحی شده که انرژی را در یک بازه کوتاه زمانی که زیر یک ساعت به طول می‌انجامد به پوست نواحی مورد نظر منتقل کند. به طور کلی، برای کسب بهترین نتیجه به دو تا سه جلسه درمانی نیاز خواهد بود. تعداد دقیق جلسات درمانی مورد نیاز، به دغدغه‌های زیبایی و اهداف مورد نظر شما در این زمینه بستگی دارد.

 

آیا درمان با اکسیلیس، دوران نقاهت دارد؟

این پروسه درمانی هیچ دوران نقاهتی ندارد. ممکن است تا حدود 20 یا 30 دقیقه پس از جلسه درمانی، کمی قرمزی روی پوست شکل بگیرد که به سرعت برطرف خواهد شد. از آنجا که دوران نقاهت و نیاز به مراقبت خاصی پس از درمان وجود ندارد، می‌توانید بلافاصله پس از خروج از مرکز زیبایی، به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید.

تیکسل (Tixel) چیست؟

 

آیا اکسیلیس دستگاهی ایمن است؟

بله. اکسیلیس برای سفت کردن و رفع افتادگی و شلی پوست از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به تایید رسیده است. این دستگاه دارای ابزار کنترلی و سیستم‌های پیش‌بینی‌شده است که از انتقال حرارت بیش از اندازه به پوست جلوگیری می‌کند.

 

 

چه نتایجی را می‌توانم از درمان با دستگاه اکسیلیس انتظار داشته باشم؟
پس از 1 تا 2 جلسه درمان با اکسیلیس می‌توانید بخشی از اثربخشی این دستگاه را روی پوست خود مشاهده کنید. فاصله بین جلسات درمانی هم بین یک تا دو هفته‌ است.

 

آیا نتایج درمان با اکسیلیس دقیقاً مشابه با جراحی لیفت صورت یا لیفت گردن است؟

نتیجه درمان با اکسیلیس عینن مشابه با روش تهاجمی جراحی لیفت صورت یا لیفت گردن نیست. اکسیلیس برای آن دسته از افراد که می‌خواهند به روشی کاملاً غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی و بی‌هوشی، افتادگی و شلی پوست خود را درمان کنند یا چربی‌های موضعی غبغب، صورت یا قسمت‌های دیگر را از بین ببرند مناسب است. در این روش خبری از عوارض اجتناب‌ناپذیر جراحی مانند ریسک بروز عفونت و همچنین دوران طولانی نقاهت وجود ندارد و بیمار می‎تواند بلافاصله به زندگی عادی بازگردد. از اکسیلیس می‌توان برای بهبود یا حفظ نتیجه جراحی‌های زیبایی نیز استفاده کرد. تنها راهی که می‌توانید از طریق آن مطمئن شوید که با اکسیلیس به اهداف زیبایی خود دست پیدا می‌کنید یا خیر، حضور در جلسات مشاوره پیش از درمان است. در این جلسات، کیفیت و استحکام پوست شما ارزیابی شده و اقداماتی که می‌تواند انجام شود، به اطلاع شما خواهد رسید. اقدامات پیشنهادی ممکن است شامل جراحی‌های زیبایی یا روش‌های غیرجراحی برای جوانسازی پوست باشند.

 

پس از درمان با اکسیلیس باید انتظار چه چیزی را داشته باشم؟

توجه داشته باشید که برای کسب بهترین نتیجه از درمان با اکسیلیس، بدنتان باید باید قبل و بعد از درمان و حین جلسه درمانی با اکسیلیس به اندازه کافی آب دریافت کرده باشد. همچنین توصیه می‌شود که 30 تا 40 دقیقه پس از جلسه درمانی مرتبط با کاهش چربی‌های موضعی، کمی ورزش سبک داشته باشید تا میزان تاثیرگذاری درمان به حداکثر برسد.