مزوتراپی مو یا hair mesotherapy

مزوتراپی مو با نام های مزوپلاستی یا Hair Mesoنیز شهرت دارد. مزوتراپی یک تکنیک درمانی غیرتهاجمی است که طی آن مواد دارویی و مغذی مستقیماً به پوست سر فرد تزریق می شود تا رشد مو بهبود یافته و طاسی و ریزش مو علاج شود. مزوتراپی بر روی لایه اپیدرم و بافت پیوندی پوست، سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم عصبی تأثیر می گذارد. مزوتراپی در درمان برخی از انواع طاسی بسیار موفق عمل می کند. مزوتراپی می تواند در درمان ریزش مو به علت استرس و تنش بیش از حد پدید آمده(تلوژن افلوویوم) ،ریزش موی ناشی از رژیم های غذایی،حاملگی وشیردهی،ریزش مو متعاقب اعمال جراحی وبیهوشی عمومی یا ریزش موی ناشی از بعضی بیماریهاو همینطور دردرمان طاسی های موضعی(آلوپسی آره آتا) مثمر ثمر واقع شود.

در مزوتراپی مو هیچ ترکیب یا متد خاصی وجود ندارد که کارآیی و نتیجه بخش بودن آن از لحاظ علمی به اثبات رسیده باشد. بلکه پزشک به صلاحدید خود و با توجه به تجربیات قبلی، ترکیبات موجود در معجون مزوتراپی را تغییر می دهد. با کمک مزوتراپی می توان سیستم گردش خون را بهبود بخشیده و افزایش داد، مواد غذایی مورد نیاز برای تقویت فولیکول مو و رشد مو را به پوست سر تزریق و با به کارگیری سایر تکنیک های درمانی آن را تکمیل کرد. مواد شیمیایی زیر می توانند در تحریک فرآیند رشد مو و تولید موی جدید مؤثر عمل کنند.

 

 

درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو

مزوتراپی کاهش ریزش مو و رشد مجدد مو را در پی خواهد داشت. انجام تست تریکوگرام پس از یک سال می تواند مفید باشد. این احتمال وجود دارد که تزریق همراه با درد باشد.  روشهایی وجوددارند تا در حین مزوتراپی فرد احساس درد نکند.مثل استفاده از دستگاه مزوگان وداروی بیحسی. به ندرت پیش می آید که فرد مشکلاتی از قبیل ورم، کبودی، خارش و درد را تجربه کند. جلسات درمانی مزوتراپی مو سر محدودیتی ندارند و تا زمانی که بپزشک لازم بداند می توان درمان را ادامه داد. موفقیت مزوتراپی تاحدزیادی بستگی به تجربه پزشک دراستفاده ازداروهای مناسب وتکنیک تزریق دارد.

ریزش موی ارثی در زنان (Androgenetic Alopecia in Women)

 

هزینه مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک تکنیک تزریقی نسبتاً بدون درد و غیر تهاجمی است. با اینکه مدارک و مستندات علمی چندانی در تأیید این روش درمانی در دست نیست اما در سطح گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و طی سال های اخیر شاهد رشد و پیشرفت چشمگیر مزوتراپی و تبدیل شدن آن به یک متد زیبایی – پزشکی رایج بوده ایم. مزوتراپی توانسته جایگاه خود را در این صنعت تثبیت کند و به یک روش بسیار محبوب در درمان ریزش مو تبدیل شده است. برای گرفتن بهترین نتیجه باید مناسب ترین تکنیک تزریق و ترکیب معجون مزوتراپی را به کار بگیرید. هزینه مزوتراپی هزاران بیماری که این روش بر روی آن ها پیاده شده است، هیچ گاه عارضه جانبی بلند مدتی را گزارش نکرده اند.

مزوتراپی درکلینیک مرزداران دکترقانعی بااستفاده از دستگاه مخصوص مزوتراپی که اصطلاحا” مزوگان خوانده می شود بابرند Inderm ساخت آمریکا انجام می شود که باعث می شود دردتزریق به حداقل برسد ودقت مزوتراپی دررساندن داروی موردنظر به فولیکول مو افزایش یابد.