لیفت پیشانی ، ابرو و پلک ها یا همان وکتور لیفت یک راه حل نوآورانه با استفاده از لیزر فوتونا برای درمان افتادگی ابرو، پوست پیشانی و جوانسازی پلک فوقانی
است. این روش درمانی جدید ،کاملا” غیر تهاجمی است و بدون ایجاد زخم در پوست انجام می شود. وکتور لیفت با بالا بردن دم ابرو (eyebrow tail) و کاهش افتادگی پلک به جوانسازی چهره و بخصوص چشم ها کمک می کند.

درمان افتادگی ابرو و پلک چطور انجام می شود؟

وکتور لیفت ، بدون جراحی و با استفاده از فناوری انحصاری لیزر  Er:YAG فوتونا یعنی FotonaSMOOTH انجام می شود و اثربخشی آن به عنوان یک راه حل قدرتمند و موثر در گرم کردن و تحریک کلاژنسازی و چفت و بست کردن رشته های کلاژن به منظور تایتنینگ یا سفت کردن پوست و همچنین لیگامان های نگهدارنده پوست، به اثبات رسیده است.
VectorLift یک تعادل بهینه بین سفت شدن فوری بافت (انقباض سطحی) و تشکیل کلاژن جدید (جوانسازی پوست بلند مدت) 
ایجاد می کند و در عین حال برای بیمار قابل تحمل و بدون آثار جانبی است.

نحوه انجام لیفت پیشانی فوتونا چگونه است؟

وکتور لیفت یا لیفت شقیقه یک درمان سه مرحله ای شامل لیزر پوست شقیقه و پیشانی ، لیزر پوست سر (4 سانتی متر پشت خط رویش موها) و لیزر پوست پلک در هر جلسه درمانی است. برای تأثیر درمانی بهتر، بخش جلویی پوست سر هم لیزر می شود تا لایه SMAS
(سیستم آپونورتیک-عضلانی سطحی) که مثل یک لنگر پوست پیشانی را نگه می دارد، تقویت شود و ماندگاری لیفت بیشتر شود. در وکتور لیفت انحصاری فوتونا، لیزر اربیوم یاگ با انرژی کم ولی مسلسل وار در پوست شلیک می شود تا بتواند با نفوذ بیشتر در لایه های عمقی پوست، کلاژنسازی مؤثرتری ایجاد کند. مزیت دیگر این نوآوری، افزایش تدریجی گرما و قابل تحمل شدن درمان برای بیمار است زیرا از شوکی که می تواند توسط
تک پالس های پرقدرت لیزر ایجاد شود، جلوگیری می کند.

وکتور لیفت فوتونا چطور انجام می شود؟

این روش درمانی غیر تهاجمی است، نیاز به استراحت ندارد و پس از درمان ،بیمار بلافاصله به زندگی عادی بر میگردد.
مدت درمان حدود ۲۵ دقیقه و تعداد جلسات مورد نیاز ۳ تا 5 جلسه و هر 3 هفته یکبار است. درمان افتادگی ابرو با لیزر فوتونا نیاز به بیحسی ندارد ولی در افراد حساس می تواند تحت بی
حسی موضعی انجام شود.
نتیجه وکتور لیفت فوتونا ، کاهش افتادگی پیشانی ، پلک و ابرو است . امتیاز این روش درمان نسبت به جراحی اینست که نیاز به آمادگی قبلی ، دوره نقاهت و بیهوشی ندارد و بدون ایجاد جای زخم ، ریزش مو در محل برش جراحی و عفونت ، باعث تایتنینگ پوست و لیفت ابرو، پیشانی و پلک ها می شود. با توجه به اینکه این روش
درمانی روی یک سوم فوقانی صورت متمرکز است، می‌توان آن را بصورت ترکیبی و همزمان با لیفت 4 بعدی فوتونا (Fotona4D) که روی
نواحی میانی و تحتانی صورت کار می کند، بصورت مکمل انجام داد. انجام همزمان لیفت پیشانی و لیفت 4 بعدی در افرادی که افتادگی پایین صورت همراه با افتادگی پیشانی و ابرو دارند ، نتایج بهتری به همراه دارد. مراحل وکتور لیفت عبارتند از:

مرحله اول: تایتنینگ پوست شقیقه برای بالا بردن دم ابرو و سفت کردن لیگامان های نگهدارنده پلک فوقانی
مرحله دوم:
افزایش نیروی کششی (traction vector) بر کل سطح ناحیه درمان
مرحله سوم:
سفت کردن پوست پلک فوقانی

آیا وکتورلیفت فوتونا دردناک است؟

به طور کلی وکتور لیفت یک روش درمان غیرتهاجمی و سرپایی است و طوری طراحی شده که برای ابروها، پلک ها و پوست پیشانی ایمن و بی خطر باشد. بیشتر بیماران، گرم شدن تدریجی پوست را تجربه می کنند که سوزش خفیف و قابل تحملی دارد و با قرار دادن کیسه یخ بلافاصله برطرف می شود.

آیا وکتورلیفت فوتونا عواض جانبی دارد؟

وکتور لیفت حداقل عوارض جانبی را دارد و فقط پوست ناحیه درمان ممکنست دچار قرمزی موقت شود که در کمتر از چند ساعت برطرف می شود. دوره نقاهت و نیاز به استراحت تدارد و بلافاصله بیمار به روال عادی زندگی روزمره خود باز می گردد.

وکتور لیفت فوتونا چقدر طول می کشد؟

زمان درمان ( بدون احتساب ۳۰ دقیقه بیحسی موضعی) به طور متوسط بین ۲۰ نا ۳۰ دقیقه است.

وکتور لیفت فوتونا چند جلسه است؟

تعداد جلسات مورد نیاز به شدت افتادگی پوست و لیگامان های نگهدارنده دور چشم بستگی دارد ولی بطور کلی پیشنهاد میشود وکتور لیفت حداقل 4 جلسه با فاصله ۳ تا ۴ هفته انجام شود.

هزینه درمان وکتور لیفت فوتونا چقدر است؟

وکتور لیفت در سنگاپور بالای ۸۰۰ دلار در هر جلسه هزینه دارد.

وکتور لیفت فوتونا چیست و چگونه عمل میکند؟

وکتور لیفت یک درمان غیر تهاجمی مبتنی بر فناوری پالسی  Er:YAG SMOOTHⓇ لیزر فوتونا است که با تحریک کلاژنسازی و کلاژن ریمادلینگ ( همساز کردن رشته های کلاژن ) در لایه های سطحی و عمیق پوست ، باعث سفت شدن و لیفت شقیقه،پیشانی،ابرو و پلک فوقانی می شود. وکتور لیفت یک درمان  ۳ مرحله ای مبتنی بر لیزر است که پلک های فوقانی، دم ابرو و پیشانی را سفت می کند و روش ایده آل برای لیفت قسمت فوقانی صورت است.

وکتور لیفت فوتونا برای چه افرادی مناسب است؟

  1. کسانی که به دنبال راه حل فوری و ماندگار برای درمان شلی و افتادگی خفیف تا متوسط پلک ، ابرو و پیشانی هستند.
  2. کسانی که به دنبال یک روتین برای پیشگیری از شل شدن و افتادگی پوست پیشانی ، ابرو و پلک هستند.
  3. کسانی که بعد از تزریق بوتاکس دچار افتادگی پلک شده اند.
  4. کسانی که نمی خواهند یا نمی توانند جراحی لیفت ابرو انجام دهند.

آیا وکتور لیفت فوتونا را می توان همزمان با سایر روش های جوانسازی انجام داد؟

معمولاً بله. از آنجایی که این روش درمانی غیر تهاجمی است و دوران نقاهت کوتاهی دارد، می توان آن را با سایر درمان ها مثل لیفت 4 بعدی فوتونا انجام داد.
قبل از لیفت شقیقه رعایت چه نکاتی ضروری است؟

  • قبل از درمان، پزشک خود را از سوابق بیماری ، جراحی و مصرف داروها و مکملهایی که استفاده می کنید مطلع نمایید.
  • اگر از لایه بردار قوی یا ایزوترتینویین خوراکی (روآکوتان) استفاده می کنید یا سابقه حساسیت پوستی و لک بعد از اقدامات زیبایی دارید به پزشک اطلاع دهید

مراقبت های بعد از وکتور لیفت فوتونا چیست؟

  • از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید.
  • هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید، ممکن است از چند ساعت تا چند روز در پوست پیشانی و پلک قرمزی وجود داشته باشد.
  • از محصولات لایه بردار، ضدلک و محصولاتی که پوست را تحریک می کنند، مانند محصولات حاوی الکل، اسکراب های ساینده (abrasive scrubs)، و تونرها (toners) و یا محصولات حاوی اسید یا رتین A خودداری کنید.
  • ازکرم ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
درمان جدید ریزش مو : هیراستارت فوتونا چیست؟