افتادگی پوست پلک، دومین علت شایع مراجعه به کلینیک های زیبایی است ، باافزایش سن ،  پوست پلک  دچار شلی وافتادگی می شود ، به مرورزمان با ضعیف شدن عضلات پلک و تجمع چربی زیر پلک (ایجاد بالشتک چربی یا fat bag ) افتادگی پلک تشدید می شود .دراین وضعیت چشم ها و به دنبال آن چهره ،پیر و خسته به نظر می رسد.

معمولا” اولین علامتی که باعث می شود تا متوجه  افتادگی پلک شویم؛ کوچک شدن چشم در عکس هاست،بعضی از خانم ها هم از تغییرات آرایش چشم ، متوجه افتادگی پلک شان می شوند. محدودشدن میدان بینایی به ویژه دید جانبی و احساس خستگی زودرس چشم ها بخصوص درهنگام رانندگی یا مطالعه ازدیگر علائم افتادگی پلک است.

تا یکی دو سال پیش تنها راه حل این مشکل جراحی بلفاروپلاستی بود. بسته به اینکه افتادگی پلک محدود به پوست پلک باشد ، یا عضلات هم نیاز به بازسازی داشته باشد و برداشتن چربی زیر پوستی هم لازم باشد، اینکه مشکل محدود به پلک بالا یا پایین یا هردو پلک باشد؛ تکنیک جراحی بلفاروپلاستی و نتایج وآثار ناشی از آن،فرق می کند.اما آنچه در همه موارد جراحی،مشترک است:

بریدن وبخیه پوست پلک است.در بلفاروپلاستی به روش جراحی، بریدن پوست پلک الزامی است، گرچه جراح سعی می کند تا خط برش را در چین های طبیعی پلک بالا وپایین مخفی کند، ولی دربیشترموارد، جای بخیه ، بعداز عمل باقی می ماند. در مواردی، آسیب وارده به عضلات ظریف پلک ، باعث نقص دائمی در یک یا هردوچشم می شود.خشکی چشم ، عدم قرینگی چشم ها ، اشکال در بسته شدن پلک ها و سایر عوارض احتمالی ناشی ازجراحی و بیهوشی از دیگر عوارض غیر قابل پیش بینی این جراحی است. به همین علت، تعدادزیادی از افرادی که از افتادگی پلک رنج می برند، به خاطر ترس ونگرانی از عواقب جراحی ، از انجام بلفاروپلاستی خودداری می کنند.  خوشبختانه ، پلکسر ، بسیاری از این نگرانی ها رابرطرف کرده است. پلکسر با استفاده از انرژی پلاسما ، بدون ایجاد آسیب به لایه های عمقی پوست ، باعث تصعید یا sublimation پوست اضافه پلک وکشیده شدن پوست پلک می شود.

البته این به آن معنا نیست که پلکسر، بطورکامل جایگزین جراحی بلفاروپلاستی شده است و هنوز هم درمواردی که افتادگی پلک به علت افتادگی بالشتک چربی انتهای خارجی ابرو باشد یا در موارد نادری که فرم آناتومیک حدقه چشم نیاز به بازسازی داشته باشد؛ جراحی بلفاروپلاستی بهترین گزینه است. مواردی که افتادگی پلک همراه با چین وچروک پوست پلک است (که بیشترین موارد افتادگی پلک هم از همین دسته است) وبرای لیفت پوست پلک وبرداشتن پوست اضافی پلک توصیه می شود.

لیفت صورت بدون جراحی ؛ معرفی و مقایسه معایب و مزایای ۷ روش اصلی لیفت غیر تهاجمی صورت

اما چطور بفهمیم که کاندیدمناسب پلکسر هستیم یا خیر؟کافیست با چشم نیمه باز،در آینه نگاه کنیم یا از کسی بخواهیم درحالی که چشم مابسته است از پلک ما عکس بگیرد اگر چین های پوستی شعاعی(به موازات لبه پلک) در پلک بالا و پایین یا هردو پلک وجودداشته باشد؛افتادگی پلک ما با پلکسر قابل درمان است.

درمان افتادگی پلک

پلکسر چین وچروک های پلک تحتانی و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم راهم برطرف می کند.بطور کلی هرجا که پوست اضافی (excess skin) عامل ایجاد چین وچروک است،پلکسر قابل استفاده است.بویژه در پوست اطراف چشم و پوست دورلب ها ،گردن وحتی اطراف ناف . سایر کاربردهای پلکسر در لیفت پوست را درمطالب بعدی معرفی خواهیم کرد.

پلکسر پلاس

پلکسر اگر به موقع انجام شود می تواند جلوی پیشرفت شلی و افتادگی پلک را بگیرد و چین وچروک های پلک را برطرف کند. بزرگترین مزیت پلکسر، غیرتهاجمی بودن آنست که باعث می شود تا درمان شلی و افتادگی پلک بدون عارضه، بدون نیاز به بستری شدن و طی کردن دوره نقاهت طولانی و با هزینه ای به مراتب کمتر از جراحی در دسترس تعدادبیشتری از متقاضیان بلفاروپلاستی قرار گیرد.

تصاویر قبل و بعد از درمان افتادگی پلک با پلکسر

لیفت پلک به روش غیرجراحی با استفاده از پلکسر، یک گزینه بسیار موثر و مناسب است؛ نه تنها برای جوانسازی و لیفت پلک‌ها بلکه برای کاهش چین و چروک پوست صورت. اگر دچار عارضه افتادگی پلک هستید و به دنبال راهکاری برای ترمیم آن می‌گردید، مشاوران ما در کلینیک زیبایی دکتر قانعی خوشحال خواهند شد تا شما را راهنمایی کنند.

افتادگی پلک و راهکارهای نوین ترمیم آن

 

.: برای دیدن نمونه کارهای درمان افتادگی پلک با پلکسر بر روی لینک زیر کلیک نمایید :.

نمونه کار قبل و بعدCode:B98-002