پوست یکی از مهم ترین ارگان های بدن هر شخص است. بیماری های پوستی می تواند در هر شخص به شکل خاصی بروز پیدا کند. بیشتر اوقات، پیشگیری بهترین راه کنترل مشکلات پوستی است. گاهی درد یا احساس ناراحتی، اولین علامت شروع یک عارضه‌ پوستی‌ است،حتی اگر از نظر ظاهری قابل مشاهده نباشد. همراه سایت دکتر قانعی باشید تا با روش های پیشگیری از بیماری های پوستی آشنا شوید.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

4 روش پیشگیری از بیماری های پوستی

برای پیشگیری از عفونت پوست ، دست های خود را بطور مرتب شست و شو دهید 

 یکی از ساده ترین راه های جلوگیری از عفونت پوست این است که بهداشت دست ها مانند شستن دست ها ، به طور مداوم انجام شود. همچنین، هنگامی که صابون و آب در دسترس نیست، می توانید از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید. دست ها را ابتدا بطور کامل خیس کنید و صابون بزنید. زیر ناخن ها و لای انگشتان فراموش نشود ( 20 ثانیه صابون باید روی دست شما باشد ).

 دست ها را با استفاده از یک حوله کاغذی یا خشک کن هوا خشک کنید. در برخی از اماکن عمومی، مانند بیمارستان ها و خانه های سالمندان، برای جلوگیری از انتقال بیماری های پوستی اغلب یک ایستگاه بهداشت وجود دارد که می توانید دستان خود را ضدعفونی کنید.

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

استفاده از مرطوب کننده ها

 اگرچه شستشوی دست ها اغلب به کاهش عفونت های پوستی کمک می کند ولی شستشوی زیاد می تواند منجر به خشک شدن پوست و ایجاد ترک های پوستی شود. ویروس ها مثل ویروس زگیل یا باکتری های ایجاد کننده عفونت می توانند از طریق این ترک های پوستی به راحتی وارد پوست شده و عفونت ایجاد کنند. برای جلوگیری از ترک و پوسته پوسته شدن و همچنین  پیشگیری از بیماری های پوستی، از مرطوب کننده استفاده کنید. 

تقویت سیستم ایمنی 

 سیستم ایمنی یک شبکه از سلول ها، بافت ها و اندام هایی است که با هم کار می کنند تا از بدن در برابر عوامل بیماریزا محافظت کنند. هنگامی که سیستم ایمنی بدن تضعیف می شود، احتمال همه انواع عفونت ، به ویژه عفونت های ویروسی و قارچی حساس می شود. استرس و بی خوابی می تواند احتمال عفونت های پوست را افزایش دهد.

اگر رژیم غذایی خاصی دارید یا عمل اسلیو انجام داده اید یا مشکلات گوارشی در جذب بعضی از مواد مغذی دارید ، ممکنست ویتامین یا مواد معدنی کافی دریافت نکنید، در اینصورت باید زیر نظر پزشک از مکمل های مولتی ویتامین استفاده کنید. استراحت کردن اگرچه به نظر ساده می رسد، اما خواب کافی در پیشگیری از بیماری های پوستی نقش مهمی دارد. استراحت اجازه می دهد بدن و سیستم ایمنی بدن ، خود را تجدید و شارژ کند تا بهتر بتواند با عفونت های ویروسی مقابله کند. سعی کنید هرشب 7 تا 9 ساعت خواب کامل داشته باشید.

کمبود ویتامین D بخصوص در ماه های پاییز و زمستان که پوست کمتر در معرض آفتاب است شایعتر است. اگر ویتامین D شما کمتر از 10 باشد کمبود شدید و اگر بین 10 تا 30 است کمبود ویتامین D دارید.

همه چیز درباره زونا

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

انواع روش های پیشگیری از بیماری های پوستی

اجتناب از اشتراک گذاری لوازم شخصی

 برای جلوگیری از انتقال بیماری های پوستی اجتناب از اشتراک لوازم شخصی امری ضروری است. به افراد از سن جوانی باید آموخت که لوازم شخصی خود را به اشتراک نگذارند. به اشتراک گذاشتن اقلام بهداشت شخصی یا اقلامی که با مایعات بدن مواجه می شوند، اغلب منجر به انتقال میکروب ها می شود.

 محصولات بهداشت شخصی همیشه حاوی میکروب ها هستند. اجتناب از اشتراک گذاری مواردی مانند لوازم آرایش، برس مو، حوله و… به اشتراک گذاری نوشیدنی ها و غذاها به راحتی می تواند بزاق را که یک میزبان رایج از میکروب ها است، پخش کند. پس این مورد را حتما جدی بگیرید.

نکات قابل توجه برای پیشگیری از بیماری های پوستی

بیماری های پوستی یکی از بیماری های شایعی است که ممکن است هر فردی دچار آن شود. بیماری های پوستی انواع مختلفی دارند. در این مقاله وبسایت دکتر قانعی به بررسی روش های پیشگیری از بیماری های پوستی پرداخته است. این روش ها شامل: شستن مرتب دست ها، استفاده از کرم مرطوب کننده برای پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن و اجتناب از اشتراک گذاری لوازم شخصی است. امیدواریم با رعایت این پیشگیری ها همیشه پوست سالم و شاداب داشته باشید.

پلکسر پلاس یا درمان افتادگی پلک