همراه وبسایت دکتر قانعی باشید تا با لیزر موی زائد در سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر آشنا شوید. بعضی افراد به دلیل بی نظمی هورمونی که در بدنشان وجود دارد، دارای موهای زائد غیرمعمول در مناطق مختلف بدنشان هستند. شایعترین اختلالی که باعث بروز موهای ضخیم مردانه در خانم ها می شود؛  سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS است.

براساس مطالعات و تحقیقات صورت گرفته، مدیریت علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک از جمله رشد غیر عادی موهای زائد، یک موضوع حساس است که باید تحت نظر پزشک همراه با تغییر سبک زندگی انجام شود. اگر شما هم برای مدت طولانی با موهای زائد و سندرم تخمدان پلی کیستیک دست و پنجه نرم می کنید، مقاله زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندروم تخمدان پلی کیستیک که به اختصار (PCOS)  نامیده می ‌شود، نوعی اختلال شایع هورمونی در بانوان است. این اختلال معمولاً با علائمی مثل بی نظمی در عادت ماهانه و رشد موهای زائد در صورت و بدن ظاهر می ‌شود. بسیاری از مبتلایان به این بیماری با رویش و ضخیم شدن موهای زائد در نقاط مختلف بدن و صورت درگیرند که معمولا” به درمان پاسخ نمی دهد و بسیار آزاردهنده و سمج هستند.این اختلال هورمونی  باعث چرب شدن پوست سر و صورت و ریزش موهای سر نیز می شود. شیوع این اختلال در بانوان  5 تا 10 درصد است.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

گرچه در سالهای اخیر اطلاعات زیادی در مورد PCOS به دست آمده ولی هنوز علت اصلی و درمان قطعی آن بطور کامل روشن نشده است .مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که فاکتورهایی مانند سبک زندگی، عوامل محیطی ، وراثت و ژنتیک در ابتلا به این بیماری نقش دارد. در سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS تعداد زیادی کیست های کوچک پر از مایع در تخمدان ها تشکیل می شوند. این وضعیت باعث رشد غیر طبیعی و بیش از حد موها در صورت و بدن شده که هیرسوتیسم (Hirsutism) نامیده می شود.

نکات درمان لک صورت و بدن با لیزر

هورمون های مردانه

در سندروم تخمدان پلی کیستیک، سطح هورمون های مردانه و حساسیت به این هورمون ها بالا می رود. فرد مبتلا به این سندرم سال ها با رشد غیر طبیعی موهای زائد مواجه است موهایی ضخیم و مردانه که بطور معمول در بدن خانم ها دیده نمی شوند . از آنجا که این هورمون های مردانه بطور دائم در بدن ترشح می شوند. رفع موهای زائد در این وضعیت چالش برانگیز خواهد بود.

خانم های مبتلا به این سندروم می توانند با تغییر سبک زندگی خود و درمان دارویی علائم PCO را تا حد زیادی کاهش دهند . یکی از راه های مناسب جهت رفع موهای زائد هورمونی، استفاده از لیزر_موی_زائد است.

لیزر موهای زائد و سندرم تخمدان پلی کیستیک

بهترین اقدامی که می توان برای از بین بردن موهای زائد ناشی از  تخمدان پلی کیستیک انجام داد، استفاده از لیزر است. لیزر موهای زائد مناسب ترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد ناشی از تخمدان پلی کیستیک است. این روش از الکترولیز بهتر است، چون به کمک آن موهای زائد شما بدون درد و عوارض جانبی طولانی مدت از بین می روند. از طرفی حذف موهای زائد با لیزر سریع تر نتیجه می دهد.

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره تلفن 09912110421 در وب سایت تماس بگیرید.

در روش الکترولیز هر نوبت مراجعه برای رفع موهای زائدِ یک ناحیه کوچک از بدن، چند ساعت طول می کشد، اما با لیزر معمولا” کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می برد.

نکته مهم برای درمان موفقیت آمیز موهای زائد در سندروم تخمدان پلی کیستیک اینست که در صورت مصرف دارو باید ابتدا دارو قطع شود و سپس لیزرموی زائد انجام دهید.

توصیه های لازم برای درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

همه ی افرادی که به تخمدان پلی کیستیک (PCOS) مبتلا هستند، علائم مشابهی ندارند.اما به طور کلی رعایت یک برنامه ی درمانی جامع که علاوه بر دارو ، سبک زندگی سالم را مدنظر قرار می دهد،بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت. مهم ترین نکات و توصیه های لازم برای درمان تخمدان پلی کیستیک عبارتند از:

نکات مهم قبل از لیزر موی زائد

کاهش وزن ،درمان دارویی ، فعالیت منظم ورزشی ، لیزر موهای زائد

دارو درمانی همراه با لیزر موی زائد ممنوع

داروهایی که در سندروم تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان استفاده می شوند(تا زمانی که مصرف می شوند) باعث نازک شدن موهای زائد و کند شدن سرعت رشد آنها می شوند، بنابراین تأثیر لیزر را کاهش می دهند (هرچه موها ضخیم تر و مشکی تر ، لیزر موی زائد مؤثرتر) بنابراین بهتر است ابتدا لیزر انجام شود و بعد از رفع موهای زائد ، دارو درمانی انجام شود.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره تلفن پذیرش کلینیک 44201715 تماس بگیرید.

بر خلاف روش های قدیمی مثل شیو کردن و اپیلاسیون ، لیزرموی زائد ، فولیکول مو را هدف قرار داده و از بین می برد بنابراین نتایج آن ماندگار است. الکترولیز موهای زائد، بسیار دردناک است و به جلسات زیادی نیاز دارد. به این ترتیب لیزر_موی_زائد مناسب ترین روشی است که برای از بین بردن موهای زائد و سمج ناشی از سندرم تخمدان پلی کیستیک توصیه می شود.

سخن پایانی

سندروم تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان یکی از اختلالات شایع در بسیاری از خانم هاست. این بیماری به عواملی همچون سبک زندگی، عوامل محیطی و ژنتیک بستگی دارد. علائم شایع این سندروم عبارتست از: بی نظمی عادت ماهانه، رشد موهای زائد ، ریزش مو و آکنه یا جوش . این علائم فراز و نشیب دارند و گاهی بهتر و گاهی بدتر می شوند.

بهترین روش رفع موهای زائد در این وضعیت، لیزر است . اگر شما هم با وجود تکمیل جلسات لیزر موی زائد با برگشت موهای زائد مواجه شدید یا به شما گفته شده که به علت تنبلی تخمدان لیزر روی شما مؤثر نیست ، ویدئوی زیر را مشاهده کنید تا نکات مهمی را در این مورد از زبان دکتر قانعی بشنوید.

درمان تخمدان پلی کیستیک علاوه بر دارو نیازمند کنترل وزن، فعالیت ورزشی منظم و سبک زندگی سالم می باشد.