با افزایش سن و کاهش کلاژن سازی، کم کم چین و چروک در پوست صورت ظاهر می شود ، اما نگران نباشید! زیرا امروزه روش های متعددی برای درمان چین و چروک در دست است. اگر به دنبال یک روش غیر تهاجمی هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای مزوبوتاکس باشید که میکرو بوتاکس نیز نامیده می شود. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که “مزوبوتاکس چیست؟” در ادامه همراه سایت دکتر قانعی باشید تا با مزوبوتاکس آشنا شوید.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

مزوبوتاکس چیست؟

مزوبوتاکس عبارتست از تزریق محلول بوتاکس با مقادیر جزئی و دقت زیاد با استفاده از تزریقات متعدد در پوست . در واقع مزوبوتاکس یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است که می تواند خطوط و چین و چروک های ظریف را کاهش دهد و در نتیجه پوستی صاف و جوان تری را به شما هدیه می دهد.

این تکنیک همچنین می تواند اندازه منافذ پوست ، ترشح چربی پوست و تعریق صورت را کاهش دهد. از آنجایی که غلظت سم بوتولینوم در مزوبوتاکس کمتر است، تأثیر آن نیز در مقایسه با تزریق بوتاکس برای مهار چین و چروک های حرکتی صورت که در عضلات انجام می شود، متفاوت است.

در این روش درمانی ،بوتاکس در پوست تزریق می شود نه عضله . بوتاکس رقیق شده و به مقدار بسیار کم در هر نقطه تزریق می شود ولی در عوض تعداد نقاط تزریق بسیار بیشتر است و بسته به هدف درمان در سطح وسیع تر تزریق می شود.

بوتولینوم رقیق شده را می توان با انواع محلول های مزوتراپی ترکیب کرد تا اهداف درمانی متفاوتی حاصل شود .ترکیبات مزوتراپی حاوی اسید هیالورونیک ،ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، پپتیدها و فاکتورهای رشد برای آبرسانی و جوانسازی پوست کاربرد دارند .

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

بوتاکس اصل و بوتاکس تقلبی، تفاوت ها و ملاحظات

فرآیند مزوبوتاکس چگونه است؟

  • مزوبوتاکس به صورت سطحی یا با استفاده از گان مزوتراپی تزریق می شود؛
  • این دارو در عرض ۳ یا ۴ روز شروع به تاثیر گذاری می کند، در عرض ۱۴ روز اثر آن کامل می شود و برای 3 تا 6 ماه باقی می ماند؛
  • قرمزی خفیف ظرف ۱ تا ۳ ساعت پس از مزوبوتاکس از بین می رود. به طور استثنایی، گاهی و نه همیشه ممکن است کبودی های کوچکی در بعضی از نقاط تزریق ایجاد شود که خود به خود و طی چند روز جذب می شود؛
  • این روش را می توان 2 تا 3 بار در سال انجام داد. توصیه می شود ناحیه تحت درمان را در معرض تابش خورشید قرار ندهید و از ضدآفتاب استفاده کنید.

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس چیست؟

بوتاکس

برای افرادی مناسب است که در ناحیه دور چشم و پیشانی چین و چروک وجود دارد. بعد از تزریق بوتاکس عضلات ناحیه تزریق شده تا مدت مشخصی شل می شود و باعث می شود که چین و چروک در آن ناحیه از بین برود.

مزوبوتاکس

مزوبوتاکس چیست؟ تزریق بوتاکس در مقادیر کوچک وبه تعداد زیاد داخل پوست با این تفاوت نسبت به بوتاکس که عضلات صورت شل نمی شود و بعد از تزریق ، حالت طبیعی چهره حفظ می شود. کاربرد مزوبوتاکس محدود به پیشانی و خطوط پنجه کلاغی دور چشم نیست و کارایی بسیاری زیادی در صورت دارد و در بیشتر قسمتهای صورت می توان جوانسازی انجام داد و مهم تر از همه اینکه  به راحتی می توانید عضلات صورت خود را حرکت دهید.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

درمان دائمی عرق زیر بغل با استفاده از بوتاکس

مزوبوتاکس و تاثیرات آن

روش تزریق مزوبوتاکس چیست؟

تکنیک تزریق مزوبوتاکس بسیار مهم است هرچه نقاط تزریق دقیق‌تر باشد، دوز بوتاکس کمتری مورد نیاز است. این تزریق‌های کوچک و هدفمند، برای بیمار یک ظاهر طبیعی به ارمغان می‌آورند و نتیجه درمانی بهتری حاصل می شود.

 در مقایسه با ۵ تا ۲۰ تزریق عمیق بوتاکس ، در مزوبوتاکس ۵۰ تا ۱۰۰ تزریق کوچک در پوست صورت انجام می شود. ممکن است این تزریق‌ها ناراحت کننده باشند؛ به عبارت دیگر احساس گزش بیشتری را روی پوست خود احساس خواهید کرد. به همین علت بهتر است ، قبل از درمان از کرم بی‌حس کننده استفاده شود.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

مزوبوتاکس روشی موثر برای کاهش چین و چروک

مزوبوتاکس یکی از روش های مؤثر و کمتر تهاجمی برای کاهش چین و چروک پوست ، منافذباز ، ترشح چربی و تعریق پوست صورت  است که امروزه فراگیر شده است. اگر به دنبال فلج شدن عضله از طریق بوتاکس نیستید، مزوبوتاکس روش جایگزین مناسبی است. در کلینیک دکتر قانعی تزریق مزوبوتاکس به عنوان یکی از روش های جوانسازی برای افرادی که از آن سود می برند ، انجام می شود.

پلکسر پلاس یا درمان افتادگی پلک