جوانسازی 4 بعدی صورت ( fotona 4D) چیست؟

همه ما علاقه مندیم در تمام مراحل زندگی ، زیبا باشیم و بدرخشیم ؛ به همین خاطر بهداشت و مراقبت پوست و توجه به پیشگیری از مشکلات پوستی ، به یکی از نیازهای اصلی زندگی امروزی تبدیل شده است. شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای داشتن پوستی سالم و شفاف ؛ انواع کرم ها و ماسک های خانگی یا گیاهان دارویی،ماساژ و پاکسازی و … را امتحان کرده و نتیجه مطلوب نگرفته اید؛ این طبیعی است، چون ساختار پوست انسان به سادگی اجازه عبور و جذب مواد را نمی دهد و بسیاری از کرم ها و ماسک ها فقط در سطح پوست مؤثر هستند مثل مرطوب کننده ها یا ضدآفتاب ها.

بهتر است برای داشتن پوست جوان و سالم ، بصورت دوره ای توسط متخصص پوست و زیبایی معاینه شوید . همانطور که بارها و بارها از زبان پزشکان شنیده اید ، پیشگیری بهتر و ارزانتر از درمان است. هرساله پیشرفت های قابل توجهی در طب زیبایی اتفاق می افتد که باعث می شود تا خدمات زیبایی و درمانی ؛ مؤثرتر ، ساده تر و ارزانتر ، در اختیار تعداد بیشتری از مردم جهان  قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم یکی از جدیدترین نوآوری ها در این زمینه که اخیرا” مورد توجه و استقبال متخصصان پوست و زیبایی قرار گرفته است ، یعنی جوانسازی 4 بعدی فوتونا را به شما معرفی کنیم.

برای جوانسازی پوست صورت با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

فوتونا ، یک لیزر جدید است که لیفت و جوانسازی صورت را نه تنها از سطح پوست بلکه از داخل دهان ، انجام می دهد و نسبت به لیزرهای قبلی به مراتب مؤثرتر و کارآمدتر است . این روش جدید که جوانسازی چهار بعدی یا 4D خوانده می شود ، نه تنها برای بانوان میانسال و مسن که دچار شلی و افتادگی پوست هستند ، بلکه برای خانم های جوانی که می خواهند از شلی و افتادگی پوست خود پیشگیری کنند ، انجام می شود.

جوانسازی 4 بعدی، به تزریق دارو یا ماده خارجی وابسته نیست و از طریق بازسازی سلول ها و کلاژنسازی پوست خود فرد ، باعث جوانسازی پوست می شود ، بنابراین ماندگاری این روش نامحدود و زیبایی حاصل از آن کاملا” طبیعی است.

ویژگی لیزر 4D فوتونا چیست؟

با افزایش سن، پوست ، خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد و افراد بتدریج با تیرگی، افتادگی و شل شدن پوست خود روبرو می شوند. جوانسازی 4 بعدی فوتونا یا Fotona 4D با ترکیب هوشمندانه دو طول موج اربیوم یاگ Er-Yag و ان دی یاگ Nd-Yag امکان منحصربه فردی را در اختیار درمانگر قرار می دهد که تا پیش از این وجود نداشت. لیزر دوقلو یا Twinlight فوتونا ؛ علاوه بر پوست ، قادر است بافت های نرم تشکیل دهنده صورت (مثل عضله ، چربی و بافت نگهدارنده پوست) را هدف قرار داده و با تحریک کلاژن سازی ، شلی و افتادگی پوست را برطرف کند، چربی جمع شده در غبغب و پایین صورت را از بین ببرد و پوست پلک ، شقیقه ها ، پیشانی و دور لب را لیفت کند. علاوه بر این لیزر فوتونا به جمع شدن منافذباز ، رفع ضایعات تیره رنگ پوست و چین و چروک کمک می کند.

برای درمان جای جوش با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

تفاوت جوانسازی 4 بعدی فوتونا با سایر روشهای جوانسازی

جوانسازی 4 بعدی با سایر درمان های رایج جوانسازی ، متفاوت است. در این روش درمانی، لیفت و جوانسازی پوست ، بصورت غیرتهاجمی ، بدون نیاز به بیحسی موضعی و در 4 مرحله انجام می شود. فوتونا یک پلتفرم  پیشرفته لیزری است که علاوه بر لیفت و جوانسازی صورت برای درمان طیف وسیعی از مشکلات پوست مثل رگ های واریسی ، برجسته سازی لب ، ضایعات رنگدانه ای پوست ،چربی های زیر پوست پلک (مثل زانتالاسما) ، قارچ ناخن ، رفع غبغب و درمان جای جوش استفاده می شود . لیزر فوتونا در سال 2018 برنده جایزه بهترین دستگاه لیزر آمریکا شده و در حال حاضر مورد استفاده بسیاری از کلینیک های زیبایی در اروپا و آمریکای شمالی است  .

برای لیفت صورت با دستگاه اکسیلیس با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

از آنجا که این روش درمان 4 مرحله ای شامل استفاده از دو نوع لیزر Erbium-YAG و Nd-YAG  بصورت همزمان است در پیشگیری و درمان علائم پیر پوستی (شلی و افتادگی ، چین و چروک ، تیرگی و ضایعات پوست ) کارآیی زیادی دارد. طول موج Erbium-YAG روی لایه های سطحی پوست مؤثر است ؛ در حالی که لیزر Nd YAG به لایه های عمیق تر پوست و زیر پوست نفوذ می کند.

مراحل جوانسازی 4 بعدی فوتونا عبارتند از:

 • مرحله ی لیفت نرم (Smooth Lift): این مرحله از داخل دهان انجام می شود و بدون ایجاد زخم یا درد ، با استفاده از ویژگی منحصربه فرد لیزر فوتونا یعنی مدالیته smooth بافت های نگهدارنده گونه و دور دهان که نقش بسیار مهمی در جوانی صورت دارند ، را هدف قرار داده و پوست را لیفت می کند.
 • مرحله­ جوانسازی : در دومین مرحله، درمان با استفاده از لیزر Nd YAG انجام می شود که لایه های میانی پوست را هدف گرفته و صدها حفره کوچک در درم ایجاد می کند. این حفره های کوچک بعد از چند هفته ترمیم شده و باعث جوانسازی پوست می شود.
 • مرحله ی سفت کردن یا Tightening: در این مرحله، درمان با گرم کردن سریع لایه های زیر پوست تا دمای مشخص شروع می شود. انرژی لیزر به طور مداوم بر روی بخش های خاصی از پوست متمرکز می شود و برای مدت زمانی که توسط پزشک تعیین می شود، دما در یک درجه حرارت معین حفظ می شود. انرژی لیزر باعث کلاژنسازی و ریمادلینگ (بازسازی کلاژن) و tightening (سفت شدن پوست) می شود. در این مرحله امکان از بین بردن چربی های زیر پوست در کسانی که افتادگی غبغب و پایین گونه دارند ، وجود دارد. این مرحله نقش بسیار مهمی در فرم دهی به صورت و رفع افتادگی صورت دارد.
 • مرحله ی سطحی (Superfacial): آخرین مرحله شامل لایه برداری با لیزر سرد است که بدون ایجاد زخم و جراحت باعث جوانسازی سلول های پیر و فرسوده و برداشتن رسوبات (بقایای مواد آرایشی و چربی) از سطح پوست می شود.به این ترتیب پوست شاداب ، صاف و درخشان می شود.

لازم به ذکر است مراحل درمانی جوانسازی 4 بعدی فوتونا توسط پزشکان ایرانی ارتقاء یافته و نوآوری هایی که در این زمینه انجام شده ، اثربخشی و کارآیی این روش را تا حد زیادی بهبود بخشیده است . در واقع در بعضی مراکز لیزر از جمله کلینیک لیزر دکتر قانعی ، با اضافه کردن 4 مرحله دیگر به مراحل 4 گانه جوانسازی 4 بعدی ، جوانسازی و لیفت پوست پلک ، شقیقه ،پیشانی به لیفت و جوانسازی صورت و گردن اضافه می شود.

مزیت های جوانسازی 4 بعدی نسبت به سایر روش های جوانسازی چیست؟

جوانسازی 4 بعدی فوتونا نسبت به سایر روش های جوانسازی چند برتری ویژه دارد:

 • لیفت گونه و لب ها از داخل دهان که تأثیر منحصربه فردی روی کاهش عمق خط خنده و خط غم نیز دارد.
 • علاوه بر جوانسازی در سطح پوست ، بافت های عمقی (مثل چربی زیر پوستی ، عضلات و بافت نگهدارنده پوست)  را هدف قرار می دهد.
 • به پزشک امکان می دهد درمان اختصاصی هر فرد را متناسب با مشکل وی انجام دهد. به عنوان مثال برای کسی که در قسمت های پایین صورت افتادگی دارد ، روی tightening یا لیفت گونه تمرکز کند و کسی که افتادگی پلک و پیشانی دارد، روی لیفت فوقانی صورت. همینطور در مواردی که افتادگی غبغب وجود دارد با رفع چربی غبغب و لیفت پوست صورت مشکل را برطرف کند.
 • مدالیته smooth در لیزر فوتونا به پزشک امکان می دهد تا بدون ایجاد جراحت و زخم در پوست ، شلی و افتادگی قسمت های حساس پوست مثل دور لب ها ، خط رویش مو ، پیشانی و شقیقه ها را برطرف کند.
 • نیاز به بیحسی موضعی ندارد و پس از لیزر علائم ظاهری در سطح پوست که باعث خانه نشینی فرد شود، ایجاد نمی شود.
 • طیف وسیعی از مشکلات پوست مثل لکه های قهوه ای ، رگ های واریسی و منافذباز را بطور همزمان برطرف می کند.
 • Lip lase یا برجسته سازی لب ها بدون تزریق ژل

سؤالات متداول لیزر جوانسازی پوست