جوانسازی 4 بعدی صورت ( fotona 4D) – معرفی و فواید

همه ما دوست داریم در تمام طول زندگی خود، جوان ، درخشان و جذاب باشیم به همین خاطر تقاضا برای روش های جدید مراقبت ، پیشگیری و درمان مشکلات پوست ، روزبه روز بیشتر می شود. شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای داشتن پوستی سالم و شفاف ؛ انواع کرم ها و ماسک های خانگی یا گیاهان دارویی، ماساژ و یوگا را امتحان کرده و نتیجه مطلوب نگرفته اید؛ این طبیعی است ، چون پوست ما طوری ساخته شده که به سادگی اجازه عبور و جذب مواد را ندهد . بهتر است برای داشتن پوست جوان و سالم ، بصورت دوره ای توسط متخصص پوست و زیبایی معاینه شوید . همانطور که بار ها و بار ها از زبان پزشکان شنیده اید ، پیشگیری بهتر و ارزانتر از درمان است.

هرساله پیشرفت های قابل توجهی در طب زیبایی اتفاق می افتد که باعث می شود تا خدمات زیبایی و درمانی ؛ مؤثرتر ، ساده تر و ارزانتر ، در اختیار افراد بیشتری قرار گیرد. یکی از جدیدترین نوآوری ها در درمان مشکلات و بیماری های پوست که اخیرا” مورد توجه و استقبال متخصصان پوست قرار گرفته است ، جوانسازی 4 بعدی فوتونا است.

برای جوانسازی پوست صورت با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

جوانسازی 4 بعدی فوتونا، با استفاده از لیزر جدیدی که بافت های تشکیل دهنده صورت و گردن را نه تنها از سطح پوست بلکه از داخل دهان جوانسازی می کند ، انجام می شود. این روش جدید درمان ، علاوه بر خانم های میانسال و مسن که از شلی و افتادگی پوست رنج می برند ، برای خانم های جوانی که می خواهند از ظهور علائم پیری پوست در صورت خود پیشگیری کنند ، توصیه می شود. جوانسازی 4 بعدی وابسته به تزریق دارو یا ماده خارجی نیست و چون بازسازی سلول ها و کلاژنسازی پوست خود فرد عامل جوانسازی ست ، ماندگاری این روش نامحدود و تغییرات حاصل از آن کاملا” طبیعی است.

جوانسازی 4 بعدی چیست؟

با افزایش سن، پوست به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد و افراد بتدریج متوجه کدر شدن، آویزان و شل شدن پوست خود می شوند. جوانسازی 4 بعدی با فوتونا یا Fotona 4D با ترکیب هوشمندانه دو طول موج  Er-Yag و Nd-Yag امکان منحصربه فردی را در اختیار درمانگر قرار می دهد که تا پیش از این وجود نداشت. لیزر دوقلو یا Twinlight فوتونا ؛ علاوه بر پوست ، بافت های نرم زیر پوست را هدف قرار داده و با تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی ، شلی و افتادگی پوست را برطرف می کند. بازسازی سلول های پوست ، لکه ها و منافذباز ، جای جوش ، تیرگی و کدورت پوست را کاهش می دهد و باعث می شود تا فرد جوانتر و زیباتر به نظر برسد.

برای درمان جای جوش با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

همچنین بعد از انجام این روش، چین و چروک و خطوط ریز روی صورت نیز کم می شود. این روش برای پوست های خشن، تکه ای و رنگدانه ای شده نیز پیشنهاد می شود زیرا می تواند این مشکلات را نیز حل کند.

جوانسازی 4 بعدی شامل چه مواردی است؟

جوانسازی 4 بعدی با سایر درمان های رایج جوانسازی ، متفاوت است. این لیزر، جوان سازی پوست صورت را بدون جراحی و بصورت غیرتهاجمی انجام می دهد و شامل یک رویکرد چهار بعدی است. به عبارت ساده، این روش چهار مرحله دارد که در آن مشکلات پوستی را برطرف می کند، پوست را لیفت کرده و به آن درخشش و زیبایی فوق العاده می دهد.

برای لیفت صورت با دستگاه اکسیلیس با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

این درمان 4 مرحله ای شامل استفاده از دو نوع لیزر یعنی Er YAG و Nd YAG است. این طول موج ها در پیشگیری و درمان پیری پوست و مشکلاتی که به دلیل آن ایجاد می شوند، کمک می کند. طول موج Er YAG روی نقایص موجود در لایه های سطحی پوست متمرکز می شود؛ در حالی که Nd YAG به لایه های عمیق تر نفوذ می کند. هر دوی آنها به گونه ای طراحی شده اند که پوستی صاف، لطیف، درخشان و جوان تر ایجاد کنند.

مراحل جوانسازی 4 بعدی عبارتند از:

 • مرحله ی کشش نرم (Smooth Lift): اولین مرحله ای است که براساس آن تحریک کلاژن سازی انجام می شود. در این مرحله تمرکز بر افزایش توده های کلاژنی و افزایش مواد ریزمغذی در بافت های داخل دهانی است. در این مرحله، هیچ دردی احساس نشده و درمان از داخل دهان انجام می شود. در نتیجه ی این عمل، کشش و سفتی زیادی در پوست ایجاد می شود و پوست پر و سفت می گردد.
 • مرحله­ FRAC3: در دومین مرحله، درمان با استفاده از طول موج لیزر Nd YAG انجام می شود. این طول موج نقایص پوستی موجود در لایه های عمیق را هدف قرار می دهد. اصولاً در این مرحله مشکلات مرتبط با پیری پوست برطرف می شود و پس از اتمام کار درخشش جوانی را برای فرد باقی می گذارد. طول موج لیزر باعث تولید الاستین و کلاژن می گردد که باعث می شود فرد جوان تر به نظر برسد.
 • مرحله ی  پیانو (Piano Mode): در این مرحله، درمان با گرم کردن سریع و ایمن لایه های عمقی زیر پوست شروع می شود. انرژی به طور مداوم بر روی پوست متمرکز می شود و بدون اینکه آسیبی به اپیدرم برساند، باعث سفت شدن بافت های عمقی زیر پوست می گردد. این روش تاکنون یکی از بهترین روش های سفت کردن بافت های عمیق پوست بشمار می رود.
 • مرحله ی سطحی (Super Facial): آخرین مرحله شامل لایه برداری با لیزر سرد است که به پوست فرد جلوه ای روشن و مرواریدی می بخشد. تمام سلول های مرده پوست از روی آن پاک می شوند و باعث می شوند تا پوست نرم تر از قبل شود.

تمام مراحل درمانی صورت به شکل 4 بعدی باعث صاف شدن پوست، روشن شدن رنگ آن و ایجاد ظاهر سالم می شود. در واقع در این روش بافت های صورت فرد از داخل و خارج احیا می شوند. بزرگترین مزیت این روش داشتن ماهیت غیر جراحی و غیرتهاجمی است.

مزیت جوانسازی 4 بعدی نسبت به سایر روش ها چیست؟

جوانسازی 4 بعدی قادر است تمامی موارد زیر را بطور کامل درمان نماید:

 • پیری پوست
 • علائم آکنه
 • چین و چروک
 • کک و مک و لکه های خورشید
 • مویرگ های شکسته یا گشاد روی صورت و بدن (مثل واریس)
 • رنگدانه های پوستی نامنظم

درمان صورت به روش 4 بعدی

 جوانسازی 4 بعدی پوست چگونه عمل می کند؟

تعدادی از مکانیسم های درمانی جوانسازی 4 بعدی در زیر آورده شده است:

 • باعث تشکیل کلاژن جدید می شود. این به نوبه خود باعث می شود پوست شاداب و سرزنده به نظر برسد.
 • بافت پیوندی به نام فیبروبلاست را در داخل پوست بازیابی می کند تا تولید کلاژن و سایر فیبرها را ادامه یابد.
 • چین و چروک و خطوط ریز را درمان می کند.
 • پوست را لایه برداری می کند و تمام سلول های مرده موجود در آن را از بین می برد.
 • سلول های پوست را سفت کرده و درخشش جوانی را باز می گرداند.
 • آسیب هایی که توسط آفتاب به پوست وارد شده است را کاهش می دهد.
 • پوست را التیام می بخشد و نقایص ناشی از افزایش سن را کاهش می دهد.

آیا جوانسازی4 بعدی عوارض جانبی دارد؟

ممکن است قرمزی و تورم خفیفی روی پوست ، مشاهده شود که فقط  چند ساعت طول می کشد. برای بهبود سریع تر می توان از کمپرس یخ استفاده کرد. تاول زدن نیز در برخی موارد ممکن است اتفاق بیفتد. قبل از درمان، متخصصان پوست فرد را بررسی می کنند تا مشخص شود آیا برای لیزر درمانی مناسب است یا خیر. در نهایت اگر پزشک ، روش درمان 4 بعدی برای جوانسازی صورت را توصیه کند، نور لیزر فوتونا ؛ شادابی و زیبایی جوانی را به پوست باز می گرداند.

منبع:

https://skinvolutionaz.com/4d-facial-treatments-understanding-its-meaning-and-benefits/

 

سوالات متداول جوانسازی پوست با ترماژ اکسیلیس