پوست به طور کل بزرگترین ارگان بدن است که وظایف زیادی بر عهده دارد. عوامل داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که می توانند بر ظاهر پوست تاثیر بگذارند. پوست انسان مستعد بروز لک های مختلف است. لک‌ها می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند مانند عوامل هورمونی، سن، ارث، دوران بارداری، مصرف دارو، حادثه، بیماری، نور خورشید و اشعه فرابنفش و… همراه سایت دکتر قانعی باشید تا با نکات درمان لک صورت و بدن با لیزر آشنا شوید.

نکات درمان لک صورت و بدن با لیزر

در مواردی حتی لک جوش‌ها در برخی افراد از بین نمی‌رود و در طولانی‌مدت و زیاد شدن تعداد لک‌ها ظاهر ناخوشایندی به خود می‌گیرند. هر لکی روی صورت حتی به شکل کک و مک نیز می‌تواند آزاردهنده باشد. لک ها می توانند با شکل ها، رنگ ها و در مکان ها مختلف ظاهر شوند ولی جای نگرانی نیست چرا که بسیاری از آن ها بی خطر هستند و برای سلامت انسان خطر آفرین نیست تنها ظاهر پوست را خراب می کند.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لک های صورت و بدن

همچنین لک و یا Ephelides ذخایر خال دار کوچکی حاوی رنگدانه در اپیدرم (لایه فوقانی پوست) هستند که معمولاً در اثر آفتاب سوختگی قرار گرفتن عادی در معرض نور خورشید در ورزش‌هایی مثل تنیس، دو میدانی و یا شنا کردن و یا به علت جوش صورت بوجود می‌آیند. لک و کک و مک صورت و بدن را می‌توان لکه‌های صاف، گرد و تیره رنگی توصیف کرد که اندازه آن ها از ۲ تا ۴ میلی متر متغیر است.

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لک صورت می‌تواند در اثر بارش رنگدانه در یک قسمت خاص (عدم انتشار یکنواخت ملانین در سطح پوست) بوجود آیند. زیرا به طور معمول رنگ پوست اطراف آن قسمت روشن‌تر است. و لک صورت یک جنبه وراثتی دارد و در صورتی که در خانواده‌ای مشاهده شود احتمال ابتلا به آن در بقیه نیز وجود دارد. لک معمولاً عواقب پزشکی ندارد و باعث بروز هیچگونه اختلالی نمی شود. لک صورت به پرتوهای UV نور خورشید حساس است. این نور باعث بیشتر شدن لک ها نیز می شود.

نکات درمان لک صورت و بدن با لیزر

لیزر pulsed-dye رایج‌ترین روش مورد استفاده در درمان لک صورت و بدن است. در این مورد، لیزر در واقع پالس‌های یک طول‌موج خاص را به محل مورد نظر می‌دهد و رگ‌های خونی را که درست زیر سطح پوست قرار دارند را هدف قرار می‌دهد. سپس آن رگ‌های خونی با گرمای ساطع شده از لیزر نابود می‌شوند، اما پوست اطراف آن اساسا دست‌ نخورده باقی می ماند.

لیزر موهای زائد مردان

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لیزر مورد استفاده برای درمان لک صورت با لیزر زرد رنگ است که به عنوان ایمن ترین نوع لیزر برای استفاده در بیماران بدون ایجاد هرگونه تاثیرات زیان‌آور طولانی مدت در پوست شناخته می‌شود. هر جلسه درمانی معمولا بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول نمی‌کشد و به طور میانگین بیمار تنها به ۳ جلسه نیاز دارد تا نتایج مناسب را به دست آورد. با این حال، این امر وابسته به اندازه مناطقی است که روی آن کار می‌کنند و اساسا ظرفیت لک هایی که باید حذف شوند.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

هنگامی که یک لیزر pulsed-dye برای برداشت لک صورت و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک اسپری خنک کننده فقط چند ثانیه قبل از اعمال لیزر بر روی پوست استفاده می‌شود. استفاده از این اسپری باعث می شود هرگونه احساس دردناکی را که بیمار ممکن است احساس کند، به حداقل برسد. چون این روش غیر تهاجمی در نظر گرفته می‌شود، نیازی به داروهای بیهوشی موضعی وجود ندارد و اسپری خنک کننده باید به عنوان یک وسیله پیشگیری از درد مورد استفاده قرار گیرد.

رفع لک صورت

از بین بردن و رفع لک صورت با لیزر حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. از شما خواسته می‌شود صورت و بدنتان را حسابی بشویید. سپس از شما یک سری عکس پیش از درمان گرفته می‌شود. چشمان شما را می‌بندند و صورت را با لایه خنکی از ژل می‌پوشانند. یک وسیله خنک کننده شبیه سشوار باد خنک برای خنک نگه داشتن صورت استفاده می‌شود.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

سپس نور لیزر روی یک سری نقاط برای معالجه اعمال می‌شود. بعد از انجام لیزر کرم مخصوص بعد از معالجه و محافظ در برابر نور خورشید به پوست مالیده می‌شود و کار با شما تمام می‌شود. بلافاصله بعد از درمان و چند ساعت پس از آن می‌بینید که لک ها تیره‌تر می‌شوند. طی چند روز بعد در سطح پوست منتشر می‌شوند و به طور طبیعی همراه سلول‌ های مرده پوست ریخته می‌شوند.

زمان مناسب شیو قبل از لیزر

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

در بعضی‌ها این لکه‌ها کاملاً از بین نمی‌رود بلکه فقط روشن‌تر می‌شود. بعد از اولین و دومین معالجه بیمار متوجه بهبودی سریع می‌شود و بهبودی تدریجی‌تر هنگامی است که لک صورت روز به روز روشن‌تر می‌شود.توصیه می‌شود برای دستیابی به نتیجه مطلوب هر ۳ تا ۴ هفته یکبار برای ۴ تا ۵ مرتبه لیزر مراجعه شود. عملیات درمانی را حداقل یکبار در سال هر زمان که لک صورت و پوست مجدداً ظاهر شد انجام دهند.

مدت زمان دوام لیزر درمانی پوست

درمان لیزری اگر به طور صحیح و با توجه به نوع پوست و لک انجام شود روی ۹۹% بیماران با موفقیت عمل می‌کند. دوام نتیجه بستگی به نحوه مراقبت شخص از پوستش بعد درمان دارد. درمان لیزری لک پوست و صورت چیزی شبیه سفید کردن دندان است. وقتی شخص دندان خود را سفید می‌کند رنگ آن سفید می‌شود اما با گذشت زمان اثر قهوه، سیگار، الکل یا دیگر غذاهایی که ایجاد لک می‌کنند باعث لک شدن مجدد دندان‌ها می‌شوند و مجدداً سفید کردن دندان لازم می‌شود.

به همین صورت درمان لک صورت با لیزر باعث برطرف شدن لک حاصل از آفتاب می‌شود. اما بیشتر مردم به نحوی در معرض نور آفتاب هستند که لک پوست مجدداً برمی‌گردد و نیاز به درمان مجدد پیدا می‌کنند.

سخن پایانی در باب لک صورت و بدن

از بین بردن و درمان لک صورت و بدن با لیزر روش بسیار خوبی برای حذف لک پوست ناخواسته ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا مشکلات دیگر است. این روش یکی از مطمئن ترین روش های موجود برای این کار است. سایت دکتر قانعی در این مطلب شما را با نکات درمان لک صورت و بدن با لیزر آشنا کرد. تا در صورت برخورد با انواع لک در صورت و بدن بتوانید با اطلاعات کافی لیزر درمانی را شروع کنید.