موضوع علت ایجاد و درمان لبخند لثه‌ای می باشد. صورت یکی از مهم ترین قسمت های بدن است. هر فرد از طریق صورت خود شناخته می شود. در بین اجزای صورت؛ لبخند و دندان ها یکی از زیباترین اجزا هستند، که هر گونه نقص در آن ها می تواند منجر به بهم ریختن نظم صورت شود. یکی از این مشکلات لبخند لثه ای است. لبخند لثه ای به دلیل های مختلفی می تواند رخ دهد که در ادامه سایت دکتر قانعی به بررسی علت ایجاد لبخند لثه ای و روش های درمان آن پرداخته است.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لبخند لثه ای چیست؟

تعریفی که می توان به لبخند لثه ای یا اطلاق کرد پیدا بودن بیش از حد لثه در حین لبخند است. لبخند لثه ای هر شخص به عوامل متعددی وابسته است که در ادامه به چند عامل اشاره می شود:

  • شکل و ابعاد لب های بالا و پایین
  • ماهیچه های صورت شخص
  • شکل و ابعاد ردیف بالا و پایین دندان
  • ابعاد و بافت لثه شخص

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

بافت لثه، کناره های دندان را احاطه می کند تا یک درزگیری فشرده به وجود بیاید. خط لبخند هر شخص به طور معمول باید کمترین حد ممکن از لثه را نمایان کند. بافت لثه باید با خط لبخند در تعادل و با لب بالا کاملا هماهنگ باشد. در واقع این پدیده زمانی اتفاق می افتد که هنگام لبخند لب بالا بیش از حد معمول نسبت به ردیف بالایی دندان ها صعود کند و باعث نمایان شدن لثه فرد و در بعضی موارد کوچک به نظر آمدن دندان های شخص شود که بعضا منجر به عدم رضایت فرد از لبخند و خنده خود می شود.

علت ایجاد لبخند لثه ای چیست؟

قطعا برای بسیاری از شما این سوال پیش می آید علت به وجود آمدن لبخند لثه ای چیست؟ بهتر است بدانید افزایش بیش از حد بافت لثه باعث می شود که لثه چند میلی متر بالاتر از دندان و پایین تر از لب بالایی قرار گرفته شود و باعث بروز لبخند لثه ای شود. یکی از دلایل اصلی لبخند لثه ای عوامل ژنتیکی است. البته عوامل دیگری وجود دارد که می تواند موجب ایجاد لبخند لثه ای شود که در ادامه نام برده می شوند:

انواع جای جوش (اسکار آکنه) و جدیدترین روش‌های درمان آن

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

  • داشتن دندان هایی که نامرتب هستند
  • داشتن دندان هایی از نوع خیلی کوتاه
  • ابتلا به بیماری های لثه
  • رشد بیش از اندازه استخوان بیرونی فک بالا
  • مصرف دارو هایی همچون داروی جلوگیری از تشنج و یا داروی درمان فشار خون بالا که باعث رشد بیش از حد لثه می شود.
  • ژنتیک

روش های درمان لبخند لثه ای

برای درمان لبخند لثه ای روش های مختلفی وجود دارد که بنا به دلیل ایجاد لبخند لثه ای می توان نوع درمان را به صورت دقیق مشخص نمود و انجام داد. با سایت دکتر قانعی همراه باشید تا چند نوع از روش های درمان لبخند لثه ای را برای شما عزیزان بیان شود:

درمان لبخند لثه ای با ایمپلنت متحرک

در ابتدا می توان از روند درمانی موقتی نام برد که در آن متخصص با جای گذاری یک ایمپلنت متحرک سعی در تنظیم مجدد و هر چه بهتر موقعیت دندان ها و لثه شما می کند. در طول روند مورد نظر از بی حسی استفاده شده تا فرد دردی حس نکند. میزان هزینه این نوع درمان موقت نسبت سایر درمان ها کمتر بوده که باعث رواج آن بین اشخاص شده است.

درمان لبخن لثه ای با پایین آوردن لب

در مواردی که مشکل از لب فرد باشد، متخصصین با جا به جایی لب و تنظیم آن نسبت به دندان ها و پایین آوردن لب بالا سعی بر پنهان کردن لثه تا حد ممکن می کنند. در این روند ردیف کوچکی از لثه توسط پزشک برداشته شده که در نتیجه آن هنگام لبخند لب بالا کمتر صعود می کند. این نوع درمان اثری از زخم و جراحی به جا نگذاشته و تنها تغییر بیرونی آن در لبخند شما اتفاق می افتد.

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

در اینجا باید اشاره شود که این نوع درمان شاید برای همه موثر نباشد. به طور مثال اگر علت لبخند لثه ای شما وجود بیش از اندازه لثه اطراف دندان شماست، این روند برای شما پیشنهاد نمی شود. برای جا به جایی لب متخصص از بی حس کننده استفاده کره تا شما دردی حس نکنید و پس از اتمام پروسه که تقریبا بین چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت به طول خواهد کشید برای شما مسکن تجویز شده تا در مدت بازیابی سلامت در محدوده مورد نظر کمترین درد را حس کنید.

پسوريازيس چیست؟ صدفک پوستی و راه های درمان آن

بوتاکس برای بهبود لبخن لثه ای

از دیگر درمان های رایج می توان به اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس اشاره کرد. در این نوع از درمان متخصصین با تزریق بوتاکس فعالیت ماهیچه هایی که مسئولیت جا به جایی لب بالا را هنگام خنده بر عهده دارند را به حداقل ممکن می رسانند. در این روند بین یک واحد تا دو واحد بوتاکس به محدوده لب بالا و بینی تزریق شده تا از فعالیت بیش از اندازه ماهیچه های این محدوده جلوگیری شود.

اصلاح لبخند لثه ای با افزایش طول تاج دندان

یکی از رایج ترین روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند لثه ای استفاده می شود افزایش طول تاج دندان است. در این روش ابتدا کمی از بافت لثه را برداشته و استخوان هم به مراتب اصلاح می شود سپس خط لثه مجدد کانتور شده و ظاهر تاج دندان کمی بلند تر به نظر می رسد.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

ارتودنسی برای اصلاح لبخند لثه ای

تنظیم مجدد دندان ها هم از دیگر مواردی است که در آن با روندی شبیه به ارتودنسی اقدام به تنظیم هر چه بهتر دندان ها و در نهایت اصلاح لبخند لثه ای فرد می شود. این نوع از درمان روند طولانی تری نسبت به درمان های دیگر دارد. زیرا در آن سعی بر اصلاح موقعیت دندان ها و لثه با جا به جایی به مرور زمان است.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

سخن پایانی در باب درمان لبخند لثه‌ای

لبخند لثه ای یکی از مشکلات زیبایی است که برخی از افراد دچار آن می شوند. اما خوشبختانه با پیشرفت علم و به کارگیری روش های نوین این مشکل نیز قابل حل است. در این مطلب سایت دکتر قانعی به طور کامل به بررسی علت های لبخند لثه ای پرداخته است. روش های مختلفی برای درمان لبخند لثه ای وجود دارد که این روش ها همگی بستگی به علت به وجود آمدن لبخند لثه ای مربوط است. از راه های درمان لبخند لثه ای نیز می توان به اصلاح آن طریق افزایش تاج طول دندان، تزریق بوتاکس و… اشاره کرد.