لیزر یکی از بهترین و مؤثرترین روش های رفع موهای زائد است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های لیزر خانگی نیز تولید می شود. افراد می توانند با خرید لیزر خانگی با توجه به رنگ پوست خود در خانه و با هزینه کمتری لیزر کنند. دستگاه های لیزر خانگی انواع متفاوتی دارند و براساس رنگ و نوع پوست و مو طبقه بندی می شوند.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید

دستگاه لیزر خانگی چیست؟

یکی از راه‌های از بین بردن موهای زائد بدن استفاده از دستگاه‌های لیزر خانگی است. این روش بیشتر توسط افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که زمان مراجعه به کلینیک یا شرایط دسترسی به آن را ندارند. اما سوالی که مطرح می‌شود، اینست که آیا این دستگاه‌ها عملکرد مناسب و موثری دارند؟ آیا می‌توان تنها با استفاده از آن‌ها و بدون نیاز به لیزرهای حرفه ای ، موهای زائد بدن را از بین برد؟

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

در ایالات متحده با توجه به هزینه چند صد دلاری لیزر موی زائد برای هر جلسه بسیاری افراد ترجیح می دهند تا با خرید دستگاه لیزر خانگی با هزینه کمتر و در خانه لیزر کنند ولی لیزر های خانگی توان و قدرت لازم برای از بین بردن کامل سلول های مولد موهای زائد را ندارند و بیشتر باعث کند شدن سرعت رشد و نازک شدن موهای زائد شده و باید در فواصل زمانی مشخص تکرار شوند.

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

عملکرد دستگاه لیزر خانگی چگونه است؟

ابتدا بهتر است با عملکرد دستگاه لیزر خانگی آشنا شوید. روی این دستگاه‌ها دکمه‌ای قرار دارد که با فشردن آن تابش روی سطح پوست انجام می‌شود. اگر تابش این دستگاه با پوست شما سازگار باشد، اشعه ساطع شده می تواند باعث از بین رفتن موها ‎‌شود.

بررسی علت های نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

موثر بودن لیزر خانگی به عوامل بسیاری بستگی دارد که نوع دستگاه، رنگ پوست، ضخامت موها و…. بستگی دارد. در این روش هم مانند دستگاه‌های حرفه‌ای امکان سوختن پوست به شدت زیاد است. در واقع یکی از شایع‌ترین عوارض لیزرهای خانگی، سوختگی پوست است. از این رو بهتر است قبل از استفاده از دستگاه دستورالعمل آن را به دقت مطالعه کنید. تکنولوژی دستگاه های لیزر خانگی تقریبا” مشابه دستگاه های حرفه ای است اما به علت ملاحظات ایمنی و محدودیت هایی که برای حفاظت فیزیکی لیزرهای پرتوان باید رعایت شود ، طبیعتا” لیزر های خانگی نمی توانند به اندازه لیزر های پزشکی مؤثر باشند.

کدام نوع دستگاه لیزر خانگی برای شما مناسب است؟

احتمالا این موضوع را شنیده اید که اگر پوست روشن و موهای تیره داشته باشید، بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد. اگر پوست و موی شما دارای این ویژگی نیستند، اشکالی ندارد! دستگاه های مختلفی برای رنگ پوست ها و رنگ موهای مختلف وجود دارند و کافیست شما دستگاه مناسب خودتان را پیدا کنید.

رنگ پوست:

به طور کلی پزشکان از مقیاس Fitzpatrick برای دسته بندی رنگ پوست استفاده می کنند. در این مقیاس، رنگ پوست افراد به 6 دسته و بر اساس میزان رنگدانه در پوست تقسیم بندی می شود. اگر پوست شما کمترین مقدار رنگدانه را داشته باشد نمره 1 خواهید گرفت و افرادی که پوستشان بیشترین میزان رنگدانه را دارد، نمره 6 می گیرند.

رنگ مو:

پوست های روشن ملانین کمتری دارند بنابراین نور کمتری جذب می کنند و احتمال سوختگی کمتر خواهد بود. همین موضوع درباره موهای زائد نیز صدق می کند و اگر موهای شما تیره باشد نور بیشتری جذب می کند و همین امر باعث می شود تا بهتر از بین بروند! با توجه به نکاتی که گفته شد شما باید دستگاهی انتخاب کنید تا مناسب پوست و موی شما باشد.

دستگاه لیزر موهای زائد

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

محدودیت های دستگاه لیزر خانگی

از بین بردن موهای زائد بدن چه با دستگاه‌های حرفه‌ای چه با دستگاه‌های خانگی، با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو است. استفاده از لیزر زمانی می‌تواند موثر واقع شود که رنگ پوست با رنگ موهای بدن تضاد داشته باشد. در اینصورت می‌توان فولیکول را تحت تاثیر قرار داد و آن را از بین برد. معمولا دستگاه لیزر خانگی روی پوست‌هایی که روشن هستند و موهای تیره‌ای دارند، نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

در حال حاضر این محدودیت برای دستگاه‌های لیزر حرفه‌ای وجود ندارد. این دستگاه‌ها به دلیل بهره‌گیری از فناوری پیچیده و جدید، روی تمام تیپ‌های پوستی به خوبی عمل می‌کند.

سخن پایانی

انجام لیزر موهای زائد در خانه نسبت به لیزر حرفه ای مقرون به صرفه تر است (این مقایسه مربوط به هزینه های لیزر در ایالات متحده می باشد)، اما دستگاه های خانگی هنوز هم نسبتاً گران هستند. لیزر موهای زائد دائمی نیست، اما با استفاده صحیح، این دستگاه ها می توانند سرعت رشد موهای زائد را کاهش داده و باعث نازک شدن موها شوند ولی طبعا” باعث کاهش ماندگار موهای زائد نمی شوند. فرد باید تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال کند و صبور باشد، زیرا رسیدن به نتیجه  زمان می برد. دستگاه های لیزر خانگی به طور کلی نسبت به دستگاه هایی که در کلینیک ها استفاده می شوند از قدرت و اثربخشی کمتری برخوردارند و باید مرتب تکرار شوند.

در ایران با توجه به هزینه پایین لیزر موی زائد در مراکز پزشکی ، هنوز استفاده از لیزرهای خانگی با توجه به اثربخشی کم و قیمت بالای آن ها توصیه نمی شود.

برای اطلاع از نحوه محاسبه هزینه لیزر موی زائد در کلینیک دکتر قانعی لطفا” ویدئوی زیر را ملاحظه فرمایید.