امروزه لیزر به پرطرفدارترین روش رفع موی زاِئد ، تبدیل شده است. لیزر موهای زائد که این روزها همگانی شده ؛ اگر با دستگاه باکیفیت و توسط اپراتور باتجربه انجام شود بهترین روش برای کاهش یا رفع کامل موهای زائد بدن و صورت است. حال سوال اینجاست زمان مناسب لیزر موهای زائد برای دریافت نتیجه بهتر گه زمانی هست؟ لیزر روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است که برای یک بدن با سایز متوسط کمتر از یک ساعت زمان می برد. قبل از انجام لیزر موهای زائد باید تراشیده شوند تا انرژی لیزر به درستی به فولیکول های مو برسد. همراه سایت دکتر قانعی باشید تا بانحوه آمادگی برای انجام لیزر موی زائد آشنا شوید.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

زمان مناسب لیزر موهای زائد

کاربرد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه‌ای از بدن استفاده کرد. البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت‌های بدن بیشتر است. مثلاً در خانم‌ها لیزر ناحیه‌ی بیکینی ، زیربغل و لیزر موهای صورت شایع‌تر است. در آقایان لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می‌شود. با این حال روش لیزر به قدری انعطاف پذیر، سریع و موثر است که می‌توان در یک جلسه کل بدن را در مدت کمتر از یک ساعت لیزر کرد.

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

منطقه‌ی تحت درمان هر چقدر که محدود یا وسیع باشد (حال می‌خواهد فقط پشت لب باشد یا لیزر کل بدن) برای حذف یا کاهش موثر موهای زائد، شما باید یک دوره‌ی درمانی را تکمیل کنید. این دوره معمولاً شامل 4 تا 8 جلسه‌ی لیزر با فواصل حدود ۶ هفته است

فواصل زمانی مناسب بین جلسات لیزر چقدر است؟

موهای بدن سه چرخه یا فاز رشد مختلف دارند (آناژن، کاتاژن و تلوژن). فاز آناژن دوره‌ای است که مو در حال رشد است. در این زمان ساقه مو به ریشه متصل است و تنها زمانی است که لیزر موی زائد موثر است و می‌تواندسلول های مولد مو را از بین ببرد. در هر مقطع زمانی مشخص، موها در یکی از مراحل خاص رشد خود قرار دارند، و به همین دلیل است که به چندین جلسه درمان نیاز است تا همه موهای زائد حداقل یک بار تحت تأثیر لیزر قرار گیرند.

لیزر موهای زائد بیکینی واقعاً چه حسی دارد

فاز رشد موها در نواحی مختلف بدن ، متفاوت است. عملکرد جدیدترین دستگاه‌های لیزر موی زائد، بر اساس از بین بردن فولیکول‌های مو در مرحله رشد مو (آناژن) است. به همین دلیل فاصله بین جلسات لازم است به اندازه‌ای باشد که فولیکول‌های مو مجددا وارد فاز رشد خود شوند. به عنوان مثال، رشد موهای صورت سریعتر است و بنابراین توصیه می‌شود فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد این ناحیه 4-5 هفته یکبار باشد.

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

با این حال، زمان مناسب لیزر موهای زائد برای ناحیه بیکینی و نیز زیر بغل که چرخه رشد کندتر است ، توصیه می‌شود جلسات درمانی در فواصل 6-8 هفته یکبار برگزار شوند. برای بعضی نواحی ممکن است لازم باشد 8-10 هفته بین جلسات وقفه بیافتد. به منظور دستیابی به بهترین نتایج، توصیه می‌شود که جلسات درمانی به صورت متوالی و در فواصل زمانی مساوی حداقل 6 تا 8 هفته‌ای، برگزار شوند. این مسئله بیشتر به نوع پوست، رنگ موها، میزان ضخامت موها، ناحیه درمان و رشد کلی مو، مقدار موها و ژنتیک فرد بستگی دارد.

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد

قبل از آن که به بررسی نکات مربوط به نحوه شیو موها قبل از لیزر پرداخته شود، بهتر است بدانید که هرگز در طول درمان لیزر موهای زائد خود را از ریشه جدا نکنید، این کار باعث می شود ارتباط سطح پوست و جایی که سلول های مولد مو هستند ، از بین برود و دوره درمان طولانی شود.پس در طول دوره لیزر از روش هایی که موها را از ریشه می کند مثل اپیلاسیون و وکس استفاده نکنید. در ویدئو زیر دکتر قانعی از بایدها و نبایدهای لیزر موهای زائد صحبت می‌کنند، که پیشنهاد می‌کنیم این ویرئو را تا انتها ببینید

 

زمان و نحوه شیو قبل از لیزر

در اینجا چند نکته اساسی در خصوص زمان مناسب شیو قبل از لیزر موهای زائد وجود دارد:

زمان ایده آل برای شیو کردن یک روز قبل از لیزر است. در این موقع هنوز زمان کافی برای رشد مجدد وجود نداشته و پوست حساسیت خود را (در بعضی افراد بلافاصله بعد از استفاده از تیغ دچار حساسیت می شوند)از دست داده و کمترین میزان سوزش احساس می شود. ابتدا باید سلول های مرده پوستی را با استفاده از تیغ، از بین ببرید. فراموش نکنید که با یک ژل اصلاح کننده و مرطوب کننده محل اصلاح را چرب و مرطوب کنید تا تیغ صاف اصلاح کند. اگر کرم اصلاح ندارید، نرم کننده مو گزینه بهتری نسبت به صابون است.

نکات مهم قبل از لیزر موی زائد

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

از یک تیغ اصلاح تمیز و نو استفاده کنید تا در صورت ایجاد زخم روی پوست ، خطر ابتلا به عفونت و حساسیت کمتر باشد.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

تحریک پوست

در صورتی که احتمال می ‌دهید پوست تان تحریک و یا لک شود از ماشین اصلاح یا تریمر استفاده کنید. بعضی از مناطق بدن مانند ناحیه بیکینی بسیار حساس هستند. استفاده از ماشین اصلاح برقی در شب یا صبح قبل از جلسه لیزر، احتمال آسیب‌ دیدگی پوست را کاهش می ‌دهد. بعد از هر جلسه لیزر چند روز صبر کنید و بعد موهای زائد خود را اصلاح کنید. پوست بلافاصله بعد از لیزر ممکن است کمی حساس شده باشد.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

بعد از لیزر بهتر است برای اصلاح کردن 5-4 روز صبر کنید تا پوستتان تحریک نشود. حواستان به ریزش موها باشد. چند روز پس از لیزر، موهای لیزر شده ، شروع به خارج شدن از پوست و ریزش می‌ کنند. برخی از افراد این مساله را با رشد مو اشتباه می‌گیرند و به سرعت‌ به سراغ تیغ می ‌روند. این کار لازم نیست و به تدریج با پیش رفتن جلسات لیزر نیاز به شیو کردن کاهش می یابد.

سخن پایانی

برای اینکه با کمترین جلسات ، بیشترین نتیجه درمانی را از لیزر موهای زائد بگیرید لازمست تا نکات مربوط به آمادگی لیزر را رعایت کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد لیزر موی زائد لطفا” ویدئو های پاسخ به سؤالات پرتکرار لیزر که توسط دکتر قانعی بیان شده را ملاحظه فرمایید.

چنانچه هنوز سوالی و یا ابهامی در این مورد برای شما هست ، مجموعه ویدئوهای سوالات رایج در لیزر موهای زائد را تماشا کنید و در صورت مشاوره و داشتن سوال در بهش دیدگاه مطرح کنید تا در کمترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید