یکی از دغدغه های اکثر مردم موهای زائد هستند. تیغ زدن، موچین کردن، استفاده از موم، همه راه حل‌هایی موقتی برای رویش مو هستند؛ اما هیچ کدام نمی‌توانند با نتایج طولانی مدت لیزر رقابت کنند. علاوه بر این، از بین بردن موهای زائد با لیزر یک روش درمانی رایج برای تمامی نقاط بدن است. لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌ها برای حذف دائمی موهای زائد است.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

لیزر موهای زائد

متقاضیان و علاقه‌مندان به این روش درمانی روز به روز در حال افزایش‌ می باشند و بیشتر افراد از نتایج آن رضایت دارند. البته شاید افراد زیادی را دیده باشید که از لیزر موهای زائد چندان رضایت نداشته و باعث شک شما نسبت به آن شده‌اند. عدم رضایت و نتیجه‌های نامطلوب، می‌تواند ناشی از انتظارات غلط متقاضی، عدم رعایت توصیه‌های قبل و بعد از لیزر یا انجام لیزر در کلینیک‌ها و مراکز نامعتبر باشد. با سایت دکتر قانعی همراه باشید تا با نکات قبل از لیزر موهای زائد آشنا شوید.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد، موثرترین روش حذف موهای زائد بدن برای همیشه است. برای اینکه نکات مراقبتی قبل یا حین انجام لیزر را بگوییم، نخست باید بدانید که لیزر چگونه کار می‌کند. یکی از پرتکرارترین سوالات مراجعان در مورد خطرات لیزر موهای زائد است. باید اشاره شود که لیزر مو حدود ۶۰ سال پیش اختراع شده است و در تمام این سال‌ها، در حال پیشرفت فناوری و بهینه‌سازی بوده است.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

امروزه سازمان‌های غذا و دارو امریکا و دیگر کشورهای پیشرفته و همچنین در کشور خود ما، لیزر موهای زائد یک روش بی‌خطر، ایمن و کاملا مجاز برای حذف موهای زائد بدن است؛ اما به شرط استفاده از دستگاه‌های استاندارد، در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک و سوپروایزر لیزر. در غیر این صورت ممکن است عوارضی در پی داشته باشد. همچنین رعایت نکات مراقبتی قبل از لیزر در از بین رفتن عوارض و افزایش عملکرد لیزر، نقش کلیدی دارد.

رعایت نکات قبل از لیزر

به بیان بهتر، رعایت نکات قبل از لیزر موهای زائد، به شما کمک می‌کند تا از درد و سوختی خود جلوگیری کنید، عوارض لیزر را کاهش دهید و همچنین در تعداد جلسات کمتری، به نتیجه دلخواه خود برسید. برای انجام لیزر موهای زائد، امواج پرقدرت نور لیزر در طول‌موج‌های خاصی به پوست و محل رویش موها، تابیده می‌شود. پرتو لیزر توسط بافت مو و فولیکول سازنده مو، جذب می‌شود.

آشنایی با بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

فولیکول همان بخشی از مو است که ریشه یک تار مو در آن قرار گرفته و فرایند تولید و رشد مو را بر عهده دارد. با از بین رفتن فولیکول‌های مو، دیگر هیچ تولید و رشد مویی نیز صورت نمی‌پذیرد.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

  • یک کلینیک مناسب پیدا کنید.

همه لیزرها مشابه یکدیگر نیستند؛ پیدا کردن یک کلینیک با نوع لیزر مناسب برای پوست و موی شما می‌تواند شروع خوبی باشد. نوع نوری که موهای تیره روی پوست‌های روشن را از بین می‌برد، لزوماً برای افرادی که موهای بلوند یا پوست‌هایی با تون تیره‌تر دارند، جواب نمی‌دهد؛ بنابراین مطمئین شوید تا لیزر کلینیک برای شما مناسب خواهد بود. پس از اینکه به چند کلینیک سر زدید، با هر کدام یک جلسه مشاوره ترتیب دهید تا بهترین کلینیک که مناسب شما است را انتخاب کنید.

  • از برنزه کردن خودداری کنید.

اهمیت زیادی دارد که وقتی تصمیم به لیزرموهای زائد گرفتید از برنزه کردن و در معرض آفتاب بودن دوری کنید. بهتر است از شش هفته قبل از درمان از برنزه کردن دوری کنید تا دچار سوختگی نشوید. زیرا آفتاب گرفتن میزان ملانین پوست را زیاد می کند که مشابه رنگدانه موجود در مو می باشد.

  • موهای زائد را از ریشه در نیاورید.

شش هفته قبل از درمان از موکن، وکس کردن یا اپیلاسیون، بند زدن و لوازم الکترولیز برای در آوردن مو های زائد استفاده نکنید. این کار عمل لیزر را بی اثر می کند. در بین جلسات می توانید با تیغ موهای اضافی را بتراشید تا مزاحم شما نشود و به فعالیت هایتان بدون مشکل رسیدگی کنید.

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

  • روز قبل از لیزر موها را شیو کنید.

وقتی مشاوره را انجام دادید و روز و ساعت درمان مشخص شد اغلب کلینیک ها به شما توصیه می کنند یک یا دو روز قبل لیزر موهایتان را بتراشید. هر چند ممکن است شیو کردن قبل لیزر کمی عجیب به نظر برسد ولی قدم مهمی در درمان به شمار می رود. زیرا لیزر موها را در زمانی که از نظر رشد فعال هستند مورد هدف قرار می دهد و شیو کردن موها باعث تاثیر بیشتر لیزر می شود.

  • انتظار ریزش موها را داشته باشید.

مدت کوتاهی بعد از درمان، موهایی که هدف لیزر قرار گرفته اند شروع به پیدا کردن راهشان برای خروج از فولیکول می کنند و این طور به نظر می آید که دارند دوباره شروع به رشد می کنند اما طی ده تا چهارده روز مو به ناحیه اثر لیزر می رسد و شروع به ریزش می کنند و شما می توانید با یک لیف پارچه ای به آرامی حین دوش گرفتن آن ها را از بین ببرید.

دستگاه لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد ارزش دارد؟

نسبت به روش های موجود دیگر مثل اپیلاسیون که باید هر چند هفته یک بار تکرار شود لیزر درد کمتری دارد و طی سه تا هشت جلسه مو های زائد را به طور دائم کم یا برطرف می کند. از نظر هزینه لیزر به ناحیه ای که برای درمان در نظر دارید مرتبط است و در مقایسه با اپیلاسیون و روش های دیگر که باید تکرار شوند مناسب تر به نظر می رسد. همچنین برای افرادی که سر کار می روند و فرصت کمی دارند این روش می تواند مناسب باشید زیرا بیست دقیقه تا یکساعت زمان می برد و فرد چند ساعت بعد از انجام این روش می تواند به فعالیت های روزانه معمول خود بازگردد.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

سخن پایانی

لیزر موهای زائد یکی از روش‌های ایده‌آل برای از بین بردن موهای اضافی و زائد بدن است. انجام لیزر تقریبا هیچ خطری نداشته و همه می‌توانند با خیال راحت آن را انجام دهند. بسیاری از افراد به تصور اینکه لیزر کردن باعث سرطان و نازایی می‌شود از انجام آن خودداری می‌کنند. اما، این تصور کاملا غلط بوده و شما می‌توانید به راحتی موهای زائد خود را از طریق لیزر از بین ببرید.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

بهتر است در انتخاب کلینیک خود دقت لازم را انجام داده تا بهترین نتیجه را بگیرید. اگر به نکات قبل از لیزر موهای زائد که در سایت دکتر قانعی گفته شد، توجه کنید حتما موهای زائد طی ۸ جلسه از بین می روند.