پوست صورت اولین و مهمترین شاخصی است که دیگران با مشاهده آن در مورد ما قضاوت می کنند اینکه می شود به ما اعتماد کرد یا نه تا حدی بستگی به چهره ما دارد  . از طرفی اگر پوست صاف و شفاف باشد معایب چهره کمتر به چشم می آید به همین علت و دلایل متعدد دیگر مراقبت از پوست یکی از مهمترین وظایف ما در طول زندگی است. هوای خشک پاییز و زمستان می‌تواند به پوست آسیب بزند و باعث خشک شدن، تحریک و خارش آن شود. خشکی پوست در پاییز و زمستان یکی از مشکلات شایع این فصول است. بعضی افراد پوست خشک دارند؛ این افراد در فصول سرد که رطوبت هوا کمتر است باید بیشتر از هر فصل دیگری از پوست خود مراقبت کنند. شاید فکر کنید راه گریزی از این وضعیت نیست؛ اما اگر تا انتهای مقاله همراه کلینیک دکتر قانعی باشید شما را با روش های مراقبت از پوست خشک  آشنا می کنیم.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

انواع روش های مراقبت پوست خشک در زمستان

 بیشتر از مرطوب کننده ها استفاده کنید

شما ممکن است از مرطوب کننده ای استفاده کنید که تنها مناسب بهار و تابستان است. اما همان گونه که فصل و وضعیت آب و هوا تغییر می کند، مراقبت های معمولی پوست خشک در زمستان نیز تغییر می کند. کرم مرطوب کننده ای را بیابید که پایه اصلی آن به جای آب، روغن باشد. 

زیرا روغن روی پوست لایه ای محافظ ایجاد می نماید که نسبت به کرم یا لوسیون، رطوبت بیشتری در خود نگه می دارد. اما با این حال روغن ها را نیز باید با احتیاط انتخاب کرد. زیرا همه آن ها برای صورت مناسب نیستند. شما می توانید از لوسیون هایی که رطوبت را به خود جذب می کند، استفاده کنید. 

 مصرف مداوم ضدآفتاب را فراموش نکنید

کرم ضدآفتاب فقط برای روزهای تابستان نیست. آفتاب زمستان همراه با تشعشعی که روی برف دارد، می تواند به پوستتان آسیب وارد کند. برای مراقبت پوست خشک در زمستان، سعی کنید از ضدآفتابی با تاثیر عمیق برای صورت و دست ها (اگر در معرض تابش آفتاب هستید) 30 دقیقه پیش از خارج شدن از خانه استفاده کنید. در صورتی که به مدت طولانی در محیط بیرون هستید، بطور مداوم آن را تجدید کنید.

  از دستگاه بخور استفاده کنید

سیستم های گرمایشی مرکزی و همین طور بخاری ها، هوای گرم را در سراسر محیط خانه و دفتر کار شما پخش می کند. دستگاه های بخور باعث ایجاد رطوبت بیشتر در هوا می گردد تا پوست ها خشک به حالت اگزما یا خار دچار نشوند. 

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

استفاده از سابسیژن در درمان جای جوش (اسکار آکنه)

بیشتر آب بنوشید

ممکن است این جمله را بارها شنیده باشید که نوشیدن آب به جوان ماندن پوست کمک می کند. نوشیدن آب باعث آبرسانی به تمام بدن، همچنین پوست می شود که یکی از بهترین راه ها برای مراقبت پوست خشک در زمستان است.

نگهداری از پوست خشک در زمستان

لایه برداری را امتحان نکنید

اگر پوست صورتتان خشک است برای مراقبت پوست خشک در زمستان، از مصرف لایه بردارهای قوی، ماسک ها، پاک کننده های الکلی تند و تیز و همه چیزهایی که چربی های ضروری پوست را از بین می برند، خودداری کنید. در عوض، از شوینده های ملایم، پاک کننده های غیر الکلی و به جای ماسک هایی که رطوبت را از پوست می گیرند، ماسک هایی که آبرسان عمیق هستند، استفاده کنید.

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 با آب جوش حمام نگیرید

به طور قطع، فرو رفتن در آب جوش پس از فعالیت در هوای سرد، بسیار دل انگیز است. اما گرمای شدید دوش یا حمام آب داغ در واقع سبب از بین رفتن حفاظ چربی پوست می گردد که می تواند برای افرادی که پوست خشک دارند مناسب نباشد.

پوست صورتتان را متناسب با فصل تنظیم کنید

برای درمان خشکی پوست در زمستان، پاک‌کننده‌هایی با پایه کِرِمی را انتخاب کنید و کمتر به ‌دنبال استفاده از تونرها و محصولات قابض باشید. بیشتر محصولات قابض حاوی الکل هستند و می‌توانند پوست شما را خشک‌تر کنند. اگر پوستی خشک و حساس دارید، به شما توصیه می‌کنیم استفاده از محصولات حاوی الکل و مواد عطری را متوقف کنید تا پوستتان چربی‌های طبیعی خود را حفظ کند.

 لب‌ها را فراموش نکنید. استفاده از یک بالم لب مرطوب‌کننده مانند وازلین یا سایر پمادها، می‌تواند به درمان ترک لب و پوسته پوسته شده کمک کرده و از ترک خوردن لب‌هایتان جلوگیری می کند.

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لیفت صورت به روش غیرجراحی با استفاده از اکسیلیس

پلکسر پلاس یا درمان افتادگی پلک

نکات مهم مراقبت پوست خشک در زمستان

برای حفظ رطوبت و مراقبت پوست خشک در زمستان و تامین سلامتی آن، از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید. همچنین در این فصل استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب را فراموش نکنید و با پوشیدن لباس های مناسب و تغذیه صحیح از تاثیرات مخرب سرما بر پوستتان جلوگیری کنید. سایت دکتر قانعی امیدوار است این مطلب برایتان مفید باشد