موضوع امروز ورزش کردن پس از بوتاکس می باشد. یکی از راه های جوانسازی پوست، تزریق بوتاکس است. بوتاکس موادی است که به وسیله یک آمپول به داخل پوست تزریق می شود و باعث فلج شدن عصب های آن ناحیه می شود. یکی از امتیاز‌های بزرگ فرآیندی نظیر تزریق بوتاکس این است که عوارض جانبی زیادی را به فرد تحمیل نمی‌کند و او را در یک شرایط سخت و سنگین قرار نمی‌دهد.

پس از تزریق بوتاکس، شما آزاد هستند که کلینیک را ترک کنید و به هیچ‌ وجه نیازی به بستری شدن نخواهید داشت.

ورزش کردن پس از بوتاکس

همچنین پس از تزریق، شما می‌تواند به سراغ کار‌های همیشگی خود بروید و محدودیتی را در زندگی خود احساس نخواهید کرد. بوتاکس هیچ جای زخم، خراش، اسکار و برش بزرگی به جا نمی‌گذارد و به مراقبت‌های سنگین و بسیار حساس نیاز ندارد. یکی از سوال‌های مهم افراد، ورزش بعد از تزریق بوتاکس است. آیا می‌توان پس از تزریق بوتاکس نیز به فعالیت‌های معمول ورزشی ادامه داد؟

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

آیا می‌توان پس از انجام این فرآیند به سراغ فعالیت‌های سنگین بدنی رفت؟ چه زمانی پس از بوتاکس برای ورزش کردن مناسب است؟ در ادامه سایت دکتر قانعی به بررسی نکاتی که هنگام ورزش کردن پس از بوتاکس باید بدانید می پردازد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ترکیبی ساخته‌شده از سمی به‌نام بوتولینوم است. اغلب افراد وقتی متوجه می‌شوند پایه اصلی بوتاکس سم است در مورد تزریق آن نگران یا دودول می‌شوند. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد. استفاده از این ماده کاملاً بی‌خطر بوده و در درمان بسیاری از دردها و بیماری‌ها مانند میگرن نیز کاربرد دارد. تزریق سم بوتولینوم در زیر پوست سبب فلج موقت عضلات صورت یا بدن در ناحیه مورد نظر می‌شود. نتیجه آن کاهش چروک‌های سطحی و عمقی و جوانسازی پوست است.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

زمانی که اولین ‌بار نام این سم در دنیای زیبایی شنیده شد ذهن مخاطبین با سوالات زیادی درگیر بود و ماهیت این ماده ناشناخته و پر از ابهام بود. بوتولینوم به گیرنده‌هایی خاص متصل شده و مانع از اتصال گیرنده‌های شیمیایی به آن می‌شود. در نتیجه، انجام فعالیت‌های عضلانی یا سوخت‌وساز در آن نقطه غیرممکن خواهد شد.

مزوتراپی پوست چیست و چگونه انجام می شود؟

آیا ورزش کردن بر نتیجه بوتاکس تاثیرگذار است؟

وقتی تزریق بوتاکس به پایان می‌رسد، پزشک توصیه می‌کند که حداقل تا ۴ ساعت از دست زدن به صورت خود به شکل جدی خودداری کنید چرا که حتی لمس ناحیه تزریق نیز ممکن است در این ساعت‌ها فشار زیادی به آن وارد کند. شما باید به طور کلی در اولین روز‌ها پس از تزریق بوتاکس، از هر فعالیتی که باعث ایجاد فشار زیادی بر ناحیه تزریق می‌شود، صرف نظر کنید. ورزش سنگین نیز یکی از همین کار‌ها به شمار می‌رود. انجام فعالیت سنگین بدنی به چند دلیل، بر روی نتایج حاصل از تزریق بوتاکس تاثیر منفی دارد.

ورزش موجب تحت فشار قرار گرفتن ناحیه تزریق شده و با افزایش جریان خون در بدن، عوارض جانبی بوتاکس را برای شما تشدید می‌کند. همچنین ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس به خاطر تحرک بیش از حدی که برای شما به وجود می‌آورد، ممکن است جابجایی بوتاکس را نیز در پی داشته باشد. به همین خاطر بهتر است پس از انجام این فرآیند زیبایی تا مدتی کوتاه به سراغ انجام فعالیت‌های سنگین جسمی و ورزشی نروید.

نکاتی که هنگام ورزش کردن پس از بوتاکس باید بدانید

پس از تزریق بوتاکس، پزشک به شما در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق نکاتی را مطرح خواهد کرد. حداقل ۴ الی ۵ ساعت پس از درمان باید از هرگونه ورزش صورت بعد از بوتاکس خودداری کنید. حدود یک ساعت بعد از درمان می‌توانید اخم کرده و ابروهای خود را بالا ببرید. انجام این تمرینات صورت ضروری نیست، اما ممکن است به نتایج بهتری منجر شود. خوشبختانه، بوتاکس یک درمان با حداقل زمان استراحت است، به این معنی که برنامه ورزشی شما نیاز به تغییر زیادی نخواهد داشت.

با این حال، چند واقعیت در مورد تمرینات ورزشی پس از بوتاکس وجود دارد که بهتر است بدانید. بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از بوتاکس از انجام ورزش بدنی شدید اجتناب کنید چون ورزش شدید جریان خون را در سراسر بدن شما افزایش می‌دهد. هرچند جریان خون برای پوست و سلامت کلی شما عالی است، ولی افزایش جریان خون بلافاصله پس از بوتاکس ممکن است به حرکت مواد تزریقی به مناطق اطراف کمک کند.

چین و چروک خواب چیست؟ علائم، پیشگیری و درمان

این حرکت احتمالی مواد شما را در معرض خطر عوارض جانبی ناخواسته‌ای مانند افتادگی ابروها و پلک‌ها قرار می‌دهد. پس حداقل ۴ ساعت انتظار برای ورزش متوسط، به بوتاکس زمان می‌دهد تا در جای خود قرار گیرد. اگر یوگا یا ورزش‌های شدیدی را انجام می‌دهید که ضربان قلبتان به بیش از ۱۳۰ می‌رسد، توصیه می‌شود که ۲۴ ساعت پس از تزریق با بوتاکس صبر کنید. پس از اتمام این ۲۴ ساعت، می توانید هر ورزشی که میخواهید انجام دهید.

ورزش صورت پس از بوتاکس

برای افرادی که نمی‌توانند سه یا چهار روز صبر کنند تا اثرات صاف کننده تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) شروع شود، یک مطالعه جدید پزشکی Northwestern نشان می‌دهد که ورزش صورت بعد از بوتاکس، تغییر ظاهر را تا حدود یک روز سرعت می‌بخشد. بوتاکس می‌تواند خطوط اخم پیشانی و چین ‌و چروک‌های پنجه کلاغی را کاهش دهد و ظاهری آرام و جوان به افراد بدهد که برای چندین ماه دوام می‌آورد.

اما تاثیرات بوتاکس روی پوست زمان‌بر است و مدت زمانی طول می‌کشد تا بوتاکس به طور کامل جذب پوست شود. نتایج نشان می دهد که ورزش صورت بعد از بوتاکس می‌تواند باعث کاهش چین و چروک یک روز زودتر شود. از نظر علمی گفته می‌شود که بوتاکس به گیرنده‌های سلول‌های عصبی متصل می‌شود تا ماهیچه‌ها را صافتر کرده و خطوط و رفع چین و چروک پوست را از بین ببرد و این امکان وجود دارد که ورزش این روند اتصال را تسریع نروید.

کلام آخر در این باب

بوتاکس یکی از راه های جوانسازی است که امروزه بسیار طرفداران زیادی دارد. این روش با تزریق سم بوتولینوم از طریق سوزن به پوست انجام می شود و باعث فلج شدن عصب های نقطه تزریق شده می شود. پس از تزریق بوتاکس حداقل تا ۴ ساعت نباید هیچگونه ورزشی کنید زیرا باعث می شود بوتاکس در جای خود قرار نگیرد و به سمت دیگری برود و باعث افتادگی پلک یا چشم شود.

بهتر است انجام تمرینات ورزشی را ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس انجام دهید تا هیچگونه مشکلی برایتان به وجود نیاید. سایت دکتر قانعی امیدوار است این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.