فوتونا

معجزه جوانسازی به صورت 4 بعدی

جوانسازی 4 بعدی صورت ( fotona 4D)

همه ما علاقه مندیم در تمام مراحل زندگی ، زیبا باشیم و بدرخشیم ؛ به همین خاطر بهداشت و مراقبت پوست و توجه به پیشگیری از مشکلات پوستی ، به یکی از نیازهای اصلی زندگی امروزی تبدیل شده است. شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای داشتن پوستی سالم و شفاف ؛ انواع کرم ها و ماسک های خانگی یا گیاهان دارویی،ماساژ و پاکسازی و … را امتحان کرده و نتیجه مطلوب نگرفته اید؛ این طبیعی است ، چون ساختار پوست انسان به سادگی اجازه عبور و جذب مواد را نمی دهد و بسیاری از کرم ها و ماسک ها فقط در سطح پوست مؤثر هستند مثل مرطوب کننده ها یا ضدآفتاب ها  . بهتر است برای داشتن پوست جوان و سالم ، بصورت دوره ای توسط متخصص پوست و زیبایی معاینه شوید . همانطور که بارها و بارها از زبان پزشکان شنیده اید ، پیشگیری بهتر و ارزانتر از درمان است.

هرساله پیشرفت های قابل توجهی در طب زیبایی اتفاق می افتد که باعث می شود تا خدمات زیبایی و درمانی ؛ مؤثرتر ، ساده تر و ارزانتر ، در اختیار تعداد بیشتری از مردم جهان  قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم یکی از جدیدترین نوآوری ها در این زمینه که اخیرا” مورد توجه و استقبال متخصصان پوست و زیبایی قرار گرفته است ، یعنی جوانسازی 4 بعدی فوتونا را به شما معرفی کنیم.

برای جوانسازی پوست صورت با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

بعد از فوتوناقبل از فوتونا

جوانسازی 4 بعدی چیست؟

فوتونا ، یک لیزر جدید است که لیفت و جوانسازی صورت را نه تنها از سطح پوست بلکه از داخل دهان ، انجام می دهد و نسبت به لیزرهای قبلی به مراتب مؤثرتر و کارآمدتر است . این روش جدید که جوانسازی چهار بعدی یا 4D خوانده می شود ، نه تنها برای بانوان میانسال و مسن که دچار شلی و افتادگی پوست هستند ، بلکه برای خانم های جوانی که می خواهند از شلی و افتادگی پوست خود پیشگیری کنند ، انجام می شود. جوانسازی 4 بعدی، به تزریق دارو یا ماده خارجی وابسته نیست و از طریق بازسازی سلول ها و کلاژنسازی پوست خود فرد ، باعث جوانسازی پوست می شود ، بنابراین ماندگاری این روش نامحدود و زیبایی حاصل از آن کاملا” طبیعی است.

با افزایش سن، پوست ، خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد و افراد بتدریج با تیرگی، افتادگی و شل شدن پوست خود روبرو می شوند. جوانسازی 4 بعدی فوتونا یا Fotona 4D با ترکیب هوشمندانه دو طول موج اربیوم یاگ Er-Yag و ان دی یاگ Nd-Yag امکان منحصربه فردی را در اختیار درمانگر قرار می دهد که تا پیش از این وجود نداشت. لیزر دوقلو یا Twinlight فوتونا ؛ علاوه بر پوست ، قادر است بافت های نرم تشکیل دهنده صورت (مثل عضله ، چربی و بافت نگهدارنده پوست) را هدف قرار داده و با تحریک کلاژن سازی ، شلی و افتادگی پوست را برطرف کند، چربی جمع شده در غبغب و پایین صورت را از بین ببرد و پوست پلک ، شقیقه ها ، پیشانی و دور لب را لیفت کند. علاوه بر این لیزر فوتونا به جمع شدن منافذباز ، رفع ضایعات تیره رنگ پوست و چین و چروک کمک می کند.

برای درمان جای جوش با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

جوانسازی 4 بعدی

تفاوت جوانسازی 4 بعدی فوتونا با سایر روشهای جوانسازی

جوانسازی 4 بعدی با سایر درمان های رایج جوانسازی ، متفاوت است. در این روش درمانی، لیفت و جوانسازی پوست ، بصورت غیرتهاجمی ، بدون نیاز به بیحسی موضعی و در 4 مرحله انجام می شود. فوتونا یک پلتفرم  پیشرفته لیزری است که علاوه بر لیفت و جوانسازی صورت برای درمان طیف وسیعی از مشکلات پوست مثل رگ های واریسی ، برجسته سازی لب ، ضایعات رنگدانه ای پوست ،چربی های زیر پوست پلک (مثل زانتالاسما) ، قارچ ناخن ، رفع غبغب و درمان جای جوش استفاده می شود . لیزر فوتونا در سال 2018 برنده جایزه بهترین دستگاه لیزر آمریکا شده و در حال حاضر مورد استفاده بسیاری از کلینیک های زیبایی در اروپا و آمریکای شمالی است  .

برای لیفت صورت با دستگاه اکسیلیس با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

از آنجا که این روش درمان 4 مرحله ای شامل استفاده از دو نوع لیزر Erbium-YAG و Nd-YAG  بصورت همزمان است در پیشگیری و درمان علائم پیر پوستی (شلی و افتادگی ، چین و چروک ، تیرگی و ضایعات پوست ) کارآیی زیادی دارد. طول موج Erbium-YAG روی لایه های سطحی پوست مؤثر است ؛ در حالی که لیزر Nd YAG به لایه های عمیق تر پوست و زیر پوست نفوذ می کند.

مراحل جوانسازی 4 بعدی عبارتند از:

 • مرحله ی لیفت نرم (Smooth Lift): این مرحله از داخل دهان انجام می شود و بدون ایجاد زخم یا درد ، با استفاده از ویژگی منحصربه فرد لیزر فوتونا یعنی مدالیته smooth بافت های نگهدارنده گونه و دور دهان که نقش بسیار مهمی در جوانی صورت دارند ، را هدف قرار داده و پوست را لیفت می کند.
 • مرحله­ جوانسازی : در دومین مرحله، درمان با استفاده از لیزر Nd YAG انجام می شود که لایه های میانی پوست را هدف گرفته و صدها حفره کوچک در درم ایجاد می کند. این حفره های کوچک بعد از چند هفته ترمیم شده و باعث جوانسازی پوست می شود.
 • مرحله ی سفت کردن یا Tightening: در این مرحله، درمان با گرم کردن سریع لایه های زیر پوست تا دمای مشخص شروع می شود. انرژی لیزر به طور مداوم بر روی بخش های خاصی از پوست متمرکز می شود و برای مدت زمانی که توسط پزشک تعیین می شود، دما در یک درجه حرارت معین حفظ می شود. انرژی لیزر باعث کلاژنسازی و ریمادلینگ (بازسازی کلاژن) و tightening (سفت شدن پوست) می شود. در این مرحله امکان از بین بردن چربی های زیر پوست در کسانی که افتادگی غبغب و پایین گونه دارند ، وجود دارد. این مرحله نقش بسیار مهمی در فرم دهی به صورت و رفع افتادگی صورت دارد.
 • مرحله ی سطحی (Superfacial): آخرین مرحله شامل لایه برداری با لیزر سرد است که بدون ایجاد زخم و جراحت باعث جوانسازی سلول های پیر و فرسوده و برداشتن رسوبات (بقایای مواد آرایشی و چربی) از سطح پوست می شود.به این ترتیب پوست شاداب ، صاف و درخشان می شود.

لازم به ذکر است مراحل درمانی جوانسازی 4 بعدی فوتونا توسط پزشکان ایرانی ارتقاء یافته و نوآوری هایی که در این زمینه انجام شده ، اثربخشی و کارآیی این روش را تا حد زیادی بهبود بخشیده است . در واقع در بعضی مراکز لیزر از جمله کلینیک لیزر دکتر قانعی ، با اضافه کردن 4 مرحله دیگر به مراحل 4 گانه جوانسازی 4 بعدی ، جوانسازی و لیفت پوست پلک ، شقیقه ،پیشانی به لیفت و جوانسازی صورت و گردن اضافه می شود.

مزیت جوانسازی 4 بعدی نسبت به سایر روش ها چیست؟

جوانسازی 4 بعدی فوتونا نسبت به سایر روش های جوانسازی چند برتری ویژه دارد:

 • لیفت گونه و لب ها از داخل دهان که تأثیر منحصربه فردی روی کاهش عمق خط خنده و خط غم نیز دارد.
 • علاوه بر جوانسازی در سطح پوست ، بافت های عمقی (مثل چربی زیر پوستی ، عضلات و بافت نگهدارنده پوست) را هدف قرار می دهد.
 • به پزشک امکان می دهد درمان اختصاصی هر فرد را متناسب با مشکل وی انجام دهد. به عنوان مثال برای کسی که در قسمت های پایین صورت افتادگی دارد ، روی tightening یا لیفت گونه تمرکز کند و کسی که افتادگی پلک و پیشانی دارد، روی لیفت فوقانی صورت. همینطور در مواردی که افتادگی غبغب وجود دارد با رفع چربی غبغب و لیفت پوست صورت مشکل را برطرف کند.
 • مدالیته smooth در لیزر فوتونا به پزشک امکان می دهد تا بدون ایجاد جراحت و زخم در پوست ، شلی و افتادگی قسمت های حساس پوست مثل دور لب ها ، خط رویش مو ، پیشانی و شقیقه ها را برطرف کند.
 • نیاز به بیحسی موضعی ندارد و پس از لیزر علائم ظاهری در سطح پوست که باعث خانه نشینی فرد شود، ایجاد نمی شود.
 • طیف وسیعی از مشکلات پوست مثل لکه های قهوه ای ، رگ های واریسی و منافذباز را بطور همزمان برطرف می کند.
 • Lip lase یا برجسته سازی لب ها بدون تزریق ژل

جوانسازی 4 بعدی پوست چگونه عمل می کند؟

تعدادی از مکانیسم های درمانی جوانسازی 4 بعدی در زیر آورده شده است:

 • کلاژنسازی و بازسازی کلاژن های آسیب دیده در لایه میانی و عمقی پوست که به افزایش استحکام و صاف و هموار شدن سطح پوست منجر می شود.
 • بازسازی سلول های سطح پوست که به شفافیت و شادابی پوست کمک می کند.
 • بهبود گردش خون که به اکسیژن رسانی ، تغذیه بهتر و پاکسازی پوست از سموم منجر می شود.
 • پوست را لایه برداری می کند و سلول های مرده و مواد رسوب کرده در سطح پوست که عامل تیرگی و کدورت پوست هستند را از بین می برد.
 • رفع آسیب های ناشی از آفتاب که طی سالیان متمادی باعث تیرگی و لک پوست شده است.
 • بازسازی بخش هایی از پوست که به علت پیری سلولی امکان بازسازی و ترمیم را بطور طبیعی ندارند.

آیا جوانسازی4 بعدی عوارض جانبی دارد؟

ممکن است قرمزی و تورم خفیفی روی پوست ، مشاهده شود که فقط  چند ساعت طول می کشد. برای بهبود سریع تر می توان از کمپرس یخ استفاده کرد. تاول زدن نیز در برخی موارد ممکن است اتفاق بیفتد. قبل از درمان، متخصصان پوست فرد را بررسی می کنند تا مشخص شود آیا برای لیزر درمانی مناسب است یا خیر. در نهایت اگر جوانسازی 4 بعدی فوتونا توسط پزشک و با دقت و حوصله انجام شود ، بدون ایجاد عارضه خاصی می تواند به جوانسازی در همه بخش های صورت منجر شود.

لیزر فوتونا

فوتونا و درمان جوش و جای جوش

فوتونا (Fotona) یک روش درمانی برای آکنه با استفاده از لیزر است . و راه حل کاملاً مؤثر برای برطرف کردن این مشکل را ارائه می دهد. لیزر Nd: YAG به راحتی و بطور دقیق به داخل پوست نفوذ می کند. غدد چربی بیش فعال را هدف قرار داده و احتمال ایجاد آکنه التهابی جدید را کاهش می دهد.

Fotona همچنین برای درمان اسکار آکنه، یک روش تکمیلی نیز دارد . بصورت ملایم لایه های سطحی پوست را هدف قرار می دهد. در این روش مکمل از لیزر Er: YAG استفاده می شود . بافت های اسکار و زخم از بین رفته و تولید کلاژن جدید در پوست (لایه ی درم) تحریک می شود.حاصل، اصلاح ظاهر و بهبود کیفیت پوست است.

برای درمان جای جوش با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

از طرف دیگر درمان اسکار آکنه با لیزر Nd: YAG علاوه بر تأثیر حرارتی، روند بهبودی را نیز تسریع و بازسازی کلاژن را تحریک می کند که مزیت بزرگ لیزر فوتونا نسبت به سایر روش های درمانی است.

 • روشی ملایم و مؤثر در درمان اسکار آکنه یا جای جوش

برای درمان جای جوش یا همان اسکار آکنه، فوتونا از طول موج Er: YAG استفاده می کند. که یکی از بهترین و جدیدترین لیزر ها برای برطرف کردن انواع اسکارها است. لیزر Er: YAG با ایمنی کامل و قدرت اثربخشی بالا عمل می کند. و به بهبود بافت و رنگ پوست کمک می کند. برخلاف لایه بردارهای شیمیایی و روش درم ابریژن، استفاده از لیزر اجازه می دهد تا عمق نفوذ به طور دقیق کنترل شود. لیزر به آرامی لایه های نازک میکرونی مبتلا به آکنه را از سطح پوست تبخیر می کند تا پوستی سالم و بدون آسیب ظاهر شود. استفاده از لیزر یک روش سریع، ایمن و ساده است.

فوتونا و درمان چین و چروک های اطراف چشم (SmoothEye)

SmoothEye یک روش جدید و جالب برای سفت شدن پوست پلک بالا و پایین و کاهش چین و چروک های اطراف آن است . فوتونا به طور قابل توجهی شلی و افتادگی پلک ها و ناحیه ی اطراف چشم را سریع و بدون ایجاد زخم از بین می برد. این تکنیک به عنوان یک روش زیبایی غیرتهاجمی مورد توجه زیادی قرار گرفته است. تنها پس از گذشت چند جلسه درمانی، بهبود کیفیت و استحکام پوست پلک و کاهش چشمگیر چین و چروک دور چشم قابل ملاحظه خواهد بود.

 • ایمن ، مؤثر و غیر تهاجمی

این روش پوست را بدون خونریزی و با دمای کنترل شده صاف می کند. حالت Fotona SMOOTH® برای سفت شدن پوست ایده آل است. گرمایش شدید و کنترل شده ی سطحی، بازسازی کلاژن را تحریک کرده و فرآیند نئوکلاژنز (سنتز کلاژن جدید) را آغاز می کند . نتیجه ی آن بهبود کلی چین و چروک، بر طرف شدن شلی و افزایش کشسانی در پوست اطراف چشم است.

از ویژگی های اصلی درمان با فوتونا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شادابی و سفت شدن فوری در پوست دور چشم
 • تحریک کلاژن سازی و اصلاح بنیادی ساختار پوست
 • ملایم، سریع و غیرتهاجمی
 • ایمن و دقیقاً کنترل شده

فوتونا و زیباسازی فرم لب (LipLase)(SmoothEye)

این روش یک درمان جدید است . که بر خلاف فیلرها یا همان ژل ، غیر تهاجمی است و هیچ چیز مصنوعی در آن وجود ندارد؛ زیرا اصلاح فرم لب از طریق کلاژنسازی پوست و عضلات تشکیل دهنده لب انجام می شود و برای کسانی مناسب است که می خواهند لب های طبیعی و زیبا داشته باشند . در این روش با چندین پالس تنظیم شده می توان به ویژگی “لب های ایده آل” یعنی صاف و کشیده بودن پوست لب، حجم مناسب و تناسب بین لب بالا و پایین دست یافت.

گاهی برای تحریک کلاژن سازی عمیق تر، از لیزر Nd: YAG نیز استفاده می شود، که با کمترین اثر حرارتی روی سطح پوست، ایمن ترین حالت برای رسیدن به عمق بافت لب را فراهم می کند.

 • عملکرد فوق العاده در زیباسازی طبیعی لب ها با فوتونا

این روش با طراحی خاص و نوآورانه، امکان انتقال ایمن، دقیق و کنترل شده و بهینه ی پالس های لیزر به ناحیه درمان را فراهم می کند. از ویژگی های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لب های پر با پوست صاف و زیبا
 • تحریک بازسازی کلاژن و جوانسازی طبیعی لب
 • سنتز کلاژن جدید که باعث پیشگیری از تحلیل بافت لب و جوان ماندن لب در طولانی مدت می شود
 • بدون ورود سوزن و بدون تزریق هیچ ماده خارجی به لب ها

فوتونا و درمان رگ های واریسی ( Laser Ablation)

این روش درمانی ، انرژی لیزر Nd: YAG را روی رگ ها متمرکز می کند. باعث جمع شدن و بسته شدن مویرگ های پوستی متسع شده که نمای ظاهری بدشکلی در پوست ایجاد می کنند؛ می شود. سپس رگ های سالم که رگ بسته را احاطه کرده اند می توانند جریان طبیعی خون را در ناحیه تحت درمان ایجاد کنند. فوتونا ؛ رگ های تا قطر 2 میلیمتر را از سطح پوست بطور مؤثر پاک می کند .

در بعضی موارد شبکه ای از مویرگ های قرمز و بنفش در نواحی مختلف پوست مثل کناره بینی ، گونه ، ناحیه گیجگاهی ، چانه یا پشت ساق پا و ران ها ایجاد می شود که باعث بدشکلی پوست شده و در صورت درمان نشدن ،بیشتر می شود. درمان های لیزری نسبت به روش های جراحی سنتی که رگ های واریسی را حذف می کنند، غیرتهاجمی است و به خوبی توسط بیماران تحمل می شوند. زمان بهبودی کوتاه است و نتایج زیبایی به همراه دارد.

 • بهبود سریعتر و راحتی بیشتر بیمار

لیزر استفاده شده در این روش (QCW Nd: YAG Fotona) است که توسط هموگلوبین موجود در رگ ها جذب می شود و آن را به گزینه ای ایده آل برای درمان ضایعات عروقی تبدیل می کند. از ویژگی های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عملکرد انتخابی و دقت بالا (محدود کردن اثرات حرارتی لیزر به بافت هدف که رگ های واریسی است)
 • بهبود سریع و نداشتن عوارض
 • ایجاد حداقل درد
 • میزان موفقیت استثنایی (بطوریکه در بیشتر موارد بجای 5-3 جلسه درمانی ،1 جلسه لیزر کافیست)