مقاله ای جذاب در مورد تزریق بوتاکس را دنبال کنید.

بوتاکس دارویی است که پزشکان سال ها برای درمان چین و چروک های صورت از آن استفاده می کنند . بوتاکس نام تجاری توکسینی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می شود . مارک های دیگری مانند Dysport و Xeomin نیز وجود دارد. بوتاکس اصطلاحی است که اغلب می شنوید زیرا اولین برند از این دارو بود که توسط کمپانی آلرگان آمریکا ساخته شد.

برای پلکسرپلاس با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بوتاکس صورت

کاربرد های بوتاکس

رایج ترین دلیلی که پزشکان از بوتاکس استفاده می کنند، جوانسازی و کاهش چین و چروک صورت است . اما تزریق بوتاکس کاربردهای متعدد دیگری هم دارد ، مانند:

درمان تعریق شدید زیر بغل (هیپرهیدروزیس)

درمان دیستونی گردن ، یک اختلال عصبی که باعث اسپاسم شدید عضلات گردن و شانه می شود

بلفارواسپاسم (اسپاسم عضلات پلک)

لوچی ( استرابیسم )

میگرن مزمن

مثانه بیش فعال

و موارد دیگری از اختلالات عصبی-عضلانی

برای تیکسل با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بوتاکس چطور کار می کند؟

بوتاکس انتقال سیگنال های عصبی به ماهیچه ها را مسدود می کند. عضله تزریق شده نمی تواند منقبض شود و در نتیجه چین وچروک های ناشی از بیش فعالی عضلات برطرف می شود. بوتاکس بیشتر برای خطوط پیشانی، پنجه کلاغی (خطوط اطراف چشم ) و خط اخم استفاده می شود.

برای جوان سازی پوست با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بوتاکس چگونه انجام می شود؟

انجام بوتاکس فقط چند دقیقه طول می کشد. نیازی به بیهوشی نخواهید داشت ، پزشک از یک سوزن کوچک برای تزریق بوتاکس به عضلات خاص استفاده می کند.معمولا” 7 تا 14 روز طول می کشد تا تاثیر بوتاکس ، کامل شود. بهتر است برای جلوگیری از کبودی حداقل 1 هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف الکل ، داروهای ضدالتهابی مثل آسپیرین خودداری کنید. به مدت 24 ساعت از ماساژ دادن محل تزریق خودداری کنید تا بوتاکس را پخش نکنید.

تا 4 ساعت از آب زدن به پوست محل تزریق ، خم کردن سر و درازکشیدن خودداری کنید.

مدت زمان تزریق بوتاکس چقدر است؟

تأثیر بوتاکس 3 تا 6 ماه و گاهی بیشتر است . با بازگشت تدریجی حرکت عضله، خطوط و چین و چروک ها ممکنست شروع به ظاهرشدن کنند و در این هنگام باید تزریق بوتاکس تکرار شود . با تکرار تزریق بوتاکس، ماهیچه ها ضعیف و کوچک شده و قدرت ایجاد چین و چروک را از دست می دهد.

عوارض جانبی احتمالی پس از تزریق بوتاکس عبارتند از :

کبودی : مثل هر تزریق دیگر ممکنست در هنگام تزریق بوتاکس خون مردگی در پوست ایجاد شود که معمولا” ظرف چند روز برطرف می شود.

سردرد : این عارضه در بعضی افراد دیده می شود ، این سردرد خفیف بوده و با مصرف استامینوفن برطرف می شود . اما به ندرت ممکنست سردردهای چند هفته ای داشته باشیم که می تواند ناشی از حساسیت به بوتاکس باشد.

افتادگی پلک : این تنها در درصد کمی از افراد اتفاق می افتد و معمولا در عرض 3 هفته از بین می رود. معمولاً وقتی بوتاکس حرکت می کند اتفاق می افتد، بنابراین ناحیه تحت درمان را نباید ماساژ داد .

برای تزریق بوتاکس با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لبخند کج ، آبریزش از دهان،خشکی چشم ، اشک ریزش، درد خفیف یا تورم در محل تزریق، علایم شبه آنفولانزا یا احساس ناخوشی عمومی ، ناراحتی معده ، گزگز شدن ، ضعف عضلات مجاور

عوارض بوتاکس بیش از هرچیز به کیفیت دارو و نحوه تزریق بوتاکس بستگی دارد. عضلات صورت کوچک و ظریف هستند و عملکرد آنها روی یکدیگر مؤثر است بنابراین تزریق بوتاکس باید توسط پزشکی که مهارت و تجربه لازم برای این کار را دارد؛ انجام شود . تزریق نابجای بوتاکس می تواند باعث غیرطبیعی شدن صورت و افزایش احتمال عوارض جانبی شود.

آنچه درباره فیلرها باید بدانید

برای تزریق ژل با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

چه کسانی نباید بوتاکس بزنند؟

تزربق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است. افراد مبتلا به بیماری های عصبی-عضلانی ، نباید از بوتاکس استفاده کنند. از آنجایی که بوتاکس برای همه چین و چروک ها موثر نیست، ابتدا با پزشک مشورت کنید.

اگر به پروتئین شیر گاو یا سفیده تخم مرغ حساسیت دارید، نباید بوتاکس بزنید.

برای مزوتراپی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بوتاکس پیشانی

بوتاکس یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن چین و چروک پیشانی است “بوتاکس از انقباض نابجای ماهیچه ها جلوگیری می کند، بنابراین باعث رفع چین و چروک می شود.”

رشته های کلاژن را می‌توان به عنوان داربستی توصیف کرد که سلول‌ها و لایه‌های پوست  را در کنار هم نگه می‌دارد و باعث می‌شود تا استحکام و قوام پوست حفظ شود . این داربست پروتئینی است که لایه میانی پوست ما یا derm را به یک پایه محکم برای لایه بیرونی یا epiderm تبدیل می کند. هنگامی که ما جوان هستیم، داربست مستحکمی داریم که سلول های پوست می توانند با اتکا به آن در کنار هم بمانند و پوست را در برابر نیروهای کششی و فشاری که به آن وارد می شود حفاظت کنند.

کلاژن در کنار الاستین و اسید هیالورونیک کار می کند. الاستین پوست ما را انعطاف پذیر و قابل ارتجاع نگه می دارد و به آن اجازه می دهد تا پس از جابجایی و کشیده شدن به جای خود بازگردد . اسید هیالورونیک رطوبت را در پوست ما حفظ می کند و مثل سیمانی که در کنار میلگرد ، بتون مسلح را می سازد ، رشته های کلاژن و الاستین پوست را به یک داربست محکم با انعطاف پذیری و استحکام بالا تبدیل می کند.

با بالارفتن سن ، کلاژنسازی کاهش می یابد و تولید هیالورونیک اسید به شدت کم می شود . همین موضوع پوست را مستعد پذیرش چین و چروک می کند.

برای جوانسازی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

ماندگاری بوتاکس در پیشانی چقدر است؟

نتیجه تزریق بوتاکس ظرف 1-2 روز ظاهر می شود زیرا ماهیچه های شما به آرامی شل می شوند و پوست شروع به صاف شدن می کند . نتیجه کامل بعد از 7-10 روز قابل مشاهده خواهد بود. هنگامی که چین و چروک های پیشانی برطرف شد، می توان انتظار داشت که تا 4 تا 8 ماه اثر درمانی بوتاکس باقی بماند. با پزشک خود برای تعیین وقت بعدی تزریق بوتاکس مشورت کنید تا بتوانید ماندگاری درمان را افزایش دهید. هرچه مدت بیشتری آن عضلات را شل نگه دارید، ظاهر آن خطوط بهتر می شود. همچنین تا وقتی بطور مرتب بوتاکس می زنید، جلوی عمیق تر شدن این خطوط را می گیرید.

تزریق بوتاکس برای پیشانی

بوتاکس پیشانی یک درمان زیبایی تزریقی است که برای صاف کردن  چین و چروک های صورت استفاده می شود.

بوتاکس از طریق ماده فعال خود، بوتولینوم توکسین نوع A، ماهیچه های بیش فعال صورت شما را به طور موقت شل می کند. بوتاکس را می توان به پیشانی ، خط اخم و دورچشم تزریق کرد.

تزریق بوتاکس برای پیشانی درمانی برای صاف کردن خطوط افقی و چین و چروک های عمودی بین چشم است. این تزریق ها باعث شل شدن عضلاتی می شوند که عامل ایجاد این چین و چروک ها هستند.

درمان تعریق بیش از حد؛ تشخیص و درمان

پزشکان ماهر به دقت محل تزریق و دوز تزریق بوتاکس در هر نقطه را با دقت ،کنترل می کنند.

برای درمان ریزش مو با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

چه مقدار بوتاکس روی پیشانی مجاز است؟

بوتاکس در دوزهای 50 تا 100 واحد در هر ویال و دیسپورت و مصپورت در دوزهای 300 و 500 واحدی عرضه می شود. بسته به اندازه عضلات و در خانم ها و آقایان دور مورد نیاز برای هر شخص متفاوت است..کمپانی  Allergan، سازنده بوتاکس Botox ، دوز 4 واحد را در هر نقطه پیشانی پیشنهاد می کند که در مجموع 20 تا 30 واحد است.این موضوع در مورد مصپورت متفادت است و ممکنست 12 تا 15 واحد نیاز باشد.پزشک شما ممکن است ابتدا با دوز پایین در هر تزریق شروع کند و چند هفته بعد دوزهای تقویت کننده بزند.

از آنجا، پزشک شما ایده ای از تعداد واحدهای مورد نیاز شما در بازدیدهای بعدی خواهد داشت.به طور کلی، تزریق بوتاکس بین 3 تا 4 ماه فاصله دارد. هنگامی که برای اولین بار تزریق را شروع می کنید، نتایج درمان ممکن است طولانی نباشد. ممکن است متوجه شوید که باید 2 تا 3 ماه پس از اولین درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

 

بوتاکس ابرو

لیفت ابرو بوتاکس نوعی روش است که خطوط اخم بین ابروهای شما را درمان می کند. همچنین با بوتاکس آرایشی قد ابروهای شما را افزایش می دهد . این عکس ها با شل کردن ماهیچه های زیرین برای صاف کردن پوست شما در قسمت بیرونی و شل کردن عضلات بین ابروها کار می کنند. این به ماهیچه های پیشانی اجازه می دهد تا ماهیچه های آرام شده بین ابروها را به سمت بالا بکشند و در نتیجه ابروها را بلند کرده و چشم ها را باز کنند.تزریق بوتاکس اضافی را می توان در انتهای ابروها قرار داد تا به شل شدن آن ماهیچه ها نیز کمک کند.

این به ماهیچه های پیشانی اجازه می دهد تا آن ناحیه را نیز بالا بکشند. بسته به سن و تن ماهیچه‌هایی که برای بالا کشیدن عضلاتی که اکنون شل شده‌اند فعال مانده‌اند، مقدار لیفتی که انجام می‌دهید متفاوت است.برای خطوط اخم سرسخت بین ابروها، این روش می تواند به صاف کردن چین و چروک های عمیق بدون جراحی کمک کند. به این نوع چین و چروک ها خطوط اخم گلابلار نیز گفته می شود.بوتاکس یک روش غیر جراحی است. این با لیفت ابرو سنتی متفاوت است، که نوعی جراحی زیبایی است که شامل برش ها و برداشتن پوست شما می شود.

آیا شما کاندیدای خوبی هستید؟

بوتاکس فقط برای بزرگسالان 18 سال و بالاتر توصیه می شود. هم مردان و هم زنان با خطوط اخم متوسط ​​تا شدید ممکن است از لیفت ابرو با بوتاکس بهره ببرند.افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس برای خطوط اخم هستند، احتمالاً قبلاً درمان‌های بدون نسخه را امتحان کرده‌اند. این نوع لیفت ابرو برای پوست افتادگی قابل توجهی مناسب است که با این نوع لیفت عضلانی قابل اصلاح است.

برخی از نامزدها ممکن است بلفاروپلاستی را نیز در نظر بگیرند به طور همزمان را برای حداکثر نتیجه در اطراف ناحیه چشم در .قبل از انجام این روش، ابتدا باید برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید. در این زمان، آنها همچنین هر گونه عامل خطر فردی را ارزیابی خواهند کرد.اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس نباشید. سموم استفاده شده در این تزریق ها می تواند به نوزادان و جنین های متولد نشده آسیب برساند.