موضوع شیو قبل از لیزر می باشد. رفع موی زائد همیشه یکی از بزرگ ترین مشکلات بوده است. رفع مشکل موهای زائد بدن کاری دشوار و اغلب اوقات دردناک است و برای انجام صحیح آن بایستی زمان و هزینه زیادی صرف شود. از سوی دیگر هر کدام از روش های سنتی حذف موهای زائد نیز معایب خود را دارند؛ برای مثال اپیلاسیون که با کشیدن مکرر پوست بدن شل می شود و بسیاری از افراد ترجیح می دهند از انجام این روش خودداری کنند.

شیو قبل از لیزر

استفاده از ژیلت برای شیو نیز مشکلات خود را دارد و احتمال بریدگی و در افرادی مه پوست حساس دارند علائمی مانند خارش و سوزش به وجو می آید. به همین دلیل تقریبا امامی افراد برای شیو موهای زائد از لیزر استفاده می کنند. نحوه عملکرد لیزر و تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع موهای زائد با این روش از پیش مشخص می شود و شما در روز مشخص برای انجام لیزر مراجعه می کنید. همراه سایت دکتر قانعی باشید تا با زمان مناسب برای شیو قبل از لیزر آشنا شوید.

لیزر موی زائد چیست؟

موهای زائد سطح بدن و صورت بسیاری از اوقات با زیبایی فرد تداخل ایجاد کرده و ظاهری نامطلوب برای وی ایجاد خواهند کرد. این موها ممکن است در حد چند تار مو پشت لب ها یا روی بند انگشتان بوده و یا سطوح وسیع بازوها، ساق پا، شانه ها و پشت را در بر گیرند. اگرچه راه هایی مانند شیو کردن موهای زائد قرن ها است که مورد استفاده قرار می گیرد، این روش ها از نظر اثربخشی و مقبولیت در از بین بردن موهای ناخواسته رتبه پایینی را به خود اختصاص می دهند.

برای رزرو نوبت در کلینیک زیبایی غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بسیاری از افراد از لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای ناخواسته خود در نواحی با وسعت اندک استفاده می کنند. اگرچه این افراد به مرور درمی یابند که روش لیزر موهای زائد چه امکانات چشمگیری را در اختیارشان قرار داده است و گرایش بیشتری به لیزر فول بادی پیدا می کنند. در از بین بردن موهای زائد با لیزر، فولیکول های مو از طریق اصل ترمولیز انتخابی با پرتوی نوری مورد هدف قرار می گیرند.

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بنابراین متخصص لیزر می تواند طول موج مختص به فولیکول مو را مورد هدف قرار داده و بافت های اطراف را بدون آسیب باقی بگذارد. پیش تر انجام این روش برای افرادی که پوستی سبزه داشتند توصیه نمی شد؛ چرا که دقت پرتو لیزر برای تمایز قائل شدن بین طول موج های مشابه کافی نبود. با این حال، اکنون درمان های جدید به حدی پیشرفت کرده اند که امکان استفاده از آن ها برای تمامی افراد با تناژهای پوستی مختلف وجود دارد.

لیزر موی زائد در سندرم تخمدان پلی کیستیک

تنظیمات پیشرفته دستگاه لیزر

به علاوه اکنون به لطف تنظیمات پیشرفته دستگاه لیزر برای کنترل حرارت و به کارگیری ژل آرام بخش، این فرآیند به آسانی انجام یک سونوگرافی صورت گرفته و بیماران هیچگونه دردی را در حین فرآیند لیزر احساس نخواهند کرد. مدت زمان یک جلسه لیزر موهای زائد بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان، ضخامت موها و سایر عوامل داشته و برای مثال از بین بردن موهای پشت لب ممکن است تنها پنج دقیقه طول بکشد؛ در حالی که همین کار بر روی ساق پاها که ناحیه بسیار وسیع تری است ممکن است تا یک ساعت نیز ادامه داشته باشد.

برای رزرو نوبت کلینیک لیزر غرب تهران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

معمولاً جلسات درمانی با فاصله چهار الی شش هفته تنظیم می شوند. اثرات لیزر موهای زائد پس از یکی دو هفته ظاهر شده و ظرف مدت چند ماه تا چند سال پس از درمان به حداکثر میزان خود دست خواهد یافت.

زمان مناسب شیو قبل از لیزر

در این قسمت چند نکته اساسی در خصوص زمان مناسب شیو قبل از لیزر موهای زائد وجود دارد:

زمان ایده آل برای شیو کردن روز قبل از درمان است. اگر سوزش وجود داشته باشد و زمان کافی برای رشد مجدد وجود نداشته باشد، پوست در این زمان، حساسیت خود را از دست داده و کمترین میزان سوزش احساس می شود. ابتدا باید سلول های مرده پوستی را با استفاده از تیغ، از بین ببرید. فراموش نکنید که با یک ژل اصلاح کننده و مرطوب کننده محل اصلاح را چرب و مرطوب کنید تا تیغ صاف اصلاح کند.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

اگر کرم اصلاح ندارید، نرم کننده مو گزینه بهتری نسبت به صابون برای صاف کردن است. از یک تیغ اصلاح تمیز و نو استفاده کنید تا در صورت ایجاد زخم روی پوست خود و یا بریدن خود خطر مبتلا شدن به بیماری و حساسیت را به کمترین میزان ممکن کاهش دهید.  توصیه می شود در حین اصلاح کردن از آب ولرم یا آب خنک استفاده شود.

نکات درمان لک صورت و بدن با لیزر

نکته:

اگر پوست حساسی دارید و بعد از شیو پوستتان تحریک می شود و به شیو کردن حساس است، تیغ برقی ممکن است بهترین روش برای اصلاح باشد. با این روش می توانید با یک برش بسیار صاف موهای خود را اصلاح کنید. این امر خطر رشد موهای زائد را به حداقل می رساند زیرا فولیکول درمان شده از زیر پوست خارج می شود.

مراقبت بعد از لیزر

بدر توضیح فولیکول مو می‌توان گفت فولیکول‌ها ارگان‌هایی هستند که در لایه میانی پوست قرار گرفته‌اند. اندازه این فولیکول‌ها بسیار کوچک است. کار اصلی این ارگان‌هایی که در لایه میانی پوست هستند، کمک به رشد مو‌های زائد است‌. در روند لیزر کردن با استفاده از فناوری خاصی به این فولیکول‌ها و پوست اطراف آن صدمه میز‌نند. آسیب وارد شدن به فولیکول‌های مو از رشد مجدد مو‌های زائد جلوگیری می‌کند.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر موی زائد با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

هدف از توضیح فرایند لیزر این بود که بدانید در طی لیزر به فولیکول‌های ناحیه مورد نظر آسیب وارد می‌شود. بنابراین شخص باید مراقبت کند. تا آسیب بیشتری به ناحیه مورد نظر وارد نشود. به عنوان مثال وکس کردن، لایه‌برداری و سایر روش‌هایی که روی سطح پوست انجام می‌شوند. مانند جوانسازی در چند روز اول پس از لیزر نباید انجام شوند. حداقل زمانی که مجاز به استفاده از سایر روش‌های لایه‌برداری نیستنید، ۴ یا ۵ روز است. پس از گذشت این مدت هم بهتر است. با مشورت پزشک خود از سایر محصولات یا روش‌ها استفاده کنید.

سخن پایانی در باب شیو قبل از لیزر

به طور کلی روند لیزر مو‌های زائد به این صورت است. که با آسیب وارد کردن به فولیکول مو‌های زائد از رشد مجدد آن‌ها جلوگیری می‌کند. به گفته دکتر قانعی لیزر یکی از بهترین راه های از بین بردن موهای زائد است. این روش تقریبا در شش یا هشت جلسه انجام می شود. اگر مشکلات هورمونی و یا پوست حساسی و موهای کرکی دارید حتما با پزشک مورد نظرتان مشورت کنید و بعد اقدام به لیزر کنید.

برای رزرو نوبت و مشاوره لیزر فوتونا با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.