زیبایی و جوانی با تیکسل (Tixel)

تیکسل اولین بار در سال 2017 در انگلستان معرفی شد. تیکسل، یک روش کاملاً جدید برای درمان پوست با استفاده از فناوری حرارتی- مکانیکی است که از گرما بطور مستقیم برای جوان سازی پوست، کاهش افتادگی و از بین بردن آسیب های ناشی از آفتاب، استفاده می کند.  

     تیکسل باعث بهبود عمومی رنگ چهره، افزایش درخشندگی و کاهش خطوط ظریف پوست می شود و این کار را از سه طریق انجام می دهد:

  • سفت کردن پوست

تیکسل باعث سفت شدن پوست (از طریق کلاژنسازی در لایه ی درم) و بهبود خطوط ریز، چین و چروک، افتادگی و منافذ باز پوست می شود. همچنین جای جوش و اسکار آکنه را برطرف می سازد.

  • بازسازی پوست

تیکسل پوست را بازسازی می کند (لایه ی اپیدرم)، تیرگی و کدورت پوست و بعضی از انواع لک را کاهش می دهد تا درخشش ایجاد کند. درمان آکنه فعال نیز به تیکسل بسیار خوب پاسخ می دهد.

  • انتقال مواد دارویی به عمق پوست

از تیکسل برای ایجاد منافذ ریز در پوست استفاده می شود تا داروها به آن نفوذ کنند. داروهایی که برای درمان انواع لک و

 کاهش رنگدانه ها، افزایش تولید کلاژن و آبرسانی پوست استفاده می شوند.

برای درمان جای جوش و رزرو نوبت با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

تیکسل یک روش درمانی نوظهور است و برای درمان مواردی مانند اسکارآکنه، هایپوپیگمانتاسیون (کاهش رنگدانه پوست)، روزاسه  و برطرف کردن چین و چروک بدون استفاده از سوزن و یا جراحی باز استفاده می شود. این روش برای کل صورت از جمله پلک ها، گردن و ناحیه ی بالای سینه (دکلته) ایمن است و برای انواع پوست ها و همه ی نواحی بدن قابل استفاده است.

تیکسل،جدیدترین روش جوانسازی،درمان چین وجروک و کدرشدن پوست

تیکسل چگونه عمل می کند؟

پوست با استفاده از شبکه ای از هرم های ریز که به اندازه سر سوزن هستند، به آرامی گرم می شود. 81 قطعه از این هرم ها با هر بار درمان فقط برای چند هزارم ثانیه با پوست تماس می گیرند. این اتفاق اجازه می دهد تا گرما به صورت کنترل شده ای به پوست منتقل شود. و باعث سفت شدن و جوان سازی پوست می گردد. از آنجایی که تماس با پوست بسیار کوتاه مدت است، میزان ناراحتی به طور قابل توجهی پایین تر از سایر روش های درمانی است. از نظر بیولوژیکی، اپیدرم (لایه ی سطحی پوست) در مکان هایی که پوست با اهرام تیکسل تماس می گیرد، خشک می شود.

خشک شدن منجر به از بین رفتن قسمت های ریز اپیدرم می شود. که باعث تحریک تولید اپیدرم جدید در این مناطق می گردد. این لایه ی جدید، رنگدانه و آسیب دیدگی کمتری دارد و احساس صافی و درخشندگی یکنواختی به پوست می بخشد. همچنین بر روی درم (لایه ی زیرین پوست)، که لایه ی پایین تری از سطح پوست است نیز تأثیر می گذارد. وقتی گرما به درم می رسد، باعث می شود که فیبروبلاست ها (سلول های پوستی) تولید کلاژن را دوباره شروع کنند.افزایش میزان کلاژن در درم باعث بهبود خطوط و چین و چروک ها، سفت شدن پوست و کاهش افتادگی آن می شود. و به از بین بردن جای زخم های جوش نیز کمک می کند.

برای جوانسازی پوست و رزرو نوبت با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

مزوتراپی چیست؟

در مقایسه با سایر دستگاه ها، تیکسل مزایای بسیاری دارد. از جمله کم بودن عوارض و دوره نقاهت پس از درمان ( قرمز شدن مختصر پوست) را دارد . فاقد عوارض جانبی مانند زخم، سوختگی و لک شدن پوست می باشد. به همین دلیل، روش مناسبی برای جوان سازی غیر جراحی در هر دو پلک بالا و پایین است.

مراقبت های پس از درمان با تیکسل

طول درمان های اولیه بسته به منطقه ی تحت درمان حدود 30 دقیقه است. پوست ناحیه درمان با استفاده از کرم های موضعی بیحس می شود. فرد باید بدون آرایش و20 دقیقه قبل از درمان در کلینیک حاضر شود. بیشتر افراد این روش را گرم اما قابل تحمل می دانند. برای خنک کردن پوست از کیسه یخ استفاده می شود و این احساس گرما معمولا” در عرض یک ساعت از بین می رود. برنامه ی درمانی اولیه 3 تا 6 جلسه و با فاصله ی 6 هفته ای است.بیشتر افراد برای درمان سالانه بر می گردند تا نتایج خود را حفظ کنند.

برای پاکسازی پوست و رزرو نوبت با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

چند ساعت پس از درمان، پوست قرمز و گرم می شود . این قرمزی برای 3-1 روز ممکن است ادامه یابد. همانطور که قرمزی فروکش می کند، نقاط ریز مشبک که همان پوسته های قهوه ای هستند ظرف 3 تا 5 روز می ریزند. بعد از 24 ساعت می توان از مواد آرایشی استفاده کرد.

منبع:

https://www.thriveskinclinic.com.au/tixel-thrive-skin-clinic-thirroul https://belgraviadermatology.co.uk/info/tixel/