میکرونیدلینگ روشی است که برخی از متخصصان پوست برای درمان بیماری های پوستی مختلف از آن استفاده می کنند. این تکنیک شامل استفاده از چندین سوزن ریز و استریل برای سوراخ کردن پوست و ایجاد ضربه فیزیکی است. با مقاله میکرونیدلینگ صورت همراه ما باشید.

برای درمان ریزش مو با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که برای درمان مشکلات پوستی از طریق تولید کلاژن استفاده می شود. این درمان که به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود، ممکن است به افرادی که به دنبال کاهش ظاهر اسکارهای آکنه و علائم کشش هستند کمک کند.

همچنین در برخی از روش‌های ضد پیری مانند جراحی پلک و لکه‌های خورشیدی استفاده می‌شود. اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما مطالعات مزایای بالقوه میکرونیدلینگ را در تقویت رشد مو نشان داده‌اند.

برای پی آر پی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

اگر از سلامت خوبی برخوردار هستید و نگرانی های پوستی خاصی دارید که به درمان های خانگی یا سایر انواع روش های پوستی مانند لایه برداری پاسخ نداده اند، ممکن است کاندیدای ایده آلی برای این روش باشید .

این ممکن است آخرین مرحله قبل از در نظر گرفتن جراحی زیبایی برای ضد پیری و سایر نگرانی ها باشد. درباره میکرونیدلینگ بیشتر بدانید و با متخصص پوست خود صحبت کنید تا ببینید آیا این گزینه مناسب برای پوست شما است یا خیر.میکرونیدلینگ با تشویق پوست شما به ساخت کلاژن بیشتر عمل می کند. ایده این است که سوزن‌های ناشی از این روش باعث آسیب جزئی به پوست می‌شوند و پوست با ساخت بافت‌های غنی از کلاژن جدید پاسخ می‌دهد.

این بافت جدید پوست به نوبه خود از نظر رنگ و بافت یکدست تر است. از دست دادن کلاژن پوست در اثر افزایش سن یا آسیب طبیعی است. با تشویق پوست به ساخت بافت جدید، ممکن است کلاژن بیشتری وجود داشته باشد تا به سفت‌تر شدن پوست نیز کمک کند.

برای مزوتراپی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

روش انجام میکرونیدلینگ

در طول عمل، پزشک با ابزاری شبیه به قلم، سوراخ‌های کوچکی زیر پوست ایجاد می‌کند. نوک سوزن ها به قدری کوچک هستند که احتمالاً بعد از عمل متوجه آنها نخواهید شد. پزشک ابزار را به طور مساوی روی پوست شما حرکت می دهد تا پوست جدیدی که جوان می شود نیز یکنواخت شود.

قبل از شروع، پزشک از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش احتمال درد استفاده می کند. این کار حدود یک ساعت قبل از درمان انجام می شود. دانشگاه اموری می گوید که فرآیند میکرونیدلینگ واقعی تقریباً 30 دقیقه طول می کشد.سپس پزشک ممکن است از یک سرم یا درمان آرام بخش استفاده کند. در مجموع، می توانید انتظار داشته باشید که حداقل چند ساعت در دفتر باشید.

آشنایی با بهترین روش های جوانسازی پوست

برای تیکسل با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

میکرونیدلینگ مانند جراحی پلاستیک تهاجمی نیست

میکرونیدلینگ مانند جراحی پلاستیک تهاجمی نیست، بنابراین زمان بهبودی حداقل است. طبق دانشگاه اموری ، اکثر افراد به زمان استراحت بسیار کمی نیاز دارند، اگر اصلاً وجود داشته باشد.

برای پلکسرپلاس با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

ممکن است در چند روز اول پس از عمل متوجه سوزش و قرمزی پوست شوید. این یک پاسخ طبیعی به “آسیب های” کوچکی است که توسط سوزن های پوست شما ایجاد می شود اگر راحت هستید، می توانید پس از عمل به محل کار یا مدرسه برگردید. برخی افراد در چند روز اول با از بین رفتن قرمزی، آرایش استتار می کنند.

پوست شما نیز به آفتاب حساس تر خواهد بود، بنابراین ضد آفتاب یک امر ضروری استپس از میکرونیدلینگ، پوست شما نسبتاً سریع کار می کند تا بافت جدید را جوان کند. در تئوری، شما باید در عرض چند هفته نتایج را ببینید.برای حفظ نتایج درمان، به جلسات متعدد و شاید درمان های تکمیلی دیگر نیاز دارید. پزشک بر اساس اهداف فردی شما بهترین برنامه اقدام را به شما توصیه می کند.

 میکرونیدلینگ ابرو

شاید قبلاً در مورد میکرونیدلینگ برای پوست شنیده باشید و این درمان روی ابروها نیز به همین صورت عمل می کند. میکرونیدلینگ عمل ایجاد سوراخ های ریز در پوست (در این مورد، فولیکول های موی ابرو) برای بیدار کردن آنها و کمک به بازسازی رشد مو است. ابزار میکرونیدلینگ به طور مکرر روی ناحیه ابرو استفاده می شود، به خصوص در جایی که رشد کم است یا ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشد. نفوذ سوزن اجازه می دهد تا به فولیکول مو عمیق تر برسد، که در برخی موارد می تواند به تحریک رشد مو در جایی که ممکن است در ابتدا متوقف شود کمک کند.

برای تزریق ژل با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

میکرونیدلینگ ابرو برای کمک به تحریک رشد موهای ابرو شناخته شده است، اما نظرات متخصصانی که این درمان را انجام می دهند و متخصصان پوستی که روزانه به این نوع مشکلات با بیماران مراجعه می کنند، متفاوت است. بری انجام این خدمات را ترجیح نمی دهد زیرا “این درمان می تواند رشد موهای جدید را تقویت کند، اما تنها درصد کمی از مردم این رشد را تجربه می کنند.”

هایفوتراپی چیست و چگونه انجام می شود؟

برای جوان سازی پوست با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

الگوهای رشد مو

هنگام مطالعه الگوهای رشد مو، ژنتیک نشان داده است که نقش مهمی در نتایج دارد. بری می گوید: “اگر هرگز با ابروهای پر به دنیا نیامده اید، میکرونیدلینگ ابروها هرگز منجر به ایجاد ابروی پر متراکم نمی شود. افرادی که ممکن است سال ها را صرف اپیلاسیون یا موچین کرده باشند، ممکن است دوباره رشد قدیمی را تجربه کنند. مسئله اینجاست که این درصد بسیار کمی از مردم هستند.”

چه در حال انجام یک درمان کامل میکرونیدلینگ روی صورت خود از جمله ابرو باشید یا بخواهید روی ابروهای خود تمرکز کنید، مهمترین چیزی که باید انتظار داشت حرکت تکراری دستگاه میکرونیدلینگ روی پوست شما است. تکنسین ناحیه مورد نظر را با سوزن های ریز درمان می کند و ممکن است در طول درمان احساس سوزن سوزن شدن یا حساسیت خفیفی کنید. بسته به ماهیت ابروهای شما و جایی که نیاز به تحریک دارند، تکنسین به آن نواحی می پردازد تا به تحریک جریان خون و امید به رشد مو کمک کند.هر چند این احساس به شکل غیرقابل تحملی دردناک نیست. قبل از درمان از یک کرم بی حس کننده استفاده می شود تا هر گونه ناراحتی را از بین ببرد.

چند نکته

برای تزریق بوتاکس با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

از آنجایی که پوست شما عمل سوراخ شدن از طریق سوزن های ریز را تجربه می کند، مهم است که قبل از دریافت این درمان چند نکته را در نظر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که حداقل پنج روز قبل از ملاقات، پوست نسبت به اپیلاسیون یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید حساس نیست و از مصرف محصولات Retin-A خودداری کرده اید. همچنین بهتر است از الکل، ایبوپروفن، مقادیر زیاد کافئین یا مکمل هایی که می توانند باعث واکنش پوست یا حساس شدن پوست به درمان شوند، خودداری کنید. راحت لباس بپوشید و بدانید که ممکن است برای مدتی ثابت دراز بکشید، بنابراین هرچه در طول این روش آرامش بیشتری داشته باشید، بهتر است.