کرایولیپولیز یک روش غیر‌تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی است که به انجماد چربی شهرت دارد. کرایولیپولیز یک روش درمانی نسبتاً نوین برای کاهش طبیعی چربی و پیکر تراشی به شمار می‌رود. با کلینیک زیبایی دکتر قانعی همراه باشید تا بیشتر در مورد کرایولیپولیز و مزایای استفاده از آن با شما صحبت کنیم:

کرایولیپولیز (Cryolipolysis) روشی غیر‌تهاجمی است که می‌تواند جایگزینی شایسته و ایده آل برای روش‌های تهاجمی کاهش چربی از قبیل لیپوساکشن باشد چرا که بعد از کرایولیپولیز نیازی به دوران نقاهت نخواهید داشت. لیپوساکشن در زمره محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی قرار دارد و شمار جراحی‌های لیپوساکشن صورت گرفته در سرتاسر دنیا با سرعتی سرسام آور در حال افزایش است تا جایی که در سال ٢٠١۵ بر اساس آمار و ارقام جامعه جراحی زیبایی پلاستیک آمریکا (ASAPS) شمار جراحی‌های لیپوساکشن در امریکا از مرز ٣٩۶ هزار رد شد. این روزها افراد بیشتری با معضل اضافه وزن دست و پنجه نرم می‌کنند، از این رو جراحی‌های کاهش چربی روز‌به‌روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند و جای تعجب نیست که شمار بیمارانی که روش‌هایی همچون کرایولیپولیز را برمی‌گزینند، در حال افزایش است.

برای از بین بردن جای جوش با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

در این روش سلول‌های چربی زیرپوست همچون لیپولیز را سرد می‌کنند تا آنها را تجزیه کرده و بشکنند، بی‌آنکه به بافت‌های اطراف چربی یا پوست آسیبی وارد شود. برای کاهش دادن چربی بخش‌های مشخصی از بدن، مخصوصاً شکم، پهلو و پشت از کرایولیپولیز استفاده می‌شود.

در سال ٢٠٠٨، پروفسور Dieter Manstein و R.Rox Anderson از شرکت Lasers in Surgery and Medicine به همراه تیم تحقیقاتی خود دریافتند که تحت شرایطی کاملاً کنترل شده، چربی‌های زیر پوست نسبت به سایر بافت‌ها در برابر سرما آسیب پذیرتر می‌باشند، چنانچه فرآیند سرمایش ادامه یابد، شاهد کاهش سلول‌های چربی خواهیم بود بی آن که به بافت‌های اطراف آن آسیبی وارد شود. این فرآیند را انجماد انتخابی می‌نامند. لازم است که بدانید کرایولیپولیز یک راهکار دائمی برای حل معضل اضافه وزن نیست؛ این روش سلول‌های چربی موجود در بدن شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد اما نمی‌تواند مانع بزرگ شدن سلول‌های چربی به جا مانده شود، از این رو فرد می‌بایست همگام با این روش از رژیم غذایی مناسب و ورزش غافل نشود، در غیر این صورت می‌بایست عمل کرایولیپولیز را تکرار کند.

برای گرفتن نتایج بهتر می‌توان کرایولیپولیز را با تکنولوژی لیزر و امواج رادیویی تلفیق کرد تا دیگر خبری از آن حالت شلی و افتادگی پوست نباشد.

لیزر لیپولیز

اگر در اندیشه انجام این عمل هستید، اطلاعات زیر می‌تواند برای شما مفید و کارآمد باشد و کمک کند تا به درک بهتری از این روند دست یابید. بدون تردید این مقاله نمی‌تواند پاسخگوی تمامی پرسش‌هایی باشد که در ذهن شما نقش بسته است، چرا که نتایج حاصل از کرایولیپولیز به خصوصیات فردی بیمار و متخصص زیبایی بستگی دارد.

اگر مطلبی وجود دارد که به خوبی متوجه نشده‌اید، می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت نظرات مطرح کرده و یا از قسمت “تماس با ما” با دکتر قانعی مشورت کرده و یا سوالتان را در میان بگذارید .ما در کلینیک لاغری و تناسب اندام دکتر قانعی آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما عزیزان هستیم.

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی برای حذف چربی‌ های بدن است. در کرایولیپولیز سلول‌های چربی زیر پوست همچون لیپولیز را سرد می‌کنند تا آنها را تجزیه کرده و بشکنند، بی آن که به بافت‌های اطراف چربی یا پوست آسیبی وارد شود. پس از انجام کرایولیپولیز، سلول‌های چربی ظرف مدت ٢ تا ۴ ماه تجزیه می‌شوند، لذا کاهش وزن شما کاملاً طبیعی و نرمال خواهد بود.

برای رزرو نوبت و مشاوره جوانسازی 4 بعدی با شماره های درج شده در وب تماس بگیرید.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه‌های کرایولیپولیز عبارتند از:

  • دستگاه مورد استفاده در کرایولیپولیز
  • شمار قسمت هایی از بدنتان که تحت عمل کرایولیپولیز قرار گرفته اند.

انواع کرایولیپولیز

کرایولیپولیز نخستین بار با اسم Coolsculpting وارد بازار شد، یک نام تجاری که شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd برای جدیدترین تکنولوژی کاهش وزن و لاغری موضعی خود برگزیده بود. روش‌های درمانی مشابهی نیز وجود دارند که به منظور کاهش وزن افراد از دستگاه هایی نظیر CoolTech، LipoGlaze، 3D-Lipo، LipoContrast و ProShock ICE بهره می‌گیرند.

3D-Lipo:

سیستم 3D-Lipo در نهایت ظرافت و دقت، تکنولوژی امواج رادیویی، ایجاد خلاء و شوک درمانی را با علم زیبایی پوست تلفیق می‌کند تا پوست شما پس از کرایولیپولیز سفت و محکم شده و سلولیت‌هایتان تا حد چشمگیری کاهش یابد و بدنتان فرمی ایده آل به خود گیرد.

CoolSculpting:

یک دستگاه کرایولیپولیز که به انجماد چربی معروف است و برای کاهش چربی نقاط مشخصی از بدن همچون شکم، پهلو، پشت، ران، باسن، پا، بازو و غبغب مورد استفاده قرار می‌گیرد و توسط شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd عرضه شد.

اهمیت ورزش و فعالیت بدنی در جلوگیری از جنون و روان پریشی

CoolTech:

طراحی این دستگاه به گونه‌ای ست که می‌تواند به پشتوانه سیستم انجماد کنترل شده خود، چربی تمامی نقاط بدن را از سر راه بردارد. CoolTech هندپیس‌های متنوعی دارد که به دستگاه اجازه می‌دهد فرم تمامی قسمت‌های بدن را به خود گیرد و در نتیجه برای تمام بدن قابل استفاده باشد.

LipoContrast:

این دستگاه متعلق به یک شرکت اسپانیایی به نام CLINIPRO است که با عرضه  LipoContrast انقلابی شگرف در استفاده از شوک حرارتی به منظور کاهش وزن و چربی ایجاد کرد. مکانیسم این دستگاه که به لیپولیز اختلاف حرارتی شهرت دارد، بدین ترتیب است که برای هدف گرفتن سلول‌های چربی دمای سرد و گرم را با هم تلفیق می کند.

LipoGlaze:

نخستین بار در سال ٢٠١١، شرکت LiveLite UK که در حال حاضر به Amabelle UK Ltd تغییر نام داده LipoGlaze را در بازار کشور انگلیس عرضه داشت. این دستگاه با استفاده از تکنیک انجماد چربی یا کرایولیپولیز به روشی غیر تهاجمی چربی‌ های اضافه را حذف کرده و فرمی ایده آل به بدنتان می بخشد.

 ProShock Ice:

شرکت PromoItalia تکنیک ICE-Lipolysis (انجماد چربی یا کرایولیپولیز) را با شوک درمانی (امواج درمانی) در هم آمیخته تا یک روش درمانی مبتکرانه و جدید برای خوش فرم و زیبا کردن اندام ارائه دهد و در آن واحد چربی‌های اضافه بدن را کاهش داده و سلولیت‌ها را از میان بردارد.

برای رزرو نوبت دکتر پوست مرزداران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

کرایولیپولیز چگونه عمل می‌کند؟

اساس عملکرد کرایولیپولیز بر مبنای این اصل استوار است که سلول‌های چربی در برابر تغییر دما – در اینجا سرمایش- از بافت‌های اطرافشان حساس‌تر و آسیب پذیرترند لذا در اثر انجماد یا کرایولیپولیز سلول‌های چربی تجزیه می‌شوند و هیچ آسیبی متوجه بافت های اطرافشان نمی‌شود. سرمایش سلول‌های چربی آن‌ها را به مرگ طبیعی دچار می‌کند، مرگی کاملاً کنترل شده. در چنین شرایطی غشاء سلول‌های چربی شکسته و لیپیدها آزاد می‌شوند. سپس لیپیدها وارد مجاری لنفاوی می‌شوند تا پردازش شده و در نهایت از بدن خارج شوند، درست به همان شیوه‌ای که بدن چربی غذا را دفع می‌کند، این فرآیند به تدریج انجام می‌شود لذا بار زیادی بر دوش سیستم لنفاوی تحمیل نشده و هیچ خطری سیستم لنفاوی فرد را تهدید نخواهد کرد.

با کلیک برروی لینک زیر می‌توانید قسمت دوم این مقاله را نیز مطالعه کنید:

اطلاعاتی در باب کرایولیپولیز – بخش دوم